Bodnuti v oblastni zad (plotynky)



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bodnuti v oblastni zad (plotynky)  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Bodnuti v oblastni zad (plotynky)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Speedy84


PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2014 12:40 pm    Předmět: Bodnuti v oblastni zad (plotynky) Odpovědět s citátem

Zdar všem. Přihodilo se mi to minuly čtvrtek při dřepování (malá váha) že mě bodlo v oblasti plotének a tím pádem bylo vše jasné byl konec. Tak ten den jsem se stačil ještě okoupat v ledové vodě v jiné se ani nekoupu. Druhý den bolest dorazila v plná síle což jsem řešil u lékaře a rentgenem byli mi předepsány léky dorsiflex a uno. Přítelkyně si všimla že to mám napuchle tak to třikrát denně mažeme. Každým dnem je mi lepe ale netuším jak dopadne zítřejší rentgene a pocit že se mi to přihodilo před 9 roky kdy mi v té oblasti také ruplo mou blbosti když jsem zvedal ze země asi přes 150kg. A proto bych potřeboval radu jak začít s rehabilitaci zad a jak a čím vhodným je posílit chci začít doma už mě nebaví jen sedět a ležet ale je to posun od té doby kdy jsem nemoch ani v noci spát na tož chodit nebo si na WC utřít víte co :) Všem děkuji za rady.

Roman.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2014 1:05 pm    Předmět: Re: Bodnuti v oblastni zad (plotynky) Odpovědět s citátem

Speedy84 napsal:
Zdar všem. Přihodilo se mi to minuly čtvrtek při dřepování (malá váha) že mě bodlo v oblasti plotének a tím pádem bylo vše jasné byl konec. Tak ten den jsem se stačil ještě okoupat v ledové vodě v jiné se ani nekoupu. Druhý den bolest dorazila v plná síle což jsem řešil u lékaře a rentgenem byli mi předepsány léky dorsiflex a uno. Přítelkyně si všimla že to mám napuchle tak to třikrát denně mažeme. Každým dnem je mi lepe ale netuším jak dopadne zítřejší rentgene a pocit že se mi to přihodilo před 9 roky kdy mi v té oblasti také ruplo mou blbosti když jsem zvedal ze země asi přes 150kg. A proto bych potřeboval radu jak začít s rehabilitaci zad a jak a čím vhodným je posílit chci začít doma už mě nebaví jen sedět a ležet ale je to posun od té doby kdy jsem nemoch ani v noci spát na tož chodit nebo si na WC utřít víte co :) Všem děkuji za rady.

Roman.


Tohle je spíš rada na toho doktora nebo fyzioterapeuta, jak my máme vědět, co s tím přesně máš?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2014 1:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Idalne kdyby sis nechal od doktora napsat rehabky. Me zacinaj za 2 tydny na hodne podobny problem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Speedy84


PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2014 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Judson napsal:
Idalne kdyby sis nechal od doktora napsat rehabky. Me zacinaj za 2 tydny na hodne podobny problem.


S tím počítám že se je dam. Ale jen jsem chtěl dozvědět jaké cviky jsou pro začátek vhodné třeba na balonu. I tak dík za odezvu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2014 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Speedy84 napsal:
Judson napsal:
Idalne kdyby sis nechal od doktora napsat rehabky. Me zacinaj za 2 tydny na hodne podobny problem.


S tím počítám že se je dam. Ale jen jsem chtěl dozvědět jaké cviky jsou pro začátek vhodné třeba na balonu. I tak dík za odezvu.


Ja bych to videl jako nebezpecne, skouset neco sam, nez ti fyzioterapeut presne ukaze co delat. Ja si nejake zakladni cviky pamatuju od rehabky pred 2 rokama, na balonu nebyl ani jeden. Ale nejak se nemuzu dokopat je delat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Speedy84


PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2014 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak výsledek RTG je - Plošší lordóza, přechodový obratel L6. Co jsem tak na googlu hledal tak je to v normě. Rehabky mám až 2 prosince. Ale to se mi nechce čekat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2014 1:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rtg taky vic nepozna.
Si to zaplat nekde a cekat nemusis.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2014 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Speedy84 napsal:
Tak výsledek RTG je - Plošší lordóza, přechodový obratel L6. Co jsem tak na googlu hledal tak je to v normě. Rehabky mám až 2 prosince. Ale to se mi nechce čekat.

ty máš 6 bederních obratlu co ti na to řekl doktor přesně
_________________
nechceme zde americké rakety chceme žít v míru a blahobytu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deafslap


PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 10:50 am    Předmět: fyzioterapie Odpovědět s citátem

stalo se mi něco podobnýho cca před měsícem, vlastní blbostí, byl jsem po antibiotikách a chtěl sem všechno dohnat :) Nic lepšího, než jít za fyzioterapeutem jak ti tu radí nevymyslíš, já k jedné chodím (platí se za to, ale když mi prasklo v zádech tak jsem zavolal a za tři hodiny byl u ní na stole). Musím říct že mě to pomohlo hodně, cvičení jednou týdně u fyzioterapeuta, doma co mi ukázala a tejpování. Teď se budu snažit nacpat někam na magnetickou rezonanci abych věděl, jestli mám ještě bušit, nebo se dát na golf :). Cvičit už můžu, ale jedu to piánko a žádný dřepy, mrtvoly, přítahy, nic takovýho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Speedy84


PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2014 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Arnold Strong napsal:
Speedy84 napsal:
Tak výsledek RTG je - Plošší lordóza, přechodový obratel L6. Co jsem tak na googlu hledal tak je to v normě. Rehabky mám až 2 prosince. Ale to se mi nechce čekat.

ty máš 6 bederních obratlu co ti na to řekl doktor přesně


Doktor z rehabky mi řek že je to Lumbalgie. A že mám špatné dýchání při cvičení. Tak teď hledám jak správně dýchat. PS: ale na tu L6 se ještě zeptám nejlépe se to pozná na CT.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Speedy84


PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2014 11:37 am    Předmět: Re: fyzioterapie Odpovědět s citátem

deafslap napsal:
.


Vypadá to že budu posilovat s vlastní vahou a do toho zařadím běh. Ale ty dřepy už asi budou pasé. Do třetice bych to už nechtěl zažít ale to ukáže až čas jak na tom jsem. Myslel jsem si že do vánoc začnu zase cvičit ale teď co chodím na rehabky tak cítím to místo když mám, masáž a UZ + TENS elektro. Takže to ještě není ok 
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2014 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar a sílu, doporučuji

- strečovat více hamstringy a flexory
- zařadit cyklus Zercher dřepů na posílení břicha
- pak se případně vrátit k zadnímu dřepu a ladit techniku
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2014 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Speedy84 napsal:
Arnold Strong napsal:
Speedy84 napsal:
Tak výsledek RTG je - Plošší lordóza, přechodový obratel L6. Co jsem tak na googlu hledal tak je to v normě. Rehabky mám až 2 prosince. Ale to se mi nechce čekat.

ty máš 6 bederních obratlu co ti na to řekl doktor přesně


Doktor z rehabky mi řek že je to Lumbalgie. A že mám špatné dýchání při cvičení. Tak teď hledám jak správně dýchat. PS: ale na tu L6 se ještě zeptám nejlépe se to pozná na CT.

hod jsem zprávu od doktora kmpletní jestli atm toho neni víc už jen díku tomohle určitě to bude nejlepší no 6 bederních obratlu to dneska neni žádný unikát ,znal sjme 1 závodníka který už je po operaci ploténky
_________________
nechceme zde americké rakety chceme žít v míru a blahobytu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Speedy84


PříspěvekZaslal: st únor 04, 2015 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arnold Strong napsal:
Speedy84 napsal:
Arnold Strong napsal:
Speedy84 napsal:
Tak výsledek RTG je - Plošší lordóza, přechodový obratel L6. Co jsem tak na googlu hledal tak je to v normě. Rehabky mám až 2 prosince. Ale to se mi nechce čekat.

ty máš 6 bederních obratlu co ti na to řekl doktor přesně


Doktor z rehabky mi řek že je to Lumbalgie. A že mám špatné dýchání při cvičení. Tak teď hledám jak správně dýchat. PS: ale na tu L6 se ještě zeptám nejlépe se to pozná na CT.

hod jsem zprávu od doktora kmpletní jestli atm toho neni víc už jen díku tomohle určitě to bude nejlepší no 6 bederních obratlu to dneska neni žádný unikát ,znal sjme 1 závodníka který už je po operaci ploténky


Omlouvám se že píšu až tak zpětně ale měl jsem hodné věci ale pomalu jsem začal cvičit jen se svojí vahou. Cil je dát si tělo do pořádku a nabrat svou starou kondici a také aby se mi to už nepřihodilo. Proto jsem s posilováním začal úplně od začátku a všim jsem si že jsem dělal hodně tech. chyb. Které se snažím opravit. Těch několik let sezení u PC jak doma tak i v práci mi skoro zničilo tělo a to se musí změnit nechci zažívat bolesti.
Zde jsou mě lek. zprávy:

RTG LS páteře:
Osa v normě, lordóza plošší, přechodový obratel L6, obratlová těla a meziobratlové štěrbiny normální výše , pedikly konfigurovány normálně, struktura je přiměřená, sacrum arcuatum.
Závěr. Plošší lordóza, přechodový obratel L6.

Fizioterapeut

Subj: bolest Lp Pŕi cvičení s činkou – dřepy, bez iradiace do DKK, dle RTG přechodový obratel L6
Obj: hlava v předsunu, hypertonus horních trapesů bilat., asanace prox. Část Thp, hyper. Erectoru trunci Th a Lp, asanace Lp, omezena dynamika Lp do LF dist. Od L3, do záklonu dist. Od 4, chybí rot. Synk. Pánve bilat,. Thomayer 0cm
Závěr: Lumbalgie
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bodnuti v oblastni zad (plotynky)
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: