Bolest ramene - help



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest ramene - help  Úvodní stránka -> Trénink -> Bolest ramene - help
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lunreal


PříspěvekZaslal: út prosinec 27, 2011 7:57 am    Předmět: Bolest ramene - help Odpovědět s citátem

Zdravím,
stala se mi taková zvláštní věc. Mivam trochu problemy s levym ramenem, ze obcas pri cviceni mam pocit jakoby nejaky sval uvnitr leveho ramene (na pozici mezi bocni a zadni deltou, ale jakoby bliz ramenimu kloubu) byl natazeny, namozeny, napumpovany. Tenhle pocit tam je vzdy (i kdyz necvicim), uz dlouhou dobu (tak rok), ale nikdy me to neomezovalo natolik abych tomu prikladal nejakou vahu, jen jsem vynechal nektere cviky z kterych to slo nejvic citit (bench, shyby a nejaky jiny blbiny).

Dneska sem si odcvicil kozy, zapazovani, trochu na rotatory, vsechno v pohode, zadna bolest, zadny natazeni, nic. Vecer do hospody, alles gute. A v noci se probudim asi kolem pate rano s nechutnou bolesti v rameni, pri temer jakekoliv poloze, pozici nebo pohybu, nedalo se s tim ani spat. Zvlastni je ze to boli i kdyz s tim nehybu a mam ji treba jen podel tela, jedina poloha kde je to dobry, je kdyz si lehnu na zada a natazenou ruku polozim dozadu za hlavu.

Takze otazka pro mistni odborniky - co to sakra je a slyseli jste nekdy o necem takovym?

Imho bych rekl, ze je rotator v prdeli, protoze kdyz prohmatam cely rameno, tak to nikde neboli, ta bolava vec musi byt nekde hluboko v rameni... ale zaroven si nemyslim ze by to byl samotnej kloub.

Jo a nejvetsi bolest je kdyz se pokousim o tento pohyb:
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maciak


PříspěvekZaslal: út prosinec 27, 2011 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to vyzera na rotator, ale mohla byt o byt aj burza na niektorej slache blizko.
ja som mal podobny problem, stale bolest a presne pri tomto to bolelo.
dve operacie a stele nie ok.
co mne nato pomaha, strecing (po jutubuj shulder rehab, rotator cuff rehab), tenisova lopticka na cele rameno, a potom 30 minut lad.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiKra


PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem podobný problém, měsíce léčení všemi způsoby, bolest byla neúnosná, hlavně večer v posteli, našel jsem na netu, že to může být zánět v ramenu, neboli jestli spíš bez trika a třeba si usnul ramenem na zdi, tak to rameno "nachladne" a dostaneš zánět, to samí venku když ti nachladne větrem atd. Od té doby co nenosím tílka a spím v triku, neboli snažím se rameno držet v teple, mi to zmizelo a nemám problém. ( měl jsem to cca 2 roky, mizelo to a vracelo se to, tímhle řešením mi to zmizelo během týdne zdá se na furt). Zkus a uvidíš.
Když se budeš chtít na něco z toho zeptat, tak přes PM.
_________________
..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gresht


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2011 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hele mikráku, co je s tebou? Mirda řikal že prej tě tam moc nevídá
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiKra


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2011 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

gresht napsal:
hele mikráku, co je s tebou? Mirda řikal že prej tě tam moc nevídá


Chodím do jiného fitka, díky práci v Ústí, písnu ti PMko.
_________________
..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ogres


PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2011 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem něco podobného. Bolest ramene u benche a tlaků obecně, které jsem z tréninku musel vyřadit a bolest i v klidové poloze.
Co mi pomohlo tak byly jednoduché rehabilitační cviky s gumovým pásem, které jsem dělal před a po tréninku ve velkých počtěch opakování:

band pull aparts -
Behind the Neck Band Pull -
shoulder dislocation with band -
Supine No Money Drill -

Myslím, že základem je ramena pořádne prohřát a prokrvit před tréninkem a příliš je nepřetěžovat. Provádět jen cviky u kterých není cítit bolest.

Využívám i některé rady z článků na ronnie.cz:
http://kulturistika.ronnie.cz/c-9603-27-tipu-pro-zdravejsi-ramena-i.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-9605-27-tipu-pro-zdravejsi-ramena-ii.html

Očas v rameni ještě cítím nepříjemný tlak, ale už můžu provédět všechny cviky bez bolesti. Nevím zda ti to pomůže, ale každopádně přeji brzké zotavení...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest ramene - help
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: