Manifestace za Kaplického a jeho blob


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Manifestace za Kaplického a jeho blob  Úvodní stránka -> Ostatní -> Manifestace za Kaplického a jeho blob
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kaplickeho knihovnu v Praze
opravdu nechci
44%
 44%  [ 19 ]
je mi to jedno
25%
 25%  [ 11 ]
snad jeste neni pozde
30%
 30%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
Luster


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TheLeague napsal:
Luster napsal:
TheLeague napsal:
A uz jste videli tu plastiku s nazvem "Entropa", radim vam ani na to nekoukejte!!! Takova drzost, toho umelce bysme meli deportovat z nasi zeme!!! VRCHOL !

Presne tak! A nejlip ho zavrit az Zcerna!

Musime bojovat proti takovymto kapitalistickym zaskodnikum, kteri se snazi nasi zemi oslabit!!!
Novou narodni knihovnou by se historicka cast Prahy urcite narusila. Ja bych spis byl proto aby se lide kteri zijou v techto castech Prahy oblikali do dobových kostymu a zili presne podle tehdejsich pravidel.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jacob s.


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nechápu proč se pořád ironicky uráží příznivci a odpůrci toho návrhu. Je to otázka vkusu u běžných lidí, nakteří na něj mají samozřejmě právo (většina) a otázka postoje k architektuře, v tomhle případě nejen moderní, u lidí, co o architektuře něco vědí (drtivá menšina)... A každý má svoji pavdu a svůj argument, který prakticky nejde vyvrátit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autorkou toho manifestu je holčina od nás z ročníku.

Podle mě, v té části kde to má stát, by to nějak extrémně nenarušilo historický nádech Prahy, to je jedna věc a za druhé - lidi jsou vždycky proti něčemu, co je "jiné". Nemusíse to každému líbit, ale jednou vyhrál veřejnou zakázku, mělo se u toho zůstat a ne hledat cestu kudy z toho ven (viz. že to nesplňovalo některá předem daná kritéria a falešně prezentovaná starost o reprezentativnost národní knihovny - že se do té doby o to nikdo nezajímal, nikomu to nevadilo a vlastně ani neví, kde národní knihovna je). A věřím, že kdyby se na to pak lidi šli podívat na živo, mnozí by změnili názor.


Naposledy upravil Geroj dne čt leden 22, 2009 12:34 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Drago


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vsak at si to tam ti prazaci daji

Musim rict ze je mi to celkem jedno, nevidim duvod proc to tam nepostavit. Jestli je ta stavba realna a jsou penize na to. Na druhou stranu se me to subjektivne moc nelibi.
Ale uz mam docela plny zuby Kaplickeho, resp. medii jak o nem porad mluvi a jestli ona ta smrt jeho neni trochu pro par lidi prilezitost jak dotahnout stavbu te obludy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jacob s.


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Geroj: Já si taky nemyslím, že by to mělo degradovat Hradčany, ale..

I projekt čistě moderní a výstřední, dle mého názoru, by měl zapad do okolí, převzít nádech celkové atmosféry prostředí a při tom z něj vyčnívat a poutat na první pohled.
Můj skromný názor je, že tento projekt můžeš umístit kam chceš a nic se nezmění, všude to samé, je jedno, co bude kolem něj, žádnou atmosféru nedokresluje, k okolí se staví sobecky a povýšeně.

A vadí mi na něm víc věcí, přesto by mi nijak moc nevadilo, kdyby ho postavili. Jen si myslím, že na něm vlastně není nic dobře, kromě vzhledu, dokud je hodnocen sám o sobě.

Edit, Cool, sekce K-1 se schází v intelektuální debatě o architektuře, zavolejte někdo Bazzyho, ať to rozsekne
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tom ma Bratislava vyhodu,nech tam postavia hocico,horsie to uz nebude
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernhard


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu,že Praha poseta různými hranatými rádoby moderními šílenostmi ala Charles Square Centre ( nebo jak se tomu říká) na Karláku, je blob to minimální co by mohlo hyzdit Prahu. Mi se líbí a byl bych raději,kdyby byl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem pro blob, ale čistě realisticky bych to viděl tak na 5% pravděpodobnost.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kwaker napsal:
přesně tak. A hlavně by ta knihovna měla reprezentovat národní knihovnu
Takže velký hranatý, hodně skleněný a absolutně "originální" barák, který bude vylepšený tím, že bude mít každý okno jinak vysoko, by byl lepší?

Jsem pro blob všemi deseti. Kdekoliv, ale v Praze na jeho zamýšleném místě by byl krásný. A jsem přesvědčený, že turisti by se jezdili dívat i na něj a v kladném slova smyslu. Oni totiž do Prahy jezdit přestavají a nevrací se do ní.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

som pre Blob (zerg hive :)), je to paradne

btw: nazor ze to nezapada do okolia je celkom srandovny, povedzte mi do akeho okolia by mohla zapadnut hentaka mimozemska zelatina? To nech postavite hocikam, tak to bude kricat. A o to aj ide.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirio
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
som pre Blob ( zerg hive :)), je to paradne

btw: nazor ze to nezapada do okolia je celkom srandovny, povedzte mi do akeho okolia by mohla zapadnut hentaka mimozemska zelatina? To nech postavite hocikam, tak to bude kricat. A o to aj ide.
Tak to je naprosto přesné, hehe. :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starik


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to se mi líbí, konečně důkladná analýza, je potřeba přitáhnout turisty, uděláme to tím,že vymyslíme/postavíme něco naprosto nesouměřitelného a nezapadajícího do okolí, který se stejně okoukalo - to je přesně, vo co de. Automaticky se to stane diskutovaným, důstojným reprezentantem současného moderního umění a kdo proti tomu něco namítne, tak je esteticky zaostalej.

Já bych navrhoval postavit doprostřed Václaváku řekněme 50m vysoký hovno, a když by se na jeho upatí turista vymočil, tak by zahrálo nějakou melodii, nejlépe národností motiv (podle DNA analýzy té moči). Takže to rovnou bude taková performance....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Geroj
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to takový těžkopádný argument - že narušuje historický ráz hlavního města, nemá žádnou faktickou hodnotu. Vše co se dnes v Praze postaví těžko bude projektováno v pozdně gotickém duchu či v renesačních formách. Ročně po Praze rostou různý developerský projekty obytných čtvrtí, obchodní centra a sídelní budový společností přímo v centru Prahy, všechno v těžce moderních architekturách a NIKDO se nad tím ani nepozastaví. Tak proč teď? Ještě by se nad tím dalo diskutovat, kdyby to mělo vyrůst na druhém břehu Malé strany, ale na Letné?

Přiznám se, že osobně Kaplického smysl pro desing nesdílím. Nějak extra se mi to nelíbí, ale ani to nezatracuju. Nicméně je to odvážný a netradiční pokus, skvěle sladěný z praktickými otázkami souvisejícími s požadavkami na národní knihovnou, to musí uznat každý. A rozhodně, by to udělalo větší dojem, než nějaký umírněný projekt s motem "hlavně moc nevyčnívát", který možná nikoho neurazí,ale ani nenadchne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
MOOG


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stejne vzdycky nejvic zalezi na tom, KDO za to lobbuje a KDO dostane nejtucnejsi obalecku Jeste se uvidi, jak to dopadne...
_________________
www.koumal.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

starik napsal:
Tak to se mi líbí, konečně důkladná analýza, je potřeba přitáhnout turisty....
Jsme na opačné straně "barikády". Tobě se to nelíbí, mně jo. Ale proč to zesměšňování, když tomu nerozumíme ani jeden?
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Manifestace za Kaplického a jeho blob Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: