Koleno "nešťastná trojice"



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Koleno "nešťastná trojice"  Úvodní stránka -> Trénink -> Koleno "nešťastná trojice"
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sby


PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2017 8:17 am    Předmět: Koleno "nešťastná trojice" Odpovědět s citátem

Zdravím pánové a dámy,

Měl bych na Vás otázku s ohledem na vaše letité zkušenosti. Řeším teď úraz s kolenem (utrhlé - "nešťastná trojice") a doktor mě lehce vyděsil. Řekl, ať po operaci a následně po rekonvalescenci (cca rok) zapomenu na těžké dřepy a mrtvé tahy. Nejde mu tak ani o váhu samotnou, jako spíš o to, že budu hodně opotřebovávat náhradu (kostní štěp)...

Jaký je na to váš názor? Dá se s tím potom zajet do těžkých vah? Děkuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 5:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na hodně dlouhou dobu zapomeň na těžké váhy a regeneruj. Když nevydržíš, tak tě to stejně dostane a odpadneš úplně...a možná totálně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 6:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1.) Co jsou těžké dřepy?

2) Za 16 týdnů už ty lidí cpu do intenzivní plyometrie...
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
1.) Co jsou těžké dřepy?

2) Za 16 týdnů už ty lidí cpu do intenzivní plyometrie...



Pro každého jsou těžké dřepy něco jiného. To je pravda. Zde bych to ale viděl na klasiku... dřepy s váhou pro silový trénink. Ostatně série 20 dřepů s lehčí váhou je také zdrcující :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sby


PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Psal jsem Pomanovi pm. Tak sem z toho taky něco hodím.

Když jsem se ptal doktora na konkrétní váhy, tak říkal že o zátěž až tolik nejde, ale o opotřebení náhrady, které je extrémní v jistých pozicích u daných cviků v kombinaci s větší váhou (teď se mi vybavuje, že uváděl příklad na nějakém profi koulaři a že hluboký zadní dřep s 200 kg je nebezpečný a spíše doporučuje změnit trénink. I u menších vah prý jsou ale některé polohy naprd). Proto mě zajímal názor i někoho, kdo není jak se to říká, deformován z povolání. Nebudu radši šířit jeho názor na některé cviky u kterých se lehce rozohnil. Nicméně změna tréninku, když jsem si chtěl časem vyzkoušet závody v trojboji je dost těžká.

Váhy, přiznám se, že mrtvolu prasácky mimo zápis kolem 200 kg a zadní dřep nevím. Silově jsem ho v aréně nikdy nejel (napohodu 5x5/130). Bavil mě více čelní, tam to bylo fajné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Koleno "nešťastná trojice"
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: