Kvalitni kotouce?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kvalitni kotouce?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Kvalitni kotouce?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Seva98


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No hlavne nevim proc chces EZ a ne radeji normalni osu, s EZ toho tak moc nezacvicis a normalni osu vyuzijes mnohem vice. Pokud to je chvilkova zalezitost tak vem to z aukra je to za par korun.

Tu mas napriklad na porovnani ceny EZ 50mm https://obchod.ronnie.cz/s-166-osa-ez-cinka-50-mm.html

Ale ja bych osobne koupil radeji https://obchod.ronnie.cz/s-3023-arsenal-osa-ol-2200-50-mm.html + dejme tomu cca 50-60 kg zavazi nekde z bazaru. A mas takovy zaklad s cim odcvicis zatim vse. EZ mas jen na biceps a triceps, tlaky na ramena, celni drepy apod. si s tim moc nedokazu predstavit. A hlavne muzes casem prikoupit dalsi zavazi, pripadne i EZ 50mm a mit zaklad solidni domaci posilovny.

Samozrejme si muzes koupit EZ a pak i dlouhou osu 30mm, ale ty nizke kotouce a vse okolo je za trest, lepsi je fakt si priplatit par korun.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JO tu EZ budu mit jen jako chvilkovou zalezitost moc do budoucna to neplanuju.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

potrebujes rychle napumpovat bicacky?
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To ne :D pojedu domaci trenink, kde se pouziva jen EZ tyc a ne rovna a chci si pak zase vest log Radsi nez bicaky pumpuju stehna a lytka :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

P90X - EZ edition?
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

NO je to od stejne spolecnost, ale ten nazev nesedi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.stepka


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 12:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S kotouči a tyčemi z Aukra mám svoje nebo zprostředkované zkušenosti.

kotouče (cement vs. litina)
Cementové kotouče nebrat - možná zaujmou nízkou cenou, ale je to hrozný šmejd. Především jsou výrazně objemnější než litina a při "odložení" na zem je celkem velká pravděpodobnost, že dříve nebo později odejdou. Jediné pozitivum (kromě ceny) je, že necinkají. Ty peníze bych raději vložil do permanentky do fitka, protože za svoje peníze dostanete podstatně víc.

Litinové kotouče nejsou špatné a za tu cenu je to asi dobrý kup. U menších (1,25 kg, 2,5 kg) drobně ujíždějí středy děr, ale na tyč to jde nandat. U větších kotoučů (5 kg, 10 kg, 20 kg) je to už v pořádku. Povrchová úprava některých kotoučů není kvalitní. Jsou to drobnosti, které ovšem nemají vliv na funkci - nějaké nedostatky (díry, nátěr) jsem zaznamenal asi u 10 %.

tyče
Při objednávkách sad je potřeba si dát pozor na průměry kotoučů a tyčí. Dost často jsou rozdílné průměry. To má za následek, že při větší váze se matice na stranách uvolňují. Chromování tyčí se začne po nějaké době loupat.

Osobně nedoporučuji k nákupu "lehce lomenou tyč". Zalomení není uděláno souměrně a je problém s tím regulérně cvičit (triceps, biceps).

Celkově, pokud už vzít nějaké kotouče z Aukra, pak si dát pozor na průměry tyč/kotouč a smířit se s drobnými nedostatky. To je vyváženo nižší cenou. Na druhou stranu si nemyslím, že by nešlo sehnat nějaké kvalitnější kotouče za podobnou cenu - rovněž z Aukra, ale od běžného prodejce, nikoliv dovoz někde z Polska. Pokud očekáváte skutečně kvalitu, odkazované kotouče nekupujte a raději si připlaťte.

PS: Rukavice, které k sadám dávají jsou úplně na hovno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo asi to udelam jinak. Na EZ tyc si zajdu kouknout do sportisima nebo jineho kamenneho obchodu, abych si to mohl vyzkouset. A kotouce si sezenu od nejake ceske firmicky.
Ted uz jen zbyva prumer 30 nebo 50? Ty 50-ky jsou ale drazsi osy : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

50mm jen v pripade, ze bys fakt uvazoval do budoucna a chtel si to doma rozsirit pak o velkou osu. Jinak pri cviceni s EZ moc rozdil mezi 30 a 50 mm nepoznas.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.stepka


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi bych pro krátkou tyč (rovnou, EZ) zvolil menší průměr - tj. 28/30 mm. Důvod je ten, že můžeš mít stejné kotouče pro nákladačky i krátkou tyč. Pokud máš třeba nakládačky 2x30 kg, pak se dá předpokládat, že na většinu cviků by závaží stačilo i pro krátkou tyč.

Jestli to s cvičením doma myslíš seriozně a hodláš si koupit časem i velkou tyč, pak asi na kompatibilitu nakládačky/krátká tyč nemusíš koukat a můžeš jít do 50 mm průměru. Na občasné cvičení doma mi to přijde ale jako luxus (protože ceny 50 mm jsou trochu jinde).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: so září 22, 2012 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No na velkou tyc to moc nevidim, takze se podivam po tech 30mm a nasel jsem vyrobce litinovych kotoucu za 30/kg.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Foresten


PříspěvekZaslal: čt červen 13, 2013 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Da se nekde sehnat zavazi ve tvaru valce ? Meli jsme neco takoveho na intru a pouzivali to jako zavazi na kladku a bylo to pekne tezky asi typuju 15kg Uprostred byla klasicky otvor na osu. Pro ilustraci:
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal Orel


PříspěvekZaslal: čt červen 13, 2013 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Seva98 napsal:
Na ronniem se daji sehnat kotouce bez pogumovani za cca 45 kc/kg a nevim odkud jsi, ale pokud si z Prahy a mel bys mozny vlastni odber, tak se s Ronniem urcite domluvis na priznivejsi cene. Staci se totiz podivat na ceny dopravy na internetu a zjistits ze u 100-200kg baliku to je docela palka.


Vždyť i ta litina vychází na cca 58 kč za kg u 20 kg kotouče.
Nemáte někdo kontakt na někoho s kotoučema kolem Ostravy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radekak47


PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 11:37 pm    Předmět: cementové kotouče Odpovědět s citátem

Já mám cementové kotouče od insportline a za tu cenu jsem s nimi spokojen, dnes jsem byl příjemně překvapen, když jsem zjistil, že jsem silnější než jsem očekával, protože jsem zjistil, že neváží 15kg jak se psáno na kotoučích, ale 16. :) A ono to je znát, když při cvičení mívám na každé straně osy 3.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Má někdo prosím zkušenost s kotouči Thorn?

Kolik toho vydrží?
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kvalitni kotouce? Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: