Jaká aerobka je nej ?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jaká aerobka je nej ?  Úvodní stránka -> Trénink -> Jaká aerobka je nej ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

...
Běh
44%
 44%  [ 30 ]
Kolo/Rotoped
29%
 29%  [ 20 ]
Švihadlo
1%
 1%  [ 1 ]
Crossový trenažer
4%
 4%  [ 3 ]
Stepper
2%
 2%  [ 2 ]
Jiné
17%
 17%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 68

Autor Zpráva
milakowww


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jo taky jsem myslel že termogeneze je lepší když jsi v chladu a nejlíp nic neděláš necháš tělo ať se zahřeje samo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
CIZOPASNIK napsal:
tak ja osobne povazuju slapani na kole v mikine a sustakovce na kokotinu ale at kazdy dela jak uzna za vhodne a zjisti jestli top funguje nebo ne

jinak vetsi vydej energie je v chladnejsim prostredi takze kdyz je moznost tak provozovat trenink/aerobku pri teplote cca nizsi nez 20 stupnu, to je zas moje empirie

oprav mě, jestli se mýlím, ale při zátěži (aerobní, anaerobní) se spotřebovává více energie - jak známo, až kolem 70 % energie při metabolismu se přemění na teplo, organismus se tedy zahřeje tím, že musí spotřebovávat energii na svalovou činnost, ze které je jako odpadní produkt teplo...

Tzn. větší efekt nechat tělo termoregulovat by tedy bylo sedět někde ve studenéím prosřední, ještě lépe ležet, nikoliv tam šlapat a tím vyrábět (chtě nechtě) teplo, které při svalové činnosti (při šlapání) energetickým metabolismem vzniká...


Zbytečně sklouzáváš k demagogii, celou dobu se snad bavíme o možnosti dalšího povzbuzení energetického výdaje při současné aerobní zátěži.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:

obavam se ze cinnost metabolismu bude slozitejsi nez aby se to dalo takhle jednoduse odvodit... pri treninku sice produkujes teplo ale dost pochybuju ze to znamena ze telo tim padem uplne potlaci funkci termoregulace v zavislosti na teplote prostredi

Termoregulace je taková, že tělo potřebuje zachovat tělesnou teplotu v nějakém optimu, to se shodneme. Dále shodneme na tom, že v reakci na termoregulační centrum existuje celá řada kompenzačních mechanismů, kterými se tělo snaží vyrovnat rozdíl (např. svalový třes atd.), důležité je tedy ale dosáhnout optima, načež termoregulační centrum signalizuje, že je vše ok...

Z toho důvodu si myslím, že pokud se bavíme o efektu provádění aerobky v chladnějším prostředí kvůli zvýšenému energetickému výdeji, který tělo musí vynaložit, aby termoregulovalo, tak tento efekt při aerobce bude zanedbatelný, protože dostatek (resp. přebytečné) množství tepla vznikne při svalové činnosti energetickým metabolismem při spotřebě živin a energetických zásob - toto teplo pak velmi výrazně zahřeje organismus, důležité ale je, že toto teplo jako odpadní produkt by vzniklo tak jako tak při energetickém metabolismu při intenzivní svalové práci, proto si nemyslím, že provádět aerobku ve studweném prostředí energetický výdej nějak podstatně zvýší, když 70% energie se stejně přeměňuje na odpadní teplo...

Jiná situace by byla, kdyby jsi ve studeném prostředí ležel, žádné teplo svalovou činností nevznikalo a tělo by proto bylo nucené extra přeměňovat (plýtvat) energetickými zásobami na tvorbu tepla...

Proto si myslím, že to, o čem se tu bavíme, bude mít co dočinění s intenzitou metabolismu při zvýšené tělesné teplotě a kdyby nic jiného, tak tento efekt bude srovnatelně stejně zanedbatelný, jako je zanedbatelný rozdíl intenzivního cvičení ve studeném prostředí...
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
kouba the man


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
Proto si myslím, že to, o čem se tu bavíme, bude mít co dočinění s intenzitou metabolismu při zvýšené tělesné teplotě a kdyby nic jiného, tak tento efekt bude srovnatelně stejně zanedbatelný, jako je zanedbatelný rozdíl intenzivního cvičení ve studeném prostředí...


...stejně jako nabalit se několika vrstvama. přebytečný vytvořený teplo se vyloučí z těla tím že se víc potím... nic víc.

tělesná teplota se o nějaké ty desetiny zvýší (asi) ikdyž budeš šlapat v zimě, akorát se nespotíš.
_________________
INDEPENDENT MAN
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
CIZOPASNIK napsal:

obavam se ze cinnost metabolismu bude slozitejsi nez aby se to dalo takhle jednoduse odvodit... pri treninku sice produkujes teplo ale dost pochybuju ze to znamena ze telo tim padem uplne potlaci funkci termoregulace v zavislosti na teplote prostredi

Termoregulace je taková, že tělo potřebuje zachovat tělesnou teplotu v nějakém optimu, to se shodneme. Dále shodneme na tom, že v reakci na termoregulační centrum existuje celá řada kompenzačních mechanismů, kterými se tělo snaží vyrovnat rozdíl (např. svalový třes atd.), důležité je tedy ale dosáhnout optima, načež termoregulační centrum signalizuje, že je vše ok...

Z toho důvodu si myslím, že pokud se bavíme o efektu provádění aerobky v chladnějším prostředí kvůli zvýšenému energetickému výdeji, který tělo musí vynaložit, aby termoregulovalo, tak tento efekt při aerobce bude zanedbatelný, protože dostatek (resp. přebytečné) množství tepla vznikne při svalové činnosti energetickým metabolismem při spotřebě živin a energetických zásob - toto teplo pak velmi výrazně zahřeje organismus, důležité ale je, že toto teplo jako odpadní produkt by vzniklo tak jako tak při energetickém metabolismu při intenzivní svalové práci, proto si nemyslím, že provádět aerobku ve studweném prostředí energetický výdej nějak podstatně zvýší, když 70% energie se stejně přeměňuje na odpadní teplo...

Jiná situace by byla, kdyby jsi ve studeném prostředí ležel, žádné teplo svalovou činností nevznikalo a tělo by proto bylo nucené extra přeměňovat (plýtvat) energetickými zásobami na tvorbu tepla...

Proto si myslím, že to, o čem se tu bavíme, bude mít co dočinění s intenzitou metabolismu při zvýšené tělesné teplotě a kdyby nic jiného, tak tento efekt bude srovnatelně stejně zanedbatelný, jako je zanedbatelný rozdíl intenzivního cvičení ve studeném prostředí...


Tady už se dostáváš na tenký led spekulací, oponovat by se dalo, že tebou zmíněné odpadní teplo bude mnohem rychleji odváděno do okolí. Tohle je hodně složitá problematika a velký problém jak zajistit dostatek energie stravou při vykonávání tělesné námahy v chladném prostředí. Hodně o tom psal polárník Pavlíček. Náš rank to není, tak bych opustil téma, kdy je větší výdej energie při námaze, jestli v chladném nebo horkém prostředí. Tady to nevyřešíme.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lalala


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:

1. jedná se o zásah do termoregulace, kdy vzrůstá tělesná teplota, při níž se jak známo zintenzivňuje metabolismus - např. i v klidu při teplotě (způsobené např. virózou, úpalem, čímkoliv) se nárůst teploty o jeden stupeň rovná vzrůstu srdečního tepu o 10 úderů za min (což samozřejmě spotřebovává více energie)

Freimene, víš, že tohle není standartní situace - pyrogenní látky zvýší nastavenou teplotu v regulačním centru v hypotalamu. Energie se spotřebuje hlavně díky třesu, protože se organismus cítí podchlazen.

Btw. proč poslední dobou nereaguješ na moje posty adresované TOBĚ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kouba the man


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj závěr:

Tělesná teplota se při námaze zvýší tak jako tak, podle teploty okolí se přebytečné teplo v podobě potu odvádí buď míň nebo víc, ale rozhodně to MÍŇ nebo VÍC nemá žádnou souvislost se ZVÝŠENOU či SNÍŽENOU schopností spalování tuku.
_________________
INDEPENDENT MAN
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alexej


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedávno jsem viděl dokument o výpravách k polárnimu kruhu. Mimo jiné tam uváděli, že všichni učástnici shodili několik kilogramů, protože spotřeba energie lidského těla ze takové teploty je několikanásobně větší. Dokonce i uváděli kolik energie spotřebuje tělo bez toho, že by se člověk pohnul. Číslo jsem bohužel zapomněl.Ale vim ,že by to bylo dobrá dietka..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kouba the man napsal:
Můj závěr:

Tělesná teplota se při námaze zvýší tak jako tak, podle teploty okolí se přebytečné teplo v podobě potu odvádí buď míň nebo víc, ale rozhodně to MÍŇ nebo VÍC nemá žádnou souvislost se ZVÝŠENOU či SNÍŽENOU schopností spalování tuku.


Souvislost to má, ale otázka je, jestli je výsledný efekt natolik výrazný aby se kvůli tomu člověk pařil a nebo omrzal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lalala


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
kouba the man napsal:
Můj závěr:

Tělesná teplota se při námaze zvýší tak jako tak, podle teploty okolí se přebytečné teplo v podobě potu odvádí buď míň nebo víc, ale rozhodně to MÍŇ nebo VÍC nemá žádnou souvislost se ZVÝŠENOU či SNÍŽENOU schopností spalování tuku.


Souvislost to má, ale otázka je, jestli je výsledný efekt natolik výrazný aby se kvůli tomu člověk pařil a nebo omrzal.

lalala napsal:
Když se nabalíš, tak se zlepší izolační vlastnosti a organismus by se měl ohřát. Ale o kolik se metabolismus zrychlí díky vyšší teplotě (zrychlení chemických reakcí)? O kolik je schopen organismus regulovat tuto zvýšenou teplotu např. vasodilatací?
edit. a na druhou stranu: když je organismus podchlazen, nemusí náhodou vydat více energie na udržení dané teploty?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sloty


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem



A JÁ TI TO VĚŘIL
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kouba the man


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
kouba the man napsal:
Můj závěr:

Tělesná teplota se při námaze zvýší tak jako tak, podle teploty okolí se přebytečné teplo v podobě potu odvádí buď míň nebo víc, ale rozhodně to MÍŇ nebo VÍC nemá žádnou souvislost se ZVÝŠENOU či SNÍŽENOU schopností spalování tuku.


Souvislost to má, ale otázka je, jestli je výsledný efekt natolik výrazný aby se kvůli tomu člověk pařil a nebo omrzal.


Jestli to z mýho příspěvku nebylo zřejmý, tak si myslím že rozdíly nejsou žádné (v tom jestli je chlad, zima nebo normal prostředí)
_________________
INDEPENDENT MAN
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kouba the man napsal:
kid napsal:
kouba the man napsal:
Můj závěr:

Tělesná teplota se při námaze zvýší tak jako tak, podle teploty okolí se přebytečné teplo v podobě potu odvádí buď míň nebo víc, ale rozhodně to MÍŇ nebo VÍC nemá žádnou souvislost se ZVÝŠENOU či SNÍŽENOU schopností spalování tuku.


Souvislost to má, ale otázka je, jestli je výsledný efekt natolik výrazný aby se kvůli tomu člověk pařil a nebo omrzal.


Jestli to z mýho příspěvku nebylo zřejmý, tak si myslím že rozdíly nejsou žádné (v tom jestli je chlad, zima nebo normal prostředí)


Tohle stavíš příliš kategoricky a v konečném dopadu tudíž nesprávně
Rozdíly tam jsou, prokazatelné a zdůvodnitelné, ale nejspíše nebudou až na tolik výrazné aby se většině z nás vyplatilo kvůli nim podstupovat další nepohodlí kromě samotného výkonu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

lalala napsal:
Freimen napsal:

1. jedná se o zásah do termoregulace, kdy vzrůstá tělesná teplota, při níž se jak známo zintenzivňuje metabolismus - např. i v klidu při teplotě (způsobené např. virózou, úpalem, čímkoliv) se nárůst teploty o jeden stupeň rovná vzrůstu srdečního tepu o 10 úderů za min (což samozřejmě spotřebovává více energie)

Freimene, víš, že tohle není standartní situace - pyrogenní látky zvýší nastavenou teplotu v regulačním centru v hypotalamu. Energie se spotřebuje hlavně díky třesu, protože se organismus cítí podchlazen.

Btw. proč poslední dobou nereaguješ na moje posty adresované TOBĚ?

promiň, to nemá nějaký skrytý význam, zrovna teď jsem byl hodinu na obědě odkud jsem psal jeden ten příspěvek od mamky z počítače a teď se vrátil, jindy to mohlo být něco jiného, sorry...

k tomu příspěvku, ano, není to standartní situace, ale je to takhle i např. za úžehu, kdy tam žádné pyrogenní látky nemáš - mluvil jsem jen o tom, že ta zvýšená tepová frekvence jistě také zvyšuje nároky na energii (nutně..), to že se zvyšují nároky i svalovým třesem je též pravda...
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
lalala


PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
lalala napsal:
Freimen napsal:

1. jedná se o zásah do termoregulace, kdy vzrůstá tělesná teplota, při níž se jak známo zintenzivňuje metabolismus - např. i v klidu při teplotě (způsobené např. virózou, úpalem, čímkoliv) se nárůst teploty o jeden stupeň rovná vzrůstu srdečního tepu o 10 úderů za min (což samozřejmě spotřebovává více energie)

Freimene, víš, že tohle není standartní situace - pyrogenní látky zvýší nastavenou teplotu v regulačním centru v hypotalamu. Energie se spotřebuje hlavně díky třesu, protože se organismus cítí podchlazen.

Btw. proč poslední dobou nereaguješ na moje posty adresované TOBĚ?

promiň, to nemá nějaký skrytý význam, zrovna teď jsem byl hodinu na obědě odkud jsem psal jeden ten příspěvek od mamky z počítače a teď se vrátil, jindy to mohlo být něco jiného, sorry...

k tomu příspěvku, ano, není to standartní situace, ale je to takhle i např. za úžehu, kdy tam žádné pyrogenní látky nemáš - mluvil jsem jen o tom, že ta zvýšená tepová frekvence jistě také zvyšuje nároky na energii (nutně..), to že se zvyšují nároky i svalovým třesem je též pravda...

zvyšuje... a je to pozorovatelné zvýšení? resp. zvýšení, které stojí za pozornost?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jaká aerobka je nej ? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: