Estrogen u muže a progesteron



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Estrogen u muže a progesteron  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Estrogen u muže a progesteron
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Onlywatch


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 2:37 pm    Předmět: Estrogen u muže a progesteron Odpovědět s citátem

Zdravím, najde se tu někdo kdo se vyzná v záplavě hormonů a procesů v těle ?
Přijde mi, že mám dost přiznaků co sedí na estrogení dominanci u muže. Z těch na obrázku mám defakto všechny.



Řešil jsem to s doktorem po telefonu a říkal mi, že to rozpětí hormonů může být dost široké, takže i když pujdu si nechat vzít estradiol a progesteron, tak to nemusí nic znamenat, musel bych několikrát měsičně to nechat změřit a levné to zrovna není, pojištovna to taky neuhradí.

Řešení by mohl být buď progesteronový krém a nebo přidat každý den do jidelníčku 50-100g hub, které tlumí aromatázu. Máte s těmito experimenty někdo zkušenosti, popřípadě řešil někdo něco podobného ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

POkud ten doktor nebyl konkrétně endokrinolog, tak co zkusit nějakého endokrinologa?
Ten by ti to vyšetření udělat mohl. I když ten problém ti zmínil sám - fyziologické rozmezí je široké.
Jinak s nějakou inhibicí aromatázy přírodními prostředky bych byl dost skeptický.
Teoreticky tyto látky (souhrnně flavonoidy a jejich další podskupiny) obsahují poměrně běžně konzumované věci jako jsou citrusy, káva, zelený čaj a další, ale v koncentracích běžně přijímaných potravou jsou bez nějakého znatelného efektu.
Zkus pročíst tenhle článek, ale nic světoborného v něm asi nenajdeš:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3074486/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrknu na to, co jsem googlil, tak ten progesteronový krém má samé pozitivní recenze, v česku je udajně zakazaný prodej, ale z ebay se dá sehnat.

Jde o to, že se tím natřeš na různých místech a dostaneš do sebe progesteron, který sníží hladinu estrogenu a tím pádem se volný testosteron nepřetvaří na estrogen, ale jde přímo na mužské věci o kterých nemusím psát.

Nějaký názor na tohle ? Je to realné, nebo to zní jako z pohádky ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no jen tak na vlastni pest bych si s tim nezahraval, jsou to preci jen hormony
_________________
Happiness comes from lifting weights overhead.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych to resil s odbornikem.

Navic nejaka mast, ktera snizuje estrogen, resi stezi dusledek, ne priciny - navic je to reseni asi v tomhle stylu:


Pricin pak muze bejt v dnesni dobe cela rada (sedavy zamestnani, malo pohybu, spatna strava, alkohol, znecisteny zivotni prostredi (ktery rozhazuje hladiny hormonu v krvi) apod.) a pokud se k tomu nekdo propracovaval cca deset let, tak se to nespravi za par tejdnu.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Onlywatch napsal:
Mrknu na to, co jsem googlil, tak ten progesteronový krém má samé pozitivní recenze, v česku je udajně zakazaný prodej, ale z ebay se dá sehnat.

Jde o to, že se tím natřeš na různých místech a dostaneš do sebe progesteron, který sníží hladinu estrogenu a tím pádem se volný testosteron nepřetvaří na estrogen, ale jde přímo na mužské věci o kterých nemusím psát.

Nějaký názor na tohle ? Je to realné, nebo to zní jako z pohádky ?


Já postrádám ten smysl, proč bys do sebe jako muž měl cpát progesteron, což je vlastně další ženský hormon řadící se mezi hormony pohlavní, navíc nějakou pochybnou mastí bez konzultace s lékařem. Tato mast se používá hlavně proto, protože v menopause se tento hormon u žen téměř netvoří a estrogen a progesteron jsou tím pádem v nerovnováze a tou mastí dodáváš progesteron exogenně.
Měl bys řešit tu pravou příčinu, jak už zde bylo psáno a ne se to snažit napravit tímto velmi pochybným způsobem.


Naposledy upravil Pr!nc dne pá květen 20, 2016 9:15 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

anastrozol
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2016 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dočetl jsem se, že progesteron se tvoří i u mužů ve varlatech, takže to rozhodně není vyhradně ženský hormon, jeho nedostatečná produkce ve varlatech pak způsobuje, že se volný testosteron snadněji přetváří na estrogen, což sebou může nést problemy prostaty a rozložení tukové tkáně, která je přikloněná spíše k ženským tvarům.

Posílám i zdroj těchto tvrzení. http://chestsculpting.com/progesterone-for-men-the-missing-link-in-man-boob-reduction/

http://www.johnleemd.com/testosterone-booster-male-menopause.html

Já si myslím, že dělám pro redukci těchto věcí dostatek, ať už držím makra / kcal, cvičím silovej trenink několik let, chodím sem tam běhat, plavat atp. nechci bezhlavě svůj problém svádět na nějaký hormony, ale rozhodně je to k zamyšlení. Pokud všechny ty příznaky pociťuji, tak to nechci brát na lehkou váhu, nesrovnalo se to ani v období, kdy jsem byl prakticky rok na čisté stravě ( only maso, zelenina, ovoce, rýže) v té době jsem sice všude na těle zhubnul, ale tuk na prsou zůstal, vlasy padali dál a problémy s prostatou a častým močením v nočních hodinách též byli. Proto mě zouflaství dovádí až k takovým kravinám, jako je přirodní progesteron a mazat si ho na varlata.

Dám na vaši radu a poradím se ještě pořádně s lékaři. Zatím díky, dám kdyžtak pak info jak to pokračuje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Není to úplně jednoduché s těmi lékaři u nás, vím to od strejdy, který v pětapadesáti začal řešit podobné problémy. Běžní endokrinologové se zaměřují na štítnou žlázu, ženské hormonální potíže a poruchy plodnosti. Mužské hormonální problémy jsou jinak dost na pokraji zájmu. Budeš muset za svým obvoďákem, aby ti napsal žádanku do nějaké velké fakultní nemocnice a doufat, že se tě tam někdo ujme.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onlywatch


PříspěvekZaslal: so květen 21, 2016 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi: Díky za názor, určitě na tom pracuji a plánuji sem zveřejnovat všechny informace a postupy kterými projdu, píše se o tomhle na českém internetu velice málo, tak doufám, že to pak pomůže i ostatním co řeší podobné problémy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Estrogen u muže a progesteron
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: