Částečně natrhlý supraspinatus



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Částečně natrhlý supraspinatus  Úvodní stránka -> Ostatní -> Částečně natrhlý supraspinatus
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kajm101


PříspěvekZaslal: čt listopad 10, 2016 9:22 pm    Předmět: Částečně natrhlý supraspinatus Odpovědět s citátem

Zdravím všechny


Spadla mi tyč za hlavu, křuplo mi rameno a zbytek ve zprávě asi, nejsem si jistý jak jí rozumět.. je mi jasný že mám 1/3 supraspinatusu roztrhnutou, nejsem si jistý jak vážný to je s tím labrem /nevím jak se to sklonuje ? /
Je možnost to vyléčit.. kromě operace ?
Můžu tomu kromě samozřejmě správným rehab. cvičením nějak pomoc ?
Můžu pokračovat s cvičením ? S benchem ? S OHP /overhead press/ ?
Díky za jakoukoliv odpověd
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 11:40 am    Předmět: Re: Částečně natrhlý supraspinatus Odpovědět s citátem

Nic moc úraz.

Poškození supraspinatu vede k velkým problémům se správnou funkcí ramene, bez jeho zapojení člověk ani nepředpaží. Při částečném poškození to není tak tragické, ale mechanika pohybu bude dost mimo a je to první cesta si tam udělat další problémy v subakromiálním prostoru. Operace ano nebo ne záleží na spoustě věcí-to musí rozhodnout ten kdo se do toho ramena podívat jak vypadá a jak teď funguje.

Slap léze labra také není zrovna příznivá zpráva. A opět bude záležet na konkrétním stavu jestli se přistoupí k operaci.

To ti ale snad ten doktor říkal jak se mu to zdá...
Solidní RHB bude třeba určitě, artroskopii neposoudím jen z tohodle. Má to výhody, ale i nevýhody. jako všechno.

Cvičení momentálně určitě ne.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
kajm101


PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 3:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě poškozené labrum mám už delší dobu, ale naučil jsem s tím volnějším ramenem žít a vždycky když jsem měl bolesti tak jsem dal 2 týdny pauzu a hodně rehab cvičení, různých.. doted jsem o tom nevěděl ale pul roku jsem s tím neměl vážnější problém, bolesti atd. Řekl mi, že se to řeší konzervativně a kdybych měl další problémy tak mám přijít dostanu prý nějakej obstřik a pokud ten nepomůže tak operace. A prej, že nemám dělat cviky nad 90 stupnu, jinak nic... Chtěl jsem vlastně už dnes jít cvičit, lehce a pomalu se do toho dostávat, zkoušet jaké pohyby mě bolí, nebolí a uvidím jak mi bude, ale pokud říkáš, že momentálně rozhodně ne, tak jak poznám, že je vhodný čas ? Denodenní pohyby mi problém nedělají, domací cviky taky niějak ne, pokud citím bolest končím s daným cvikem. PT / rehab cvičení/ dělám každý den už od té doby co jsem po zranění mohl hýbat rukou. Mám s operacemi docela špatné zkušenosti, ale vzhledem k tomu, že tohle se samo o sobě nevyléčí, tak hádám že v budoucnosti k tomu stejně dojde a čím dřívě tím lépe.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Částečně natrhlý supraspinatus
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: