Deficit hlavně Treninkem a prací



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Deficit hlavně Treninkem a prací  Úvodní stránka -> Trénink -> Deficit hlavně Treninkem a prací
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rejngard


PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 8:27 pm    Předmět: Deficit hlavně Treninkem a prací Odpovědět s citátem

Zdravím lidi, zajímalo by mě nezávisle pár věcí.
Mám momentálně novou brigadu na 2 měsíce za slušný peníze, jde o ruční mytí aut v Rakousku a jedná se o 8 hodin 5x týdně.
Zatím to dělám dva týdny a jsem fakt dost zničenej, ono se to nezdá, ale vzít do ruky hadr a lítat s tím 8 hodin po exteriaru a interieru auta je docela brutál, hlavně do některých míst se s tím hadrem dostat, připadám si jako postiženej gymnasta nebo lachtan na suchu.

Teď k věci, i když jím sračky tak váha jde dolů a svaly lehce nahoru. Což mi změnilo pohled na celé cvičení, vždy mi každý říkal, že strava je 80% uspěchu a teď i když tam posílám takový kraviny tak jsem vysekanější a tvrdší než kdy dřív.

Začal jsem i zvedat a kamoš co má určité zkušenosti mi řekl svoji fylozofii treninku, já bych se tu zeptal zda na tom něco je, nebo je to kravina.

Prý záleží hlavně na tom, kolik toho nazvedáte za celej měsíc. A já bych se měl dostat minimalně k 15 000 kg za jeden trenink 3x týdně, aby ten deficit a nárust síly byl znát.
Jde mi primárně o hubnutí se svaly jsem spokojen mam momentalně 93 kg docela zalitých. Nějaký info najdete u mě v deníku.

Viděl bych to takhle

Tahy
Shyby
Dipy s naklonem pro co největší zapojení svalů

Chtěl bych to vše jet 10x3 s 70-80% z maximalky

Co si o tom myslíte, zejména mě zajímá názor Petra co se často vyjadřuje k trenálkům. Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

k tomu cislu 15 000 si sa ako dostal? ti len tak napadlo ze je to pekne cislo, alebo si si ho podla niecoho vyratal?

tomu rozpisu mam chapat tak, ze chces robit 3 cviky 3x tyzdenne stale dokola a iba po 3 opakovania? To je uplna kravina ked mas ine moznosti. Okrem toho ze nohy v nich priamo neprecvicis, zanedbavas mnozstvo ostatnych svalov.

takze v skratke, ked ti ide o vzhlad tak nie je prvorade kolko nadvihas (akoze co chces do toho ratat vsetko?), ak si lifter (co ty nie si) tak nadvihany objem za mesiac je iba 1 ukazovatel z viacerych.
Skus si pozriet priklady nejakych fullbody treningov a skus si rozlozit trening tak aby za cely tyzden precvicil cele telo rovnomerne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nevim, jestli jsem myslen ja, ale zapojim se taky
ano, trening 10x3 se mi velice libi
ale jak bylo vzpomenuto, chybi (vyrazneji ) nohy
nevim presne co myslis temi tahy (mrtvola?)
pokud ano, neni to tak zle, ale nahradil bych to drepama
druha vec, netusim, jak presne myslel kamarad to "zvedani za mesic"
ja mam podobnou myslenku, ale vic nez vaha me zajima pocet treningu a serii, nez to kolik nazvedam
(dam priklad, udelat 20 drepu s 80kg neni nic moc tezkeho a celkova suma je 1600kg v serii, udelat dva drepy se 150 naopak hodnotim jako velmi dobry vykon a zvedl jsi "jenom" 300kg v serii....rozumis co chci rict?)
ale zpet k puvodni myslence
vem si tri zakladni cviky:
shyb, dip a drep (na jedne noze, zadni, celni, poharovy-goblet) a s (pridanou) vahou udelej 10 serii po trech opakovanich
(nepocitam zahrivaci)
to je tricet pracovnich serii za trening
3x tydne jsi na 90seriich, pridej bricho a je to krasna stovka
podle me na sest tydnu idealni, nezabere to vic nez hodinu denne
(klidne to pojmi jako kruhovy trening 3drepy + 3shyb+3dipy a to cele 10x ....usetris cas a silu)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejngard


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jasný, já si o tom právě i něco četl a ono se to dá vysvětlit i na buněčné urovni, což mě dost bavilo, odkaz ale už nemůžu najít.

Mě jde momentálně o to spálit tuk a vím, že hodně lifterů prostě dokáže jíst pruměrně bez striktní diety a břišáky mají.

Je jasný, že zvednout na MT 3x 230 kg způsobí mnohem větší stres a myslím že i následný afterburn efekt než zvednout 13x 70kg a o tomhle mi jde, jenže doba není tak pokročilá aby se to dalo jednoznačně vysvětlit.


Takže říkáš že tam mám nechat tři základní cviky, ale já bych tam místo dřepů chtěl právě ty mrtvé tahy, protože mam doma hrazdu, bradla i nakladací činku, ale nemám klec na dřep. : (

jinak co pauzy a a váhy ? Nechal bys to na 60 sec pauzy mezi seriemi a 70% z maximalky ? Ještě jednou dodám, jde mi o to se dostat do formy, aniž bych musel počítat kalorie, jíst low carb, prostě chci tak nějak jíst co chci, samozřejmě se nepřežírat blbostma.

A využít metabolické páky díky momentální práci kde je velký výdej a přidat k tomu i zvedání jako další metabolický efekt. Díky za případnou odpověd, pokud mi rozumíš a snad jsem to i dobře napsal. Jinak je mi 25 let
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cinku na drepy jde brat i z bradel, cvici to tak treba flew
pokud to vazne nejde, mrtve tahy jsou OK
70% jako vstupni hodnota je taky OK
minuta rest je ze zacatku realna, pak uz moc ne, ale nedelej si s tim hlavu
to je hlavni duvod, proc navrhuju jet to jako kruhovy trening: mrtvola-shyby-bradla
na celni stranu stehem bych se ale nevykaslal, a dal pak k tem trem serii na bricho na stridacku tri serie goblet drepu s kotoucem nebo lepe jednoruckou
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 3:58 pm    Předmět: Re: Deficit hlavně Treninkem a prací Odpovědět s citátem

Jak už bylo řečeno, 15 000 kg je nesmysl. Zapomeň žes to slyšel. Když člověk bude chtít, odborně ti zdůvodní, proč je jakýkoliv pohyb škodlivý a maximum, co bys měl dělat, je zatnout břicho když tlačíš na záchodě.
Pochybuji, že ti jdou nahoru svaly (to se ti spíše zdá kvůli mizejícímu tuku a vodě), ale když máš zápřah 8 hodin denně, je logické že hubneš. Teda, dá se i to přežrat, ale to bys musel mít hodně špatnou životosprávu.
Co se růstu svalů týče, neexistuje něco jako "strava je x % úspěchu". Vždy to máš kombinaci faktorů, které se mohou navzájem podporovat a nebo srážet.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejngard


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 4:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě jde jen o to vysekat, takže jsem špatně formuloval dotaz.
Vím že hubnout stravou je nejlepší způsob, protože to vyžaduje jen určitou disciplínu a defakto není potřeba ani moc trénovat, aby člověk zhubl tuk.

Já chci ale jíst, nechci si zbytečně odpírat a pro to moje otázka je.

Který trénink je nejlepší na hubnutí? (vytvoření velkého deficitu)

Když si odpovím sám, vychází mi nějaký silový a nejlépe full body. Jenže to je to co tu řeším.

Spálí víc kcal když nazvedám za trenink 10 000kg pomocí 60kg činky a nebo když nazvedám 3000kg pomocí 200kg činky (teoreticky) ?

Jak jsem psal, četl jsem na to nějakej članek v AJ, kde se to řešilo na buněčné urovni, když už svaly jsou z buněk tak jít k podstatě.

Když se na treninku zničí Lifter, co zvedá 300kg na tah, tak asi ten jeho výdej další dny po treninku bude obrovský, oproti tomu když se zničí někdo kdo jede ABC split a zvedá tam na bench 90kg. Snad mi rozumíte teď líp. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rejngard napsal:
Mě jde jen o to vysekat, takže jsem špatně formuloval dotaz.
Vím že hubnout stravou je nejlepší způsob, protože to vyžaduje jen určitou disciplínu a defakto není potřeba ani moc trénovat, aby člověk zhubl tuk.

Já chci ale jíst, nechci si zbytečně odpírat a pro to moje otázka je.

Který trénink je nejlepší na hubnutí? (vytvoření velkého deficitu)

Když si odpovím sám, vychází mi nějaký silový a nejlépe full body. Jenže to je to co tu řeším.

Spálí víc kcal když nazvedám za trenink 10 000kg pomocí 60kg činky a nebo když nazvedám 3000kg pomocí 200kg činky (teoreticky) ?

Jak jsem psal, četl jsem na to nějakej članek v AJ, kde se to řešilo na buněčné urovni, když už svaly jsou z buněk tak jít k podstatě.

Když se na treninku zničí Lifter, co zvedá 300kg na tah, tak asi ten jeho výdej další dny po treninku bude obrovský, oproti tomu když se zničí někdo kdo jede ABC split a zvedá tam na bench 90kg. Snad mi rozumíte teď líp. :)

podle me je ale vazne zmena postavy predevsim o jidle
ovsem, jidlo se da precvicit, pokud se hodne snazis
ale mam to stejne jako ty, treba vecer padl balicek piskotu a kostka masla, jenom tak, mimo poradi bezneho jidla
ciste technicky, vice kalorii nazvedas pri zvednuti vetsi zateze
ale je to v tom nejak zakomponovane, ze vazne tezke treningy maji vyssi vydej energie, a nevim proc
proc jsou treba sprinteri vice svalove disponovani nez maratonci, kdyz necvici tak moc?
za me tedy trening 10x3
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V posilovně tvaruješ tělo, hubneš kombinací vhodně zvolené stravy a dlouhodobého pohybu. Cvičení v posilovně nemá na hubnutí moc vliv (lze tu něco shodit, ale to něco přejíš velice snadno). Takže ne, žádný silový trénink na zhubnutí není. Pokud chceš zhubnout pohybem, umývej interiéry a nebo se jdi na tři hodiny projet na kole.

Mluvím o normálních lidech, ne lidech trénujících tvrdě, dvoufázově.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejngard


PříspěvekZaslal: so březen 11, 2017 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vaše argumenty beru, ono je to logické že jo. Bazální metabolismus spalí většinu kcal a trenink samotný třeba jen 500kcal.. takže pak je mi jasné, že se tohle dá přejíst velice snadno.
spočítám, tak mam 8 hodin kardia 20x měsíčně.. takže předpokládám, že hubnout budu a treninkem podržím svaly, které mám.

Definuj tvarování těla v posilovně ? To se určitý sval tvaruje nebo se tvarování říká zvětšení svalových vláken v určité svalové skupině ?


Pokud nazvedám na treninku 15 000kg tak se řadím pod člověka co jede dvoufazově izolovaný cviky a lehčí váhy ? Nechci být hnidopich, ale nějak mi to uniká, prvně se mluví o komplikovanosti systému a pak se zobecňuje?

Já to nemám vědecky podložené, ale znovu říkám, že mám kamarády co jen tvrdě trénují a žerou sračky, formu mají. Ano můžou být geneticky obdaření, ale to je zase jen ve hvězdách.

Můžeme se tu bavit o konkretních číslech ? Kolik spálí takové klasické Korte 3x týdně za celý týden. Kdy budeme mluvit o vahách kolem 90-120 kg ( bench, dřep, tah) u 90kg jedince.

Já předpokládám, že trenink samotný spálí málo kcal, které budou rovné spotřebě ATP ( glykogen, tuky) cca 600kcal když budeme optimisté. Ale co metabolický efekt na organismus?

Oprava poškozených buněk, výstavba nových buněk, doplnění glykogenových zásob, oprava šlach a kloubů ? Tohle vše se musí dít 3x týdně po každém treninku a tímto selských rozumem si pak umím vysvětlit, že takový trenink dokáže zvýšit spotřebu týdeních kalorií sám o sobě o 5000 kcal, ano plácám jen. Je tu někdo kdo se vyzná přesně v číslech ? Vím, že mi to bude k ničemu, ale jen tak pro zvědavost a informaci, popřípadě nějaký adekvátní zdroj.

Bohužel jsem nic moc nenašel, dokonce někde píšou o tom, že takový trenink má afterburn v řádech 100-200 kcal, to mi přijde opravdu směšné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejngard


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdo nic borci ? :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rejngard napsal:
Já vaše argumenty beru, ono je to logické že jo. Bazální metabolismus spalí většinu kcal a trenink samotný třeba jen 500kcal.. takže pak je mi jasné, že se tohle dá přejíst velice snadno.
spočítám, tak mam 8 hodin kardia 20x měsíčně.. takže předpokládám, že hubnout budu a treninkem podržím svaly, které mám.

Definuj tvarování těla v posilovně ? To se určitý sval tvaruje nebo se tvarování říká zvětšení svalových vláken v určité svalové skupině ?


Pokud nazvedám na treninku 15 000kg tak se řadím pod člověka co jede dvoufazově izolovaný cviky a lehčí váhy ? Nechci být hnidopich, ale nějak mi to uniká, prvně se mluví o komplikovanosti systému a pak se zobecňuje?

Já to nemám vědecky podložené, ale znovu říkám, že mám kamarády co jen tvrdě trénují a žerou sračky, formu mají. Ano můžou být geneticky obdaření, ale to je zase jen ve hvězdách.

Můžeme se tu bavit o konkretních číslech ? Kolik spálí takové klasické Korte 3x týdně za celý týden. Kdy budeme mluvit o vahách kolem 90-120 kg ( bench, dřep, tah) u 90kg jedince.

Já předpokládám, že trenink samotný spálí málo kcal, které budou rovné spotřebě ATP ( glykogen, tuky) cca 600kcal když budeme optimisté. Ale co metabolický efekt na organismus?

Oprava poškozených buněk, výstavba nových buněk, doplnění glykogenových zásob, oprava šlach a kloubů ? Tohle vše se musí dít 3x týdně po každém treninku a tímto selských rozumem si pak umím vysvětlit, že takový trenink dokáže zvýšit spotřebu týdeních kalorií sám o sobě o 5000 kcal, ano plácám jen. Je tu někdo kdo se vyzná přesně v číslech ? Vím, že mi to bude k ničemu, ale jen tak pro zvědavost a informaci, popřípadě nějaký adekvátní zdroj.

Bohužel jsem nic moc nenašel, dokonce někde píšou o tom, že takový trenink má afterburn v řádech 100-200 kcal, to mi přijde opravdu směšné.

Sval nevytvaruješ, jeho tvar je daný geneticky. Takže ano, myslel jsem zvětšovnání svalů

Ono to je stále dokolečka. Jsi amatér a snažíš se tuhle problematiku řešit na úrovni profíka. Snažíš se tu něco počítat a pak se v tom motáš jak kočka na světelné show. Uvědom si, že lidské tělo není auto, do kterého naliješ 8 l a to ti na dálnici ujede 100 km. Někdo sní prase, dojde si na záchod a je na stejné váze, jiný se na prase jen podívá a má o tři kila více. Jsou mladí endomorfové a mezomorfové, kterým stačí jen tvrdě makat a mohou jíst co chtějí (u endomorfů do určité míry) a stejně vypadají dobře. Až jim bude o dvacet více, tak už to stačit nebude. Mladý ektomorf bude muset hodně šlápnout na jídlo, protože jen tvrdá práce v posilovně mu nestačí.
Snaž se to brát jednoduše. Tvůj vzhled je daný genetikou, stravou, pohybem, věkem a regenerací. Kombinace těhle věcí a i dalších faktorů z každého dělají unikátní jednotku. Jsou určité věci které fungují obecně, ale je spousta věcí, které si musíš vyzkoušet, zda jsou zrovna pro tebe. Proto ti tu nikdo nebude reagovat na čísla, protože to je u každého jiné. A nějakých 15 000 kg je prostě číslo vycucané z prstu, aby se dal nějaký milník, případně aby se určitá věc lépe prodávala.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejngard


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na konkurenčním webu jsem našel tohle.

Záleží na tom, kolik malých svalových skupin se do pohybu zapojí. Hunter (2) vyšetřil vliv zatížení na úroveň metabolismu. Sedmnáct subjektů provádělo bench press v rozmezí intenzity od 20 % do 80 % maxima. Zjistilo se, že ekonomie tréninku se zátěží klesala s tím, jak intenzita rostla. Na těžších vahách došlo k nižší svalové efektivitě, ale stabilizace zapojených svalů byla větší, což postupně zvětšilo potřebu energie během cvičení. Subjekty například využili téměř 12krát více energie (kalorií) provedením jednoho opakování při 80 % 1RM vzhledem k jednomu opakování s vahou odpovídající 20 % 1RM, ačkoliv provedli jen 4x více práce. U jakékoli míry intenzity (20 % - 80 %) na bench pressu byl těsný vztah mezi vykonanou prací a vydanou energií. Toto zjištění je ve shodě s Kuehlovým výzkumem (3), který přišel na to, že existuje vztah mezi kalorickým výdejem při rezistentním tréninku s celkovou nazvedanou vahou. Hunter s kolegy doporučuje těm, kdo se zajímají o změny ve složení těla cvičit s intenzitami 60 - 80 % maxima. Úroveň metabolismu je vyšší při vyšším zatížení, což je způsobeno vyšším počtem kalorií, jichž je potřeba.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2017 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no vidis, tady sis odpovedel sam
jako druhou cast doporucuju precist si neco o prilepinovi
ten se o tohle zajimal z hlediska sily a ne hypertrofie, ale myslim, ze dosel k necemu podobnemu
za treti, tech 15 000 je totalni vymysl
vem si me, jako 75kg, a vem si amatera strongmana co ma o tricet kilo vic
dalsi vec
snad nedostanu, ale E witch kdyz koketovala s Tabatou, za jednu serii mrtvoly (70kg, 4min, 8x20sec v zaprahu) nazvedala asi 7500kg
nedokazuje to vubec nic, jenom ze je hovadina pocitat nazvedanou vahu
jedine co pocitej, jsou pracovni serie (viz predchozi porovnani 20x80 a 2x150)
mimochodem
to je to same jako kdyz pojedu na treningu shyby 10serii po dvaceti budu mit nafouknute kridla (par hodin po treningu), ale druhy den to zopaku bez problemu a klidne i treti
kdyz si dam tech 10serii jenom po dvou opakovanich, ale s 45kg na opasku budu rozsekany jeste druhy amozna i treti den
uz to tu resie dost douho a jeste jsem nevidel zadny zapis z treningu
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po březen 20, 2017 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to byly asi jenom silne tankisticke reci a skutek utek
dalsi tyden a nula
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Deficit hlavně Treninkem a prací
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: