Jaké vitamíny ?


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jaké vitamíny ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jaké vitamíny ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
YBIRMCBM


PříspěvekZaslal: út červen 06, 2017 10:37 pm    Předmět: Jaké vitamíny ? Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaké doporučujete vitamíny, které bych si měl pořídit né tak ke správnému cvičení jako spíš ke správné funkci těla. Taky by mě zajímalo což je asi blbá otázka, jestli není problém kombinovat ráno všechny vitaminy dokupy a tak sníst naráz například 7 prášků + .... jestli to pro tělo nemůže být šok :).... nesmějte se mi za tak blbé otázky, ale vážně to nevím :) popripade zda by jste mohli poradit kde vitaminy kupujete, jaká značka... a taky dávkování pokud si najdete čas byl bych moc rad :) zda-li večer nebo rano apod. Díky moc !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 3:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Vitamíny a minerály jsou hodně komplexní téma a je víceméně nemožné ti dát nějakou konkrétní odpověď - problematika mikroživin, tedy v tomto kontextu konkrétně problematika "vitamínů", respektive jejich prekurzorů neboli např. látek s aktivitou provitaminu (prakticky totiž neexistuje nic jako jeden vitamín D - existují různé syntetické a organické formy a skupiny, které mají v organismu například různou resorpci/využitelnost apod., existují pojmy jako retinolový nebo niacinový ekvivalent a další témata, která jsou spíše takovou zajímavostí, pokud bys měl zájem si něco zjistit...) totiž úzce souvisí s celou řadou dílčích faktorů v tvém životě.

2. Jako laik jenom velmi obtížně dokážeš určit u jakých vitamínů nebo minerálů ti hrozí deplece, jakých máš dostatek, nebo naopak nadbytek. Výhodou je, že kupříkladu hypervitaminóza je stav, kterého fakticky nelze dosáhnout, čili nadbytku vitamínů a případných negativních důsledků se vyloženě (pokud to nebudeš přehánět) bát opravdu nemusíš. A proto je nejideálnější formou ne nakoupit zvlášt vitamin c, vitamin d, B komplex apod. Ale koupit si komplexní multivitaminový doplněk.

3. Určitě nedávkuj jednorázově, například jednou denně vysoké dávky (2 a více tablet) těchto vitamínových doplňků - organismus má v tomto ohledu relativně omezené resorpční a transportní schopnosti , čili to dopadá tak, že si člověk řekne "tímhle dám dneska tělu vše co potřebuje", nicméně fakt je takový, že 90% těch přijatých látek a prvků přijde vniveč. Navíc některé látky působí synergicky (kyselina askorbová například zlepšuje využití nehemového železa), ale naopak mnohé působí "protikladně" (vápník zase resopci železa snižuje atd. atd.), nebo se musí rozpustit v tucích apod.

4. Ideální je proto multivitamínový komplex dávkovat v tzv. pulzech - čili po celý den například ke každému jídlu si dáš menší dávku - tady opravdu závisí na tom jaký přípravek zvolíš.

5. Preferoval bych kapsle (celulozové, želatinové), sypké instatní formy a tekuté přípravky před tabletovými formami.

6. Otázka jaký tedy vybrat doplněk... V zásadě máš dvě možnosti - z větší části syntetický multivitamín nebo organický (popřípadě oboje). Příkladem syntetického kvalitního doplnku může být Multivitamin Fair Power - Survival, Nexgen Pro - Reflex (což je jeden z těch opravdu lepších na našem trhu), SuperVita Pro - CzechVirus. Samozřejmě exitují i další vhodní kandidáti. Příkladem organického multivitamínu může být Raw Vitamins - Sunwarrior. Výhodnější je dle mého spíše zvolit takový přípravek, který ti dovolí menší dávkování vícekrát denně. Nicméně bohužel trend je takový, že ty tabletové formy obsahují extrémní, naprosto zbytečné a nevyužitelné dávky, s tím se bohužel nedá nic moc dělat a odráží to aktuální trendy.

7. Pokud tedy zvolíš takový doplněk, který bude například tabletový, a bude v jedné kapsli obsahovat opravdu velké množství vitaminů a mineralů, tak bych jej dávkoval jednou maximálně 2x denně k jídlům. Pokud zvolíš přípravky s měnšími koncetracemi, dovolí ti to je dávkovat vícekrát denně. Na dost často opakující se otázky proč NE vysoké nefyziologické dávky - protože všechny dosavadní závěry v oblasti dietetiky, nutriční terapie a v dalších oborech jasně poukazují především na negativní stránky takového dávkování, a vždy se jako nejideálnější jeví rozumné dávkování. V neposlední řadě má tělo jen omezená depa, která nejde naplnovat donekonečna.

Sečteno a podtrženo - menší dávky komplexního přípravku vícekrát denně, pokud bude přípravek v jedné dávce obsahovat vysoké koncetrace vitaminů a minerálů, tak dávkovat méně, pokud budou koncetrace nižší tak vícekrát denně - k jídlům (víceméně je jedno k jakým, ideální jsou předtréninkové, potréninkové, a samozřejmě první a poslední jídlo dne). Formy a konkrétní příklady jsem uvedl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ty vole, tady je to poslední dobou samej studovanej teoretik
ja jsem hloupej, dam ti jen radu z praxe..
kup jakejkoliv multak, davej 2-3x denne, k tomu vit C do 2g denne, zinek do 100mg, horcik.. pokud mas krece, tak jeste taurin pripadne draslik.
krystofuv prispevek jsem necetl, ale videl jsem jen nekupovat zvlast cecko atd.. hovno.. v multaku je C strasne malo.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
teoretik

Usuzuješ na základě čeho?

A co se týče zbytku, kašlu na to, nebudu znovu se hádat na x příspěvků, pokud žiješ v devadesátkách a myslíš si, že ti cečka 3g+ denně k nečemu bude, popřípadě, že něčemu prospěje dávat "2-3x denně jakýkoliv multák", dělat to tak dlouhodobě, vyhazovat do záchodu desetitisíce a konat naprosto kontraproduktivně... Go ahead
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vsechny suplementy jsou jen vyhazovani penez :)
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A přesně proto utrácím peníze radši za doutníky, než suplmenty :D
_________________
Můj log:
http://forum.ronnie.cz/clovek-log-t33609.html

Volná sestava:
http://www.youtube.com/watch?v=M9eTnVam068

18 let /// 180cm /// váha je parametr, který u mě nikdy nelze přesně určit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Enn


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2017 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Otazka je co od tech 'vitaminu' ocekavas a zda-li k necemu vubec budou. Pokud bys to chtel brat vazne, tak muzes jit na krevni testy, nechat si udelat rozbor a pak se s nekym poradit co a jak davkovat (+ samozrejme opakovat, protoze naroky se meni spolu s jidelnickem).

Osobne jsem vitaminy zkousel brat (jak se tu doporucuje - kompexni), ale nikdy jsem v nicem nezaznamenal zadny rozdil. Ma nekdo jinou zkusenost?:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Sečteno a podtrženo - menší dávky komplexního přípravku vícekrát denně, pokud bude přípravek v jedné dávce obsahovat vysoké koncetrace vitaminů a minerálů, tak dávkovat méně, pokud budou koncetrace nižší tak vícekrát denně - k jídlům (víceméně je jedno k jakým, ideální jsou předtréninkové, potréninkové, a samozřejmě první a poslední jídlo dne). Formy a konkrétní příklady jsem uvedl.


U makronutrientov je to ale inak, ak sa bavime o dlhovekosti a pomalom starnuti (cize o zdravi). Tam nie je ziadny problem "vopchat" vsetky v dany den konzumujuce tuky, sacharidy a bielkoviny do 30-90 minutoveho "okna". V pripade, ze clovek zvoli koncentrovane prirodne potraviny, ktore na jednotku hmotnosti obsahuju kopu urciteho makronutrientu (alebo ich zmes). Napr. mäso, ryby, vajicka, bryndza, maslo, mast, kokosovy olej, ryza, pohanka, banany...
Samozrejme sa ale v tomto pripade nebude mozne vypracovat na prve miesta v amaterskych kulturistickych sutaziach. Na druhej strane budu krasne precictene telesne receptory (hlavne ked sa k tomu prida aj detox). Preto mi plne staci 0,8-1g bielkovin na kg telesnej vahy, a vo vysledku na akomkolvek kupalisku (pokial tam nepridu sypaci) patrim medzi muzov s najkrajsou postavou. Mozno k tomuto efektu dopomaha aj urina... Cital som v knihe, ze ked sa pije denne aspon 3x po 100-200ml (vlastna urina), mnozstvo bielkovin v strave mozeme znizit takmer k nule. Samozrejme tato informacia je pritiahnuta za vlasy, a urcite neplati pre tych, ktori posilnuju svaly tela pravidelne (napr. ja a vacsina z vas). Jednoznacne mi ale pravidelne pitie uriny umoznuje mat naturalne a vzhladom na 30-75 minutove (v mojom pripade) denne "okno" na jedlo, vypracovanu postavu.
Mozno pamätate ako som kedysy konzumoval denne 80g sacharidov, nejakych 120g bielkovin a 400-450g tukov (jedol som 3x denne, asi 12hod okno). Teraz mam sacharidov 90-100g, tuky som znizil (ale to uz asi posledne 3 roky) na 230-280g/den (vacsinou 250g), a bielkovin mam denne 65-78g....
Lenze to je moje know-how... Fungovat to nebude na vacsinu z vas... Dokazem totiz vstrebavat ziviny efektivnejsie nez 99% ludi. Totiz na tom dlhodobo pracujem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 9:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Enn napsal:
Osobne jsem vitaminy zkousel brat (jak se tu doporucuje - kompexni), ale nikdy jsem v nicem nezaznamenal zadny rozdil. Ma nekdo jinou zkusenost?:)


Totiz vitaminy v potrave funguju ovela komplexnejsie, nez synteticke vitaminy... Toto je proste fakt. U mineralov to ale tak celkom neplati... Tam su napriklad mineraly vo forme chloridov ci kyselin velmi dobre vstrebatelne. Napr. chlorid draselny, horecnaty, kyselina borita...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jooker123


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
KrystofK napsal:
Sečteno a podtrženo - menší dávky komplexního přípravku vícekrát denně, pokud bude přípravek v jedné dávce obsahovat vysoké koncetrace vitaminů a minerálů, tak dávkovat méně, pokud budou koncetrace nižší tak vícekrát denně - k jídlům (víceméně je jedno k jakým, ideální jsou předtréninkové, potréninkové, a samozřejmě první a poslední jídlo dne). Formy a konkrétní příklady jsem uvedl.


U makronutrientov je to ale inak, ak sa bavime o dlhovekosti a pomalom starnuti (cize o zdravi). Tam nie je ziadny problem "vopchat" vsetky v dany den konzumujuce tuky, sacharidy a bielkoviny do 30-90 minutoveho "okna". V pripade, ze clovek zvoli koncentrovane prirodne potraviny, ktore na jednotku hmotnosti obsahuju kopu urciteho makronutrientu (alebo ich zmes). Napr. mäso, ryby, vajicka, bryndza, maslo, mast, kokosovy olej, ryza, pohanka, banany...
Samozrejme sa ale v tomto pripade nebude mozne vypracovat na prve miesta v amaterskych kulturistickych sutaziach. Na druhej strane budu krasne precictene telesne receptory (hlavne ked sa k tomu prida aj detox). Preto mi plne staci 0,8-1g bielkovin na kg telesnej vahy, a vo vysledku na akomkolvek kupalisku (pokial tam nepridu sypaci) patrim medzi muzov s najkrajsou postavou. Mozno k tomuto efektu dopomaha aj urina... Cital som v knihe, ze ked sa pije denne aspon 3x po 100-200ml (vlastna urina), mnozstvo bielkovin v strave mozeme znizit takmer k nule. Samozrejme tato informacia je pritiahnuta za vlasy, a urcite neplati pre tych, ktori posilnuju svaly tela pravidelne (napr. ja a vacsina z vas). Jednoznacne mi ale pravidelne pitie uriny umoznuje mat naturalne a vzhladom na 30-75 minutove (v mojom pripade) denne "okno" na jedlo, vypracovanu postavu.
Mozno pamätate ako som kedysy konzumoval denne 80g sacharidov, nejakych 120g bielkovin a 400-450g tukov (jedol som 3x denne, asi 12hod okno). Teraz mam sacharidov 90-100g, tuky som znizil (ale to uz asi posledne 3 roky) na 230-280g/den (vacsinou 250g), a bielkovin mam denne 65-78g....
Lenze to je moje know-how... Fungovat to nebude na vacsinu z vas... Dokazem totiz vstrebavat ziviny efektivnejsie nez 99% ludi. Totiz na tom dlhodobo pracujem.


😂😂😂
Tohle je fakt moc...nechces se prihlasit do nejakyho vedeckyho programu, myslim, ze te velice radi prozkoumaji, jak se z tebe stal nadclovek....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jooker123 napsal:

😂😂😂
Tohle je fakt moc...nechces se prihlasit do nejakyho vedeckyho programu, myslim, ze te velice radi prozkoumaji, jak se z tebe stal nadclovek....

Spíše bychom ho měli pozvat na příští rok na Mezi ploty a požádat je, ať si ho tam nechaj.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
a akomkolvek kupalisku (pokial tam nepridu sypaci) patrim medzi muzov s najkrajsou postavou


citace:
Dokazem totiz vstrebavat ziviny efektivnejsie nez 99% ludi.


A péro mám 25cm si zapoměl dodat. Já ti ani v nejmenším nevěřím, že to máš s tou ejakulací a sexem tak, jak jsi dříve avizoval. Myslím, že si honíš před zrcadlem alespon 3x denně. A to ti říká ultranarcis jako já.

Zbytek nebudu komentovat, jako vždy my o voze ty o ko... prd o koze, ty o červích dírách a jejich možnostech ohýbání časoprostoru...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 3:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nicméně faktem je, že o využitelnosti syntetických vitamínů se vede docela dost debat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 3:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsou obecně debaty a takovým přesahem, že je to naprosto zbytečné rozebírat. Existují různé formy jak syntetických vitamínů tak minerálů, určitou míru resorpce a biologickou aktivitu bezesporu mají, taky je na nich založena parenterální a enterální umělá výživa, byly nějakým způsobem vyvíjeny a testovány, úžívají se v klinických výzkumech. Značné množství studií, kterými se tak rádi lidé ohání když poukazují na pozitivní důsledky na ofganismus, jsou prováděny se syntetickými látkami (když chceš podat vzorku denně enormní dávky vitaminu A, tak mu těžko budeš dodávat karoteinoidy z 5kg mrkve apod., ale dáš tam jednoduše retinyl palmitát a šlus)
A potom ty samé debaty by se měly spíš dle mého zaměřit především na vitaminy ve stravě, protože tam je ta informovanost o dost důležitější, nezáleží na obsahu ale na potravině, na jejím skladování, na úpravě, na kombinaci. To je potom kámen úrazu především u těch, co se stravujou nějak alternativně, ať už jsou to vegani nebo kdokoliv další. Je potom fakt prdel si pročítat veganfightera, nebo ty komunity na facebooku, kde se hecujou, kdo bude mít víc nadupanější jídlo co se týče mirkoživin a člověk se na to podívá a na první pohled vidí, že ta využitelnost bude tak 10% oproti jejich představě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: pá červen 09, 2017 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
citace:
a akomkolvek kupalisku (pokial tam nepridu sypaci) patrim medzi muzov s najkrajsou postavou


citace:
Dokazem totiz vstrebavat ziviny efektivnejsie nez 99% ludi.


A péro mám 25cm si zapoměl dodat. Já ti ani v nejmenším nevěřím, že to máš s tou ejakulací a sexem tak, jak jsi dříve avizoval. Myslím, že si honíš před zrcadlem alespon 3x denně. A to ti říká ultranarcis jako já.

Zbytek nebudu komentovat, jako vždy my o voze ty o ko... prd o koze, ty o červích dírách a jejich možnostech ohýbání časoprostoru...


Môžem odprisahať na celú planétu (nech sa moja mamka, sestra, dedko, teta, bratranec, strýko, kamaráti, bývalé milenky a partnerky smažia po smrti v pekle ak klamem), že od 1.1 2015 do 31.6. 2015 som si ho nie len nevyh*nil, ale ani sa s ním nijak "nehral", a ani nemal ten čas žiadnu erotiku so ženou. To je proste FAKT, realita.
Mimochodom, niekedy ku koncu mája (presný dátum neviem) som sa rozhodol, že sa s ním "hrať" nebudem už nikdy ... Už bude "v rukách" len ženy (alebo v jej dierkach radšej). A keď je tu reč o vitamínoch a mineráloch, strácam ich oveľa menej než bežný muž - lebo ich dopĺňam (mimo stravy) ako urinou (ktorá je síce oveľa bohatšia na minerály než vitamíny), a hlavne nimi neplytvám častou ejakuláciou.
25cm péro ? Ďakujem, neprosím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jaké vitamíny ? Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: