Bcaa po tréninku


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bcaa po tréninku  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Bcaa po tréninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To tam právě nikde nezmiňuje, jen že hydro a syrovátkový protein se chová jinak než přirozený zdroj bílkovin (maso, vejce, tvaroh...). K leucinu tam jsou jiné zajímavé věci. :-)

Magumi napsal:
Obecně ten článek spíš jen potvrzuje věci, které jsou už známé. Ale zajímavá mi na něm přišla informace, že isoleucin a valin s leucinem při vstřebávání "soupeří" a že lepší je suplementovat jen samotný leucin, ideálně 15-30 minut před proteinovým jídlem. Jiná věc je, že pro normálního hobíka jsou tyhle strategie zbytečný overkill.


Pokud sleduješ aktuální výzkumy, tak ano, ale v opačném případě tam je na české poměry tuna nových a hlavně dobře interpretovaných informací. Už delší dobu plánuji článek na toto téma, protože si na kurzech všímám, že kultíci a fitnessáci ví, že mají jíst dostatek bílkovin, ale proč a jaké procesy za tím vězí, jaké zdroje jsou nejvhodnější a kde jsou limitace rostlinných bílkovin atd., to už je pro ně často španělská vesnice a to i na I. trenérském stupni. Není nad to vidět ten jejich "aha" moment.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
To tam právě nikde nezmiňuje, jen že hydro a syrovátkový protein se chová jinak než přirozený zdroj bílkovin (maso, vejce, tvaroh...). K leucinu tam jsou jiné zajímavé věci. :-)

Magumi napsal:
Obecně ten článek spíš jen potvrzuje věci, které jsou už známé. Ale zajímavá mi na něm přišla informace, že isoleucin a valin s leucinem při vstřebávání "soupeří" a že lepší je suplementovat jen samotný leucin, ideálně 15-30 minut před proteinovým jídlem. Jiná věc je, že pro normálního hobíka jsou tyhle strategie zbytečný overkill.


Pokud sleduješ aktuální výzkumy, tak ano, ale v opačném případě tam je na české poměry tuna nových a hlavně dobře interpretovaných informací. Už delší dobu plánuji článek na toto téma, protože si na kurzech všímám, že kultíci a fitnessáci ví, že mají jíst dostatek bílkovin, ale proč a jaké procesy za tím vězí, jaké zdroje jsou nejvhodnější a kde jsou limitace rostlinných bílkovin atd., to už je pro ně často španělská vesnice a to i na I. trenérském stupni. Není nad to vidět ten jejich "aha" moment.


JJ, sleduju, ale měl jsem za to, že to je normální. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2017 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Není. 90 % lidí ani neví, kde takové studie hledat, natož jak s nimi pracovat. :-)
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt červenec 20, 2017 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
jim1282 napsal:
Pokud by ti po tréninku nestačil samotný protein, můžeš k němu přidat 3 až 5 g leucinu.

Leucin dava smysl suplementovat jen k hydru.

Zdroj: https://www.strongerbyscience.com/athlete-protein-intake/


Špatně jsi to pochopil, právě naopak:
citace:
Therefore, leucine supplementation might be an effective strategy to enhance the anabolic response to a mixed meal.
- od této věty, věnuje vhodnosti suplementovat leucin před každým jídlem fakticky celou kapitolu.

+Věta, kterou si asi špatně vykládáš
citace:
If supplemental leucine is no option, a whey protein or hydrolyzed protein shake could be used a replacement (third best option)
Respektive já jsem po rychlejším přečtení na hydrolyzát (vyjma samotných studií) nenarazil.


Ale palec hore za to, že v českém rybníčku šíříš takové linky. Já fermentovaný Leucin v různé míře dodávám ke každému proteinovému zdroji už asi rok. Než jsem vybudoval nějakou optimální strategii tak to chvilku trvalo ale opravdu to stojí za to. A ikdyž se dostanu na dost tenký led, tak v případě suplementace jsem zastáncem co největší substituce bílkovinných zdrojů ( ať už klasický whey protein, hydro, rostlinné...) za čisté aminokyseliny.
Nevím, o signifikantní roli Leucinu se hovoří už několik let, ale když někomu řeknete ať přinejmenším do post-workoutu zakomponuje leucin, tak si klepe na čelo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bcaa po tréninku Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: