Je nutné cvičit břicho cíleně?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Je nutné cvičit břicho cíleně?  Úvodní stránka -> Trénink -> Je nutné cvičit břicho cíleně?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak často cvičíte cíleně břicho?
Každý den.
7%
 7%  [ 7 ]
4x - 6x týdně.
9%
 9%  [ 9 ]
1x - 3x týdně.
71%
 71%  [ 69 ]
Vůbec.
12%
 12%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 97

Autor Zpráva
MOOG


PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak myslis, ale procviceni partii bricha neni jen o sklapovackach...
Vis jak, komu neni rady, tomu neni pomoci...
_________________
www.koumal.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
pxicho


PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 11:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MOOG napsal:
Jak myslis, ale procviceni partii bricha neni jen o sklapovackach...
Vis jak, komu neni rady, tomu neni pomoci...


už bych to měl utnout, ale dovolím si poslední odpověď a to: přítahy nohou ve visu, vytáčení s osou a další a další věci, jsou stejnej nesmysl ale tak...je to jen můj názor

edit: a už dál fakt nereaguju. lepší už nebudu


Naposledy upravil pxicho dne po červen 07, 2010 11:21 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MOOG


PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 11:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, je to skutecne jen tvuj nazor...
_________________
www.koumal.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Ernandes


PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 11:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pxicho napsal:
Ernandes napsal:
Si vůl


šéfe, to mi pověz...jsem vůl, protože nemám potřebu cvičit břicho? necvičím taky lýtka, předloktí, biceps a triceps....nepoužívám pásek a nevěřím, že by mě pár sklapovaček vytrhlo...pokud člověk jede všechny cviky správně a pořádně, tak ty vedlejší partie se budou hýbat taky a zrovna střed těla je se zádama podle mě moje nejsilnější partie...zkus trochu argumentovat...co mi změní série x sklapovaček, když si pak vezmu pásek??

to samý jako by jsi tvrdil, že musíš cvičit předloktí tím víc, co jedeš MT...nesmysl, co...


Jde tu o disbalanci a přetížení. Stejně jako nemůžeš jezdit jenom Bench press, military press bez toho abys zatěžoval vrchni zada/mezilopatkový svaly,křídla protože se dřív nebo později dostaneš do disbalance, začneš se hrbit a způsobíš si potíže proto je i vynechání břišních svalů hloupost. Přesně jak píše Moog střed těla je základ a zejmena začatečnící jej opomíjí a pak sou z toho potíže.

O Six pack tu vůbec nejde. Six pack je známka množství tuku né síly břicha.

Shrnuto podtrženo břicho je svalová partie jako každá jiná a proto by mu měla být věnována stejná peče jako ostatním a srovnání břicha s předloktím je imho hodně zcestný.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NBD


PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to sa mi nezda, podla mna robis chybu

isli by ti aj vykony lepsie
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hammer_Fist


PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

on pochopi co je to disbalancia az ked jedneho dna skonci v lepsom pripade na rehabilitacii s takym spazmom, ze nebude vediet lezat bez pomoci...ale hlavne ze ide predny drep namiesto brucha
p.s. six pack ma aj kamarat ktory ma 60kil a MT robi s osou...uz len to ze to beries ako kriterium znaci ze naozaj VIES o com hovoris
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
70mMyW!53


PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ernandes napsal:
Břicho by se mělo cvičit HLAVNĚ kvůli kompenzaci zatížení spodních zad takže žadyn čekání a zjišťovaní kdy už je to važně nezbytný....

Břicho je sval jako každej jinej tak nechapu proč se u něj pořád dělají výjmky typu buď ho cvičim každej den trilion opakovani a nebo vůbec.


Protoze kazdy chce byt nabuseny, aby mel siroke ramena, obrovsky hrudnik, ruky a nohy. Bricho pro ne neni z tohoto hlediska dulezity sval. Ja sem taky moc bricho driv necvicil, ale nastesti sem zmoudrel. Stejne bych to mel resit i s hamstringama ktere cvicim jen diky MT.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tentron


PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 11:45 am    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Já třeba cvičím břicho cíleně (zdvih nohou ve visu, sed-lehy), akorát to dělám tak že jedu ostatní cviky v programu a mezi ně si vždycky zařadím sérii na břicho. Takhle za ten jeden trénink třeba udělám 5 sérii na břicho. Je to u břicha jedno, nebo bych měl jet série na břicho hned po sobě a nezařazovat to jen jako doplnění mezi ostatní cviky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ernandes


PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 11:49 am    Předmět: Re: ... Odpovědět s citátem

Tentron napsal:
Já třeba cvičím břicho cíleně (zdvih nohou ve visu, sed-lehy), akorát to dělám tak že jedu ostatní cviky v programu a mezi ně si vždycky zařadím sérii na břicho. Takhle za ten jeden trénink třeba udělám 5 sérii na břicho. Je to u břicha jedno, nebo bych měl jet série na břicho hned po sobě a nezařazovat to jen jako doplnění mezi ostatní cviky


Prokladat některý cviky na břicho např mezi mrtvolu má svoje opodstatnění prootže tím ulevuješ zádům ale v ostatních případech taky nevidím důvod proč to dělat.
Jedeš například ramena normálně nebo taky vymýšlíš a hazeš jejich serie mezi ostatní cviky?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 11:51 am    Předmět: Re: ... Odpovědět s citátem

Tentron napsal:
Já třeba cvičím břicho cíleně (zdvih nohou ve visu, sed-lehy), akorát to dělám tak že jedu ostatní cviky v programu a mezi ně si vždycky zařadím sérii na břicho. Takhle za ten jeden trénink třeba udělám 5 sérii na břicho. Je to u břicha jedno, nebo bych měl jet série na břicho hned po sobě a nezařazovat to jen jako doplnění mezi ostatní cviky


Je to víceméně jedno, jen když máš mezi sériemi větší pauzy tak dej víc opakování než kdybys to jel za sebou. A cvičení břicha mezi těžkými cviky není vůbec špatné, třeba když jedeš mrtvoly a v pauze si odskočíš na empire, tak zabiješ dvě mouchy jednou ranou - odpočineš si a ještě se protáhneš.

edit: aha, tak jsem napsal jen totéž co ernandes :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: so červenec 31, 2010 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poradte mne nejaky cvik na bricho s vlastni vahou tela popr. s cinkama (ne stroje), kde nemusim krcit kolena a pri kterych je budu co nejmene pouzivat.
Cvicim pravidelne zkracovacky s pokrcenyma nohama nahore (v teto poloze mne to pokrceni navadi, respektive nevadi mne kolena pokrcit a po celou dobu cviku je mit zafixovane v jedne poloze a nehybat s nima), dale svicka a sly by i metronomy.Jeste obcas cvicim takovy cvik, ktery ani nevim, jestli existuje nebo jestli je to muj vymysl, kdy si sednu na kraj lavicky do mirneho zaklonu a jakoby kmitam (nebo zvedam) napnute nohy nahoru, coz v horni fazi cviku tvori takovr "Vecko". Je to vlastne podobne jako pritahy kolen k hrudniku, jen nepritahuji kolena.

Drive jsem cvicival pritahy kolen k hrudniku, coz byl vyborny cvik, ale to je ted vyloucene

Jeste me napada, ze by mohlo jit toto http://www.exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/WtHangingStraightLegHipRs.html a toto http://www.exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/WtVUp.html
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomas.11


PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 9:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Skus toto: youtube.com/watch?v=H2dJytzkU-I&feature=PlayList&p=7F16DD4F36D7FCFE&index=64
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:


Jeste me napada, ze by mohlo jit toto http://www.exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/WtHangingStraightLegHipRs.html

muzu doporucit, nedavno jsem si dal 4 poctivy serie a svalovku jsem mel jak vino velmi tezke, pokud se to jede opravdu tahem a podari se ti opravdu kvalitne zapojit bricho a "srolovat" spodni cast zad
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Draper napsal:
Poradte mne nejaky cvik na bricho s vlastni vahou tela popr. s cinkama (ne stroje), kde nemusim krcit kolena a pri kterych je budu co nejmene pouzivat.
Cvicim pravidelne zkracovacky s pokrcenyma nohama nahore (v teto poloze mne to pokrceni navadi, respektive nevadi mne kolena pokrcit a po celou dobu cviku je mit zafixovane v jedne poloze a nehybat s nima), dale svicka a sly by i metronomy.Jeste obcas cvicim takovy cvik, ktery ani nevim, jestli existuje nebo jestli je to muj vymysl, kdy si sednu na kraj lavicky do mirneho zaklonu a jakoby kmitam (nebo zvedam) napnute nohy nahoru, coz v horni fazi cviku tvori takovr "Vecko". Je to vlastne podobne jako pritahy kolen k hrudniku, jen nepritahuji kolena.

Drive jsem cvicival pritahy kolen k hrudniku, coz byl vyborny cvik, ale to je ted vyloucene

Jeste me napada, ze by mohlo jit toto http://www.exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/WtHangingStraightLegHipRs.html a toto http://www.exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/WtVUp.html


Takových cviků je poměrně dost, ať už třeba zkracovačky vleže s koleny do pravého úhlu a patami položenými na lavičce, zkracovačky s tricepsovým provazem za hlavou v sedě na lavičce, klasický zdvih ve visu na empire, obrácené zkracovačky, boční zkracovačky na rovné nebo šikmé a hodně široké pole je s jednoruční kladkou ve stoje, ať už horní či spodní. I prachobyčejný pullover vleže na lavičce napříč udělá své. Nebo obyčejné úklony s činkou vsedě na lavičce. Ty pozvedy v sedě, tedy to tvoje kmitání, to můžeš zkusit taky jako klasické nůžky a tady můžeš nadělat spoustu opakování, což by ti mohlo vyhovovat. A metronomy jsou výborný cvik, jen bych se bál těch nárazů - tady bych zkusil oblíbené Kidovy rotace s tyčkou na ramenou vsedě, nebo rotanu, pokud ti nevadí boční zatěžování kolena. A velký míč doma, nebo házení si medicinbalem s kolegou, určitě toho vymyslíš sám hodně. U mě vede ten empire a zdvih ve visu, tam se dá cvičit hodně variabilně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radeczek


PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jeden dotaz jeste trochu mimo: vzdycky kdyz jedu zdvihy nohou ve visu, tak to jezdim jakoby az do dolni polohy a bricho nepovoluji, ale vzdycky, kdyz prejedu pres urcitou polohu tak mi krupne jakoby v predni casti panve nebo nekde v mistech jak je stydka kost. nahoru i dolu... jako nebrani mi to ty zdvihy cvicit, ale je to takove neprijemne, nevite co s tim? pri zadnem jinem cviku se mi to nedeje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Je nutné cvičit břicho cíleně? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: