chip - the way of skeleton


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - chip - the way of skeleton  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> chip - the way of skeleton
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chippie


PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 4:40 pm    Předmět: chip - the way of skeleton Odpovědět s citátem

Zdarec!

Zakládám si zde tréninkový log hned z několika důvodů:
- Jsem dost hubený. Někteří lidi mi říkají, že nevypadám zdravě. Proto bych chtěl přibrat nějaké to kilo svalové hmoty a stát se zdravějším a spokojenějším člověkem.
- Cvičení mě teď začlo hodně bavit a rád bych si zaznamenával svůj progres.
- Stojím o zpětnou vazbu a rady zkušenějších lidí.

Aktuálně mám 24 let, vážím 59 kilo a jsem 185 cm vysoký. Aktivně sportuju od střední školy (cca 6 let nazpět). Prošel jsem si obdobím, kdy jsem hodně běhal, chodil do posilovny. Taky jsem jednu dobu dělal systemu. Po nějaké době sezení ve školní lavici a za počítačem, které jsem prokládal deadlifty se špatnou technikou mě začala bolet záda a se mnou to pak šlo z kopce. K problémům s pohybovým aparátem se připojily i psychické problémy a já jsem spadl během několika měsíců z 70ti kg až na 55. Teď vážím kolik, vážím a vypadám tak jak vypadám. Občas mi moje tělesná konstituce brání v činnostech, které mám rád. Někdy se mi motá hlava a unavený jsem více než bych chtěl.

Smířil jsem se s tím, že ze mě už žádný vrcholový sportovec nebude a že moje tělo neni uplně bezchybný stroj. S tou bolestí zad se pořád potýkám, ale snažím se důsledně dbát na techniku všech cviků a věci, které prohlubují moje problémy radši vynechávám. Na pohybu jsem "závislý" a nehodlám se ho vzdát. Den, který jsem proseděl na zadku je pro mě utrpením. Nedávno jsem si uvědomil, že abych se někam dostal, bude potřeba se naučit víc jíst a víc regenerovat, s čímž mám problém. Pojedu od nejjednodušších cviků především s vlastní vahou a snad se časem dostanu ke cvikům náročnějším.

Před několika týdny jsem začal chodit do práce. Jsem přesvědčen, že cvičení s prací nějak skloubím a dokážu v tom vytrvat i když budu odjetý někde pryč. Nechcu se vymlouvat, že na cvičení nebo žraní neni čas. Je to jen otázka priorit a vůle.

Hlavní cíle, které jsem si stanovil jsou:
- Přibrat několik kilogramů svalové hmoty a dostat se do kondice. Cítit se dobře s minimální (ideálně žádnou) bolestí zad. Do Vánoc bych chtěl mít stabilních 62 kg.
- Zlepšit držení těla. Nabrat na síle.
- Nenechat se odradit neúspěchy a pokračovat v pravidelném cvičení za každou cenu.

Tak a teď příklad mého typického jídelníčku.

6:00 snídaně
cca 60 g vloček, hrst ořechů, lžička medu, ovoce (jablko, banán), kafe s mlékem

9:00 svačina
banán

11:00 oběd
co je v jídelně, většinou si dávám nějaké maso s rýží nebo těstovinami, zeleninový salát

15:00 svačina
tohle eště nemám moc vychytané, většinou dávám jogurt s pečivem, ale po tomhle jídle mi častokrát bývá blbě

Trénink

19:00 večeře
5 vajec, cca 100 g těstovin nebo nudlí, kousek zeleniny

Občas dávám večer eště tvaroh nebo pár lžiček burákového másla. Záleží, jestli jsem schopen to do sebe natlačit.

Eště přidám fotku mé aktuální formy.




Naposledy upravil chippie dne pá leden 13, 2017 6:41 am, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes trénink na hřišti. Nádherné počasí.

shyb podhmat 5x5
dřep (s důrazem na rovná záda) 5x10
sprinty (100m sprint 100m klus) x 10

u strečingu důraz na lýtka (kvůli zraněné achillovce, kterou občas cítím) a předklon

http://www.sensational-yoga-poses.com/images/hip-stretches-standing-forward-bend-split-prep-59.jpg

cílem je získat během několika týdnů co největší mobilitu v předklonu, jsem zkrácený jak sviňa
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: út září 15, 2015 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

14.9.2015 - posilovna

rotoped 5 min, 120 watt, 2.12 km
shyb podhmat 5x8 (únava)
dřep BW 12x8
sed u zdi 60 s
klik 5x8
břicho 2x (leg climb 12, fifer scissors 10, v-ups 16, mason twist 20)


Naposledy upravil chippie dne čt září 17, 2015 2:27 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

16.9.2015 - posilovna

rotoped 5 min, 120 watt, 2.2 km
shyb podhmat 5x8 (únava)
dřep BW 12x8
sed u zdi 65 s
klik 5x8
břicho 2x (leg climb 12, fifer scissors 10, v-ups 16, mason twist 20)

Trénink nebyl uplně optimální. Asi hodinu před započetím jsem sežral 100g piškotů a banán a byl jsem potom hodně unavený. Ačkoli výkony nejdou moc nahoru, tak se se mnou něco děje. Často mám hlad (po tréningu vajíčka s nudlemi a paprikou, jablko, tvaroh a ořechy). Cvičení mě hodně baví. Ve čtvrtek se jen tak protáhnu a v pátek si dám asi nějaké sprinty na hřišti. Už sa těším.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

18.9.2015 - stadion

sprinty - (100 m sprint, 100 klus) x 12

stretching + balanční cviky

Vynikající trénink. Zpocený jsem byl řádně. Jediné co bych vytknul je bolest zad po protahování. Asi z překážkového sedu. Budu nadále experimentovat s vhodným cvikem na protažení hamstringů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: po září 21, 2015 2:00 pm    Předmět: pauza Odpovědět s citátem

Je to špatné. V sobotu jsem se na svatbě neuvěřitelně přejedl, neděli jsem musel proležet v posteli a teď su slabý jak čaj. Věřím tomu, že tento týden (ve středu či čtvrtek) už bych mohl dát první lehčí trénink.

Můžu si za to sám, teď musím trpět : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: pá září 25, 2015 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

25.9.2015 - doma

na boku zdvih loket 12x3x2

na boku zdvih zadek 12x3x2

theraband plavec 12x3

dřep BW 12x3

balanční cviky (tree, vzpor - ruka a noha natažená, angle pose), krk, sed u zdi 65 s

protažení lýtek, hamstringů

Dnes to bylo spíš takové rehabilitační, ale jsem rád, že jsem se konečně dostal ke cvičení. Zažívací trakt se už dal celkem dokupy. Good.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: po září 28, 2015 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

28.9.2015 - venku

shyb podhmat 5

dřep 12

klik (ruce na lavce) 8

to celé 10x dokola. Pěkně pomaličku, procítěně s důrazem na techniku. Potom běh domů. Tam strečink a trochu balance (crow, vzpor).

Dnes jsem spokojený. Prsa jsem si pěkně odvařil, nohy cítím taky. Popravdě řečeno jsem se při tom protahování dost třepal. Po tréninku jsem si dal jogurt a 2 rohlíky. Večer to vidím na vajíčka, ta se osvědčila.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

30.9.2015 - posilovna

rotoped 120 watt, 5 min, 2.2 km

shyb podhmat BW 5x8

dřep kettlebell 5 kg 12x8

sed u zdi 60 s

shyb na bradlech BW 5x8

břicho 2x (leg climb 2x12, fifer scissor 2x5, V-ups 2x12, mason twist 24)

stretching (zakončeno pigeonem, vliv na záda nic moc)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2015 7:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2.10.2015 - doma

rozcvičení (circles, shaking, jumping) 5 min

4x
klik 5
dřep 10
theraband (plavec) 10
zdvih zadku na boku 10x2
zdvih lokte na boku 10x2
calf raises 15
dřep v kleku 10x2

balance, stretching

Dnes to bylo takové slabší. Sice jsem pěkně cítil procvičované svaly, ale nějak jsem byl roztržitý. Příště líp dýchat a cvičit pomalej.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2015 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5.10.2015 - posilovna

10 kol
shyb podhmat BW 5
dřep kettlebell 5 kg 12
klik 8

5 kol
dřep v kleku 2x12
zdvih lokte na boku 2x10
zdvih zadku na boku 2x10

sed u zdi 120 s !

stretching

Před tréninkem jsem se cítil dost ospalý. Černý čaj mě ale spravil a s výkonem jsem nakonec velice spokojen. Síla nechyběla. Eště jsem chtěl dát břicho, ale už jsem byl dost hladný, tak jsem to nechtěl lámat přes koleno. Potréninkové jídlo - 80 g nudlí a 5 vajec. Spláchnuto Birellem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2015 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

6.10.2015 - stadion

Cooperův test - 2900 m

Spokojenost.

Jídelníček:
6:00 5 lžic vloček, hrst rozinek, 5 švestek, lžička medu, hrst vlašských ořechů
9:00 banán
11:00 rizoto, okurkový salát (kantýna)
15:00 paprika, 2 grahamové rohlíky, 100 g eidamu, banán, hrst vlašských ořechů, černý čaj s medem
19:00 5 vajec, 70 g nudlí, paprika, birell

Tohle je pro mě momentálně optimální jídelníček. Nebylo mi zle a byl jsem schopen normálně fungovat. Pravděpodobně tam mám málo kalorií, ale nenapadá me, kde bych je mohl přidat. Nějaký návrh?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2015 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

8.10.2015 - posilovna

rotoped 5 min
shyb nadhmat BW 1,2,3x8,2,1
shyb podhmat 7
dřep KB 10 kg 10x12
shyb bradla 6x6 (na krev)
calf rises KB 10 kg v 1 ruce 4x2x10
břicho 2x (leg climb 2x12, V-up 2x12, fifer scissor 2x6, mason twist 24)
strečing (důraz na one legged hamstring stretch)

Výborný trenál. Užil jsem si ho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2015 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

chippie napsal:
6.10.2015 - stadion
Jídelníček:
6:00 5 lžic vloček, hrst rozinek, 5 švestek, lžička medu, hrst vlašských ořechů
9:00 banán
11:00 rizoto, okurkový salát (kantýna)
15:00 paprika, 2 grahamové rohlíky, 100 g eidamu, banán, hrst vlašských ořechů, černý čaj s medem
19:00 5 vajec, 70 g nudlí, paprika, birell

Tohle je pro mě momentálně optimální jídelníček. Nebylo mi zle a byl jsem schopen normálně fungovat. Pravděpodobně tam mám málo kalorií, ale nenapadá me, kde bych je mohl přidat. Nějaký návrh?

Já osobně dávám na ranní svačinu pečivo (tmavé nebo celozrnné, občas domácí chléb) s máslem, šunkou, sýrem a domácí zeleninou (paprika, rajče), nebo Cottage s pečivem. Nedokážu si představit že bych snědl "jen" banán. Na odpolední svačinu ve 14:30 mám druhý oběd (to co na večeři - tzn. maso+rýže, těstoviny s tuňákem, losos s rýží). Dávám prostě 3 velká teplá jídla denně (oběd v 11:30, svačina ve 14:30 a večeře po tréninku ve 20:00).

PS: pokud chceš nabrat svalovou hmotu a celkově na váze, nevím jestli je dobrá volba sprinty, běhy atd.
Jinak se mi to líbí, myslím že když přidáš toho jídla jak jsem ti psal a trochu vynechal ty sprinty, při kterých pálíš mnoho kalorií, měl bys do vánoc mít i 65 kg.

PS2: pokud chceš přidat kalorie a nevíš jak, kup si protein. Můžeš ho dávat klidně k rannímu banánu, pokud se ho nevzdáš a nebudeš chtít změnit jídlo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dave1913 napsal:
chippie napsal:
6.10.2015 - stadion
Jídelníček:
6:00 5 lžic vloček, hrst rozinek, 5 švestek, lžička medu, hrst vlašských ořechů
9:00 banán
11:00 rizoto, okurkový salát (kantýna)
15:00 paprika, 2 grahamové rohlíky, 100 g eidamu, banán, hrst vlašských ořechů, černý čaj s medem
19:00 5 vajec, 70 g nudlí, paprika, birell

Tohle je pro mě momentálně optimální jídelníček. Nebylo mi zle a byl jsem schopen normálně fungovat. Pravděpodobně tam mám málo kalorií, ale nenapadá me, kde bych je mohl přidat. Nějaký návrh?

Já osobně dávám na ranní svačinu pečivo (tmavé nebo celozrnné, občas domácí chléb) s máslem, šunkou, sýrem a domácí zeleninou (paprika, rajče), nebo Cottage s pečivem. Nedokážu si představit že bych snědl "jen" banán. Na odpolední svačinu ve 14:30 mám druhý oběd (to co na večeři - tzn. maso+rýže, těstoviny s tuňákem, losos s rýží). Dávám prostě 3 velká teplá jídla denně (oběd v 11:30, svačina ve 14:30 a večeře po tréninku ve 20:00).

PS: pokud chceš nabrat svalovou hmotu a celkově na váze, nevím jestli je dobrá volba sprinty, běhy atd.
Jinak se mi to líbí, myslím že když přidáš toho jídla jak jsem ti psal a trochu vynechal ty sprinty, při kterých pálíš mnoho kalorií, měl bys do vánoc mít i 65 kg.

PS2: pokud chceš přidat kalorie a nevíš jak, kup si protein. Můžeš ho dávat klidně k rannímu banánu, pokud se ho nevzdáš a nebudeš chtít změnit jídlo.


Ahoj.

Děkuju za radu. Ráno chodím po snídani na velkou a užívám si toho, že ve mě skoro nic není co nejdýl. Proto dávám jen to ovoce. Ikdyž je pravda že častokrát se ke konci dopoledne cítímuž dost vyšťavený. Zkusím s tím tedy ještě trochu zahýbat, nějaký jogurt nebo kus pečiva mě snad nezabije :) Časem snad i ten protein. Ale až pozděj. Tenhle měsíc hodlám investovat do kloubní výživy.

Co se týče těch sprintů, tak ty vynechat rozhodně nehodlám. Možná pude váha nahoru pomaleji, ale co se týče kondice a potréninkového pocitu jsou dle mého názoru nenahraditelné. Holt váha pude nahoru pomalejš, ale schopnost doběhnout tramvaj bez zadýchání beru jako základní životní skill.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - chip - the way of skeleton Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: