chip - the way of skeleton


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - chip - the way of skeleton  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> chip - the way of skeleton
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chippie


PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2017 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přes svátky jsem přemýšlel co dál. Celkem rád experimentuju a jelikož se ty moje tréninky jeden od druhého moc neliší, tak zkusím předem připravený program na zvýšení síly. Zvolil jsem na základě několika kritérií, hlavní z nich byla jednoduchost. Slibuju si od toho, že u něj dokážu vydržet a že posunu svoji sílu o něco dál. No a pokud ne, tak budu odstrašující příklad pro všecky, aby pro zvyšování síly nevolili podobný druh tréninkového plánu.

Takže. Jaký je tedy můj cíl? Do konce března zvednout 140 kg (tedy více než dvojnásobek mojí hmotnosti) na mrtvý tah. Vyzkouším program Easy Strength od Pavla Tsatsoulina. Do posilky budu chodit minimálně třikrát týdně a trénink bude vypadat následovně:

1) Rozcvička - tři série lehoučkých dřepů (front squat, overhead squat, goblet squat)
2) Mrtvý tah 3x3 - začnu na 90 kg (pak 100, 110, 120)
3) Bench 2x5 - začnu na 50 kg (pak 55, 60, 65)
4) Shyb nadhmat široko 2x5 - začnu bez závaží, pak přidám 2.5 kg, 5 kg, 8 kg
5) KB Swing - 2x25 tady jsem začal na 16 kg, ale jelikož v posilce už není větší kettlebell, tak přejdu na jednoruční swingy
6) Břicho - tohle ještě musím vymyslet, dnes jsem dělal poctivé sedlehy a celkem se mi to zamlouvalo.

Pojedu to 8 týdnů a pak zkusím vytáhnout maximum. Líbí se mi, že ten trénink je fakt minimalistický a dá se stihnout za necelou hodinku. Zbylý čas můžu věnovat strečingu a mobilitě. S tím dost bojuju. Myslím si, že to je věc, která mě hodně limituje. Snad mě těch 40 dní posune dál i v tomto ohledu. Jinak ve volných dnech občas zařadím saunu, plavání nebo procházku. Jídlo nehodlám nějak moc řešit. Budu jíst podle pocitu takovou tu svoji klasiku.

Takže dnes
5/1/2017 - posilovna
OHS ... 20x7x3
Mrtvý tah ... 3x3x90
Bench ... 50x5x2
Shyb ... BWx5x2
KB Swing 16x25x2
Sedlehy pomaličku 12x2

Všecko bylo poctivě procítěné. Ačkoli jsem nezvedal obrovské hmotnosti, tak jsem procvičované partie cítil a bavilo mě to.

Na závěr jedna OT věc. Pokud sleduje tento log nějaký běžec z Moravy, pak jej zvu na půlmaraton, který pomáhám organizovat. Více zde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

8/1/2017 - posilovna

Podle plánu.

OHS 20x8x3
MT 90x3x3
Bench 50x5x2
Shyb BWx5x2
One Hand Kettlebell Swing 12x20x2 (na každou ruku)
Situp 12x3

Pohodička. Na tomhle tréninku mě baví, že se soustředím na pořádné provedení cviku, nikoli na hmotnost, kterou mám na čince. Ještě po cvičení jsem si dal studenou sprchu. V těchhle mrazech se mi do toho moc nechtělo, ale po ní se cítím jako kdybych se zrovna probudil. Uplně čerstvý. Doporučuju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 12:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sám jsem dosáhl pomocí easy strength dobrých výsledků. Tento program ale bude mít přínos, když ho pojedeš nejméně 5x týdně. V originále se předpokládá 7 tréninků týdně s výjimečnými volnými dny a takto odtrénovaných 40 dnů, tedy cca 6 týdnů. Když to pojedeš třikrát, nedosáhneš dostatečného objemu cviků v týdnu (máš v podstatě za týden 30 opakování na partii/cvik). Takže nečekej moc nárůst síly a nečekej žádný nárůst svalové hmoty. Na 3 tréninky týdně by to chtělo větší objem práce v tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MIP napsal:
Sám jsem dosáhl pomocí easy strength dobrých výsledků. Tento program ale bude mít přínos, když ho pojedeš nejméně 5x týdně. V originále se předpokládá 7 tréninků týdně s výjimečnými volnými dny a takto odtrénovaných 40 dnů, tedy cca 6 týdnů. Když to pojedeš třikrát, nedosáhneš dostatečného objemu cviků v týdnu (máš v podstatě za týden 30 opakování na partii/cvik). Takže nečekej moc nárůst síly a nečekej žádný nárůst svalové hmoty. Na 3 tréninky týdně by to chtělo větší objem práce v tréninku.


Díky za radu. Dnes jsem si ještě trochu brouzdal po netu a opravdu je to tak jak to říkáš. Na železné kouli píšou trochu hovadinu. Tenhle tréninkový plán je hlavně o frekvenci.

A tak jsem si uvědomil, že by mi časově vyhovoval spíš nějaký jiný typ silového tréninku. Třeba Falajev. Ale jednou jsem si řekl, že pojedu Easy Strength, tak nebudu měnit plány a nebudu vystupovat z rozjetého vlaku. Kdo chce hledá cestu, kdo nechce hledá výmluvy. Proto si najdu cestu a pokusím se cvičit 5-6x týdně.

Dnes jsem tedy byl:

9/1/2017 - posilovna
Overhead Squat 20x8x3
MT 90x3x3
Bench 50x5x2
Shyb BWx5x2
One Hand Kettlebell Swing 12x23x2 na každou ruku (tohle už bylo na hraně, v příštím tréningu nehodlám přidávat)
Břicho Sit-up 12x2

Trochu jsem spěchal, tak to nebylo uplně ono. Ale zítra pudu hned po práci a budu mít trochu víc času. Těším se.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 1:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

já to tak vydržel asi necelé tři měsíce, pak mě začalo štvát jezdit cvičit každý den. Ale ten čas za to stál. Střídal jsem různě počty opakování a série podobně jako je to popsáno v knize Easy Strength. Vycházelo mi to cca na 10-12denní cyklus přibližně stylem 2x5, 3x3, 531 (ta jednička už těžší), 5x2 (těžší dvojky, třeba i s váhou se kterou byla jednička den předtím), 2x5 (lehčí trénink), 3x3, 531, 2x5 lehčí, 6x1 těžké jedničky až do skoromaxima, 1x10 lehký regenerační trénink. Semtam jsem podle pocitu přihodil někde lehčích 2x5 nebo naopak třeba vynechal trénink 1x10.

edit: cviky jsem měl teda dřep, mrtvý tah, tlak ve stoje, shyb a farmářskou chůzi, občas nějaké břicho k tomu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 9:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro zajimavost tady mas jak jsem ES jel ja...

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, Olejnasi, za inspiraci. Bude se hodit v průběhu. Vidím, žes nejel břicho, ale nahradil jsi ho farmers walkem. To mi přijde jako rozumné. Člověk má z toho tréninku trochu víc. Je to komplexnější, funkční pohyb. Zvýšil ti tento program tvoje maxima? Kolik si měl předtím?

Někteří jedinci, kteří chtějí zůstat v anonymitě, mě od každodenního tréninku odrazují. Na to odpovím následovně. Nehodlám to lámat přes koleno. Pokud se budu cítít velmi unavený nebo mi to bude moc komplikovat život nebo mě to bude hodně moc nebavit nebo mě vyhodí z práce a já nebudu mít peníze na permicu, tak toho nechám. Zatím ale hodlám pokračovat. Cíl byl stanoven a moc rád bych jej dosáhl. A beru to jako takový experiment ve kterém hodlám zjistit co se mnou takový program udělá. Toť vše.

10/1/2017 Easy Strength 4
Overhead Squat 20x8x3
MT 90x3x3
Bench 50x5x2
Shyb BWx5x2 (tady už bych asi aj přidal, je to narozdíl od ostatních cviků hodně lehké)
KB Swing 16x25x2 (jen lehce dnes)
Sit-up 15x2 (dnes jsem zkoušel na míči, celkem fajn to bylo)

Dneska před posilkou už jsem se cítil trochu unavený, nejsem zvyklý na cvičení každý den. Možná to bylo ale tím, že mi dnes nejel vlak uplně k práci, tak jsem ještě před snídaní běžel cca 2.5 km v celkem solidním tempu a patnáctistupňovém mraze. Teď si dám čajík a uvidím jak se budu cítit zítra. Zatím mám v plánu jít...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maxima jsem zvedl o 44 kilo v souctu, zvedlo by se to asi i vic, ale maxka jsem zkousel v den, kdy v gymu byli kluci odsud z fora (Pajas, Magumi, Vlk, Decarabas a Nabuko) a byl jsem hrozne premotivovany, coz se odrazilo na koncentraci. Navic jsem jel maxka na vsechny tri cviky v jeden den, namisto toho abych zkusil tah o den/dva pozdeji.

Jinak dulezite je mit dobre nastavene vstupni vahy. Trenink nema byt tezky a nemel bys po nem byt vubec unaveny.

Urcite se toho neboj. Regenerace pri takhle malem objemu a intenzite neni absolutne zadny problem. Prvni 4 tydny jsem si zarazoval jeste v sobotu sesty trenink a do toho drzel lowcarb whole30. Pozdeji jsem zacal pridavat sacharidy a nasadil suplementaci, ze ktere jsem potom tezil. Program byl po celou svou dobu hrozne lehky a dost me bavil. Kdyz se ohlednu, tak jsem vlastne nikdy nebyl "silnejsi" vs fit. Nevyhoda je, ze cvicit 5x tydne mi proste zabilo socialni zivot a vubec nakupovani, prani, vareni a dalsi veci jsou fakt problem, takze to urcite neni nejak dlouhodobe udrzitelna vec, pokud mas rodinu, praci apod.

Na zaver je nutne rict, ze mi ten program psal na miru Moocha odsud z fora, ktery me v tu dobu trenoval, sam bych nebyl schopny ho takhle sestavit. Verim, ze pokud se na nej obratis s dotazy, urcite ti rad pomuze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono ve verzi toho programu od Dana Johna je loaded carry, což může být právě farmářská chůze a jsou tam dřepy jako jeden z hlavních cviků. Jinak jak říká Olejnas, s regenerací bys problém mít neměl. Ještě doplním, že pod tím, že trénink nemá být těžký se nemyslí, že nemáš zvedat těžké váhy. Jen máš cvičit tak aby tě to nezničilo. Dan John říká "train heavy, but not hard" a taky lift as heavy as possible, to znamená nebát se zvedat velké váhy, dokud tě to nestojí příliš sil a nejsi další dny příliš rozlámaný. Ten objem opravdu není velký, navíc ty tam nemáš dřepy, které berou dost sil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: st leden 11, 2017 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rychlý zápis:

11/1/2017 Easy Strength 5

Overhead Squat 20x8x3

MT 90x3x3
Bench 50x5x2
Shyb 2.5x5x2
KB Swing 16x30x2
Farmers Walk 19x6xGYM
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 6:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No dlouho jsem u Easy Strength nevydržel. Včera jsem si sedl a zhodnotil první týden tohoto programu. Uvědomil jsem si, že jsem chodil do práce, posilky a nedělal v podstatě nic jiného. Nedokázal bych si představit kdybych tohle dělal dva měsíce v kuse. Trpěly by moje ostatní aktivity. Hodně. Cvičení by mě mělo obohacovat, nikoli omezovat. To je důvod proč Easy Strength vzdávám. Neberu to jako ztracený týden. Beru to jako zkušenost, ze které se hodlám poučit.

Co tedy pojedu dál? Nevím. Nechám si to projít hlavou. Každopádně v neděli jedu na kurz KB cviků. Možná tam najdu inspiraci. Moc se těším na zpětnou vazbu. Ta mi momentálně ve cvičení celkem chybí. Nikdo nade mnou nestojí a neopravuje mě.

12/01/2017 - posilovna

Shyb BWx5x10
Front Squat 60x5x5
Press 35x5x5
Farmers Walk 20x6, 26x3, 26x4

Spokojenost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 8:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V neděli 15/1/2017 jsem absolvoval kurz základních kettlebell cviků v Brně. Bylo to hodně dobré. Dostal jsem další inspiraci do svých tréningů. Kromě strečingu a základních principů, které by se pro cvičení s Kettlebellem měly dodržovat jsme probírali pozved, swing, TGU a goblet squat. Hodně se mi líbilo protahování (konkrétně halo a arm bar). Jsem rád, že jsem dostal i nějakou zpětnou vazbu k tomu, jak se hýbu. To mi dost chybí. Málo se natáčím a cvičím dost sám. Cvičení s kettlebellem se mi dost líbí. Nebude dlouho trvat a koupím si nějaký na doma. Čím dál víc se mi líbí myšlenka minimalistického tréningu.

18/01/2016 - posilovna

Dřepy 60x5x5

Potom práce na mobilitě, nějaké TGUčka, box squaty.

Na dřepu jsem HROZNĚ slabý. Něuvěřitelně mě to štve. Proto jsem taky včera jel s tak malou vahou a snažil jsem se to dělat technicky co nejsprávněj. Kamarád do mě hučel co všecko dělám špatně. Cením si toho. Něco dělám při těch dřepech blbě a nevím co to je.

V následujících týdnech zkusím valit pouze základní cviky, někdy lehce nekdy těžce. Nebudu se zbytečně unavovat. Zbylý čas budu věnovat mobilitě. Inspiroval jsem se tímto článkem. No a uvidím jestli to někam povede nebo to nepovede nikam.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli ti do toho muzu kecat, tak se zastav a vrat uplne na zacatek. Ten drep je spatny cely. Ja jsem sice ten posledni kdo by ti mohl radit, defakto prochazim stejnou fazi jako ty (ucim se hi bar drep, po dlouhych mesicich low bar drepu), ale tohle je o zraneni. Ta cesta by mela byt Mobilita > Technika > Program > Vahy. Nikoho moc z Brna neznam, to ti tu poradi jinsi borci, ale tohle je vicemene na trenera. Pokud by ti nebylo lito jet do Prahy, tak treba Moocha (trener v Arene Pavly Kladivove) odsud z fora je na tohle kabrnak. Verim, ze kdyz mu napises, popostrci te spravnym smerem. BTW: Vim, ze jsem ted jak jeho pasak, ale je to tim, ze ho mam ja i lidi v mem okoli odzkouseneho a on me privedl na cestu necvicit picoviny a dal mi zaklady na kterych se snazim stavet dal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Jestli ti do toho muzu kecat, tak se zastav a vrat uplne na zacatek. Ten drep je spatny cely. Ja jsem sice ten posledni kdo by ti mohl radit, defakto prochazim stejnou fazi jako ty (ucim se hi bar drep, po dlouhych mesicich low bar drepu), ale tohle je o zraneni. Ta cesta by mela byt Mobilita > Technika > Program > Vahy. Nikoho moc z Brna neznam, to ti tu poradi jinsi borci, ale tohle je vicemene na trenera. Pokud by ti nebylo lito jet do Prahy, tak treba Moocha (trener v Arene Pavly Kladivove) odsud z fora je na tohle kabrnak. Verim, ze kdyz mu napises, popostrci te spravnym smerem. BTW: Vim, ze jsem ted jak jeho pasak, ale je to tim, ze ho mam ja i lidi v mem okoli odzkouseneho a on me privedl na cestu necvicit picoviny a dal mi zaklady na kterych se snazim stavet dal.


Uff moc si mě nepotěšil. Kecat mi do toho samozřejmě můžeš, kritice se nebráním. Ale měla by být konstruktivní. Když řekneš, že dřep je celý špatně, nelíbí se ti a je to o zranění, tak mi to moc nedá. Souhlasím, že cesta ke rozumnému výkonu vede přes mobilitu (na které se nažím pracovat už nějaký ten pátek). Hodiny proseděné u počítače se ale napravují velice těžko a hlavně pomalu. Den za dnem objevuju špatné stereotypy, které jsem se během svého života naučil a snažím se jich postupně zbavovat.

Za poslednich par mesicu jsem se ve vahach neposunul skoro vubec. Citim, kdy uz je to spatne. Proto hledam pricinu a taky hledam reseni. Program se nabizi. Ale pokud tvrdis, ze bez stoprocentniho zvladnuti techniky nema smysl program ani zacinat. Pak to pravdepodobne prijmu. Popravde receno je to pro me ale dost demotivujici.

Vylet za trenerem do Prahy v nadchazejicich tydnech pravdepodobne neprobehne. Je to pro me dost daleko a asi mam i priority nekde jinde. Nechci zit pouze cvicenim. Beru to jako doplnek. Zpusob traveni volneho casu, ktery me bude naplnovat a ktery mi nebude ublizovat. Pres bolest nejdu. Mam to tak, ze se snazim cvicit abych se citil dobre. V poslednich mesicich se mi to celkem dari.

Myslis ze bez trenera nelze dosahnout dobre techniky zakladnich cviku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: st leden 18, 2017 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chippie napsal:

Myslis ze bez trenera nelze dosahnout dobre techniky zakladnich cviku?


Ide, ale musíš to tak nejak cítiť (niektorí ľudia proste nemajú pohybové nadanie a robí im to problém aj s trénerom). A aj potom je fajn sa nejakým spôsobom konfrontovať s okolím - videá, alebo nejaké spoločné tréningy. Skús narobiť viac videí a tu ti to ľudia radi okomentujú.
S tým drepom, no... Natoč ho z viacerých uhlov Potom by som sa mohol vyjadriť, alebo ešte lepšie niekto povolanejší.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - chip - the way of skeleton Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: