Korte - problém


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Korte - problém  Úvodní stránka -> Trénink -> Korte - problém
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je korte dobrý trénink pro začátečníka ?
Ano
30%
 30%  [ 9 ]
Ne
70%
 70%  [ 21 ]
Celkem hlasů : 30

Autor Zpráva
FandaCZ


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 10:24 pm    Předmět: Korte - problém Odpovědět s citátem

S cvičením jsem začal v prosinci jel jsem jednoduchý plán AB...trénink celého těla...2x týdně. Před prázdninami jsem si řekl, že budu cvičit 3x týdně, našel jsem na internetu Korteho a tak jsem ho cvičil až do teď, ale mám více zásadních problémů...nepřibírám na váze a že se dost soustředím na jídelníček a osm jídel a také nenabírám sílu a co hlavně....Trénink mi vždy trvá okolo dvou hodin a patnácti minut, což mi přijde strašně moc....Tak jestli by to chtělo změnit trénink nebo co s tím ? Pokud by jste měli nějaký konkrétní rozpis tréninku 3x týdně byl bych za něj vděčný...chtěl bych tam ale bench, mrtvý tah, dřep a shyby....děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli ti Korte trvá 2 a čtvrt hodiny, tak pak se ani moc nedivím, že nepřibíráš. Ale rozepiš svůj jídelníček.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 10:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 hodiny a 15 minut na nejakych 20 serii + doplnky? omg
asi bude nekde chyba
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaCZ


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a jak je to možné ? Vždyť odcvičím jednu sérii a čekám 3 minuty.....a pak jedu zase....ale trvá to strašně dlouho..: ( Tak dejme tomu, že jedna série trvá minutu a pauza je tři...tak to je 64 min na základní cviky....Dřep, bench a mrtev a doplňky jsou biceps, triceps, izolovanej biceps a břicho a to je další jedna minuta na sérii a tři na odpočinek....a to je dalších 64 min... Tkaže to vychází...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c87


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 11:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja odpocivam medzi seriami 90 sekund
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUMM3R™


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 11:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já snad odpočíval 60s, pokud si to dobře pamatuji.

Jinak Frei doporučuje pauzy 90-120s (doufám že mluvíte o tomhle kortem (?) )
_________________
Možná vyhrát nemůžu. Ale jedno přece jen můžu dělat všechno co on. Ale aby mě porazil, musel by mě zabít, a aby mě zabil, musel by mít srdce se mi postavit, a to aby udělal musí mít vůli nechat se sám zabít...R.


Naposledy upravil NUMM3R™ dne po červenec 26, 2010 11:38 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraR


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 11:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejproduktivnejsi treningy sou kolem jedny hodiny. Me korte tvrvalo nejdyl asi 80minut ale neni rpoblem to nacapt do hodiny
U korte to chce hodně žrát jinak dou kila dolu hned


Naposledy upravil OndraR dne po červenec 26, 2010 11:43 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUMM3R™


PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 11:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OndraR napsal:
Nejproduktivnejsi treningy sou kolem jedny hodiny. Me korte tvrvalo nejdyl asi 80minut ale neni rpoblem to nacapt do hodiny


Asi tak :)


CIZOPASNIK napsal:
popshoit napsal:
A trénink přes hodinu vede ke zvýšení hladiny kortizolu a je spíše kontraproduktivní...

Takhle "60minotovo - kortizolova fobie" je az neuveritelne rozsirena, ale nastesti je to nesmysl. On ten kortizol je prekvapive potreba, aby telo pri treninku spravne fungovalo. Trenovat se da bez problemu i dve - tri hodiny, jen to chce vedet jak. Generalizovani ve smyslu "po 60 minutach je to uz moc" je nesmysl.
_________________
Možná vyhrát nemůžu. Ale jedno přece jen můžu dělat všechno co on. Ale aby mě porazil, musel by mě zabít, a aby mě zabil, musel by mít srdce se mi postavit, a to aby udělal musí mít vůli nechat se sám zabít...R.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 6:17 am    Předmět: Re: Korte - problém Odpovědět s citátem

FandaCZ napsal:
S cvičením jsem začal v prosinci jel jsem jednoduchý plán AB...trénink celého těla...2x týdně. Před prázdninami jsem si řekl, že budu cvičit 3x týdně, našel jsem na internetu Korteho a tak jsem ho cvičil až do teď, ale mám více zásadních problémů...nepřibírám na váze a že se dost soustředím na jídelníček a osm jídel a také nenabírám sílu a co hlavně....Trénink mi vždy trvá okolo dvou hodin a patnácti minut, což mi přijde strašně moc....Tak jestli by to chtělo změnit trénink nebo co s tím ? Pokud by jste měli nějaký konkrétní rozpis tréninku 3x týdně byl bych za něj vděčný...chtěl bych tam ale bench, mrtvý tah, dřep a shyby....děkuji


Hele Fanouši, na mrtvole zatáhneš 60 kilo a chceš se pustit do Korteho? To je nonsens, nejdřív cvič něco komplexního, v téhle fázi ve které jsi je Korte k ničemu. Ale když už po něm tak toužíš tak zkus třeba tohle:

http://powerlifting.ronnie.cz/c-6445-prihodte-kotouce-aneb-silovy-trenink-pro-zacatecniky.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anton102


PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 9:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

FandaCZ napsal:
a jak je to možné ? Vždyť odcvičím jednu sérii a čekám 3 minuty.....a pak jedu zase....ale trvá to strašně dlouho..: ( Tak dejme tomu, že jedna série trvá minutu a pauza je tři...tak to je 64 min na základní cviky....Dřep, bench a mrtev a doplňky jsou biceps, triceps, izolovanej biceps a břicho a to je další jedna minuta na sérii a tři na odpočinek....a to je dalších 64 min... Tkaže to vychází...


Rozhodně je třeba abys ty pauzy hodně zkrátil, takto dlouhé jsou opodstatněné u nějakých hodně těžkých serii, ale ne u Korteho, kde se jezdí z dost nízkou intenzitou. A to moc nepřeháněj s doplnky, pak to bude o něčem jiném.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anton102


PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 9:14 am    Předmět: Re: Korte - problém Odpovědět s citátem

Reichenberk napsal:
FandaCZ napsal:
S cvičením jsem začal v prosinci jel jsem jednoduchý plán AB...trénink celého těla...2x týdně. Před prázdninami jsem si řekl, že budu cvičit 3x týdně, našel jsem na internetu Korteho a tak jsem ho cvičil až do teď, ale mám více zásadních problémů...nepřibírám na váze a že se dost soustředím na jídelníček a osm jídel a také nenabírám sílu a co hlavně....Trénink mi vždy trvá okolo dvou hodin a patnácti minut, což mi přijde strašně moc....Tak jestli by to chtělo změnit trénink nebo co s tím ? Pokud by jste měli nějaký konkrétní rozpis tréninku 3x týdně byl bych za něj vděčný...chtěl bych tam ale bench, mrtvý tah, dřep a shyby....děkuji


Hele Fanouši, na mrtvole zatáhneš 60 kilo a chceš se pustit do Korteho? To je nonsens, nejdřív cvič něco komplexního, v téhle fázi ve které jsi je Korte k ničemu. Ale když už po něm tak toužíš tak zkus třeba tohle:

http://powerlifting.ronnie.cz/c-6445-prihodte-kotouce-aneb-silovy-trenink-pro-zacatecniky.html


Pokud zvládá techniku, klidně si může dát první fázi v tom není žádný problém, samozřejmě druhá je pro něj zatím zbytečná.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaCZ


PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a co kdybych korteho hodil za hlavu ? Co kdybych měl jiný tréninkový plán ? 3x nebo i 4x týdně ? Máte nějaké návrhy ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No_pain


PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Drž se základních cviků... dej si každej den celé tělo - 3x do týdne a bude to ok si myslím...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

FandaCZ napsal:
a co kdybych korteho hodil za hlavu ? Co kdybych měl jiný tréninkový plán ? 3x nebo i 4x týdně ? Máte nějaké návrhy ?


Samozřejmě že hoď korteho za hlavu, to je už hodně specializovaný trénink pro někoho kdo je dost daleko a nemá nějaké výrazné slabiny, jen potřebuje navýšit sílu. Nevím proč je tak oblíbený u lidí pro které není moc vhodný, to je tady takový mýtus že kdo necvičí korteho tak nic neznamená, hlavně náctiletá děcka co cvičí bez týdne čtrnáct dní se bez něj nemůžou obejít. Nenech se vtáhnout do stejných chyb, beztoho jich sám uděláš až až, tak na co ještě opakovat chyby druhých. :-)
Ale nějaký univerzální plán co bys chtěl použít neexistuje - záleží na tom jaké máš slabiny, na jaké úrovni vůbec jsi.
A navíc, rozpis není řešení, rozpis je až ten poslední krok, musíš mít ujasněno co a jak chceš cvičit, kam se dostat, rozpis je pak spíš takový kontrolní záznam, není to cesta. Podívej se do sekce začátečníků, tam je spousta zajímavých informací. A kup si nějakou knížku o cvičení, kde jsou popsány metody, funkce těla, cviky, výživa. Tím nic nezkazíš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaCZ


PříspěvekZaslal: út červenec 27, 2010 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dá se říct, že jsem pěkně symetrický akorát mi trochu zaostávají nohy (myslíš stehna a lýtka) + ramena....jinak ruce, břicho a záda už jsou celkem slušná....Já vám to řeknu takhle...Nejsem schopný si sestavit nějaký plán...Proto vás žádám....mám čas 3x týdně...tak co bych mohl cvičit ? :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Korte - problém Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: