Dřepy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dřepy  Úvodní stránka -> Trénink -> Dřepy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luster


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2012 8:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na druhou stranu, pokud nekdo nechce nebo nemuze investovat do trenera (navic s takovou specializaci), tak se tezko sam nauci cviky jako je TGU, full contact twist apod. a bude pro nej jednodussi a zrejme i bezpecnejsi postupovat tou "klasickou" cestou..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2012 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luster napsal:
kid napsal:
Já s tvými radami o necvičení břicha a zařazování mrtvol a pod do začátečnického tréninku hluboce nesouhlasím ale hádat se nemíním. Stačí projet tohle fórum, kolik lidí šlo do řiti se zády právě po předčasném zařazení podobných cviků a ještě víc jich šlo do řiti po necvičení břicha.
no jo, ale jestli spis nebyla na vine spatna technika a preceneni svejch sil, nez nevhodnost cviku..


To jde ruku v ruce. Záda jsou silný a dovolí ti mrtvolu odjet i když to břišní lis neudrží.

Ano ani já nepovažuji za zcela bezpečné učit se některé cviky s KB bez dohledu trenéra.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2012 8:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem dneska zkusil poprvé.
* svíčka = zvedání pánve vleže
Je to takto ok? http://youtu.be/1rltLXz369c (jo nohy neudržím napnuté)
První série mi přišla strašně lehká. A u dalších jsem to břicho cítil strašně. Když se snažim zvedat pánev ještě míň, tak už mi ale přijde, že se nic neděje.

* rotace s tyčí v sedě
Mám u tohoto cviku cítit břicho? Já právě cítim to stejné jako u dřepů - jak mě strašně tahá okolo kyčlí (iliopsoas?)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2012 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na začátek dobrý ale jinak nic moc.

Ale jinak je co ladit. Protahovat hamstringy atd atd.

K samotné technice - zvedáš kolena směrem k hlavě, správněji je směr kolmo na podložku nebo ještě lépe lehce pryč od trupu.

Lépěji se to cvičí na stabilní lavici jako na mnou postovaném odkazu, líp se pak soustředí na práci břicha.

Rotace - zatím o nich moc nepřemýšlej dodržuj výdrže a event. natoč video. To se také doladí.

Těžko říct, co cítíš. Spíš bych tipl SI skloubení, čort ví.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pk1234


PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2012 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BigMuscle:
Jen se chci trosku podelit o zkusenost - krome toho, co ti uz bylo doporuceno, bych take zaradil pravidelne asian-squat (nemuzu posilat odkazy, ale staci vygooglit asian squat), se snahou mit spodni zada co nejvice rovna, ale paty pevne na zemi. Samozrejme bez jakekoli vahy a opatrne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ntz


PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2012 11:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no to je strasny .. takhle zkracenej .. zacni protahovat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c87


PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2012 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
Luster napsal:
kid napsal:
Já s tvými radami o necvičení břicha a zařazování mrtvol a pod do začátečnického tréninku hluboce nesouhlasím ale hádat se nemíním. Stačí projet tohle fórum, kolik lidí šlo do řiti se zády právě po předčasném zařazení podobných cviků a ještě víc jich šlo do řiti po necvičení břicha.
no jo, ale jestli spis nebyla na vine spatna technika a preceneni svejch sil, nez nevhodnost cviku..


To jde ruku v ruce. Záda jsou silný a dovolí ti mrtvolu odjet i když to břišní lis neudrží.

Ano ani já nepovažuji za zcela bezpečné učit se některé cviky s KB bez dohledu trenéra.


musim suhlasit s kidom, ked som zacal tahavat mrtvolu, brucho som cvicil minimalne a za ten rok a pol som si spravil peknu lordozu, zacal som cvicit tvrdo brucho vynechaval mrtvolu, casom sa to zrovnalo naspet
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alak1234


PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2012 8:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

od akej vahy byste mi radili pouzivat opasok pri drepe zatial som ho nepouzival vlastne ho ani nemam robil som dnes zo 130kg par seri po 3op rozmyslal som ze od 140 150 us ho asi kupim je to nutnost ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2012 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nutnost to není, ale při MAXkách je lepší, když ho máš.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alak1234


PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2012 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak maxka neskusam a co sa moze stat niejaky uraz ? alebo pruh ? abo take daco ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
To Koule: Pokud to není promo, tak proč ten odkaz na stránky? To vypadá trochu nevěrohodně a dokonce v rozporu se zdejšími pravidly.

Já s tvými radami o necvičení břicha a zařazování mrtvol a pod do začátečnického tréninku hluboce nesouhlasím ale hádat se nemíním. Stačí projet tohle fórum, kolik lidí šlo do řiti se zády právě po předčasném zařazení podobných cviků a ještě víc jich šlo do řiti po necvičení břicha.

Jinak s ruskýma metodama mám zkušeností dost a jejich základní slabinou je, že oddělují zrno od plev a je jim jedno, že plevy jdou do hnoje. Rusové se odjakživa řídí heslem - lidí mnoho. *a17*


Kide,

promiň, vůbec netuším, o jakém odkazu na stránky mluvíš, takže to budu prostě ignorovat.

Abych citoval Dan Johna: "Není to swing, který Ti zničil záda. Je to způsob, jakým swinguješ, který Ti je zničil". Umím si živě představit, že si někdo při MT nebo dřepu zrakvil záda nebo ramena při bench pressu. Už si ale neumím představit, jak by mohly být na vině samotné tyto cviky. Hledal bych chybu nejen v provedení, ale také ve zbytku tréninku (přetrénování, absence cyklování a de-loadu, práce na strojích, příliš mnoho cviků, které unaví stabilizátory apod...).

Abys mě špatně nechápal - nemám vůbec nic proti cvičení břicha. Jen mám zásadní problém s tím, jak se dneska břicho cvičí: vytrvalostně, nikoli silově. Takže přenos do mrtvého tahu nula.

A mimochodem, to není žádná ruská škola! To je Mike Boyle, Mark Rippetoe, Dan John, Gray Cook, Stuart McGill, Mel Siff a teda samozřejmě přiznávám, Pavel (ale to je Ukrajinec :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:


Kide,

promiň, vůbec netuším, o jakém odkazu na stránky mluvíš, takže to budu prostě ignorovat.



I ty šmudlo pod každým svým příspěvkem máš odkaz na své webovky.

Nikdo tu o vytrvalostním cvičení břicha nemluvil. Obávám se, že kritizuješ metody, kterým nerozumíš. Máš sice svou svatou trojici, ta ale zdaleka neplatí pro každého.

Na citace ti upřímně kašlu, mne zajímá praxe.

Ad Ukrajina, sice to určitě rodáky může urazit ale dříve se to opravdu neodlišovalo. Halt geopolitická situace se změnila.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:

I ty šmudlo pod každým svým příspěvkem máš odkaz na své webovky.


Jo tohle

kid napsal:
Nikdo tu o vytrvalostním cvičení břicha nemluvil. Obávám se, že kritizuješ metody, kterým nerozumíš. Máš sice svou svatou trojici, ta ale zdaleka neplatí pro každého.

Na citace ti upřímně kašlu, mne zajímá praxe.


Já se zas obávám, že se ztuha shodneme a že trochu sklouzáváš k argumentaci bez argumentů, tudíž v ní nemá smysl pokračovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kde máš argument bez argumentu?

Kolik lidí s rozbitými zády jsi trénoval, že radíš postupy vhodné pro začátečníky v hodně dobrém výchozím stavu?

Kde bereš jistotu, že třeba svíčky jsou k ničemu, rotace jsou k ničemu?

A jakým postupem jsi k těmto poznatkům došel?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Francoa


PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co ty hle cviky na břicho
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dřepy Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: