Cuketa



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Cuketa  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Cuketa
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chippie


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 6:40 am    Předmět: Cuketa Odpovědět s citátem

Pište sem prosím recepty s cuketou. Výživově sice neobsahuje skoro nic kromě vody, ale do diety na zahnání hladu se hodí stoprocentně.

Já jí teď mám plný sklep od babičky, tak přemýšlim co s ní. Začal jsem takhle.

Cuketa jako příloha

na cca 2 porce je potřeba:
- 1 cibule
- 2 stroužky česneku
- 1 cuketa
- 2 rajčata
- sůl, pepř, oregano, mletá paprika

Na pánev jsem si dal trochu vody, přidal nakrájenou cibuli rozetřený česnek, nakrájenou cuketu, papriku a trochu soli. Tak 10 minut jsem dusil. Nakonec jsem opepřil, přidal oregano a rajčata. Přilopit pokličko a je hotovo. Stoprocentně bezsacharidová příloha.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
John Chipsa


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dělám jí pouze orestovanou..

Pepř+sůl a další koření... Hodit na pánev a orestovat.
Je to blbost, ale chutná mě to.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.paleolifestyle.cz/2012/06/06/cuketove-spagety-s-vajickem-a-slaninou/

http://www.paleolifestyle.cz/2012/05/16/cuketove-lodicky-s-masovou-naplni/
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mike scania


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky toho mám jak sviňa, a dělá to jak Chipsa a fak good.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosorka


PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 10:17 am    Předmět: cuketa Odpovědět s citátem

Pomazánka
Zeleninu nakrájím na kostičky (cuketa, cibule, paprika), orestuji na pánvi, pikantně okořením, přidám nakrájeného šmakouna, podleji trochou vody a 5 minut podusím. Vše rozmixuji tyčovým mixérem do hladka. Výborná na topinky nebo za studena.

Cuketu je možné použít i místo ovoce do nákypů, bábovky i do sladké rýže .
Dám vařit rýži, v půlce vaření přidám nakrájenou cuketu, osladím stevií a skořicí. Povařím a v závěru ještě dochutím proteinem.
_________________
Porušíš, prohraješ!
petraurbankova.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
dellamorte


PříspěvekZaslal: ne září 30, 2012 10:21 pm    Předmět: Opecena cuketa Odpovědět s citátem

Cuketu nakrajat na cca 8mm hrube kruzky. Osolit, potriet zmesou olivoveho oleja, chili a roztlaceneho cesnaku. Zaroven zopar strucikov cesnaku nakrajat po sirke na tenke kolieska.

Na panvicu olivovy olej, stredny plamen. Pridam cesnak s cuketou, opekat aj s obracanim kruzkov.

Opecenu cuketu je idealne dat na pecivo, na ktore si najradsej natieram ricottu - taliansky syr podobny tvarohu. Ale pochopitelne aj lacnejsi variant s cottage cheese alebo akymkolvek inym roztieratelnym syrom je velmi chutny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dellamorte


PříspěvekZaslal: ne září 30, 2012 10:43 pm    Předmět: Zeleninove ragu s cuketou Odpovědět s citátem

Na olivovom oleji orestovat na jemno nakrajanu cibulku, pripadne aj cesnak.
Pridat ostatnu zeleninu, fantazii sa medze nekladu.

Najcastejsie davam sampinony, rajciny, trochu mrazeneho spenatu a samozrejme cuketu - na kolieska nakrajanu.
Cuketu nenadzem na panvicu sucasne s ostatnou zeleninou, chvilku pockam - dlhou tepelnou upravou na moj vkus az moc zmakne. Jemne posypem drvenou rascou

Zeleninu uz len podusit, dochucujem to najcastiejsie solou a provensalskymi bylinkami, ak to chcem ostrejsie, tak chili alebo roztlaceny cesnak.
Ako prilohu mam ryzu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HerrThomas


PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nakrájet na tenké plátky, opéct na sucho na grilu, v míse promíchat s lžičkou olivového oleje a půl lžičkou balsamica, posolit a máte skvělý sálat jako přílohu !
Až si ho budu dělat, vyfotím...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Cuketa
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: