nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit?


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
učedník


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 2:38 pm    Předmět: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

Ahoj všem, je mi 31, 174 cm a 82 kg, asi rok cvičím a není to špatné, ale měl jsem před tím dost tuku a i když je to o dost lepší pořád se ho nemůžu úplně zbavit (mám teď cca 16 - 17%), teď bych se chtěl vrhnout spíš do objemu a zkusit víc nabrat, ale někde jsem četl, že pokud má člověk nad 12% tělesného tuku, tak žádnej objem nemá nabírat, až shodí pod těch 12% a teprve pak začít, co si o tom myslíte, mám se snažit nejdřív shodit? nebo mám zkusit nabrat? a nebo je to jedno a zbytečně to řeším? dík za vaše názory
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 2:47 pm    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

Já bych se nerozhodnul ani pro jedno. Co třeba zkusit zkvalitnit stravu, přizpůsobit treninkový plán a zároveň nabrat nějaké svaly a přitom shodit přebývajcí tuk? To se mi zdá jako nejlepší a nejzdravější řešení pro tvoje tělo.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 2:51 pm    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

No asi takhle. Dietovat, když je teplo, je mnohem víc v pohodě, než když je zima. A to proto, že máš víc možností pro aerobku, chce se ti do toho víc a nemocnej taky budeš spíš v zimě, než na jaře/v létě.
16% tuku je docela dost (ikdyž teda né na poměry některejch lidí tady, kterejm to naopak přijde nejvíc "sexy"... tady hraje roli to, co tobě přijde nejvíc komfortní a jaký máš cíle), ale strašný to není a klidně bych řekl, že si můžeš dát ty 3-4 měsíce tréning, kdy budeš nabírat a dietu hodit až pak před létem. Ostatně já plánuju taky od cca dubna ztratit tak 10kg, ale do tý doby se pokouším ještě povyrůst a zesílit.
nahoru
učedník


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, to zní rozumně, ještě jedna věc, můj trenér říkal, že zkusíme po novém roce Korteho trénink, akorát když jsem se na to díval, tak se to jede (jen bench, mrtvý tah a dřep) 3x týdně a on to plánuje 2x týdně a jednou (středa) aerobka na snížení toho tuku, co si o tom myslíte, je to tak OK?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 3:09 pm    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
Já bych se nerozhodnul ani pro jedno. Co třeba zkusit zkvalitnit stravu, přizpůsobit treninkový plán a zároveň nabrat nějaké svaly a přitom shodit přebývajcí tuk? To se mi zdá jako nejlepší a nejzdravější řešení pro tvoje tělo.


Presne tak. Ja nevim, proc u bezneho kondicniho cvicence, ktery nedela kulturistiku ci jiny sport, kde hraje vaha nejakou roli zavodne, porad rozlisovat mezi objemem a dietou. Pokud budes mit spravny jidelnicek a spravny trenink, lze delat oboji najednou a taknejak se udrzovat fit a ve forme po cely rok a rozhodne bych se na to nedival z toho pohledu, ze ted je zima, tak proc dietit.
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
guruhonza
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teda ne. U korte potřebuješ pořádně jíst, aby si regeneroval. A 2x týdně cvičit je imho málo + den, kdy pojedeš jen aerobku je v takovým tréningu taky oničem.
Ale třeba si někdo bude myslet opak
nahoru
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1x týdně aerobka, když chceš trochu rýsnout a shodit tuk, je málo. Být tebou, dal bych ji po každém treninku v posilovně v podobě 30-40min kola/běhu/veslování to už je na tobě. A nebo zařadit ve dnech volna, také možnost, záleží jak ti to bude vyhovovat.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
učedník


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no spíš tedy jestli vám připadá smysluplné jet ten korte trénink leden únor ale jen dvakrát týdně (pondělí, pátek) nebo to takhle nemá smysl, když se to má jet 3x týdně, myslím, že by to mohlo bejt dobrý, ale jde mi o to, aby to tedy k něčemu bylo, když už to dělám, dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dies


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozrejme, ze cvicit 2x tyzdenne je viac nez necvicit vobec. Ano, na nieco to bude dobre :) Osobne si vsak myslim to, co ti tu uz bolo navrhovane: 3x tyzdenne Korte (resp. lubovolny silovy trening) a k tomu pridat aerobku ci uz ihned po tom treningu, alebo v netreningove dni. Cvic 5x v tyzdni, stravuj sa rozumne a zmeny uvidis.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z toho, co jsem četl, je nejspíš opravdu lepší nabírat od nižší hladiny tuku. Jednak toho nemusíš potom tolik shazovat, a prý je to výhodnější i metabolicky.

Kombinovat nabírání svalů se shazováním tuků je dost obtížné, tělo většinou chce dělat jedno nebo druhé; já to dělám tak, že si hlídám vyšší kalorický příjem v tréninkové dny (nějakých 20% nad udržovací kalorický příjem) a nižší kalorický příjem v netréninkové dny (nějakých 20% pod udržovací příjem). V obou případech je důležité mít hodně bílkovin, v tréninkové dny se snažím držet tuky na minimu a přidávat energii ze sacharidů, v netréninkové dny mám těch tuků víc a sacharidů míň. Díky téhle kombinaci by tělo mělo mít po tréninku dost energie, aby budovalo svaly a v netréninkové dny zase dost bílkovin, aby energii na svůj provoz nemuselo brát ze svalů. V praxi to vypadá, že mám v tréninkové dny nějakých 240 gramů bílkovin, 460 gramů sacharidů a 45 gramů tuku, v netréninkové dny 280 gramů bílkovin, 110 gramů sacharidů a 70 gramů tuku, a zatím se mi zdá, že to funguje.

Jo, cvičím třikrát týdne full body a jen ty nejzákladnější cviky - dřepy, benč, mrtvý tah, tlaky a přítahy na ramena, přítahy na široký sval zádový a jeden cvik na břicho.

Disclaimer: I když jsem cvičil už dřív, jsem po tak dlouhé přestávce, že se taky považuju za začátečníka, takže nejspíš nemám co radit :-))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 6:49 pm    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

učedník napsal:
Ahoj všem, je mi 31, 174 cm a 82 kg, asi rok cvičím a není to špatné, ale měl jsem před tím dost tuku a i když je to o dost lepší pořád se ho nemůžu úplně zbavit (mám teď cca 16 - 17%), teď bych se chtěl vrhnout spíš do objemu a zkusit víc nabrat, ale někde jsem četl, že pokud má člověk nad 12% tělesného tuku, tak žádnej objem nemá nabírat, až shodí pod těch 12% a teprve pak začít, co si o tom myslíte, mám se snažit nejdřív shodit? nebo mám zkusit nabrat? a nebo je to jedno a zbytečně to řeším? dík za vaše názory

Já osobně si myslím že tvoje procento tuku nemá vůbec žádný vliv na to kdy jet objemovku. Když se podíváš na liftery, ti v životě pod 12 % neměli a mají svalů jak *****
Spíše si polož otázku jestli chceš neustále přibírat/schazovat a nebo zda jet stabilně na rozumné váze.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
učedník


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 6:57 pm    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
učedník napsal:
Ahoj všem, je mi 31, 174 cm a 82 kg, asi rok cvičím a není to špatné, ale měl jsem před tím dost tuku a i když je to o dost lepší pořád se ho nemůžu úplně zbavit (mám teď cca 16 - 17%), teď bych se chtěl vrhnout spíš do objemu a zkusit víc nabrat, ale někde jsem četl, že pokud má člověk nad 12% tělesného tuku, tak žádnej objem nemá nabírat, až shodí pod těch 12% a teprve pak začít, co si o tom myslíte, mám se snažit nejdřív shodit? nebo mám zkusit nabrat? a nebo je to jedno a zbytečně to řeším? dík za vaše názory

Já osobně si myslím že tvoje procento tuku nemá vůbec žádný vliv na to kdy jet objemovku. Když se podíváš na liftery, ti v životě pod 12 % neměli a mají svalů jak *****
Spíše si polož otázku jestli chceš neustále přibírat/schazovat a nebo zda jet stabilně na rozumné váze.

chtěl bych mít na sobě víc svalů a míň tuku :-) promiň, nic ve zlým, prostě bych chtěl přibrat, nejvíc asi na rukou, hrudník a záda docela jdou, ale ty ruce mi přijdou slabý, nohy dobrý, ale celkově když už cvičím přes rok, tak chci být prostě namakanější, asi tak :-) a to korte je takový silový na základní partie na těle, myslím, že na leden a únor by to mohlo přinést pokrok v síle i v objemech těch velkých partií
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt prosinec 22, 2011 10:23 pm    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

učedník napsal:

chtěl bych mít na sobě víc svalů a míň tuku :-) promiň, nic ve zlým, prostě bych chtěl přibrat, nejvíc asi na rukou, hrudník a záda docela jdou, ale ty ruce mi přijdou slabý, nohy dobrý, ale celkově když už cvičím přes rok, tak chci být prostě namakanější, asi tak :-) a to korte je takový silový na základní partie na těle, myslím, že na leden a únor by to mohlo přinést pokrok v síle i v objemech těch velkých partií


Skoro každý chce na sobě mít více svalu a miň tuků. Každý chce být bohatý, ale moc bohatých mezi námi není. Proč asi?
Je zajímavé jak se každý soustředí na ty bicepsy :-)
Myslím že si musíš ujasnit priority. Chceš shodit tuk a nebo nabrat svaly? V Korte bys měl nabrat svaly i tuk. Pokud zvolíš třeba kruhový trénink, zachováš svaly a shodíš tuk. Proto znova, kde jsou tvé priority?
Nicméně, pořád platí staré dobré heslo "shut up and lift". Nesnaž se moc spekulovat. Pravidla jsou strašně jednoduchá. Čím více a techničtěji budeš cvičit a čím kvalitnější budeš mít stravu, tím lépe budeš shazovat tuk a nabírat svaly. Občas mám dojem (asi nejen dojem) že lidé spekulují nad píčovinami (viz tvá otázka při jakém procentu tuku jet objem) a myslí si že očůrají výše zmíněné podmínky. Prostě makej a uprav si stravu. To je pro 95 % populace dostačující.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
učedník


PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 10:26 am    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
učedník napsal:

chtěl bych mít na sobě víc svalů a míň tuku :-) promiň, nic ve zlým, prostě bych chtěl přibrat, nejvíc asi na rukou, hrudník a záda docela jdou, ale ty ruce mi přijdou slabý, nohy dobrý, ale celkově když už cvičím přes rok, tak chci být prostě namakanější, asi tak :-) a to korte je takový silový na základní partie na těle, myslím, že na leden a únor by to mohlo přinést pokrok v síle i v objemech těch velkých partií


Skoro každý chce na sobě mít více svalu a miň tuků. Každý chce být bohatý, ale moc bohatých mezi námi není. Proč asi?
Je zajímavé jak se každý soustředí na ty bicepsy :-)
Myslím že si musíš ujasnit priority. Chceš shodit tuk a nebo nabrat svaly? V Korte bys měl nabrat svaly i tuk. Pokud zvolíš třeba kruhový trénink, zachováš svaly a shodíš tuk. Proto znova, kde jsou tvé priority?
Nicméně, pořád platí staré dobré heslo "shut up and lift". Nesnaž se moc spekulovat. Pravidla jsou strašně jednoduchá. Čím více a techničtěji budeš cvičit a čím kvalitnější budeš mít stravu, tím lépe budeš shazovat tuk a nabírat svaly. Občas mám dojem (asi nejen dojem) že lidé spekulují nad píčovinami (viz tvá otázka při jakém procentu tuku jet objem) a myslí si že očůrají výše zmíněné podmínky. Prostě makej a uprav si stravu. To je pro 95 % populace dostačující.

já nejsem soustředěný na bicepsy, prostě ale opravdu mám proti zbytku těla ruce spíš slabší, uvidíme, zkusím rozhodně to korte, i když cvičím přes rok, tak pořádně jíst jsem začal tak před dvěma měsíci, takže když se to dá dohromady, tak by to mělo podle mě něco přinést a od března nebo od dubna bude dost času ten tuk alespoň částečně shodit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 10:46 am    Předmět: Re: nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Odpovědět s citátem

učedník napsal:

já nejsem soustředěný na bicepsy, prostě ale opravdu mám proti zbytku těla ruce spíš slabší, uvidíme, zkusím rozhodně to korte, i když cvičím přes rok, tak pořádně jíst jsem začal tak před dvěma měsíci, takže když se to dá dohromady, tak by to mělo podle mě něco přinést a od března nebo od dubna bude dost času ten tuk alespoň částečně shodit

Já se jen směju tomu, že prakticky nikdo nepovažuje bicepsy za svou silnou stránku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - nejdřív shodit a pak přibrat nebo přibrat a pak shodit? Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: