Čistě cvičení s vlastní váhou - Přemík


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Čistě cvičení s vlastní váhou - Přemík  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Čistě cvičení s vlastní váhou - Přemík
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hulkie


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není tady útočno. Jenom je škoda radit klukovi co začíná jako jediný cvik swing. Neříkám, že je to špatný cvik, ale jako doplněk, ne jako gró tréninku...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

seeya napsal:
Asi si myslel rippera hehe ale ano, mozno swinguje tajne v kupelke kde ho nikto nevidi strasne baliky a drepy&mrtvoly ma iba ako lahky rehab :D
Anyway, kb neni zla vec ale naco sa obmedzovat len tym? Najlepsie je skusat si swingy, drepy, mrtvoly aj prvky street workoutu, len samozrejme vsetko s mierou.


hehe myslel som Raptora.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přemík


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to nikdo nedoporučil. Já si na to přišel sám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
Olejnas napsal:
gesag napsal:
Aha, takze nejdriv musim rok cvicit s KB, a az pak muzu vlizt do drepovaciho stojanu.

A ja furt co delam spatne.


Ukaz mi prosim te tvuj drep, klidne jen s nalozenym tvym bw. Drzku si tu otviras, jak kdybys byl prinejmensim Jirka Orsag...

@Grimley: Ze ty mas potrebu takove veci psat. Kam si to s tim tvym petikilem dotahl ty?


Psal jsem tu, že jsem byl v poslední době línej a neměl motivaci :) když jsem cvičil, myslím, že silově jsem došel docela daleko :) ... možná jsem už dospěl a zjistil, že člověk nemusí žít jen posilkou aby byl štastnej a hlavně úspěšnej....ale myslím, že jsem toho za svejch cca 11 let co cvičím vyzkoušel tolik, že dokážu začínajícímu borcovi poradit, co je lepší a železná koule s nutností investovat do všemožnejch školení to opravdu není :)

Veru, niekomu staci k stastiu lestit auto, aplikovat tuzing a vydavat ho za tuning... :D Smutne.

Zratal som si, kolko penazi som v zivote minul na kb kurzy a skolenia... Ech... Nejde to zratat... Jaj pockat, nula. Ale keby bolo treba, zaplatim, lebo by to boli dobre investovane peniaze. ;)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
speedy


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
speedy a spol.: nenapadlo vás někdy, že každý někde začíná? Já začínal s 16 kg.

Taka malilillililinka drobnost na ktoru netreba zabudat: Ze chlapec kua ma cez 90kg. :D To mas 8kg na jednu ruku. Ta ruka si ani nevsimne - hl. pri tom swingovani ze je o cosi tazsia. Ved sa hybe takmer len zotrvacnostou kde kuuusocek viac zapaja chrbat pri vystierani sa. Pak vlastne Premik moze zacat mavat rukami na vsetky strany, robit pri tom predklony etc. a bude to mat podobny efekt. Ja ako 14 rocny som zacinal s domacimi 7kg jednoruckami a to som vypadal ze ma odfukne ak vonku vanok zaveje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

speedy napsal:
PMKB5 napsal:
speedy a spol.: nenapadlo vás někdy, že každý někde začíná? Já začínal s 16 kg.

Taka malilillililinka drobnost na ktoru netreba zabudat: Ze chlapec kua ma cez 90kg. :D To mas 8kg na jednu ruku. Ta ruka si ani nevsimne - hl. pri tom swingovani ze je o cosi tazsia. Ved sa hybe takmer len zotrvacnostou kde kuuusocek viac zapaja chrbat pri vystierani sa. Pak vlastne Premik moze zacat mavat rukami na vsetky strany, robit pri tom predklony etc. a bude to mat podobny efekt. Ja ako 14 rocny som zacinal s domacimi 7kg jednoruckami a to som vypadal ze ma odfukne ak vonku vanok zaveje.


Ježíškovy voči. Vůbec jsi ten cvik nepochopil. Váha je vedlejší. Kor teď. Časem možná nebude, ale teď mu ten cvik může dát hrozně moc právě i s lehkou činkou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přemík


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi to nebude nikoho zajímat, ale dnes jsem koupil 16kg kettlebell :D
Dotáhnout ho domů byla fuška, ale zdárně jsem to zvládnul a nemůžu se dočkat až bude pod stromkem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: út prosinec 20, 2016 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moocha napsal:
speedy napsal:
PMKB5 napsal:
speedy a spol.: nenapadlo vás někdy, že každý někde začíná? Já začínal s 16 kg.

Taka malilillililinka drobnost na ktoru netreba zabudat: Ze chlapec kua ma cez 90kg. :D To mas 8kg na jednu ruku. Ta ruka si ani nevsimne - hl. pri tom swingovani ze je o cosi tazsia. Ved sa hybe takmer len zotrvacnostou kde kuuusocek viac zapaja chrbat pri vystierani sa. Pak vlastne Premik moze zacat mavat rukami na vsetky strany, robit pri tom predklony etc. a bude to mat podobny efekt. Ja ako 14 rocny som zacinal s domacimi 7kg jednoruckami a to som vypadal ze ma odfukne ak vonku vanok zaveje.


Ježíškovy voči. Vůbec jsi ten cvik nepochopil. Váha je vedlejší. Kor teď. Časem možná nebude, ale teď mu ten cvik může dát hrozně moc právě i s lehkou činkou.


Inac tu bude pes zakopany - gentlemani sa tu vyjadruju k niecomu, co nikdy nerobili a vobec tomu nerozumeju... :)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosi


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 1:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

speedy napsal:
Tento topic/log dviha krvny tlak a konecne pozdvihuje znova cele forum.

Nuz dobre to swingovanie je mozno fun, mozno dobre na nieco ale povedz k comu je dobre to jeho? Kolko to ma? 16-17kg ktlbl? To je ako keby 50kg dievcina, modelka to davala s 8-9kg. Nie je to tak ubohe, ze je to dobre maximalne na rozcvicenie sa a nie ako hlavny cvik, na ktorom si bude teraz chlapec zakladat ake je to super? Vsak pre mna za mna.. hovorte mu ako mu to ide peckovo rok.. dva.. tri... nech si plati permanentku na hromadne 'cvicebne' kurzy stratenych existencii, ktore si musia este aj knizky (od pochybnych autorov) kupovat aby mali aspon nejaku predstavu ze co vlastne mozu so svojim telom robit

Premik, dpc.. aj keby si len tlacil rukami do steny pod roznymi uhlami tak mas z toho viac nez s toho tvojho kymacania sa.

Normalne by som povedal ze toto vlakno cele je recesia ale ked tak pozeram na Premika, tak asi nie :D


My o voze, vy o koze.
Takze uz jsme se dostali k tomu, ze KB swing k necemu je, ale Premikovo provedeni je k nicemu. No popravde pod to se klidne podepisu.

Doporucena startovni vaha pro chlapa je 16kg a pro zenskou 6-8kg tak to si zase trefil do cerneho :).

Bohuzel do tretice uz si totalne mimo. To si opravdu myslis, ze ty swingy bude nasledujicich par let porad cvicit s 16kg? Kdo to rekl a proc si te tohle vubec napadlo? Od okamziku kdy se nauci techniku muze byt za 6 mesicu na 40kg.

I pro ostatni experty. Kdyby jste nekdy misto posilovny zabloudili do vzperacske telocvicny a videli tam "ztracene existence" machat nasadou od kostete, tak jim nezapomente vysvetlit, ze to co delaji je k nicemu.

Oni totiz cviky s KB (jako soucast filozofie Strong First) maji daleko blize ke vzpiranim nez buseni v posilce (at me Kulisek klidne opravi pokud jsem mimo). Ale chapu, ze je to ve fitku jednodussi. Benchpress a bicepsovych zdvih tak nejak zvladne jakykoliv lojza co se zastavi ve fitku cestou do hospody.

EDIT: Teda tohle vlakno jede tak rychle ze nestiham...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosi


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 2:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přemík napsal:
Mě to nikdo nedoporučil. Já si na to přišel sám


No ja teda nevim kdo ti co presne doporucoval, ale bylo ti doporuceno nastudovat serial Skola Sily a tam se zacina na zacatku.
Jinymi slovy, pred cvicenim swingu by si mel stravit nejaky cas cvicenim goblet drepu a mrtveho tahu. Jestli to jeste nevis, tak pohyb tela je u mrtvoly s KB stejny jako u swingu.
Vrat se zpet na startovni caru prosim.

Jsem si temer jist ze ti v ArenePK na konci seminare dali nejaky program a mam takove tuseni, ze to nebyl Swing Protokol. Oprav me pokud se pletu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 5:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@cohen:co to meleš? Jakej tuzing? Mám rok starý auto...jediný, co jsem si tam přidělával byla samolepka hcpce, tak přestan mlít sra*ky
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No_pain napsal:
PMK začínal jsi se cvičením s KB, nebo jsi základ vybudoval nějakým sportem popř. činkami? Za mne nejde cvičit jen s KB jelikož se jedná o jednostrannou zátěž a ten kluk podle všeho nemá ani pořádně zpevněné vzprimovače. Měl by dle mého začít více komplexně a ne se začít zaměřovat na jeden druh cvičení.
Myslím, že do začátku je asi nejlepší TRX jelikož jede se svou váhou, k tomu hrazdy atd.. Prostě streetworkout.


Zdar, díky za dotaz. Od 14ti cvičím čínská bojová umění, ale do té doby, než jsem se setkal s metodikou Pavla Tsatsoulina (dnes StrongFirst), byl silový trénink pokus omyl. Základ jsem skutečně vybudoval s vlastní vahou a kettlebell, k velké čince jsem se dostal až o něco později. Dnes střídám/mixuji po několika měsíc právě tyto tři "zbraně proti slabosti" - vlastní váhu, vekou činku, kettlebell.

Jednostranná a tzv. "unilaterální" cviky jsou fajn, protože ti umožní zjistit rozdíl mezi levou a pravou. Samozřejmě před swingem je dobré věnovat čas technice mrtvého tahu (na kvůli síle - 16 kg je pírko), ale kvůli pohybu, a ideálně i mrtvým tahům na jedné noze (opět kvůli rozdílu mezi levou-pravou), a pak hurá na swing, a pak hurá přídávat (opakování, série, váhu).

Pokud najede na nějaký standardní program (alá Simple & Sinister), je to solidně komplexní: svtozář, viklající pohárový dřep, kyčelní most; swing, get-up; kompenzační strečink v podobě 90:90 streče a QL streče v širokém sedu roznožném.

Šlo by to jinak, třeba začít s vlastní váhou, anebo velkou činkou, anebo jednoručkama, anebo jak píšeš TRX? Jasně. Na nástroji nezáleží, záleží na metodě. Dle mých zkušeností je však mix kettlebell a vlastní váhy pro začátečníky ideální.

V našem gymu pracují na "odžidlení" (pohybová příprava, strečink), základních cvicích s vlastní vahou (kliky, "dutá pozice" na zemi, ve visu, a ve shybu), a základních cvicích s kettlebell (pohárový dřep, swing, get-up). Jakmile zvládnou určité silové standardy (např. 5x1 get-up s 32 kg, výdrž ve visu 45 sekund, atd.), sami se rozhodnou, jestli chtějí naskočit na velkou činku (úvodní program je mrtvý tah s velkou činkou a kettlebell lifty), anebo vlastní váhu (kliky na jedné ruce, dřepy na jedné noze, shyby, plus swingy).

Pro kulturisty, profi liftery, apod.? Ne. Pro běžnou populaci, hobíky, sportovce x různých oborů? Ano.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přemík


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

21. 12. 2016

Get-up 5/5
Swing 7x8 (16kg)
Pozdvih 1x10 (16kg)


Po Vánocích zkusím na měsíc KB5. To abych si rozšířil obzory ohledně KB.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přemík napsal:
21. 12. 2016

Get-up 5/5
Swing 7x8 (16kg)
Pozdvih 1x10 (16kg)


Po Vánocích zkusím na měsíc KB5. To abych si rozšířil obzory ohledně KB.


neprehanis to nejak s tou minimalizaci?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přemík


PříspěvekZaslal: st prosinec 21, 2016 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já dnes lenošil. A byl jsem i na nákupech. A to je vysilující. A pekl jsem cukroví! Moc dobré cukroví. Ale hlavně jsem si včera namohl záda, když jsem táhnul domů KB......
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Čistě cvičení s vlastní váhou - Přemík Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: