Hořčík - magnosolv, bisglycinát, glukonát nebo aspartát


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Hořčík - magnosolv, bisglycinát, glukonát nebo aspartát  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Hořčík - magnosolv, bisglycinát, glukonát nebo aspartát
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KrystofK


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 11:06 pm    Předmět: Hořčík - magnosolv, bisglycinát, glukonát nebo aspartát Odpovědět s citátem

Měl bych prosím dva dotazy.
1. Se týká přípravku magnosolv - dokáže mi prosím chemik, popřípadě dobře poučený laik vysvětlit jak funguje reakce, kdyve vodě z lehkého oxidu hořečnatého a lehkého uhličitanu hořečnatého vzniká citrát hořečnatý, respektive chemickou přeměnu z relativně dost biologicky nevyužitelných forem na dosti využitelnou pouze za přidání vody? A může být ovlivňujícím faktorem forma určené tekutiny? Hledal jsem marně, nenašel jsem.

2. Mohu pro svou osobní analýzu znát osobní individuální neobjektivní reálné zkušenosti jedinců, kteří užívají bisglycinát, glukonát nebo aspartát. Děkuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxpoint97


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 11:11 pm    Předmět: .. Odpovědět s citátem

Tak tohle by mě jako chemika taky dost zajímalo, na první pohled to totiž vypadá jako řádná chujovina :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxpoint97


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 11:17 pm    Předmět: .. Odpovědět s citátem

Tak jsem se koukal zběžně na nějaký syntézy a (jak jsem si v duchu myslel) bez citrátu to neuděláš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbi


PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 11:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono jde o to, že v magnoslvu jsou další pomocné látky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
KrystofK


PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 12:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

O to mi právě jde, absolutně to nedokážu pochopit, i z hlediska přidatných sloučenin. Jelikož je to suklem prověřené léčivo na předpis, tak věta ve vodném roztoku je tvořen citrát prostě "musí" být pravdivá. Sám ale nedokážu ani po několika hodinách přijít na jak je to možné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 10:34 am    Předmět: Re: Hořčík - magnosolv, bisglycinát, glukonát nebo aspartát Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Měl bych prosím dva dotazy.
1. Se týká přípravku magnosolv - dokáže mi prosím chemik, popřípadě dobře poučený laik vysvětlit jak funguje reakce, kdyve vodě z lehkého oxidu hořečnatého a lehkého uhličitanu hořečnatého vzniká citrát hořečnatý, respektive chemickou přeměnu z relativně dost biologicky nevyužitelných forem na dosti využitelnou pouze za přidání vody? A může být ovlivňujícím faktorem forma určené tekutiny? Hledal jsem marně, nenašel jsem.

2. Mohu pro svou osobní analýzu znát osobní individuální neobjektivní reálné zkušenosti jedinců, kteří užívají bisglycinát, glukonát nebo aspartát. Děkuji.


Nemůže vzniknout citrát z výše uvedených surovin.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Magnesii subcarbonas levis 670 mg (= 169 mg hořčíku)
Magnesii oxidum leve 342 mg (= 196 mg hořčíku) v jednom sáčku,celkový obsah hořčíku je 365 mg v 1 sáčku (6,1 g), kyselina citronová 3703 mg, hydrogenuhličitan draselný 500 mg (=210 mg draslíku).
Pomocné látky:
Kyselina citronová, hydrogenuhličitan draselný, hydrogenuhličitan sodný, chlorid sodný, uhličitan sodný, dihydrát sodné soli sacharinu , natrium-cyklamát , citronové aroma.


Konkrétnější složení. Dle mého to bez kyseliny citronové nepůjde. Poslední tři látky jsou tam pro sladkou a citronovou chuť. Jakou roli hrají ty další přídatné látky je otázka na výrobce/farmaceuta (sůl jako zvýrazňovač chuti, nebo důležitá látka pro zmíněnou reakci?).

Jinak tohle Ti, tipuji, napsal nějaký doktor přes hlavu, že? Když měl otec jednou hodně psychicky náročné období, tak tohle taky dostal... když jsem se dozvěděl doporučení od lékaře, jak to má brát, tak jsem měl spíš pocit, že si lékaři myslí, že člověk se nejlépe odreaguje, když jde 6x za den na toaletu.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je ale výrobek - cyklamát, sacharin, NaCl, draslíku hromada. Zdravému člověku to asi nevadí- nemocnému, který tyto přípravky bere to ale asi bude dost vadit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fyi, obcas se magnosolv bere jako doplnek pri medikaci antidepresivama. Mechanismus ucinku neznam.

edit: aha, uz to tu je
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
citace:
Magnesii subcarbonas levis 670 mg (= 169 mg hořčíku)
Magnesii oxidum leve 342 mg (= 196 mg hořčíku) v jednom sáčku,celkový obsah hořčíku je 365 mg v 1 sáčku (6,1 g), kyselina citronová 3703 mg, hydrogenuhličitan draselný 500 mg (=210 mg draslíku).
Pomocné látky:
Kyselina citronová, hydrogenuhličitan draselný, hydrogenuhličitan sodný, chlorid sodný, uhličitan sodný, dihydrát sodné soli sacharinu , natrium-cyklamát , citronové aroma.


Konkrétnější složení. Dle mého to bez kyseliny citronové nepůjde. Poslední tři látky jsou tam pro sladkou a citronovou chuť. Jakou roli hrají ty další přídatné látky je otázka na výrobce/farmaceuta (sůl jako zvýrazňovač chuti, nebo důležitá látka pro zmíněnou reakci?).

Jinak tohle Ti, tipuji, napsal nějaký doktor přes hlavu, že? Když měl otec jednou hodně psychicky náročné období, tak tohle taky dostal... když jsem se dozvěděl doporučení od lékaře, jak to má brát, tak jsem měl spíš pocit, že si lékaři myslí, že člověk se nejlépe odreaguje, když jde 6x za den na toaletu.


Jasně, beru aktuálně alprazolam 4mg + 50mg kodein, z pochopitelného hlediska jsem si vědom toho mechanismu účinku (viz. průjem), proto ten jeden sáček dávkuju asi 6x-7x denně (což mi problém nedělá, moje přítelkyně navíc bez jakýchkoliv ptoblému dokáže absorbovat i dva sáčky naráz)a vzhledem k tomu, že se jedná o zdroj citrátu, tak jsem přestal svůj citrát úplně brát jelikož to mám na předspis a doplácím na to minimum. Takže měsíčně utrácím cca. o 700kč méně za citrát.

Samozřejmě beru x přípravků a viděl jsem pouze ve vodném roztoku vzniká citrát, až teď jsem se podíval na to složení, zkoumal pomocné látky a absolutně nechápu jak může z tohohle vzniknout citrát, popřípadě jestli ne, jak je možné, že to přes sukl projde a dostane status léčiva s ouhle deklarací.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2017 2:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, dal jsem tomu trochu času a došel jsem k závěrům, chemici please shoot, jestli nejsem někde vedle.
Magnosolv obsahuje mimo jiné i hydrogenuhličitan draselný, právě ten v H2O vytváří z kyseliny citrónové její draselnou sůl, vzhledem k tomu, že jsou obecně hořčík a draslík dost podobné ionty a všichni víme, že jedna funguje v organismu jako regulátor druhé a naopak tak právě díky tomuhle mechanismu udané formy hořčíku stejně tak vytváří v H2O hořečnatou sůl kyseliny citronové.

Tady obdobný princip.


Dále jsem náhodně vybral pár hořčíkem zabývajících se studií zahrnující právě magnosolv, jen tak pro zajímavost, validitu nebo napojení na farmaceutické korporace ať si každý ověřuje sám. Můj původní závěr je tedy neměnný, myslím, že z hlediska finančního i z hlediska funkčnosti, pokud přesvědčíte lékaře, je naprosto ideální zdroj hořčíku. Pakliže ovšem nemáte nějaký speciální problém s jednotlivýma pomocnýma látkama.

http://www.medapharma.cz/pdf/Pokan2006.pdf
http://circ.ahajournals.org/content/102/19/2353

Effects of oral magnesium therapy on exercise tolerance, exercise-induced chest pain, and quality of life in patients with coronary artery disease.
Am J Cardiol. 2003. The Heart Institute, Sheba Medical Center, Tel Hashomer, Israel.
Patients with coronary artery disease were randomized to receive either oral magnesium 15 mmol twice daily (Magnosolv-Granulat, total magnesium 365 mg provided as magnesium citrate) or placebo for 6 months. Oral magnesium citrate supplementation in patients with coronary artery disease for 6 months results in a significant improvement in exercise tolerance, exercise-induced chest pain, and quality of life.....

The study used oral magnesium citrate (15 mmol twice daily) as Magnosolv-Granulat (total Mg 365 mg). Previously, randomised placebo-controlled studies have shown that oral Mg supplementation in CAD patients is associated with significant improvement in brachial artery endothelial function and inhibits platelet-dependent thrombosis, providing several potential mechanisms by which Mg could beneficially alter outcomes in these patients....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Endo


PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2017 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:

Můj původní závěr je tedy neměnný, myslím, že z hlediska finančního i z hlediska funkčnosti, pokud přesvědčíte lékaře, je naprosto ideální zdroj hořčíku. Pakliže ovšem nemáte nějaký speciální problém s jednotlivýma pomocnýma látkama.


Súhlas. Včera som otvoril nové balenie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak ten magnosolv nejlepe brat?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Endo


PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Jak ten magnosolv nejlepe brat?


Mne to predpísal neurológ a ten mi povedal, že je to viac-menej jedno kedy si ho dám. Nakázal mi brať aj horčík tak povedal mi jedine to, aby som ich nebral súčasne ale s odstupom min. 2h.
edit: Ja si ho dávam ráno. Prípadne popíjam počas ranného tréningu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to teoreticky jedno, ale obecně je hodně lidí na hořčík především na začátku citlivá, takže pokud se posereš z jednorázové dávky, tak si ho rozděl na tolik dávek kolik jsi schopný tolerovat. Pokud nezaznamenáš senzitivitu tak na lačno část ráno, před a po tréninku a před spaním. Pokud ano tak k jídlům klidně do 10 dávek to už je koneckonců relativně jedno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magnesium Liquid Fair Power ® | Survival
Z hlediska obsahu hořčíku absolutně nejsilnější produkt na trhu!
26 Kč
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Hořčík - magnosolv, bisglycinát, glukonát nebo aspartát Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: