HMB skusenosti


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - HMB skusenosti  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> HMB skusenosti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 11:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

EpsteinBarr napsal:
ak sa to tu nahodou este neobjavilo od Grega Nuckolsa, ale asi si to uz cital:

https://www.strongerbyscience.com/hmb/


Cau Herpes

Hej to som cital (link v prvom mojom poste). Asi najlepsie co sa da najst. Plodna bola prave diskusia pod tym clankom. Tie studie su dost sialene, ale prave v diskusii to ktosi ozrejmil, ze na studie boli hand-picked ludia tak aby vysledky skoncili extremne v prospech HMB.

Podobne sa robili aj studie na praskove BCAA (tuna zrejme extremne oblubene ) kde pouzili ludi co jedli stazka 80g bielkovin za den a potom do nich natlacili praskove BCAA a vytazoslavne prisli na to, ze sa im extremne zlepsila regeneracia. Proste wow.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
drlift_ napsal:
g_dgrim napsal:

Co nechcem pocut je:
Dej si BCAA s celaskonem, fotbalek jedna radost!


Sice to slyset nechces, ale i tak bych rozbitost resil BCAA :)


Prijmem 30-40g BCAA zo stravy, na co budem dokupovat prasok?

500g kuracich prs ma cca 19g BCAA
50g WHEY ma cca 10g BCAA
200-300g hovadzieho 8-12g BCAA

BCAA v prasku je pre noobov co sa nevedia normalne najest a hltaju BB videa/reklamu.

https://www.muscleforlife.com/bcaa-supplement/


Tvrdis to pouze na zaklade clanku, nebo i z vlastni zkusenosti? Osobne mi bcaa vzdy prisly jako zbytecnost, ale ze zvedavosti jsem je vyzkousel a zaznamenal jsem pozitivni prinos jak v pripade vyssi vydrze pri treninku, tak lepsi regeneraci. A je to zaroven jediny suplement, u ktereho jsem nejaky vliv zaregistroval (narozdil od glutaminu, kreatinu a vsech moznych druhu proteinu), takze bych to nebral uplne jako placebo efekt. Urcite je to, jako se vsim, hodne individualni, ale hromadne bych bcaa jako zbytecnost nezatracoval.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 11:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fangorn: Kolko bielkovin si jedol pred tym nez si zacal suplementovat BCAA?
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:

Prijmem 30-40g BCAA zo stravy, na co budem dokupovat prasok?

500g kuracich prs ma cca 19g BCAA
50g WHEY ma cca 10g BCAA
200-300g hovadzieho 8-12g BCAA

BCAA v prasku je pre noobov co sa nevedia normalne najest a hltaju BB videa/reklamu.

https://www.muscleforlife.com/bcaa-supplement/


Zkus a uvidis. Stravu jsem nikdy neresil, takze nevim kolik g ceho jsem sporadal, ale nejaky maso za den taky snim. Pomerne dlouho jsem se BCAA branil, kdyz jsem je konecne vyzkousel byl jsem dost prekvapenej tim, jak vyrazne mi pomahaly proti unave.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

okamzite si kup BCAA a neser me
_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 4:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebudu pročítat dvě stránky hádek ale:
1. HMB funguje - jestli je efektivnější kalciová sůl nebo kyselina je stále otázka.
2. Funguje minimálně ve střednědobých intervalech až velmi dlohých intervalech, při pravidelném užívání. Je fajn ho dávat s volnýma eaa
3. Vliv má pozitivní na proteinovou syntézu, tak na proteolýzu.
4. Už při prvních dávkách se u odporového tréninku snižuje urea v séru, snižuje se kreatinkináza i laktátdehydrogenáza
5. Nejlepších výsledků se většinou dosahovalo u vláken II B – FG
6. min. 4g před jednotkou, min. 4 gramy po jednotce, ve volnu rozdělit k žrádlům
7. Neohánějte se nic nevypovídajícícma extraktama studií z netu, kupte si kartičku do vědecké knihovny nebo si předplaťte magazíny, jinak to dopadá tak, že každý postně odkaz na pubmed, kde je abstakt, conclusion a z toho si pak každý vyvodí to svoje co se mu hodí.
8. HMB ti 100% nesníží DOMS, a hlavně to není relevantní faktor.
9. Na tom posraném inbody, na které furt všichni chodí se to taky nijak neprojeví.

10. To co tvrdí D_grim o BCAA je totální hloupost, jak můžeš srovnávat BCAA obažené v jídle a volné pudrové amina co koupíš jako doplněk stravy . Sory ale jestli je někdo noob tak ty
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
Fangorn: Kolko bielkovin si jedol pred tym nez si zacal suplementovat BCAA?

Nemám tušení, nezajímá mě to a jídlo na obsah bílkovin, kalorie ani nic jiného nepočítám. Ale jídelníček jsem nijak neupravoval, takže zhruba pořád stejně, jako před bcaa:) Teď ty, máš s bcaa vlastní zkušenost, nebo jsi ani nezkoušel?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Nebudu pročítat dvě stránky hádek ale:
1. HMB funguje - jestli je efektivnější kalciová sůl nebo kyselina je stále otázka.
2. Funguje minimálně ve střednědobých intervalech až velmi dlohých intervalech, při pravidelném užívání. Je fajn ho dávat s volnýma eaa
3. Vliv má pozitivní na proteinovou syntézu, tak na proteolýzu.
4. Už při prvních dávkách se u odporového tréninku snižuje urea v séru, snižuje se kreatinkináza i laktátdehydrogenáza
5. Nejlepších výsledků se většinou dosahovalo u vláken II B – FG
6. min. 4g před jednotkou, min. 4 gramy po jednotce, ve volnu rozdělit k žrádlům
7. Neohánějte se nic nevypovídajícícma extraktama studií z netu, kupte si kartičku do vědecké knihovny nebo si předplaťte magazíny, jinak to dopadá tak, že každý postně odkaz na pubmed, kde je abstakt, conclusion a z toho si pak každý vyvodí to svoje co se mu hodí.
8. HMB ti 100% nesníží DOMS, a hlavně to není relevantní faktor.
9. Na tom posraném inbody, na které furt všichni chodí se to taky nijak neprojeví.

10. To co tvrdí D_grim o BCAA je totální hloupost, jak můžeš srovnávat BCAA obažené v jídle a volné pudrové amina co koupíš jako doplněk stravy . Sory ale jestli je někdo noob tak ty


1. 2. 3. 4. 5. 6. Nic nove si nam nepovedal.
7. nie
8. jari tvrdi ze ano :)
9. tak nech si zajdu na vodovahu ak sa to na tom posranom inbody kde vsetci chodia neprejavi

10. Som rad, ze vies co tvrdim, ked si necital "dve strany hadek". V skratke, ak prijmem 30-40g BCAA z jedla tak mi dodatocna suplementacia praskovimi BCAA pomoze asi ako keby tebe transplantuju mozog z paviana (cize nastane nebadatelny pozitivny rozdiel).
Zmysel suplementacie s BCAA je:
a) ak trenujes fasted, lebo inzulinova odozva na BCAA je mala oproti WHEY/REAL FOOD TM (a ked ti ide o antikatabolicke ucinky tak HMB je aj tak lepsie)
b) ak neprijmas dostatok z jedla a silou mocou chces BCAA, lebo ti to poradil niekto na fore

PS:

Na tejto teme je vidiet, kto splachuje do hajzlu peniaze za BCAA a nasledne sa tu hada o ich "efektivnosti" aby si mentalne zdovodnil svoj fuckup. Well done boys!
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fangorn napsal:
g_dgrim napsal:
Fangorn: Kolko bielkovin si jedol pred tym nez si zacal suplementovat BCAA?

Nemám tušení, nezajímá mě to a jídlo na obsah bílkovin, kalorie ani nic jiného nepočítám. Ale jídelníček jsem nijak neupravoval, takže zhruba pořád stejně, jako před bcaa:) Teď ty, máš s bcaa vlastní zkušenost, nebo jsi ani nezkoušel?


v tom pripade si mozno jedol 80g bielkovin, cize si exemplarny priklad kedy BCAA funguju :)

Nekukal si Richa Paninu? YOU GOTTA EAT REAL FOOD MOTHERFUCKER!

_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná 80, možná 160, nezáleží na tom. Chtěl jsem se jen ujistit, že jsi je sám zkoušel užívat a zaujalo mě, že to na tebe účinek nemělo. Jestli je ale zavrhuješ jen na základě nějakého článku, je to tvůj nerozum. Tím končím offtopic o bcaa:)

g_dgrim napsal:
Fangorn napsal:
g_dgrim napsal:
Fangorn: Kolko bielkovin si jedol pred tym nez si zacal suplementovat BCAA?

Nemám tušení, nezajímá mě to a jídlo na obsah bílkovin, kalorie ani nic jiného nepočítám. Ale jídelníček jsem nijak neupravoval, takže zhruba pořád stejně, jako před bcaa:) Teď ty, máš s bcaa vlastní zkušenost, nebo jsi ani nezkoušel?


v tom pripade si mozno jedol 80g bielkovin, cize si exemplarny priklad kedy BCAA funguju :)

Nekukal si Richa Paninu? YOU GOTTA EAT REAL FOOD MOTHERFUCKER!

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aktuálne užíva manželka, nevie si vynachváliť, rege úplne inde, viditeľne stúpa aj sila a reliéf svalov, takže sa asi opäť pridám, heh. Pocitovo mi hmb vždy sedelo.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt duben 27, 2017 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

G_drime, pokud máš dvou a více hodinového tréninky, BCAA bych nezatracoval a to ani v případě jejich slušného příjmu ze stravy.
Zaprvé: působí společně s cukry (pokud je můžeš a nejsi v dietě) synergicky na energetický metabolismus během zátěže.
Zadruhé: pomáhají Ti při déletrvající zátěži být lépe soustředěný díky blokaci přestupu tryptofanu přes hematoencelafickou bariéru do mozku, kde se něj tvoří serotonin (pro lidi v depresi je serotonin skvělá věc, pro dlouhotrvající zátěž a sportovce spíše ne-e) -> lepší nervosvalová efektivita -> lepší výkony/síla
Zatřetí: dodatečná suplementace BCAA dodá další leucin, ze kterého se HMB právě vytváří a zde je možná to jádro pudla; více BCAA díky suplementaci = více vytvořeného HMB (nutno počítat, že v těle se z leucinu vytvoří cca 5 % HMB). Nicméně kvůli slabé přeměně to nikdy nebude tak markantní množství, jako při suplementaci "čistým" HMB.

Pokud ho tedy plánuješ vyzkoušet a budeš se držet standardních dávek cca 3-6 g čistého HMB/den, tak kalciová sůl (lépe dostupná) je možností. Kdybys chtěl experimentovat s vyššími dávkami, šel bych do HMB ve formě volné kyseliny, abys nepříjímal nadměrné dávky vápníku.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: čt duben 27, 2017 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Začal jsem dávat BCAA v objemu i v dietě ve velkém (tzn. 30g+ za trénink). Poznatky: Více síly, energie, nejsem tak rozbitý po tréninku.
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: so květen 06, 2017 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fangorn napsal:
Možná 80, možná 160, nezáleží na tom .


No prave na tom zalezi.

Je to ako keby si vykryl cely svoj denny prijem tekutin pitim vody z vodovodu, ale potom by si isiel este do restauracie a kupil si si 0,33 litra flaskovej vody z Alpskeho ladovca (za 45 euro).

Malo by zmysel si kupovat 0,33l flaskovej vody z Alpskeho ladovca ak uz pijes 3 litre vody denne? Asi tazko.

Malo by zmysel kupovat 0,33l flaskovej vody z Alpskeho ladovca ak pijes len 0,5 litra vody denne? Ciastocne ano, lebo tvoj denny prijem je natolko maly ze aj tych extra 0,33l vody z Alpskeho ladovca ti pomoze. Je to rozmune? NIE.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: so květen 06, 2017 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
G_drime, pokud máš dvou a více hodinového tréninky, BCAA bych nezatracoval a to ani v případě jejich slušného příjmu ze stravy.
Zaprvé: působí společně s cukry (pokud je můžeš a nejsi v dietě) synergicky na energetický metabolismus během zátěže.
Zadruhé: pomáhají Ti při déletrvající zátěži být lépe soustředěný díky blokaci přestupu tryptofanu přes hematoencelafickou bariéru do mozku, kde se něj tvoří serotonin (pro lidi v depresi je serotonin skvělá věc, pro dlouhotrvající zátěž a sportovce spíše ne-e) -> lepší nervosvalová efektivita -> lepší výkony/síla
Zatřetí: dodatečná suplementace BCAA dodá další leucin, ze kterého se HMB právě vytváří a zde je možná to jádro pudla; více BCAA díky suplementaci = více vytvořeného HMB (nutno počítat, že v těle se z leucinu vytvoří cca 5 % HMB). Nicméně kvůli slabé přeměně to nikdy nebude tak markantní množství, jako při suplementaci "čistým" HMB.

Pokud ho tedy plánuješ vyzkoušet a budeš se držet standardních dávek cca 3-6 g čistého HMB/den, tak kalciová sůl (lépe dostupná) je možností. Kdybys chtěl experimentovat s vyššími dávkami, šel bych do HMB ve formě volné kyseliny, abys nepříjímal nadměrné dávky vápníku.


Ahoj eSko.

Dik za prispevok.

1) & 2) Uznavam asi 3 benefity suplementovanim BCAA:

- nizka kaloricka hodnota, cize fajn do diety
- nizky inzulinovy spike, dobre pre ludi co trenuju "fasted"
- rychlejsi transport

Na druhu stranu to povazujem za dost "niche" dovody a celkovo mi to nepride ako dobra investicia. Treningy drzim okolo 1-2 hodiny, v diete (napriklad teraz) davam pred treningom kofein a mimo diety davam 1 hodinu pred treningom 30-40g whey + neaky rychlejsi cukor. Este som sa necitil natolko rozbity pocas treningu, ze by som nutne musel pit BCAA. A ako som sa uz vyjadril, vsetky BCAA studie su robene na ludoch s podpriemernym prijmom bielkovin, cize automaticky mi to pride ako marketingovy podvod. Normalna studia na BCAA este nevysla. Je to produkt pre specificky uzky trh, nie masovka ako Whey ktoru sa z toho snazia (snazite ) robit.

Co sa tyka HMB, mozem teraz zreferovat po 10 dnoch, ze som spokojny. Citim, ze to pomaha s unavou den po treningu (mensia svalova rozbitost) co je aj vedecky dokazane. Za mna .
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - HMB skusenosti Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: