Co nesmi chybet v posilovne


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Co nesmi chybet v posilovne  Úvodní stránka -> Na smazání... -> Co nesmi chybet v posilovne
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom3


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:15 am    Předmět: Co nesmi chybet v posilovne Odpovědět s citátem

Ahoj, dejme tomu, ze bych chtel u nas ve meste zalozit posilovnu. Nic obrovskyho, je to mesto s 10tis obyvately + okolo dost vesnic. Co by v takove posilovne nemelo chybet?
Pokud bych to vzal podle TOHOTO clanku poporade -
-instruktoři a obsluha - pokud bych chtel byt sam za barem, potrebuju trenersky kurz? jasne ze nemuzu trenovat lidi, ale sem tam neco poradit, na to prece papir nepotrebuju.
-technické vybavení posilovny- tady by to bylo staveno na jednoruckach, velkych osach a dost zavazi, dale multipress, predkop, zakop, motylek, horni spodni kladka, v pripade dosti financi protismerny, hrazda, drep klec, lavicky. + zrcadla .Takovej ten zaklad, zapomnel jsem na neco?
- sociální zázemí - oddeleny satny, v kazde alespon 1 sprcha, toaleta a skrinky
chtel bych k tomu i nejaky salek na aerobic a podobny blbinky
Co vic? Kdyby tu nekdo nahodou posilovnu jiz zakladal a mohl by mi dat jakykoliv tip, urcite rad uvitam.
Dekuji za kazdou reakci.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj určitě by tam měly být lavice na benchpress a to nejméně 2.Polohovací lavice ti taky chybí. Obešel bych konkurenci a podíval se na co je zaměřená.záleží na co si chceš posilovnu otevřít. Na jaké zaměření. Určitě bych ještě volil protisměrné kladky před multipressem.Je toho hrozně moc. Dost finančně náročné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irminsul


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a určitě trenérský kurz ano. Za barem bys měl vědět určitě něco o výživě a Suplementaci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanis


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V dnešní době bych šel spíše cestou posilovny pro silovkáře, takže klece s lavičkama a zarážkama, kde můžeš odcvičit bench, dřepy, dotahy atd. Hodně velkých os, ideálně vzperačských včetně bumper kotoučů. Frčí crossfit, lidi ti buddou chtít házet s činkama...Doplnil bych to jednoručkama, kettlebely, nějakou funkční zónu pro švihadla a podobné kravinky. Ve výsledku si v takovém fitku odcvičíš vše co potřebuješ a kvalitněji. Vyprdnul bych se na celé kladky, multipressy a podobné stroje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ronnie
Administrátor


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen bych chtěl zmínit, že ten článek je z roku 2002, já ho sice teď po sobě nečetl, ale stejně bych ho bral určitě s rezervou:).

Jinak zrovna teď vybavuju někomu menší posilovnu, takovou, co by mi přišla velikostí možná na to, co píšeš, optimální, tak když mi napíšeš na martin.jebas@ronnie.cz, pošlu Ti, co jsem jim tam vybral za stroje, činky, kardio apod. Mám u toho i pro ně dělané nacenění, třeba Ti to ulehčí práci a orientaci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Irminsul


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to ronnie hod sem, ať i ostatní mají inspiraci. Vždyť to není nijak tajné ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Irminsul napsal:
Ahoj určitě by tam měly být lavice na benchpress a to nejméně 2.Polohovací lavice ti taky chybí. Obešel bych konkurenci a podíval se na co je zaměřená.záleží na co si chceš posilovnu otevřít. Na jaké zaměření. Určitě bych ještě volil protisměrné kladky před multipressem.Je toho hrozně moc. Dost finančně náročné.

Bench a polohovatelny lavice jsem pocital do te skupiny "lavice"
S tim trenerskym jsem spice pocital, no.

Hanis napsal:
V dnešní době bych šel spíše cestou posilovny pro silovkáře, takže klece s lavičkama a zarážkama, kde můžeš odcvičit bench, dřepy, dotahy atd. Hodně velkých os, ideálně vzperačských včetně bumper kotoučů. Frčí crossfit, lidi ti buddou chtít házet s činkama...Doplnil bych to jednoručkama, kettlebely, nějakou funkční zónu pro švihadla a podobné kravinky. Ve výsledku si v takovém fitku odcvičíš vše co potřebuješ a kvalitněji. Vyprdnul bych se na celé kladky, multipressy a podobné stroje

Kdyby to bylo jen na me tak bych presne tohle udelal, ale u nas ve meste, pokud bych chtel aby se to i nejak uzivilo, je tohle absolutne bez sance. Potrebuji to spis udelat pro sirsi verejnost a vekovou skupinu. Proste aby si tam kazdy odcvicil co potrebuje.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanis


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 9:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi bych si taky udělal nějaký průzkum mezi lidma, kdo mi tam bude chodit. Nikdy neuspokojíš všechny. A pokud se dneska tak moc rozmáhá cvičení ala CF, tak bych o tom i tak uvažoval. Pokud třeba není nikde ve tvém okolí fitko uzpůsobené pro cvičení CF, tak by ti to mohlo nalákat i lidi z okolních vesnic, jak jsi psal. Jen pro pořádek, nejsem nějaký propagátor CF, jen to beru podle mého okolí, že je zájem o různé funkční tréninky ve stylu CF, vzpírání, gymnastiky a podobně...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V http://www.csfd.cz/film/311871-pot-a-krev/ hodne zvysil navstevnost posilky zavedenim vztupu zdarma nebo se slevou pro stripterky. To stoji za uvahu.

Ja uvazoval o zrizeni "neceho" na vesnice kde bydlim, 1600 obyvatel, ale asi je to nerealne. To spis neco na cerno na zahrade pod striskou pro par kamaradu )
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych tě upozornil hlavně na to, aby tam byla prostorná šatna, pořádné skřínky s ramínky a poličkami a čisto. Občas jdu cvičit z práce a tohle kritérium je pro mě skoro podstatnější než samotná výbava v posilovně. K tomu abych si odcvičil všechno co potřebuji ( a většina kondičáků ) stačí stojan na dřepy, bench, podložka na mrtvý tahy, polohovatelná lavice, dost jednoruček i s lehčíma váhama, nějaká podložka na sklapovačky a protažení. S kardia bych určitě dal veslovací trenažér, dal ještě hrazdu na shyby a když je víc lidí tak klidně i multipress, protisměrný a nějakou věž na přítahy dolní a horní kladky v sedě.
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://ceskakomorafitness.cz/poradenstvi-ckf/zivnosti-volne/

takze pokud clovek zaroven nechce fungovat jako ofiko trener, tak muze provozovat fitko i bez kurzu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tome, zkus se inspirovat třeba tu:
http://www.t-nation.com/training/build-the-perfect-home-gym

Není to uplně přesně šité na komerční fitko, ale určitě si z toho něco vezmeš

Za mě určitě gym. kruh, lano na šplh a prostorná hrazda, kde se při MU člověk nemusí bát, že si rozdrtí lebku
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Tom3


PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky vsem za tipy
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2014 8:59 am    Předmět: Re: Co nesmi chybet v posilovne Odpovědět s citátem

Tom3 napsal:
Ahoj, dejme tomu, ze bych chtel u nas ve meste zalozit posilovnu. Nic obrovskyho, je to mesto s 10tis obyvately + okolo dost vesnic. Co by v takove posilovne nemelo chybet?
Pokud bych to vzal podle TOHOTO clanku poporade -
-instruktoři a obsluha - pokud bych chtel byt sam za barem, potrebuju trenersky kurz? jasne ze nemuzu trenovat lidi, ale sem tam neco poradit, na to prece papir nepotrebuju.
-technické vybavení posilovny- tady by to bylo staveno na jednoruckach, velkych osach a dost zavazi, dale multipress, predkop, zakop, motylek, horni spodni kladka, v pripade dosti financi protismerny, hrazda, drep klec, lavicky. + zrcadla .Takovej ten zaklad, zapomnel jsem na neco?
- sociální zázemí - oddeleny satny, v kazde alespon 1 sprcha, toaleta a skrinky
chtel bych k tomu i nejaky salek na aerobic a podobny blbinky
Co vic? Kdyby tu nekdo nahodou posilovnu jiz zakladal a mohl by mi dat jakykoliv tip, urcite rad uvitam.
Dekuji za kazdou reakci.

Co ja vidim, lidi vetsinou kaslou na stroje a cvici s cinkami. Tudiz bych nesetril na miste na lavice.

Co se samotne ekonomiky fitka tyce, moc do toho nevidim. Ale co jsem kecal s jednim trenerem, rikal jak je pro nej vyhodne tu posilku vlastnit. Nema tam konkurenci. Uvedom si, ze sezenim za barem suplujes malo placenou praci. Trener s hodne cvicenci ma plat jinde
Co se aerobniho salu tyce, zatracene se zamysli, jak tam pritahnout lidi. Pokud nemas v okoli fitka konkurenci, nejaci lide dorazi. Ale to neplati o aerobnim salu. A tohle je podle me vec, ktera muze delat rozdil mezi ztratou a ziskem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2014 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozrejme mluvim o celkovym vlastnictvi, akorat teda prostory do pronajmu no.. u nas by ta konkurence byla, ale tak strasne mala, ze by skoro nebyla
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Co nesmi chybet v posilovne Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: