Křupání v kyčli při dřepech



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Křupání v kyčli při dřepech  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Křupání v kyčli při dřepech
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
patrikkoran


PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 10:44 pm    Předmět: Křupání v kyčli při dřepech Odpovědět s citátem

Zdravím,
moje kamarádka má menší problém. Při dřepech jí začne docela hlasitě křupat v kyčlích (a to když jde dolu i nahoru). Po té vyzkoušela zvednout jenom jednu nohu a křuplo jí tam když jí dala dolu (když jí dávala nahoru tak jen občas) Nevíte co by s tím mohla mít?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 6:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kdysi na foru o autech pořád někdo řešil, že mu to nejede a podobně. všichni hledali na netu zázračnou radu jak naprostý amatér spraví auto, kterýmu nerozumí. VŠICHNI skončili v autoservisu.
co třeba zajít za doktorem?
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 6:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JPS1 napsal:
kdysi na foru o autech pořád někdo řešil, že mu to nejede a podobně. všichni hledali na netu zázračnou radu jak naprostý amatér spraví auto, kterýmu nerozumí. VŠICHNI skončili v autoservisu.
co třeba zajít za doktorem?


Na druhou stranu chápu patrika. Fóra jsou od toho aby se na nich lidi ptali. Možná, že někdo tady už řešil podobný problém. Každá rada, kterou by mohl získat před tím, než se odváží vstoupit do ordinace, by se mu mohla hodit.

Za sebe musím bohužel říct, že jsem nikdy nic podobného neřešil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JPS1


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

souhlasím, ale tvrdím že po poradě na foru to křupat nepřestane.
Jak bohužel?
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 8:01 am    Předmět: Re: Křupání v kyčli při dřepech Odpovědět s citátem

patrikkoran napsal:
Zdravím,
moje kamarádka má menší problém. Při dřepech jí začne docela hlasitě křupat v kyčlích (a to když jde dolu i nahoru). Po té vyzkoušela zvednout jenom jednu nohu a křuplo jí tam když jí dala dolu (když jí dávala nahoru tak jen občas) Nevíte co by s tím mohla mít?

V přesně jaké fázi jí to křupne? Mr. Google poradil, že klouby mohou křupat v krajních polohách, pokud jsou volné vazy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 8:45 am    Předmět: Re: Křupání v kyčli při dřepech Odpovědět s citátem

Nejčastější problém, pokud nejsou nějaké degenerativní změny na kloubních plochách je decentrace. Tj. Špatná souhra mezi jamkou kloubu (pánev) a hlavicí kloubu (stehno), nepohybuje se to ideálně a jakoby to "vypadává" z ideálního kontaktu.

Je to svalový problém, nepracujou společně jak by měly.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tohle mám zase při chůzi na levé kyčli. Nebo občas v levém rameni. Ale není to křupání jako křupání, spíše přeskakování, kterého jsem si vědom jen já. Doporučuji zajít za dobrým fyzioterapeutem, ten by měl komplexně vyšetři danou oblast a přidružené svalstvo, které by to mohlo ovlivňovat. Poté navrhne nějaká nápravná cvičení (někteří pacienti tomu říkají "dvě až tři pí*ovinky", že Pomane? :-D) a pak cvičit a cvičit a cvičit...
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JPS1 napsal:
souhlasím, ale tvrdím že po poradě na foru to křupat nepřestane.
Jak bohužel?


Tak jinak. Bohužel pro patrika, bohudík pro mě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Obecne se tvrdi, ze pokud krupani neni provazeno bolesti, tak by se clovek nemel nikterak znepokojovat. Nicmene se doporucuje vysetreni na ortopedii. Ja krupu cely, kdyz jsem onehda koukal na rozcvicku cinskych vzperacu, defakto jsem slysel jen same krupani :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Obecne se tvrdi, ze pokud krupani neni provazeno bolesti, tak by se clovek nemel nikterak znepokojovat. Nicmene se doporucuje vysetreni na ortopedii. Ja krupu cely, kdyz jsem onehda koukal na rozcvicku cinskych vzperacu, defakto jsem slysel jen same krupani :)


to je ale něco jineho než popsaná vec.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
JPS1


PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2016 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nemohla by pomoci nějaká forma bandáže?
_________________
Mluvil jsem s Všemohoucím, říkal že mě z toho vyseká, ale TY jseš prý v hajzlu !
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rammstein12


PříspěvekZaslal: pá říjen 28, 2016 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak určitě. Třeba svěrací kazajka .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Křupání v kyčli při dřepech
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: