Full body 2x týdně - prosím o posouzení tréninku



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Full body 2x týdně - prosím o posouzení tréninku  Úvodní stránka -> Trénink -> Full body 2x týdně - prosím o posouzení tréninku
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MSG


PříspěvekZaslal: st březen 08, 2017 10:34 pm    Předmět: Full body 2x týdně - prosím o posouzení tréninku Odpovědět s citátem

Zdravím,

s omezením cvičení na 2x týdne přecházím na full body a rád bych si od Vás nechal zkouknout trénink.

Specifikum je, že bych rád 1 den odjel doma, z časových a fin. důvodů, čímž se poněkud omezuje repertoár cviků.
(co mám: hrazdu na přítahy na záda, bradla (s možností předkopávání ve visu), velkou činku (ale bez stojanů a lavice na bench), jednoručky)
Bylo by pochopitelně fajn odjet doma oba dny, ale s ohledem na obměňování cviků by se to asi nedalo úplně dobře…

Ambice nějak moc nabírat nemám, jednak mi už není 20, jednak aktuálně jsem v dietě (nic rýsovacího, prostě hubnu špeky) – tj. jím spíš deficitně a doplňuji to aerobkou.


DEN 1 (doma)-------------------------------------------------------------DEN2 (fitko)

Přítahy na hrazdě (horní záda)………………………………………………..Přítahy velké činky v předklonu
Mrtvola (spodní záda, zadek, hamrstringy)…………………………….Mrtvola s napnutýma nohama + zakopávání
Dřep (stehna, zadek)………………………………………………………………...Leg press
Kliky na bradlech (kozy, triceps)……………………………………………...Bench rovný
Tlaky jednoručkama v leže (kozy)……………………………………………Bench šikmý, hlava nahoře
Tlaky na ramena ve stoje velkou činkou (ramena)………………..Tlaky na ramena jednoručkama nebo upažování + předpažování
Bicepsové zdvihy jednoruček ve stoji n. shyby (biceps)…………Bicepsový zdvih velké činky (n. EZty) ve stoji
Tricepsový kick-back s jednoručkami v předklonu (triceps)……Tricepsové stahování kladky
Výpony ve stoji (lýtka)…………………………………………………………… ....Výpony v sedě (na stroji)
Předkopávání ve visu (břicho)………………………………………………......předklánění se v sedě na stroji + rotace trupu na stroji (na šikmé břišáky)

Počítám jet od každýho cviku tak 3 série á 5-10 opak. (typicky 7-8) + před tím cca 1-2 lehké série na zahřátí.

Celkově se mi tedy těch cviků zdá trochu moc…

Předem děkuji za Vaše postřehy a rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 9:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dnes prubnu tu domácí verzi a uvidíme, jak to půjde...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S fullbody tréningem 2x týdně se podle mě dá dosáhnout slušných výsledků.

Můj názor ke tvému rozpisu je, že je to dost komplikované. Zjednoduš. Klidně 4 komplexní cviky na tréning. Např. Mrtvola, Bench, pohárový dřep, shyb. Pokud pojedeš všechny po 5ti pracovních sériích, tak se slušně zapotíš a půjde to nahoru resp. dolů.



Hodně štěstí přeju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chippie napsal:
S fullbody tréningem 2x týdně se podle mě dá dosáhnout slušných výsledků.

Můj názor ke tvému rozpisu je, že je to dost komplikované. Zjednoduš. Klidně 4 komplexní cviky na tréning. Např. Mrtvola, Bench, pohárový dřep, shyb. Pokud pojedeš všechny po 5ti pracovních sériích, tak se slušně zapotíš a půjde to nahoru resp. dolů.



Hodně štěstí přeju.


Souhlasím, je tam moc cviků. Vybral bych tak 4 a ty drtil a až to přestane bavit, obměnit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: po březen 13, 2017 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za Vase rady. Zkusil jsem to v Pa s tim, ze jsem par veci tedy ubral:

Přítahy na hrazdě (horní záda)………………………………………………..
Mrtvola (spodní záda, zadek, hamrstringy)……………………………
Dřep (stehna, zadek)………………………………………………………………...
Kliky na bradlech (kozy, triceps)……………………………………………...
Tlaky na ramena ve stoje velkou činkou (ramena)………………..
Výpony ve stoji (lýtka)…………………………………………………………… ...
Předkopávání ve visu (břicho)

Jel jsem to docela svizne a stihnul jsem to za 45 min. coz me potesilo, ale byl to zahul. Jet takhle moji obvyklou hodinu byxh asi nedal. I kdyz jsem nejel.velke vahy (jsem po nemoci a par tydnu jsem necvicil), citim se prijemne namozen po celem tele :-)

Mam tedy jeste neco ubrat? Jen 4 cviky, jak piste, mi prijde uz malo (kdyz to tady posuzuju s jinyma plana na FB).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: po březen 13, 2017 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG napsal:
Diky za Vase rady. Zkusil jsem to v Pa s tim, ze jsem par veci tedy ubral:

Přítahy na hrazdě (horní záda)………………………………………………..
Mrtvola (spodní záda, zadek, hamrstringy)……………………………
Dřep (stehna, zadek)………………………………………………………………...
Kliky na bradlech (kozy, triceps)……………………………………………...
Tlaky na ramena ve stoje velkou činkou (ramena)………………..
Výpony ve stoji (lýtka)…………………………………………………………… ...
Předkopávání ve visu (břicho)

Jel jsem to docela svizne a stihnul jsem to za 45 min. coz me potesilo, ale byl to zahul. Jet takhle moji obvyklou hodinu byxh asi nedal. I kdyz jsem nejel.velke vahy (jsem po nemoci a par tydnu jsem necvicil), citim se prijemne namozen po celem tele :-)

Mam tedy jeste neco ubrat? Jen 4 cviky, jak piste, mi prijde uz malo (kdyz to tady posuzuju s jinyma plana na FB).


Nenapsal jsi kolik jsi toho odcvičil. Měl by jsi být schopný odcvičit celé tělo se třemi cviky. Ve tvém tréningu je jich 2x tolik. Musíš si najít co ti vyhovuje. Já mám minimalistický přístup rád. Pokud máš pocit, že si toho odcvičil málo, tak si to pouprav podle sebe.

Konkrétně bych tomu ale vytknul dvě věci. Mrtvý tah a dřep v jednom tréningu je hodně náročný. Jeden cvik něch na příště.

Výpony ve stoji - ve fullbody podle mě zbytečnost. Radši si přidej sérii dřepů. No a jestli si na těch bradlech neměl zátěž tak je to hodně slabé. To bych tam prásknul radši bench.

Trochu inspirace by jsi mohl pochytit v knize Never let go od Dana Johna. Zkus si najít nějaký systém, který ti vyhovuje. Každý to má se cvičením jinak. Někdo se jde do posilky odreagovat, někdo si tam jde pokecat, nekdo se chce totálně odvařit, jinému jde o techniku a maximální výkon. Nic není špatně, hlavně, že něco děláš. Nehleď na detaily, obměňuj cviky, hraj si.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po březen 13, 2017 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

shyby, kliky na bradlech, drepy ( na jedne noze)
mrtvy tah, kliky na bradlech
nadhoz ( premisteni + vyrazovy tlak)
drep, bench, pritahy v predklonu
shyby, kliky ve stoji, poharove drepy

to jenom tak pro inspiraci
ja osobne bych to tocil jako kruhovy trening, nebo muzes jedno a pak druhe a nakonec treti
schema je potom na tobe, ale drzel bych se ho u vsech tri (dvou, jednoho ) cviku
4x8
5x5
6x6
8x4
10x3
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za Vaše poznatky.

K najasnostem:

Odcvičil jsem od každého 3 plnohodnotné série, zhruba 7-8 opakování (břicho a lýtka pochopitelně víc). Jel jsem s lehčíma váhama, jelikož jsem dlouho necvičil a nechtěl se namoct.

Ty výpony tam mám v podstatě už jako relax, můžu je vyhodit, ale ono je to +/- podle mě jedno.

Kliky na bradlech asi dlouhodobě nebudou úplně ten pravý cvik, ale bench lavici bohužel doma nemám; leda jet tlaky s jednoručkama na štokrdleti.
Ještě mám na prsa v zásobníku pull-over nebo rozpažky. Tak jestli mi z toho můžete něco „namíchat“ na ten cvičební den doma, budu rád.

S dřepama doma mám problém, že nemám stojany, takže dřepuju jen s tím, co trhnu za hlavu (a zpět :-)), což je 50kg :- (
Výhledově přemejšlím co s tím… samozřejmě to lze odjet ten den ve fitku, ale co nohy doma? Nějaký výpady, bulharský dřepy, pohárový dřepy…
Je tedy pravda, že mám špatný obě kolena (jedno z kola, druhý z hokeje), takže se v tomhle stejně musím dost mírnit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozhodně nejdříve dřepy a potom mrtvý tah. S unavenými spodními zády dělat dřepy je velké riziko!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kliky na bradlech jsou v pohodě cvik a klidně bych to se zátěží jel jako hlavní cvik na hrudník, jestli není jiná možnost. A na nohy se dají těžký výpady s jednoručkama, relativně slušný nahrazení dřepů, dá se to střídat dozadu i dopředu, trochu jinak to bere.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Full body 2x týdně - prosím o posouzení tréninku
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: