Last minute zájezdy



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Last minute zájezdy  Úvodní stránka -> Ostatní -> Last minute zájezdy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 7:52 am    Předmět: Last minute zájezdy Odpovědět s citátem

Normálně na zájezdy nejezdím, vše si organizuju sám, ale co mi má chatrná paměť vyhrabává, slyšel jsem, že last minute zájezdy z s německými CK mohou občas vyjít levněji než letenka. Začátkem července jsou dva dny volna a nebylo by špatné je využít k nějaké týdenní cestě za cenu tří dní dovolené. Tj. jsem v situaci kdy bych chtěl jet, ale pokud bych nejel, stalo by se úplné prd.
Máte zkušenosti se skutečnými last minute zájezdy? V jakých zdrojích to kontrolujete? Je skutečně takový rozdíl mezi německými a českými? A jsou slevy skutečně takové, aby se s tím mělo cenu zabývat? Co jsem si zatím lehce kontroloval, nějak mě to nepřesvědčilo, ale možná se jen špatně dívám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S německýma CK zkušenost jakožto moravák nemám. Obecně po rozhovorech se zkušenějšími mám tyhle výstupy:

Německo je větší trh, větší konkurence, výběr tedy větší než u nás.
Nicméně nijak razantně:)
Aby byl celý zájezd levnější než letenka u nás, musel by jsi mít sakra kliku.

U nás občas mrknu na http://super.last-minute.cz/ , sem tam něco objevit lze.

Samotného by mě ale zajímalo, co zjistíš. Ze zkušeností je pro samotného cestovatele vždy lepší poskládat si to sám, ale jak říkám, s cestovkama z Reichu zkušenosti nemám.

Edit: původní link nějak blbnul
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To podle mě záleží co za zájezd a destinaci preferuješ. podle mě např. Tunisko, Egypt apod. jsou skoro výhradně organizovány cestovkami a i cenově by se to nevyplatilo organizovat si to sám. (protože charter let + smlouva s hotelem...) A naopak když si naplánuješ cestu po USA sám, určitě to bude levnější než s CK.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bývalý švagr využívá německých cestovek s ohledem na příznivější ceny u pobytů typu "Plavba po moři" na těch zaoceánských lodích apod. = ty luxusnější a netypičtější pobyty a destinace. Jinak říkal, že v tom zásadní rozdíl proti hledání last minute u nás v ČR a tam nevidí, že jemu se to vyplatí občas omrknout i z důvodu, že je Pražák a nástupy často bývají v Drážďanech apod., ale to myslel předpokládám na ty jeho zájezdy.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sleduji ceny letenek, jestli by se neobjevilo něco na prodloužený víkend do Turecka, Španělska či Řecka. Tady by zájezd neměl cenu, protože v akcích se ceny letenek objevují kolem 2,5 tis. Ale tady musí klapnout cena a termín.
Druhá možnost je, jet se někam potápět. Kuba, Thajsko, Filipíny, Malajsie, Zanzibar či Indonésie.
Třetí možnost, sehnat levnou letenku do černé Afriky. V daný termín. Třeba do Etiopie jsou teď letenky za 10 000, ale ne na termín co chci.

U první a třetí možnosti má cenu sledovat jen samotné letenky. Ale přemýšlel jsem u druhé možnosti, pokud by člověk kupoval ze dne na den, tj. v pátek koupím last minute, v pátek večer či v sobotu letím, by to mohla zoufalá cestovka prodávat levně. Ale ptám se tady, protože jsem to nikdy nesledoval. Na netu jsem něco četl o levných německý cestovkách, ale znovu, nikdy jsem to nesledoval.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Sleduji ceny letenek, jestli by se neobjevilo něco na prodloužený víkend do Turecka, Španělska či Řecka. Tady by zájezd neměl cenu, protože v akcích se ceny letenek objevují kolem 2,5 tis. Ale tady musí klapnout cena a termín.
Druhá možnost je, jet se někam potápět. Kuba, Thajsko, Filipíny, Malajsie, Zanzibar či Indonésie.
Třetí možnost, sehnat levnou letenku do černé Afriky. V daný termín. Třeba do Etiopie jsou teď letenky za 10 000, ale ne na termín co chci.

U první a třetí možnosti má cenu sledovat jen samotné letenky. Ale přemýšlel jsem u druhé možnosti, pokud by člověk kupoval ze dne na den, tj. v pátek koupím last minute, v pátek večer či v sobotu letím, by to mohla zoufalá cestovka prodávat levně. Ale ptám se tady, protože jsem to nikdy nesledoval. Na netu jsem něco četl o levných německý cestovkách, ale znovu, nikdy jsem to nesledoval.


žádný dramatický rozdíl... aby se to vyplatilo, musíš letět z Německa, čím dál na západ tím to vychází levněji. Mnichov, Hannover apod.
www.rudolfreisen.cz
www.nacesty.cz
a už i Invia prodává německé cestovky...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hlavni rozdil bych videl v rozdilu nabizenych rezortu, je to krasne videt jak nase ceske, slovenske CK nabizeji primarne ty podradnejsi, hlavne u dovolenych do 25k, kdyz si dam stejnou cenovou relaci i destinaci, z Londyna mi vybehne o tridu lepsi dovolena
_________________
Happiness comes from lifting weights overhead.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedna otázka s podobným tématem.
Máte někdo zkušenost s fuel dumping?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurasek


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Jedna otázka s podobným tématem.
Máte někdo zkušenost s fuel dumping?


spíš sleduji tuzemská a zahraniční fóra, kde lidi dávají typy na takové letenky..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jurasek napsal:
Mablung napsal:
Jedna otázka s podobným tématem.
Máte někdo zkušenost s fuel dumping?


spíš sleduji tuzemská a zahraniční fóra, kde lidi dávají typy na takové letenky..

Co jsme pochopil, tipy na fuel dumping by neměli být veřejně přístupné, jinak by byli opravené. Nebo se mýlím?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurasek


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 8:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
jurasek napsal:
Mablung napsal:
Jedna otázka s podobným tématem.
Máte někdo zkušenost s fuel dumping?


spíš sleduji tuzemská a zahraniční fóra, kde lidi dávají typy na takové letenky..

Co jsme pochopil, tipy na fuel dumping by neměli být veřejně přístupné, jinak by byli opravené. Nebo se mýlím?


no musí se to stihnout koupit dřív, než to prodejce letenek opraví..:D jedná se o chyby samozřejmě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jurasek napsal:
Mablung napsal:
jurasek napsal:
Mablung napsal:
Jedna otázka s podobným tématem.
Máte někdo zkušenost s fuel dumping?


spíš sleduji tuzemská a zahraniční fóra, kde lidi dávají typy na takové letenky..

Co jsme pochopil, tipy na fuel dumping by neměli být veřejně přístupné, jinak by byli opravené. Nebo se mýlím?


no musí se to stihnout koupit dřív, než to prodejce letenek opraví..:D jedná se o chyby samozřejmě

Nahod prosím linky na které bych se měl podívat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurasek


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
jurasek napsal:
Mablung napsal:
jurasek napsal:
Mablung napsal:
Jedna otázka s podobným tématem.
Máte někdo zkušenost s fuel dumping?


spíš sleduji tuzemská a zahraniční fóra, kde lidi dávají typy na takové letenky..

Co jsme pochopil, tipy na fuel dumping by neměli být veřejně přístupné, jinak by byli opravené. Nebo se mýlím?


no musí se to stihnout koupit dřív, než to prodejce letenek opraví..:D jedná se o chyby samozřejmě

Nahod prosím linky na které bych se měl podívat.


z tuzemských nejznámější cestujlevne.com, zaletsi.cz ...pak stránka letenkari.cz, kde jsou odkazy na další stránky, ze zahraničí forum flyertalk.com
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jurasek napsal:

z tuzemských nejznámější cestujlevne.com, zaletsi.cz ...pak stránka letenkari.cz, kde jsou odkazy na další stránky, ze zahraničí forum flyertalk.com

Tyhle stránky sleduju, jsou velice užitečné, ale nejsou o fuel dumpingu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Last minute zájezdy
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: