Mateřština na fóru


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mateřština na fóru  Úvodní stránka -> Ostatní -> Mateřština na fóru
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Při psaní příspěvku si na správnou gramatiku...
...dávám pozor.
35%
 35%  [ 20 ]
...nedávám pozor, ale prostě píšu správně.
30%
 30%  [ 17 ]
...nedávám pozor, páč mám mateřštinu na háku.
5%
 5%  [ 3 ]
...občas pozor dám.
25%
 25%  [ 14 ]
...nemá cenu dávat pozor - jsem dysgrafik.
3%
 3%  [ 2 ]
...ode dneška pozor dám.
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 56

Autor Zpráva
Douglas


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 1:38 am    Předmět: Mateřština na fóru Odpovědět s citátem

Jaký je váš vztah k používání mateřského psaného jazyka (napsal bych českého, ale mám pocit, že sem chodí i někdo od našich východních sousedů;-D) tady na fóru, případně vůbec?
Psát spisovně je pro vás naprostá samozřejmost, pečlivě si zpětně ověřujete, co jste napsali, úplně na to prdíte, nebo jinak?
Já třeba nejsem žádný jazykový purista (sám občas napíšu, teď myslím formálně česky, ne obsahově, to většinou píšu jen voloviny, pěkné hrubice), vůbec mi třeba nevadí hovorové psaní, nebo psaní bez diakritiky (i když to zase sekám asi nejvíc chyb), ale už jsem se přistihl, že jsem třeba kvůli gramatickým chybám neodpověděl, nedočtu to apod.
Jak jste na tom vy?
_________________
Ty ses takova vecne pesimisticka a neprejici devka, ktera se tvari jako nejvetsi odbornik a pravej fanousek bojovejch sportu a navic jeste k tomu pametnik, takze mas vzdycky co rict.. Udus se tim hejtem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 3:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nekontrolujem to moc po sebe, ale odvtedy co som v UK tak sa mi pravopis dost zhorsil
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bara


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 6:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Snažím se dávat vždy pozor a to i při psaní sms v mobilu.Myslím,že je to vizitka člověka.Jediný člověk,kterému to toleruji a to ještě se smíchem na rtu je Mike,protože při jeho fofru bych sem nepsal vůbec.Má asi 3 vteřiny na příspěvek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
faye
Anonymní


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo chyby by se mely kontrolovat ... vzdy si davam pozor. I kdyz to nekdy ujede, tak i po tolika letech v cizine mi to stejne stve a stydim se za to. Takze vetsinou, kdyz si nejsem jista, mrknu do slovniku, jestli tam nema byt y,i nebo s,z. Jak psal bara, je to proste vizitka a clovek by si mel na tom davat zalezet. A kor kdyz to muze kdykoliv editnout.


Naposledy upravil faye dne st duben 25, 2007 10:23 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
CIZO


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 6:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

faye napsal:
Jojo chyby by se mel i kontrolovat ... vzdy si davam pozor. I kdyz to nekdy ujede, tak i po tolika letech v cizine mi to stejne stve a stydim se za to. Takze vetsinou, kdyz si nejsem jista, mrknu do slovniku, jestli tam nema byt y,i nebo s,z. Jak psal bara, je to proste vizitka a clovek by si mel na tom davat zalezet. A kor kdyz to muze kdykoliv editnout.

_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freimen


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

děláte sy srandu? Výdím, že nechápete, že pravopys je pro děti základní školi

_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
AHOLA


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK:

Touto cestou sa ospravedlnujem vsetkym uzivatelom celej tej sustavy for, ktore navstevujem, za preklepy, kedy mam prehodene y a z, mam dementnu klavesnicu a stale sa mylim
Inak moja gramatika odkedy pravidelne navstevujem internet sa vyrazne zhorsila, stratil som ten "cit" pisaneho slova. Najma sa mi casto stava, ze v nominative pluralu pridavnych mien pisem y namiesto i, aj ked viem, ako to ma byt spravne, ale aj tak sa casto mylim.

Tak ci tak, radsej nejake to mensie zavahanie, ako ucelove zamienanie pismenok (f namiesto v, w namiesto v, x namiesto ch, thak namiesto tak a ine blbiny ktore nemusim).
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu


Naposledy upravil AHOLA dne st duben 25, 2007 7:49 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Davam si pozor i kdyz vim ze mne to obcas ujede .

Co mne ovsem vadi jsou ty slavne zameny pismen a uplne ze vsech nejvic me dokaze opravdu na*rat zamena ch-x (benx, xrbat.... ) to vzdy penim ackoli jsem celkem klidne povahy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no tak to souhlasim tyhle x-chatovský výrazy jsou děsný, trošku se mi otvírá kudla v kapse i když slyšim (vidim) lol,wtf,omg a další
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tor napsal:
no tak to souhlasim tyhle x-chatovský výrazy jsou děsný, trošku se mi otvírá kudla v kapse i když slyšim (vidim) lol,wtf,omg a další

to si trochu pletes, to jsou bezny anglicky zkratky
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nimha


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chybí mi tam volba "dávám pozor jen do té míry, abych nebyl za (úplného) debila..." :-)
_________________
NitroMethyllHydridA
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
cha cha


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Píšu jako zvěř... když je to už velká chujovina.. jako třeba ,,ližovat", tak si to po sobě zedituju

po tom, co mě na to někdo upozorní :)
_________________
We only get what we give
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondřej1


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 9:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
Tor napsal:
no tak to souhlasim tyhle x-chatovský výrazy jsou děsný, trošku se mi otvírá kudla v kapse i když slyšim (vidim) lol,wtf,omg a další

to si trochu pletes, to jsou bezny anglicky zkratky
lol, sám sis odpověděl, ANGLICKÝ, tak proč je, omg, používat na českém fóru, wtf
_________________
Nerad se vytahuju, a proto skrývám svaly pod vrstvou tuku

Edit: Vyrýsoval jsem a vidím, že tam nikdy žádné svaly nebyly :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 10:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ondřej napsal:
CIZOPASNIK napsal:
Tor napsal:
no tak to souhlasim tyhle x-chatovský výrazy jsou děsný, trošku se mi otvírá kudla v kapse i když slyšim (vidim) lol,wtf,omg a další

to si trochu pletes, to jsou bezny anglicky zkratky
lol, sám sis odpověděl, ANGLICKÝ, tak proč je, omg, používat na českém fóru, wtf

protoze je snad vsichni znaji a treba "wtf" mi prijde lepsi nez "ctk" btw, jsem linej tak pouzivam zkratky :) a diakritiku nepouzivam protoze nez bych to nadatloval tak u toho pocitace zestarnu
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ja si po sobe prispevky nekontroluju, ale kdyz mam napsat nejaky slovo u kteryho si nejsem jista, zapnu anglickej slovnik a zjistim si jak to tam je napsany :)
Obcas mi delaj problemy S a Z. me, mne a takovy uz ani neresim, to jsem nikdy poradne nechapala : ( a carky ve vete vim ze mam uplne spatne, ale ty se snad nikdy nenaucim.
Diakritiku nepisu ze zvyku, mam anglickou klavesnici kvuli programovani.
Dalsi veci je nareci. Neprznim si krasnou moravskou mluvu spisovnou cestinou
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mateřština na fóru Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: