JUDO


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - JUDO  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> JUDO
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AHOLA


PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 10:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No taky hokej vacsine ludi, co ani nestali na korculiach nepride nudny...zato pri pohlade na parik drziaci sa za golier a srandovne si okopavajuci nohy cloveka zasvrbi dlan a prepne kanal.
Box som si skusil a stale musim uznat, ze je to na pohlad nudny sport - cest vynimocne peknym zapasom.

Inak medzi moje prve sportove vzory patril Anton Gesink, o ktorom mi otec casto rozpraval....Bol to prvy Europan, co japoncov porazil v jude.

citace:
At the 1961 World Championships, Geesink became World Champion in the open class, defeating the Japanese, who had won all World Championship titles up to that point.

Judo debuted as an official sport at the 1964 Summer Olympics, which were held in the sport's home country, Japan. Although Japan dominated three of the four weight divisions (light, middle and heavy), Anton Geesink won the final of the open weight division, defeating Akio Kaminaga in front of his home crowd.

After winning the 1965 World Championships and a last European title in 1967, Geesink quit competitive judo.


Jeden z legendarnych zapasov Antona:


_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SimsonCZ


PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 10:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tenhle topic po dlouhých letech vytáhnu, protože je v první řadě škoda, že je tak zastrčenej, přestože se o něm dá v klidu a aktuálně mluvit a zadruhé bych rád odpověděl na otázku z prvního příspěvku.

Judo jsem dělal 8 let, soutěžních úspěchů jsem téměř nedosáhl, ale poslední 2 roky jsem se věnoval dětem (cca 8-12 let) a snažil se jim na mých trénincích vštípit základy. Bohužel se ale (soutěžní) judo začlo zhruba od roku 2006 vyvíjet, alespoň podle mě, špatným směrem - tresty za každý náznak agresivního boje, spoustu přerušení během zápasu a hlavně zákaz/upravení spousty skvělých technik - kata guruma, přestože jde sice o nepoužitelný chvat, se nesměl dělat ze stoje, ale pouze z kleku... morote gari - klasický "takedown" podtržením obou nohou byl pozměněn tak, že se nesmí chytit za kalhoty atd atd...

Je to škoda, protože se z juda sice stane bezpečný, ale divácky neatraktivní sport.

Je ale škoda, že se o judu tolik nemluví, protože se (hlavně díky mma) hodně mluví o zápasu, o jiu-jitsu, ale nikdo už neví, že spostu krásných "graplingových" technik je i v judu a spoustu z nich mají zmíněné sporty společné. Judo si pozornost, zájem a nové judisty určitě zaslouží...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NumberSix


PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Judo jsem pár let dělal a kdybych se mohl vrátit v čase a vybrat si něco jiného, tak bych neměnil. Je to fajn sport, tréninky jsou obvykle zaměřené na celé tělo, během závodů poznáte hromadu lidí a pokud pocíte potřebu přejít na něco agresivnějšího, tak třeba pro MMA je to dobrý základ. Jako každý sport nese určitou míru rizika zranění (vím, o čem mluvím, seznam vypisovat nebudu ), ale to jinde lepší nebude.

Nedávno jsem po několikaleté pauze, způsobené právě zraněním znemožňujícím pokračovat na dosavadní úrovni přemýšlel, zda by mi stálo za to zkusit se k judu vrátit. Po obeznámení se s novinkami v pravidlech jsem tuto myšlenku okamžitě znechuceně zavrhl. SimsonCZ toho tady pro představu napsal víc než dost.

Jinak musím souhlasit s tím, že pro diváky zápasy zrovna nemusí být něco, na co se dalo koukat tři hodiny v kuse. Z pohledu zápasníka je to naprosto o něčem jiném, ale to už vidí jen on.
_________________
Život je boj
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SimsonCZ


PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 2:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to všichni děláte, že se při tom judu zraníte? Spousty lidí kolem mě měly vážný problémy, ale já si z toho nikdy nic neodnesl :)
Jednou jsem teda měl zraněnej kotník, což sice vypadalo hodně hnusně (při randori (sparing) mě soupeř hodil,tai-otoši, pokud si pamatuju... koukal jsem u toho na podlahu a tak nějak si všiml, že kotník nerotuje se mnou, ale zůstal pořád ve stejný poloze na zemi... no a pak už jen příšerná bolest a špitál :)) Ve finále to ale nebylo nic extra vážnýho a jinak fakt jen drobnosti, ty nejhorší zranění mě minuly...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NumberSix


PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SimsonCZ napsal:
Jak to všichni děláte, že se při tom judu zraníte?


Když to budeš dělat nějakou dobu a na nějaké úrovni, tak uvidíš, že to zranění je otázka okamžiku. Jestli se na tebe zatím nedostalo, pokračuj, a on to určitě někdo napraví . Ne, dělám si srandu, buď rád.

Jenom pro představu: zlomený zub, zlomený prst, nalomený nárt, nalomené rameno, na zápěstí mám asi 13 jizev po několika operacích a rekonstrukci vazů (kluk, proti mě celkem začátečník, si na závodech chytil ruku do podpaží, pokusil se o nějakou zprasenou uči-matu, nebo co to bylo a když zjistil, že jsem mu to dávno oběhnul, tak skočil na zem i s tou rukou. Trochu to prasklo, v křeči jsem se nechal ještě 25 vteřin udržet na zemi, abych dokončil zápas a šel omrknout zdravotnici). Lidí jako já znám hromady, každý si odnese něco, málokdo zůstane ošizen
_________________
Život je boj
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja to delam na 'rekreacni' urovni a zraneni se mi v treninku nevyhnulo. Pri randori jsem se nejak vychylil pri morote seoi nage a poranil si koleno. Byla to moje chyba, toho chlapika jsrm hazel jak nic a nejak jsem se prestal soustredit, klasicka pitomost.
Jinak judo je fajn, skoda te sportovni formy, ta neni moc atraktivni, bohuzel. :-/ Treba zapas to v posledni dobe docela zatraktivnil, tak se snad judo pouci.
_________________
Ty ses takova vecne pesimisticka a neprejici devka, ktera se tvari jako nejvetsi odbornik a pravej fanousek bojovejch sportu a navic jeste k tomu pametnik, takze mas vzdycky co rict.. Udus se tim hejtem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

moje nejlepsi kamaradka skoro po kazdych zavodech koncila v nemocnici :D Ale na druhou stranu, uplne vsechny vyhrala. Proste nez aby se nechala porazit, radsi se necha priskrtit, hodit na hlavu, primacknout.. parkrat mela otres mozku, dvakrat asi zlomenou ruku, a urcite jeste neco.

Ja nebyla tak agresivni (takze ani tak dobra), a zraneny jsem mela jen koleno, kdyz jsem pri rozcviceni po nekom skocila, a on stihl uhnout. Nicmene od te doby nemuzu dyl sedet, treba ve vlaku, aniz by me koleno nezacalo bolet. A docela vrze.
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Douglas


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V pet tady: http://www.eju.net/calendar/?mode=showLiveTransmission&id=925 zacina prenos finalovych zapasu z prazskeho turnaje. Fajtit bude i Lukas Krpalek.
_________________
Ty ses takova vecne pesimisticka a neprejici devka, ktera se tvari jako nejvetsi odbornik a pravej fanousek bojovejch sportu a navic jeste k tomu pametnik, takze mas vzdycky co rict.. Udus se tim hejtem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2012 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze Krpis to cely vyhral, ve finale porazil na body mongola Battulga.
_________________
Ty ses takova vecne pesimisticka a neprejici devka, ktera se tvari jako nejvetsi odbornik a pravej fanousek bojovejch sportu a navic jeste k tomu pametnik, takze mas vzdycky co rict.. Udus se tim hejtem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: po březen 03, 2014 1:40 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Krpalek opet vyhral Evropsky pohar v Praglu. Tentokrat v super tize, udajne nechtel tristit shazovanim sily pred ME.
Finalovy zapas tu:
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Douglas


PříspěvekZaslal: so duben 26, 2014 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Krpalek je opet Mistr Evropy!
Pres zraneni z EP v Praze a tremninkovy vypadek porazil vsechny soupere pred casovym limitem!



Finalovy blok kategorie do 100kg zacina v cca 2. hodine prenosu (prve dve opravy o bronz a pote Krpis a jeho vitezne drzeni ;)).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
S1imm


PříspěvekZaslal: so duben 26, 2014 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj lidi...taky sem něco přihodím ze svých zkušeností co se juda týče. Je fakt škoda, že tento sport není tolik populární, dle mého je to jeden z nejlepších úpolových sportu co existuje. Zapojuje se tam celé tělo včetně mozku což je taky fajn chce to hodně dřiny, ale to asi každý sport. A ikdyž se při tom snaží judista co nejvíc využít slabin a špatného pohybu soupeře, občasny sval nahoněný v posilovně taky není od věci použít. Jak tady někdo psal, že nechápe jak se u toho může někdo zranit nejspíš ten sport pořádně nikdy neprovozoval. Zraněné prsty byly rutinou a pak se přidávaly takové perličky jako vykloubené ramena při špatně provedené technice nebo při nějakém přetočení a podržení. Takže to má samozřejmě i své proti, ale jinak je to fajn sport a doporučuji všem aspoň trochu přičuchnout A je pravda, že novinky v pravidlech jsou na prd, ale nejlepši je "přátelský" zápas bez rozhodčího
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - JUDO Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: