blázen - znovu a lépe


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - blázen - znovu a lépe  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> blázen - znovu a lépe
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
8Shade


PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukam, že jsem našel někoho, kdo je na tom nejen výkonama, ale i s váhou/výškou přesně jako já. Dokonce jsem taky celý mládí hrával nohejbal závodně. Nejhorší je vždycky jít druhej den na zápas po tréninků nohou. Tam se to ještě dá zvládnout, ale ten třetí den pak člověk nemůže chodit :) Jedinej rozdíl je asi v tom, že ty se s těmito proporcemi považuješ za mezo/endo a já jsem typickej ekto.

Jinak k tréninku. Že ty se inspiruješ u Drapera? :D máš ty tréninky občas nějaký až moc dlouhý mi přijde. Zkrátit ty 115 minutový tak na max 90 minut by bylo ideální.

Na nohejbalu mi vždycky štvala jediná věc, že kraťas udělam jedině mimo zápas. V zápase se prostě nedaří a nedaří (tak to tam radši smečuju o sto šest). Ale teďka už hraju jen hodně rekreačně, ale pořád mi to hodně baví.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

týjo ani jsem netušil, že je tu nějaký nohejbalista hrával jsi to závodně? já o tom už delší dobu přemýšlím a chtěl jsem jít teď po Novém roce do klubu na tréninky, ale protože jsem si našel práci daleko od bydliště tak to nejde skloubit... takže zatím si jen tak kopu pro radost s kámošema... no kraťas se mi povede taky jak kdy, někdy není problém dát levou nohou kraťas (jsem pravák) a pravou to hned za sítí šlápnout a jindy mi to lítá až za hřiště ale vzhledem k tomu, že nohy moc dlouhý nemám tak hrávám spíš vzadu, až teď posledních pár měsíců se začínám víc tlačit k síti a zlepšovat se i tam, čili zatím jsem tak nějak univerzální hráč... jinak zatím nedám dopustit na dlouhou smeč z pozice 2m od sítě, ideálně na úhlopříčku

no možná máme podobný míry, ale určitě to na každým z nás vypadá jinak vzhledem k somatotypu - já na sobě mám nějaký tuk a svaly aby člověk hledal lupou

tak tréninky mi poslední dobou ulítávají, v první půlce vždycky nasadím smrtelné tempo a zákl. cviky jedu s 30-60 sec. pauzama, ale ve druhé půlce najednou ztrácím koncentraci a pauzy neúmyslně prodlužuju... což si pak vynahrazuju závěrečnou megasérií
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blazen napsal:
jinak zatím nedám dopustit na dlouhou smeč z pozice 2m od sítě, ideálně na úhlopříčku

já se na tu síť taky cpal a nejradši mam smeč do míst, kde to vůbec nečekaj, protože umim vytočit nohu v kotníku tak, že to letí absolutně jinam, než to vypadá :) Čím jsem hodně dával body byla smeč od levého kůlu pravou nohou extrémně doprava (ještě výrazně před podávačku). Právě díky kotníku (ale smečuje se to ze skrčenou nohou, jinak bys to tak nevytočil a bylo by to vidět, že se na to otáčíš) :D A pak hrozně rád posílam rovný podél čáry, jdou mi kupodivu líp než ty křížem. Jo a taky mam speciální svuj trik, kdy z levýho kůlu kopu smeč co vypadá že jde rovně podél čáry, ale já jí kopnu né nártem, ale roztočim jí podrážkou že vyletí strašně doprava a pryč ze hřiště. Když to dobře roztočíš, tak to nemaj šanci chytnout... (aspoň v těch nižších soutěžích)

A jedničky jsem nehrál, já radši aspoň ty dva dopady :) a to jsem hrával i co se hrávali tři, ale už mi to nechybí.

blazen napsal:

no možná máme podobný míry, ale určitě to na každým z nás vypadá jinak vzhledem k somatotypu - já na sobě mám nějaký tuk a svaly aby člověk hledal lupou


Před mojí nemocí bych s tebou souhlasil, ale s tim, jaký mam teď břicho jsme na tom možná nastejno :D Nejhorší je, že bych ho potřeboval shodit, ale zase nechci hubnout celkově... což tak nějak moc nejde skloubit dohromady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blazen fandím, koukám na systém, nějak podobně jsem jel (měl jsem tehdá 80kg) a dostal jsem se třeba u MT až někam k 160-170kg takže držím palce, hrozně mně ten trénink bavil protože sem pokaždý zvedal víc :) a jak to lezlo přes 80kg (přes mojí váhu) tak jsem si už vždycky říkal, že uzvednu sám sebe, víc jak sám sebe a byl sem z toho nadšenej, nic hele hodně štěstí .)
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
blazen


PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no vidíš, my máme kolikrát co dělat se třemi dopady to je ale hlavně tim, že hraju s padesátiletýma chlapama :D někdy bych si chtěl právě vyzkoušet ty dva dopady ale to bych musel mít mladší spoluhráče...
Já co hodně dávám kraťasy od sebe tak hranou nebo podrážkou z klasické smečovací pozice, takže nejde poznat jestli dám dlouhou smeč nebo kraťas a ono to pak letí pěkně ven z hřiště :) a ještě když to trefím z první..

zatím ale stejně smečuju jen placírkou, nártem bych určitě nedostal nohu tak vysoko nad síť a nevytočil ji... nártem to hňápu jen z dálky

prasopes: dík, teď přidávám protože je kam když jsem po pauze, ještě tam nějaký rezervy jsou a ty využiju ve splitu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

blazen napsal:
no vidíš, my máme kolikrát co dělat se třemi dopady to je ale hlavně tim, že hraju s padesátiletýma chlapama :D někdy bych si chtěl právě vyzkoušet ty dva dopady ale to bych musel mít mladší spoluhráče...
Já co hodně dávám kraťasy od sebe tak hranou nebo podrážkou z klasické smečovací pozice, takže nejde poznat jestli dám dlouhou smeč nebo kraťas a ono to pak letí pěkně ven z hřiště :) a ještě když to trefím z první..

zatím ale stejně smečuju jen placírkou, nártem bych určitě nedostal nohu tak vysoko nad síť a nevytočil ji... nártem to hňápu jen z dálky

prasopes: dík, teď přidávám protože je kam když jsem po pauze, ještě tam nějaký rezervy jsou a ty využiju ve splitu


Tak já taky smečoval hlavně placírkou, ale nártem mi to hodně bavilo (ale je to o dost těžší trefit) a přišlo mi, že tim dam větší pecku (ale zas jí míň kontroluju). Taky jsem hrával s dědkama co nás dokonce poráželi. Bylo jim snad osmdesát a sice vůbec neběhali, ale vždycky věděli kde přesně stát a dávali ti to klidně i obloučkem tam, kde prostě nikdo nestál. I tak se dá vyhrávat :) Byli to bejvalý nohejbalistí z první ligy no :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

opět trénink v Brně a opět jsem si říkal, co je sakra s gravitací že je to tak těžký :D až u SS ramenou mě napadlo, že jednoručky možná nejsou počítány i s osou a tak je jejich váha vyšší, což mi i obsluha potvrdila... to jsem si hodně oddechl :D takže začnu
zapisovat skutečnou váhu - tedy i osu

#11

tlaky na šikmé
10x 10kg
8x 14,5kg
8x 19,5kg
8x 19,5kg
8x 19,5kg
8x 19,5kg

samozřejmě těžký ale ne zas moc :)

shyby
5x - na ručníku
5x - zas
5x - široký nadhmat
5x - podhmat

se stopkama, supr

spodní kladka
10x 35kg
10x 40kg
10x 40kg
10x 40kg

mezilopatky jsem trochu cítil ještě z minula, takže jsem si tento cvik vychutnával :D

tlaky na ramena s jč
10x 10kg
8x 12kg
8x 17kg
8x 17kg
8x 17kg

dalo se to, menší tragédie než minule :)

horní kladka k hrudníku
15x 35kg
15x 35kg
15x 35kg

nebylo to tak dobrý jako vždycky

decline benchpress
10x 40kg
8x 50kg
5x 60kg
5x 60kg
5x 60kg

těžší než minule... ale pumpování neskutečný

superserie: předpažování + upažování v předklonu
8x 10kg (x2) + 10x 12kg (x2)
10x 7kg (x2) + 15x 10kg (x2)
10x 7kg (x2) + 15x 10kg (x2)

dobrý prokrvení

superserie: francie vč + biceps vč
10x osa + 10x osa
8x osa +10kg + 8x osa+10kg
8x osa +10kg + 8x osa+10kg
8x osa +10kg + 8x osa+10kg

francie dobrá, biceps pooooomalu

superserie: dřepy s jč + přednožování ve visu
10x 10+10kg + 10x
8x 14,5+14,5kg + 8x
8x 14,5+14,5kg + 8x
8x 14,5+14,5kg + 8x

nohy i břicho tak akorát, jen to udýchat

čas: 65 minut

trénink bez šťávy, už to chce změnu...
od příštího týdne dám ten split, první trénink bude lehce zotavovací takže lehčí váhy a víc opakování a pak se do toho pustím :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3 hodiny nohejbal... první hra, první set, první míč = smečař mě trefil ranou přesně do nosu na hovno trénink, vůbec mi to nešlo, až poslední půlhodina za něco stála... ale během ní jsem si ještě stihl ulomit nehet na palci u nohy když na mě letěl míč z 5m výšky a já do něj vší silou kopl špičkou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2012 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

začínám mít období (už se mi to jednou stalo), kdy mě cvičení sice baví ale je to všechno těžký jako prase, takže trochu cheatuju a začíná vítězit ego nad rozumem... v lepším případě to skončí přepálením/pauzou, horší případ jsem zatím nezažil ale ani nechci, takže přemýšlím nad příčinama.. jediná logická věc co mě napadá že by mě brzdila v pokroku je nedostatek jídla přes den, prostě nemám možnost celé odpoledne (až do večeře v 9 hodin) si v klidu sednout a něco rozumnýho sníst, takže to zkusím řešit experimenty studené kuchyně zatím si pořád zvykám na nový pracovní režim a jídlo stojí za prd kromě snídaně a večeře...
tak to by pro dnešek stačilo, další srdceryvné výlevy až příště

#12

mrtvý tah
10x 60kg
6x 70kg
5x 77,5kg
5x 77,5kg
5x 77,5kg
5x 77,5kg
5x 77,5kg

těžký technika nic moc, kulatý záda jsem neměl ale 100% pravítko to taky nebylo a na to nejsem zvyklý... ve splitu asi budu střídat 3ky nebo 5ky na MT s hyperextenzí, nechci to zbytečně přepalovat 1-2x týdně mrtvým tahem takhle před BEARem a při něm pak zjistit, že mám spodní záda na sračky.. takže radši to nehrotit a jen tak light fitnesácky šmrdlat

benchpress jč
10x 12kg
6x 16kg
5x 20kg
5x 24kg
5x 24kg
5x 24kg
5x 24kg

taky těžký, hodně záleželo na levé ruce jak bude držet dráhu pohybu, když byla v pořádku tak série nebyla tak těžká, ale když se vychylovala tak jsem měl co dělat

přítahy jč
10x 14kg (x2)
8x 18kg (x2)
8x 18kg (x2)
8x 18kg (x2)
8x 18kg (x2)

ale jo, dobrý

military press
10x 23kg
8x 33kg
8x 33kg
8x 33kg
8x 33kg
8x 33kg

původně jsem chtěl přihodit 5kg ale ta první pracovní série byla nějaká heavy zbytek sérií celkem v klidu, na krev to nebylo ale pomalu s těmi vyššími reps končím a začnu tam konečně dávat něco těžšího

přítahy na stroji v sedě naúzko
10x 40kg
10x 40kg
10x 40kg
10x 40kg



protisměrky
12x 15+15kg
12x 15+15kg
12x 15+15kg

vynikající napumpování, poslední série už byla dost těžká

superserie: kliky mezi lavičkami + biceps jč
12x vv
10x vv +20kg + 10x 14kg (x2)
10x vv +20kg + 8x 14kg (x2)
10x vv +20kg + 8x 14kg (x2)

upažování
10x 6kg
10x 6kg
12x 4kg
14x 4kg



superserie: biceps skotovka jč + triceps kladka
12x 8kg (x2) + 12x 35kg
12x 8kg (x2) + 12x 35kg
10x 8kg (x2) + 12x 35kg



superserie: předkopávání + zakopávání ve stoji
10x 30kg + 10x 5kg (x2)
10x 40kg + 8x 10kg (x2)
10x 40kg + 8x 10kg (x2)
10x 40kg + 8x 10kg (x2)
10x 40kg + 8x 10kg (x2)
10x 40kg + 15x 30kg + 12x 5kg (x2)

předkopy supr, zákopy byly s každou další sérií horší a horší, ty první 2 série byly úplně nejlepší

megaserie: výpony v sedě + svíčka (mírný sklon) + přitahování nártu + sed-lehy na šikmé s vytáčením
20x 10kg + 8x + 12x 8kg (x2) + málo
20x 20kg + 8x + 12x 8kg (x2) + málo
20x 20kg + 8x + 12x 8kg (x2) + málo
30x 10kg + 8x + 12x 8kg (x2) + málo

čas: 115 minut.. já to prostě nechápu, první půl hodinu se seru s MT a benčem, u MT to ještě chápu protože mě zdržuje furt předělávání kotoučů ale u benče už jsem úplně ztratil koncentraci... nevim proč a štve mě to, kofein na mě evidentně nepůsobí ikdyž jej používám 1-2x týdně, musím se podívat po jiným nakopávači (možná NO, ale zase ať to neobsahuje kreatin.. achjo)

váha: poněkud méně tragických 75kg

poslední FB trénink, od příštího týdne začínám konečně ten split na dalších 6-8 týdnů (podle toho jak mi to půjde/bude mě to bavit/budu připravený na BEAR)... první trénink (A i B) budou s nižšími vahami, vyššími reps a 110% technikou, pak se zase odlepím od vah, na kterých jsem skončil nyní
rozpis si sem dám už předem ať to pak zdlouhavě nehledám:
(modře zvýrazněné cviky je potřeba střídat ob trénink, zbytek tak nějak podle pocitu)
Split A - záda, prsa, ramena
MT 5x5 / hyperextenze
přítahy jč / shyby (těžší)
kladka (pumping)

jč benč 4-8x5
incline / decline tlaky (těžší)
p-d / protisměrky / rozpažky (pumping)

military press / tlaky jč (low reps)
upažování / předpažování + upažování v předklonu (pumping)

Split B - nohy, biceps, triceps
dřepy s jč 4-8x5
předkop+zákop / výpady / legpress (pumping)
lýtka

biceps s vč (těžší)
jč / kladiva / skotovka / kladky (pumping kromě kladiv, ty chci jet těžce takže je možná zařadím do jinýho tréninku, abych jimi mohl posilovat předloktí a neomezovaly mě vyčerpaný bicáky)

francie vč / kliky na bradlech / cg bench (těžší)
kladka / extenze jč (pumping)


3x týdně, čili partie procvičím 3x za 2 týdny...
konec slohovky, jakékoliv připomínky a návrhy vítám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1,5 hodiny nohejbalu... tak na hovno trénink že to ani nebudu rozepisovat, jen se vychválím že dneska jsem jako polař stíhal nestíhatelné míče, ale to je tak jediný pozitivum z dneška
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: so únor 04, 2012 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tento týden jsem neměl čas absolutně na nic a bude to tak ještě příští (a možná další) týden... čili opět odkládám posilku na dobu neurčitou a opět zrovna když jsem se chtěl pořádně rozjet už mě fakt sere, že mi to pokaždé něco pokazí...

jinak dneska proběhly 3 hodiny nohejbalu, každopádně jeden z nej tréninků vůbec (2 hodiny trojky + hodinu dvojky), bez přestávek zprvu jsem se bál kvůli tomu, jak jsem si minule polámal nehet na palci u nohy, tak jsem neměl jistotu pohybu v noze a bál jsem se dát ráno, ale pak to najednou zničehonic šlo :) neskutečně se mi dneska dařily smeče nártem, najednou jsem se k tomu uměl v pohodě srovnat (dokonce ještě líp než ke smeči placírkou), dát do toho pohybu celý tělo a jebnout to tam

zítra vymyslím nějaký šmrdling doma, ať se jenom neflákám v práci
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jediný co jsem včera stihl byly shyby nadhmatem 5,5,5,4,4...

a dneska hodina a půl nohejbalu - dobrý trénink, kdybych dostával lepší přihrávky tak bych si ještě pořádně vyzkoušel techniku smeče nártem ale i tak to nebyl trénink úplně k zahození
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3,5 hodiny nohejbalu
3 hodiny klasika trojky, zbytek dvojky... poslední cca 2 hodiny jsem hrál bez přestávky takže už asi nikdy nebudu chodit hrál jsem celou dobu jen u sítě, smeče nártem mi dneska vůbec nešly, zato placírkou mi to šlo samo

na posilovnu není vůbec čas, ale uvidím a snad za ten týden/dva by to mohlo zase jít... zatím to omezím na nedělní fullbody tréninky a zápisy z nohejbalu abych věděl, kdy a v čem se zlepšuju a zhoršuju
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 5:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dneska jsem se snažil o silovější přístup, tzn. trojky a na krev

mrtvý tah
8x 60kg
5x 70kg
3x 80kg
3x 90kg
3x 100kg - PR na reps
3x 110kg - PR

110kg nebylo moc prasáckou technikou ale už to bylo fakt těžký, tlak v hlavě atd., tak jsem to raději dál nehrotil (navíc po dvou týdnech necvičení...) nicméně od 80kg mi to konečně připadalo, že něco zvedám a má to nějaký smysl než to šmrdlání se 70kg

benchpress jč
10x 12kg
6x 16kg
3x 20kg
3x 22kg
3x 24kg
3x 26kg
3x 26kg
3x 30kg - PR

osobáky jsem na jr benči nezkoušel takže logicky to dneska padlo, síly by bylo možná i na víc kg ale ruce by to už neudržely, už těch 30kg bylo na hraně jistoty a nejistoty...

přítahy jč
10x 14kg (x2)
6x 18kg (x2)
5x 22kg (x2)
5x 22kg (x2)
5x 22kg (x2)
15x 14kg (x2)

poslední max reps sérii jsem chtěl dát i u benče ale ze všech těch endorfinů jsem byl zmatenej a zapomněl jsem na to takže jsem to jebl aspoň k přítahům a

tlaky na ramena s jč
8x 12kg
6x 16kg
5x 18kg
3x 20kg
3x 22kg
5x 22kg
6x 22kg



shyby různě
8x "půlshyby" - jen horní polovina rozsahu pohybu, pěkně to bere vršek zad
6x půlshyby
6x půlshyby
8x klasika podhmat

dobrý to je

protisměrky
10x 15+15kg
10x 20+20kg
15x 15+15kg

lehčí než obvykle...

superserie: předpažování + upažování + upažování v předklonu
10x 8kg (x2) + 10x 6kg + 10x 8kg (x2)
10x 8kg (x2) + 10x 4kg + 10x 8kg (x2)
8x 8kg (x2) + 10x 4kg + 10x 8kg (x2)

slušná aerobka, rozdýchával jsem to dlouho

tricepsové kliky na bradlech
10x
8x
6x

začal mě pěkně bolet loket, resp. část tricepsu u levého loktu (mám nějak zdeformovaný levý tricák tak se to tam nějak jebe v kloubu).. ale bolelo to jen u bradel (a bolívá to u extenzí jr a občas u francouzáků)

biceps jč
10x 12kg (x2)
8x 16kg (x2)
6x 16kg (x2)
7x 14kg (x2)

triceps kladka
12x 35kg
12x 35kg
12x 35kg

ufff..

kladiva jč
6x 16kg (x2)
8x 12kg (x2)



legpress 45°
12x +20kg
10x +50kg
8x +100kg
8x +100kg
8x +100kg

dobrý, po delší době...

superserie: předkopávání + zakopávání ve stoji
12x 35kg + 8x 10kg (x2)
10x 45kg + 8x 10kg (x2)
10x 45kg + 10x 40kg + 10x 35kg + 8x 10kg (x2)

předkopy hnus, zákopy supr

předklony na stroji
10x 65kg + 12x 60kg + 15x 55kg + 20x 50kg
10x 65kg + 12x 60kg

core jsem měl brutálně unavený, neskutečně jsem dnes cítil střed těla u MT, benče a vlastně skoro všude

výpony v sedě
15x 10kg
15x 20kg
12x 20kg
15x 10kg

nohy mám po včerejšku pěkně unavený, takže to bylo dneska na tréninku znát.. ale dobrý

+ 2 cviky po 1 sérii na šikmý břišní, víc už jsem nezvládl a ještě různý cviky na úchop úplně nadoraz

čas: 130 minut

váha po tréninku: 73,5kg

konečně jsem si dneska nepřipadal jako úplnej sráč a trochu jsem zvýšil váhy... a až na délku tréninku to dneska bylo parádní
zkusím každý den/obden chvíli cvičit úchop při každé příležitosti tak snad to přinese do budoucna nějaký výsledky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3 hodiny nohejbalu... dneska jsem všechny míče trefoval o fous jinak, vždycky o pár cm jinou částí boty a tak údery nebyly tak přesný a razantní... zítra mi to snad časově vyjde na posilovnu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - blázen - znovu a lépe Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: