Byt, ci nebyt? Sumo, ci klasika?


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Byt, ci nebyt? Sumo, ci klasika?  Úvodní stránka -> Trénink -> Byt, ci nebyt? Sumo, ci klasika?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Ako robite mrtvolu?
sumo, resp. i coan style
12%
 12%  [ 7 ]
konvencne (klasika)
61%
 61%  [ 35 ]
striedam to
21%
 21%  [ 12 ]
tento cvik necvicim, nezvysil by mi cas na klopenie zapasti podhmatom jednoruc
5%
 5%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 57

Autor Zpráva
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 8:55 pm    Předmět: Byt, ci nebyt? Sumo, ci klasika? Odpovědět s citátem

Viem, ze tato otazka neni nova a niekde sa to uz i riesilo, ale mozno sa opati polozit si znova otazku: Mrtvy tah - konvencne, alebo sumo? Preco? Ake mate skusenosti s jednym, ci druhym, v com su vyhody, nevyhody..atd.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hruda


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobne klasicky zdvihnem viac nez sumo.Mozno je to iba tym ze mam spatnu techniku pri sumo.Ale pri klasike mam najlepsi pocit z tohoto cviku.
_________________
Som cool-turista!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mne sa vidi, ze sumo je bezpecnejsie na spodny chrbat, ale zas ludia na forach spominaju dajake problemy s kolenami ci co...A myslim, ze chlapici so silnejsimi stehnami, slabsim chrbtom a kratsimi rukami tahaju viac na sumo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

toto sa uz riesilo 34243 krat.

Ja osobne to striedam tak po pol roku. Sumo je setrnejsie na chrbat ale uz menej setrne na bedrove klby. Niekomu robi problem ist sumo + drep (hlavne ak ma siroky postoj).
Ale dalo by sa povedat, ze setko to je otazka zvyku.

So sumom je tazsie odlepit cinku a lahsie locknut. U klasiky vacsinu clovek odlepi, ale problem nastava z pravidla "hore". Klasika je aj lepsia pre builderov. Sumo ide viacej cez nohy, klasika cez chrbat.

Nutno tiez povedat, ze Benny aj Andy tahaju obaja 450kg a to klasikou.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
g_dgrim Zaslal: čt červen 29, 2006 22:35 Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

toto sa uz riesilo 34243 krat.

Ja osobne to striedam tak po pol roku. Sumo je setrnejsie na chrbat ale uz menej setrne na bedrove klby. Niekomu robi problem ist sumo + drep (hlavne ak ma siroky postoj).
Ale dalo by sa povedat, ze setko to je otazka zvyku.

So sumom je tazsie odlepit cinku a lahsie locknut. U klasiky vacsinu clovek odlepi, ale problem nastava z pravidla "hore". Klasika je aj lepsia pre builderov. Sumo ide viacej cez nohy, klasika cez chrbat.

Nutno tiez povedat, ze Benny aj Andy tahaju obaja 450kg a to klasikou.

tak sa bude po 34244 - ty krat riesit tato hamletovska otazka.
Inac by ma zaujimalo, preco je klasika lepsia pre builderov, furt sa to pise, ale mne sa to nezda byt az taka dogma.
Inac ked to striedas, v com zvladas viac?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
So sumom je tazsie odlepit cinku a lahsie locknut. U klasiky vacsinu clovek odlepi, ale problem nastava z pravidla "hore"

to bych rekl ze neni az tak uplne pravda... resp. je pravda ze ja treba sumem neodlepim nic ale tradewind je pravej opak treba, rozjezd jak raketa a kdyz je tam pak nalozeno vic tak to nahore vazne (alespon co jsem si vsiml kdyz jsme spolu trenovali) ... ja zas dotahnu absolutne vsechno, kdybych konecne zjistil jak zlepsit ten spodek tak taham minimalne o 30kg vic (z 20cm spalku zatahnu hrave 280)
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 10:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahola neni to dogma - mrtvola klasika je lepsia pre builderov, pretoze ide viacej cez chrbat. Lepsia na narast hmoty. Nohy sa daju aj inak cvicit ako deadliftom.

cizo: lenze kombour je mutant. Okrem toho je pravda, ze sumom lepsie odlepi ten, co ma silne nohy a slabsi chrbat ako ten co to ma naopak. Cize ok, tu svoje tvrdenie opravujem. Btw ja mam ten isty problem ako ty - aj ked tie cisla su u teba uplne niekde inde :). Z tvojich rack pulls nechapem.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim:"ide viacej cez chrbat" - znamena, ze sa pri klasike zapajau viac nielen vzpriamovace, ale aj horny chrbat?
cizo: takze tahas viac cez klasiku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 10:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahola: fyzika - pozri si kde mas tazisko pri klasike a pri sume. Kde je vacsia paka?

Pri kazdom deadlifte (ci sumo ci klasika) zapajas aj upper back. Len pri klasike mas dlhsiu drahu pohybu cez ten chrbat.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
g_dgrim Zaslal: čt červen 29, 2006 23:21 Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

ahola: fyzika - pozri si kde mas tazisko pri klasike a pri sume. Kde je vacsia paka?

Pri kazdom deadlifte (ci sumo ci klasika) zapajas aj upper back. Len pri klasike mas dlhsiu drahu pohybu cez ten chrbat.


Aha.....
A s fyzikou na mna nechod, od strednej skoly sa od nejj maximalne distancujem .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DAVID.LOPAN


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2006 7:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sem dicky tahal klasikou.
Klasikou sem zvlád 220 kdežto sumem sem měl extrémní problémy s cirka 100kilama. Takže slabý nohy. Dicky sem myslel že sou silný páč třeba celkem ušel (pro mě) ale pak sem zjistil že i dřep tahám zádama .o)Pro mě vede klasika prostě. Teď mám něco s nervem v řitní oblasti .o) a tak mrtvolu necvičim a asi už cvičit nebudu, protože musim konstatovat že mimo trapézu a síly mi to zase tolik nedalo a to zraně se vrací a vrací...
_________________
Zaplatil si už svý dluhy Jacku?
Ano pane, šek jde poštou
www.monstrazmlhy.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saty


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2006 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja mam problem hore (teda teraz mam problem dole, ale to je otazka momentalneho zranenia) ... sumom nedotahnem moc, odlepenie sa mi tez nelubi, nelubi sa mi poloha ruk (pri dotahu idem s nimi hodne po nohach a to mi dost ubera na vykone) ... mne sa sumo nelubi (mohlo by byt zaujimave v drese, skusal som si sumov Rockovych briefsoch a zdola vcelku odpich, pri klasike to moc nebolo citit) ...

proste mne vyhovuje klasika ...

pre kulturistiku je najlepsie striedat siroke spektrum cvikov, takze hovorit ci je pre kulturistiku lepsia klasika alebo sumo je scestne dla mna.
_________________
"It’s ok to be drug-free, but don’t be brain-free"

Dave Tate: "smith machine could perhaps be the most dangerous piece of equipment ever invented"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Topděfka


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2006 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DAVID.LOPAN napsal:
Já sem dicky tahal klasikou.
Klasikou sem zvlád 220 kdežto sumem sem měl extrémní problémy s cirka 100kilama. Takže slabý nohy. Dicky sem myslel že sou silný páč třeba celkem ušel (pro mě) ale pak sem zjistil že i dřep tahám zádama .o)Pro mě vede klasika prostě. Teď mám něco s nervem v řitní oblasti .o) a tak mrtvolu necvičim a asi už cvičit nebudu, protože musim konstatovat že mimo trapézu a síly mi to zase tolik nedalo a to zraně se vrací a vrací...

nejses sam,ja uz si taky na mrtvolu asi nikdy nesahnu..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
great


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2006 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sumo - sutazne 200 kg - vacsinou po cviceni dodrbany bedrovy klb - 2-3 dni som po tazkych tahoch chodil ako debil, az sa kolega so mnou hambil niekde ist.
klasika - sutazne som zatial nesiel, v posilovni som skusal max 180 [easy], tazke uvidime, idem teraz klasiku a uvidim kam ma to kopne. subjektivne problemy po cviceni som zatial nemal.
u mna vyhrava nateraz klasika, ale predtym som mal velky problem udrzat rovny chrbat - to sa teraz trosku zlepsilo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drago


PříspěvekZaslal: pá červen 30, 2006 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sleduju ze mame pekne dojebany zada nekteri..ja byl vcera na obstriku. Dneska sem si "lehce" zatrenoval a asi budu muset zas k doktorovi. Tricitka na krku, uz je to tady, sportem k invalitide . Jinak mrtvolu taham klasicky, v posledni dobre nepouzivam ani stridavy uchop. Obcas si dam ze spalku abych zkusil tezsi vahy. Ale docela me uz sere jak ti lidi cumi co to tam ten kreten dela za pokusy a co to vubec cvici za divnej cvik...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Byt, ci nebyt? Sumo, ci klasika? Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: