Gril


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Gril  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Gril
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bosorka


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 12:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
Všechny tyhle grily se trápí nedostatkem výkonu. Je potřeba aby se deska rychle nahřála a maso na steak se dobře zatáhlo... Příkon aspoň 5 kW.
Ale stejně je to všechno chuti grilovaného masa na hony vzdáleno, tohle by mělo být řešení
http://www.rockpoint.cz/brand/lotus-grill/87588/
kdybych chtěl další krám do baráku, potom tenhle.


Ten Lotus jsme měla v rukou letos v létě, je ale pro běžný provoz v kuchyni těžko použitelný. Než se opravdu rozhoří tak to trvá půl hodiny a ten výkon nic moc.
_________________
Porušíš, prohraješ!
petraurbankova.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proč zrovna 5kW? Ten catler má 2,2 kW a je jeden z nejsilnějších na trhu.
Nestačila by tedy grilovací pánev? Je to skladné a sporák máme plynový s nějakým megahořákem:o))

Myslím, že litinová pánev by mohla fungovat podobně, jako kontaktní gril, ne? (to, že s tím neudělám panini je mi jasné - jde mi jen o maso).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosorka


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Proč zrovna 5kW? Ten catler má 2,2 kW a je jeden z nejsilnějších na trhu.
Nestačila by tedy grilovací pánev? Je to skladné a sporák máme plynový s nějakým megahořákem:o))

Myslím, že litinová pánev by mohla fungovat podobně, jako kontaktní gril, ne? (to, že s tím neudělám panini je mi jasné - jde mi jen o maso).


Mohla by a funguje :-) Principiálně je to hodně podobné steakové pánvi s mřížkováním. Používám obojí. Ten gril má pro mně asi tyto výhody (aspoň ten co mám doma):
- štáva, resp. tuk průbežně odtéká do misky mimo plotýnku, takže se maso stále peče a nedochází k dušení, resp. přepalování tuku
- přiklopením horní desky se horní část udržuje teplá, popřípadě se griluje i shora (záleží jaký tlak nastavíš), třeba ryby nemusím obracet, což občas vede k jejich potrhání
- teplota plotýnky je rovnoměrnější po celé ploše a termostat ji víceméně udržuje na požadované hodnotě

Kup si steakovou pánev.
_________________
Porušíš, prohraješ!
petraurbankova.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

5kW je samozřejmě blbost. Na 16A jističi můžu mít teoretický limitní příkon asi 3,7kW. Jedině nějaký profesionální gril na 3f a to fakt věřím i té 3cm šňůře :-)

P.S.: šňůře je krásné slovo
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem i za výpočet:o)

Koupím asi tu pánev. Z pohledu skladnosti mi to vychází optimální.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
5kW je samozřejmě blbost. Na 16A jističi můžu mít teoretický limitní příkon asi 3,7kW. Jedině nějaký profesionální gril na 3f a to fakt věřím i té 3cm šňůře :-)

P.S.: šňůře je krásné slovo


http://www.gastromex.cz/cz-detail-285942-elektricky-gril-wg600-2-grilovaci-deska-pul-ryhovana-pul-hladka-plotna.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
daymoon napsal:
5kW je samozřejmě blbost. Na 16A jističi můžu mít teoretický limitní příkon asi 3,7kW. Jedině nějaký profesionální gril na 3f a to fakt věřím i té 3cm šňůře :-)

P.S.: šňůře je krásné slovo


http://www.gastromex.cz/cz-detail-285942-elektricky-gril-wg600-2-grilovaci-deska-pul-ryhovana-pul-hladka-plotna.html


Vzdyt je to taky gril do pohostinstvi, ne na doma. V restauraci na to maj rozvody 380V/25A - to samy, pokud to ma nekdo ve stanku, v karavanu na festu atd. - tam je to taky krmeny temahle silnejsima rozvodama.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 4:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, tohle je na 25A nebo silnější rozvod a rozhodně to nikomu nedoporučuj na doma, nebo si to koupí a nebude to mít kam připojit.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 4:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
Hulkie napsal:
daymoon napsal:
5kW je samozřejmě blbost. Na 16A jističi můžu mít teoretický limitní příkon asi 3,7kW. Jedině nějaký profesionální gril na 3f a to fakt věřím i té 3cm šňůře :-)

P.S.: šňůře je krásné slovo


http://www.gastromex.cz/cz-detail-285942-elektricky-gril-wg600-2-grilovaci-deska-pul-ryhovana-pul-hladka-plotna.html


Vzdyt je to taky gril do pohostinstvi, ne na doma. V restauraci na to maj rozvody 380V/25A - to samy, pokud to ma nekdo ve stanku, v karavanu na festu atd. - tam je to taky krmeny temahle silnejsima rozvodama.


Příkon: 5,0 kW/230 V
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
Ano, tohle je na 25A nebo silnější rozvod a rozhodně to nikomu nedoporučuj na doma, nebo si to koupí a nebude to mít kam připojit.


Schválně se mrknu v Makru na ty profi grily, jaký mají zásuvky a příkon. Kolega má jeden takový doma a cpe ho do normální zásuvky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Běžný bytový elektrorozvod je 16A/230V. Můžeš se podívat i na zásuvku, kde je to napsané a to hlavně proto, protože naše zásuvky dle normy více proudu přenášet nemohou.

Pro potřeby větších spotřebičů musíš mít větší zásuvky a zástrčky.

Nejběžněji tohoto typu:


Tady je výrobce toho zázraku. Nikde se mi nepodařilo najít fotku, jakou tam mají zásuvku.
http://www.wintoo.com.cn/Html/ProductView2.asp?ID=232&SortID=122
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsou zásuvky na 380 V, nebo se mýlím? Tady se uvádí 230 V.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je zásuvka 25A/230V. Ale protože vím, že mi stejně věřit nebudeš, napíšu ti něco z teorie a praxe.

380V už neexistuje, nyní je Sdružené napětí v síti rovno 400V. Je to napětí MEZI fázemi. Fázové napětí v naší síti je 230V. Poměr mezi shodnou hodnotou fázového a sdrženého napětí je druhá odmocnina ze tří neboli asi 1,73. Pro trojfázový rozvod, když pominu další detaily, potřebuješ 4 ale dnes pro nové instalace výhradně 5 pólovou zásuvku - 3x fáze + 1x N + 1x PE = 5 pólů.

Na zásuvce na obrázku jsou 3 póly. Je to jednofázová zásuvka, neboť pro jednofázový rozvod potřebuješ 3 póly - 1x fáze + 1x N + 1x PE = 3 póly.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
To je zásuvka 25A/230V. Ale protože vím, že mi stejně věřit nebudeš, napíšu ti něco z teorie a praxe.

380V už neexistuje, nyní je Sdružené napětí v síti rovno 400V. Je to napětí MEZI fázemi. Fázové napětí v naší síti je 230V. Poměr mezi shodnou hodnotou fázového a sdrženého napětí je druhá odmocnina ze tří neboli asi 1,73. Pro trojfázový rozvod, když pominu další detaily, potřebuješ 4 ale dnes pro nové instalace výhradně 5 pólovou zásuvku - 3x fáze + 1x N + 1x PE = 5 pólů.

Na zásuvce na obrázku jsou 3 póly. Je to jednofázová zásuvka, neboť pro jednofázový rozvod potřebuješ 3 póly - 1x fáze + 1x N + 1x PE = 3 póly.


Proč bych ti nevěřil? Slušně jsem se zeptal.
Nejsem elektrikář, já jsem vyučený malíř pokojů, tak mně omluv.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 6:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechtěl jsem být vůbec útočný, ale dle průběhu předchozí diskuze jsem usoudil, že věřit nebudeš :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Gril Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: