Jak začít - co si vybrat



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jak začít - co si vybrat  Úvodní stránka -> Trénink -> Jak začít - co si vybrat
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marťos


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 7:52 pm    Předmět: Jak začít - co si vybrat Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Jsem tu nový a nedávno jsem se začal zajímat o fitness. Nyní bych potřeboval, prosím, pomoci s začátkem. Potřeboval bych se dostat co nejrychleji do kondice, rád běhám (cca 5 -10KM 3x za týden), ale bohužel moje síla je na bodu 0. Stydím se, když vidím na youtube vojáky, sportovce atd. co vše dokáží a já mám tak mizernou sílu. Chtěl bych s tím začít něco dělat, abych nabral co největší sílu (nebudu chodit nikam na přehlídky). Nechci být žádný kulturista, nechci vážit 100KG atd. Chtěl bych mít váhu kolem 80-90 kilo a mít dobrou jak fyzičku, tak sílu. Dnešek jsem trávil googlením co by bylo pro mě vhodné, ale čím více se dozvídám o kulturistice, workout, fit cross, doplňkách stravy, jídelníčku, trénink plánech atd., tak tím více tomu začínám nerozumět a potřeboval bych s tím pomoci.

Vůbec nevím, co za druh cvičení si vybrat, zda užívat doplňky stravy (osobně si myslím, že nejdůležitější bude protein bez kterého svaly neporostou, ale BCAA jsou na mě moc drahé), zdali je nutné upravovat jídelníček, držet diety atd.

Zkusil jsem si naplánovat trénink plán, 3x v týdnu posilovna (4 série, 5 opakovaní) o volnu běh a cviky vlastní váhou:
Pondělí - Hrudník, biceps, břicho
Středa - Záda, ramena
Pátek - Nohy, triceps

Já:
23 let, 75 kilo, 185 cm výška

Můj cíl:
Nabrat co největší sílu a fyzičku

Děkuji za jakékoliv rady a pomoc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 9:30 pm    Předmět: Re: Jak začít - co si vybrat Odpovědět s citátem

Marťos napsal:
Dobrý den,
Jsem tu nový a nedávno jsem se začal zajímat o fitness. Nyní bych potřeboval, prosím, pomoci s začátkem. Potřeboval bych se dostat co nejrychleji do kondice, rád běhám (cca 5 -10KM 3x za týden), ale bohužel moje síla je na bodu 0. Stydím se, když vidím na youtube vojáky, sportovce atd. co vše dokáží a já mám tak mizernou sílu. Chtěl bych s tím začít něco dělat, abych nabral co největší sílu (nebudu chodit nikam na přehlídky). Nechci být žádný kulturista, nechci vážit 100KG atd. Chtěl bych mít váhu kolem 80-90 kilo a mít dobrou jak fyzičku, tak sílu. Dnešek jsem trávil googlením co by bylo pro mě vhodné, ale čím více se dozvídám o kulturistice, workout, fit cross, doplňkách stravy, jídelníčku, trénink plánech atd., tak tím více tomu začínám nerozumět a potřeboval bych s tím pomoci.

Vůbec nevím, co za druh cvičení si vybrat, zda užívat doplňky stravy (osobně si myslím, že nejdůležitější bude protein bez kterého svaly neporostou, ale BCAA jsou na mě moc drahé), zdali je nutné upravovat jídelníček, držet diety atd.

Zkusil jsem si naplánovat trénink plán, 3x v týdnu posilovna (4 série, 5 opakovaní) o volnu běh a cviky vlastní váhou:
Pondělí - Hrudník, biceps, břicho
Středa - Záda, ramena
Pátek - Nohy, triceps

Já:
23 let, 75 kilo, 185 cm výška

Můj cíl:
Nabrat co největší sílu a fyzičku

Děkuji za jakékoliv rady a pomoc.


ocividne jsi necetl moc dukladne, protze by jsi narazil na tenhle topic, a tam by sis precetl, ze tvuj trening neni efektivni
https://forum.ronnie.cz/zacatecnik-trenink-t15199.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-4191-mytus-nizkofrekvencniho-split-treninku.html
spousta dalsich uzitecnych typu je v tomhle odkazu
http://kulturistika.ronnie.cz/c-20531-trenink-pro-chronicke-ektomorfy-i-treninkove-tipy.html
jidelnicek se odviji od tvych cilu, pozadavku, moznosti atd.
napred si oboji precti a verim, ze budes mit konkretnejsi dotazy
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi tak nějak ... je fakt smutné (a neber to nějak jooo osobně, protože je vás tak tucet do měsíce), že ačkoli to kdysi Cízo velmi dobře popsal, je to v sekci pro začátečníky, je to připíchlé nahoře, takže to není zahrabané někde v hloubi času .... tak ... PRD. Furt ten samý dotaz znovu a znovu a dokola ....

Někdy si říkám, že RW fórum je v tomto až moc tolerantní.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2017 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebyl bych tak kritický. Pokud si někdy zkusíte na internetu vyhledat informace o úplně novým oboru, ve kterém se vůbec nevyznáte, tak uvidíte že to není vůbec lehký.
Z pozice začátečníka vůbec nemůžeš poznat, jestli jsou relevantnější informace od Ciza nebo z časopisu. Obzvlášť když časopis ještě i dnes působí dojmem větší serióznosti. Jen by takovýto dotazy měly být umisťovány do sekce začátečníci, aby to ti, který to nezajímá nemuseli číst.
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2017 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já po dvou měsících na fóru také ne.

A není tu řeč o tom, že někdo něco zadá do strejdy gůgla a pak má hlavu jak pátrací balón. Je tady příslušná sekce, je v ní příslušný topic, a k tomu prvnímu postu od Cíza je tam dost reakcí na to, aby si každý mohl udělat názor na to, do jaké míry je jeho názor na fóru sdílen. Z původního dotazu je navíc zcela zřejmé, že autor nějakému hledání a zjišťování si informací moc nedal a vyřešil to prostě tím, že sem fláknul další zbytečný topic.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: čt březen 16, 2017 6:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je hodně špatný trénink. Zde na foru je toho hodně jak začít, tak jen ve stručnosti.
Začni tréninkem 3 x týdně celé tělo. Na partii 1 základní cvik, 8-12op. a 2 minuty pauza. Nehoň váhy a cvič striktně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jak začít - co si vybrat
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: