Jak správně na silový trénink?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak správně na silový trénink?  Úvodní stránka -> Trénink -> Jak správně na silový trénink?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Al The Gator


PříspěvekZaslal: ne září 04, 2016 6:41 pm    Předmět: Jak správně na silový trénink? Odpovědět s citátem

Zdravím, už nějakou dobu cvičím jen tak pro zábavu a rozhodl jsem se, že bych chtěl zvýšit svou sílu, jen tak, nepotřebuji to nijak pro závodní účely. Problém je, že i přes několik přečtených stránek mám nějaké otázky, na které neumím najít odpověď a tak bych Vás rád požádal o radu. :)

Silový trénink:

Kolik cviků na 1 velkou svalovou skupinu? (prsa, záda, stehna)

Kolik cviků na lýtka, předloktí atd...?

Měnit cviky každý týden?

Někde jsem četl, že co týden bych měl měnit počet opakování a menší závaží - je tohle pravda?

Kolikrát za týden můžu cvičit svalové partie? (biceps, triceps, ramena)?

To je asi všechno, moc byste mi s tímhle pomohli, dík :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: ne září 04, 2016 8:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosi


PříspěvekZaslal: po září 05, 2016 5:56 am    Předmět: Re: Jak správně na silový trénink? Odpovědět s citátem

Al The Gator napsal:
Zdravím, už nějakou dobu cvičím jen tak pro zábavu a rozhodl jsem se, že bych chtěl zvýšit svou sílu, jen tak, nepotřebuji to nijak pro závodní účely. Problém je, že i přes několik přečtených stránek mám nějaké otázky, na které neumím najít odpověď a tak bych Vás rád požádal o radu. :)

Silový trénink:

Kolik cviků na 1 velkou svalovou skupinu? (prsa, záda, stehna)

Kolik cviků na lýtka, předloktí atd...?

Měnit cviky každý týden?

Někde jsem četl, že co týden bych měl měnit počet opakování a menší závaží - je tohle pravda?

Kolikrát za týden můžu cvičit svalové partie? (biceps, triceps, ramena)?

To je asi všechno, moc byste mi s tímhle pomohli, dík :)


Nejsem sice expert, ale nacteno a vyzkouseno mam leccos. Odpovedi:

Kolik cviků na 1 velkou svalovou skupinu? (prsa, záda, stehna)
V silovem treninku se telo temer nikdy nerozdeluje na partie jako v treninku kulturistickem, ale spise na pohybove vzorce. Tedy je dobre dvicit nejaky tah (mrtvy tah, shyby, ...) ci tlak (millitary press, bench, ...) drep (drep, vypady, ...) a obcas take nejaky unilaterarni cvik.
V prve rade je dulezita technika, dobry programming a hlavne zasadne necvicit do selhani.

Kolik cviků na lýtka, předloktí atd...?
Zadne (a nebo jen lehce 1, ale opravdu to neni dulezite). Silu (chapu silu jako schopnost zvednout neco tezkeho, nekoho pretlacit, roztlacit auto atd ...) urcuji velke svalove partie a souhra celeho tela. O celkove sile nerozhoduje jak mas silny biceps ci lytka, ale jak mas silne nohy, zada, zadek a stisk. Trenink podle silovych principu procvicuje cele telo takze musis vybirat komplexni cviky (mrtvy tah, drep, kettlebell swing, ...). To ze mas slaba lytka ci tricepsypoznas po treninku.

Měnit cviky každý týden?
Rozhodne ne. Spravna technika je na prvnim miste a tu nenatrenujes za tyden (no ani za mesic). Silu jde vybudovat za pomoci minimalniho poctu cviku (musi byt dobre zvolene). Klidne 2 (KB swing, TGU) nebo 3 (bench, drep, mrtvola) nebo par cviku s vlastni vahou (kliky, drepy/pistole, shyby). Dulezite je naprosto vypiplat techniku do nejmensiho detailu a hlavne se nezranit.

Někde jsem četl, že co týden bych měl měnit počet opakování a menší závaží - je tohle pravda ?
V jakemkoliv treninku, by se melo menit zatizeni. Je jedno jestli clovek buduje objem, nebo hubne ci zesiluje. V silovem treninku se casto prihazuje zavazi kazdy trenink ci pokud clovek zveda mensi vahy tak treba kazdy tyden. Pocet opakovani do 5ti s delsimi prestavkami mezi seriemi. Kvalitni a odzkouseny program je nejdulezitejsi (Rovnou se vykasli na "Posloucham sve telo")

Kolikrát za týden můžu cvičit svalové partie? (biceps, triceps, ramena)?
Odpovezeno vyse.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: po září 05, 2016 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ak nemas skusenosti so silovym treningom, zacni jednoduchou linearnou periodizaciou.

rozdel si cyklus na 10-12 tyzdnov, zacni na vyssom pocte opakovani (12-15) a postupne zvysuj vahu a uberaj opakovania, az sa dostanes na 1, ktore idealne bude nove maximum.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak správně na silový trénink?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: