Fyzická příprava pro mma


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Fyzická příprava pro mma  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Fyzická příprava pro mma
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Balista


PříspěvekZaslal: út leden 13, 2015 2:51 pm    Předmět: Fyzická příprava pro mma Odpovědět s citátem

V téhle sekci se poslední dobou moc nediskutuje. To mě docela mrzí. Když už se tu objeví téma, tak je to "Jak bouchat a přitom nabrat svaly".

Chtěl bych trochu rozjet diskusi na téma efektivní fyzické přípravy pro mma.
Slovem efektivní myslím co největší přínos při co nejmenší časové investici .
Fyzickou přípravou myslím takový komplex - zlepšování obecné síly, dynamiky a výbušnosti a kondice. Technické schopnosti pro daný sport nechme stranou a do pojmu "obecná síla" moc nerýpejme, určitě chápete, co tím chtěl básník říci.
Původně jsem chtěl téma pojmenovat "...pro bojové sporty", ale to je moc obecný pojem.
Na druhou stranu jsem nechtěl konkretizovat na boj "jen v postoji" nebo "jen na zemi", proto mma, které sbírá další a další fanoušky. Budu ale rád, když sem napíše i thaiboxer nebo zápasník..
No a proč se ptám na co největší přínos při co nejmenší časové investici? Vysvětlím to na příkladu. Náš Vokurka má trénink mma 3-4x týdně. Drily, nácviky, lapy, pytle, sparingy,... Prostě zlepšování technických schopností do klece. Vokurka ale chce být připravený nejen technicky, ale i fyzicky. Takže Vokurkovi nezbývá nic jiného, než k těm 3 (-4) tréninkům technickým, přidat ještě fyzickou přípravu. Co byste Vokurkovi poradili, aby se zlepšoval, ale zároveň taky viděl rodinu, mohl regenerovat, pracovat a netrávil život jen v tělocvičně. Dejme tomu, že fyzické přípravě může věnovat 2-3 tréninkové jednotky týdně a že při tréninku zaměřeném na techniku není prostor pro fyzickou přípravu, i když i tyhle tréninky jsou fyzicky náročné. Vokurkovi chceme zlepšit sílu, výbušnost a kondici co nejefektivněji, aby to mohl využít v kleci. Jak byste situaci řešili? Nebo jak ji řešíte, pokud jste na tom podobně jako Vokurka?
_________________
Buď najdu cestu, nebo si udělám vlastní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: út leden 13, 2015 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vokurka se musí rozhodnout, jestli chce být nejlepší na světě, tak tomu bude muset hodně obětovat z hlediska času, nebo chce být jen bouchač místního významu, kterého občas vyvezou do Německa jako prase na porážku a dostane EUR 500...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magion


PříspěvekZaslal: út leden 13, 2015 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Techniku a kondici trénuje na hodinách fightu. Kondici není třeba přidávat, sama hodina obsahuje intervalový anaerobní trénink na lapách, pytel, sparingy atd.

Takže zbývá maximální síla a explozivní síla. Explozivní vychází z maximální. Pokud nedá aspoň 1,5xBW squat, 2xBW deadlift nemá cenu řešit nějakou plyometrii. Primárně nabušit sílu ve 2-3 jednotkách týdně dle jeho regenerace. Soustředit se na základní trojku. Poté přidat dle znalosti techniky olympijské lifty. Později možno dodat plyometrii a sprinty do kopce, ale šťáví to už tak dost vyšťavenou CNSku, takže dle uvážení a regenerace.

Pro fightera je hlavní pořadí: Technika, kondice, síla.
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: út leden 13, 2015 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

každý má jinou taktiku boje, takže to klidně někdo může jet přes toto pořadí: kondice, síla, technika...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 13, 2015 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V současné době mám na starost silovou a kondiční přípravu vybraných MMA šampión fighterů - Viktor Pešta, Filip Macek, Ondřej Skalník, Michal Hořejší, Jakub Noga...

Hrubý nástin:

- v první řadě dobrá mobilita, flexibilita, pohyb - kompenzační strečink, drily na mobilitu a celkový "Reset"

- za druhé bazální kardio (obstarané variacemi MMA tréninku a speciálním běžeckým program pro potřeby MMA) a absolutní síla (ideální nástroje pro MMA - kettlebell nebo velká činka. Málo opakování, relativně těžká váha)

- za třetí drily na výbušnou sílu a aerobní regeneraci mezi výbušnými intervaly (např. kettlebell swing, sprinty)
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balista


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
každý má jinou taktiku boje, takže to klidně někdo může jet přes toto pořadí: kondice, síla, technika...

Jsou borci, kteří to tlačí přes: síla, síla, síla

PMKB5 napsal:
Hrubý nástin:
- v první řadě dobrá mobilita, flexibilita, pohyb - kompenzační strečink, drily na mobilitu a celkový "Reset"
- za druhé bazální kardio (obstarané variacemi MMA tréninku a speciálním běžeckým program pro potřeby MMA) a absolutní síla (ideální nástroje pro MMA - kettlebell nebo velká činka. Málo opakování, relativně těžká váha)
- za třetí drily na výbušnou sílu a aerobní regeneraci mezi výbušnými intervaly (např. kettlebell swing, sprinty)

Mohl bys trochu rozepsat to bazální kardio, resp. běžecký program pro potřeby mma?
_________________
Buď najdu cestu, nebo si udělám vlastní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bazální kardio:

- hodně chůze
- MMA trénink - velký objem, nízká intenzita
- lehké regenere běhy - ve šlupkách, dýchání jen nosem
- swing protokol, který je zaměřen na "hacknutí" energetického sytému, specifického pro MMA

Běžecký program - viz výše, plus sprinty, v závislosti na tom, jak daleko je do fightu, a kolik kol po kolika minutách bude borec bušit. Tomu je ostatně podřízena celé silově/kondiční příprava.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balista


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5: Díky. Jak dlouho už máš na starost silovou a kondiční přípravu pro mma kluků (hlavně) z Penty? Dají se tam vysledovat už nějaké výsledky (objektivně / subjektivně)? Obecně, ne u konkrétních jmen..
_________________
Buď najdu cestu, nebo si udělám vlastní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 11:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Od léta 2014.

Výsledky - to se musíš zeptat jich :-) vzhledem k tomu, že chodí dále, a že začali chodit další (Jakub Noga, Filip Macek - šampióni GCF)... :-) učím bojovky od r. 1998, ideální kombo.

Viktor Pešta mi po příjezdu na camp do Švédska psal, že mu několik sparringů nezávisle na sobě říkalo, že má mnohem větší fýzu a páru. Příští týden jedu "na Viktora" na UFC do Švédska, tak mu držme palce!
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CowsGiveUsMilk


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:

Viktor Pešta mi po příjezdu na camp do Švédska psal, že mu několik sparringů nezávisle na sobě říkalo, že má mnohem větší fýzu a páru. Příští týden jedu "na Viktora" na UFC do Švédska, tak mu držme palce!


Fandime! Je trosku prijemnejsi nez Vemola :)
_________________
Courage is not the lack of fear but the ability to face it.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CowsGiveUsMilk: Hele musim říct, že velkej respekt - Viktor je nejen mašina a dříč, ale skromnej a pokornej.

Tady je poslední foto z jeho silové/kondiční přípravy u nás v KB5 Gymu, předtím, než odjel na camp do Švédska. Jednoruč kettlebell swing s 40 kg.

_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Air_force_one


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já napíšu vlastní zkušenost jak kombinovat posilovnu a bojové sporty (konkrétně thajský box). Thajský box budu dělat třetím rokem. Na začátku jsem měl cca 98 kg a za necelý rok jsem shodil na 72kg. Byl jsem vysekanej až na kost, no prostě asi víte jak thaiboxer vypadá.Chodil jsem běhat, boxoval jsem a pravidelně jsem chodil na kruháče. Rychlost byla, fyzička neskutečná, ale chyběla tomu trochu síla. Tak jsem si před pů rokem řekl, že bych chtěl "nabrat". Thaibox jsem zařadil 2x týdně, přestal jsem s běhaním a kruháčema a začal 3x týdně cvičit v posilce (fullbody tréninky, ale většinou do selhání a náročné), nechal jsem si sestavit nabírací jídelníček.
Takhle to provozuji půl roku (cca +7 kg nahoře - nic moc kvalita, něco tam vidět je, ale žádný zázrak) a jediné co jsem vypozoroval, tak je horší technika, jsem pomalejší, horší fyzička, ale za to síla je nikde jinde, ale bohužel to celé je více ke škodě než k užitku. Myslím si, že je lepší provozovat "posilování" vhodné k bojovým sportům (kruhové tréninky, 1x max 2x základní cviky - těžká váha, více sériíí a málo opakování) k tomu chodit běhat (střídat intenzitu, někdy sprinty, někdy vytrvalostní běh). Takhle jsem to předtím dělal a paráda, nikdy jsem nezávodil (nejsem ten typ prostě, dělám to jen čistě pro radost), ale myslím si, že nejhorší sem nebyl. Tohle je můj pohled na věc - člověk by se měl rozmyslet a vydat se cestou buď čistě jen posilovna a nebo být všestraný fighter - dělat 50/50 od obojího nepřináší 100% výsledky. Buď jsi fighter nebo kulturista,a le oboji nejde byt. Nemohu, ale říct, že to nejde, občas sem viděl pár vyjímek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
raw


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

prvky trojboje, vzpirani - dynamika, sila
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cmeni


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pešta je hrozný zvíře, na nějakém videu jsem viděl, jak jel uplně na pohodu muscle upy...vzhledem k jeho bw je to opravdu masakr
_________________
Nevěřte lidem, co nejí celá vajíčka a nepijí alkohol.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
AHOLA


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
3x týdně cvičit v posilce (fullbody tréninky, ale většinou do selhání a náročné )

A to je dobre na co? Ved rege dostava na prdel uz len tym, ze clovek cvici 5 krat tyzdenne a prilievat ohen do ohna tym, ze v posilovacich dnoch sa clovek odrovnava...ja vobec nie som fanusikom posilovania do zlyhania, teraz nemam na mysli nacvik svalovej vytrvalosti....Naopak ja si myslim, ze bezny nenasypany pokusny kralik bude najlepsie zvysovat svoje vykony tak, ze pojde do toho s urcitou rezervou. Moze fightovat, posilovat aj behat v tom koliesku nad pilinami, ale treba sa krotit. Obmedzenim thai boxu na 2x tyzdenne si si spravne ôusetril" nejaku regeneracnu kapacitu, ale zbytocne narocnymi treningami v posilovni si sa zasa odpalil (tak mi to aspon pripada). Krotit sa znamena, ze clovek nemoze mat taky objem, ani intzenzitu, akoby zvladal normalne. To vsak neznamena, ze posilovania za ucelom nabratia hmoty a sily je nevyhnutne sa vzdy vzdat.
Co napr. ja nechapem je to, ako moze niekto subezne, ci na striedacku robit pwl a nejaky ten kontaktny BS, aspon mne vzdy prislo, ze silovka ma vzdy dost spomalila, zatuhol som, no skratka som uz nebol ten obratny panter Co sa tyka pripravy profikov, nasolenych borcov a pod, o tom vela neviem.
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Fyzická příprava pro mma Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: