Notebook


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Notebook  Úvodní stránka -> Ostatní -> Notebook
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
owar


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prochm napsal:
owar napsal:
a nakej rozumnej duvod proc?


Tak lepší přetaktování, menší spotřeba, menší teploty a mám raději nvidii

aha...na pretaktovani sere bilej tesak, i kdyz ta 290X se da vyhnat jeste o peknejch par procent vys, ale hlavne je o dost vykonejsi nez gtx970 uz v zakladu , jelikoz 290X je herni high end, zatimco gtx970 jen mainstream, bohuzel ne cenou..navic nepodporuje API Mantle, adsync pro monitory, takze jediny plus u nvdie je, ze tolik nezerou, ale koho to zajima, kdyz stavis herni masinu? ja myslim, ze prioritni je vykon a ne jestli ti to zere vic nebo min..
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gohan


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nakonec jsem vzal i5-4960K a GTX 970 a Samsung 850 EVO 250 gb SSD. Dávám to do middletoweru od zalmana, ale tak bude se převážet autem jednou za čas tak jsem micro brát nemusel.

Ušetřil jsem 15k oproti laptopu za sníženou mobilitu a potřebu periferií, ale jelikož jsem je už měl k dispozici tak mi to nevadí. A získal jsem i větší herní výkon.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
owar


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gohan napsal:
Nakonec jsem vzal i5-4960K a GTX 970 a Samsung 850 EVO 250 gb SSD. Dávám to do middletoweru od zalmana, ale tak bude se převážet autem jednou za čas tak jsem micro brát nemusel.

Ušetřil jsem 15k oproti laptopu za sníženou mobilitu a potřebu periferií, ale jelikož jsem je už měl k dispozici tak mi to nevadí. A získal jsem i větší herní výkon.

ja myslim, ze v klidu..ale zaroven ses i o trochu toho herniho vykonu pripravil..taky zalezi na jaky rozliseni..AMDcka litaj lip ve vyssich rozlisenich a lepsich detailech obecne..
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prochm napsal:

To já bych teda raději koupil tu gtx970.

Problém GTX970 jsou ale pískající cívky. Takže pokud chce někdo tiché PC, není to moc dobrá volba (nebo musí doufat ve štěstí na kus).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gohan


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

owar napsal:
Gohan napsal:
Nakonec jsem vzal i5-4960K a GTX 970 a Samsung 850 EVO 250 gb SSD. Dávám to do middletoweru od zalmana, ale tak bude se převážet autem jednou za čas tak jsem micro brát nemusel.

Ušetřil jsem 15k oproti laptopu za sníženou mobilitu a potřebu periferií, ale jelikož jsem je už měl k dispozici tak mi to nevadí. A získal jsem i větší herní výkon.

ja myslim, ze v klidu..ale zaroven ses i o trochu toho herniho vykonu pripravil..taky zalezi na jaky rozliseni..AMDcka litaj lip ve vyssich rozlisenich a lepsich detailech obecne..

No tak hrat budu an tech 1080p a hlavne co jsem se dival na FPSka z ruznych her, tak jednou je to 5fps sem, podruhe 5fps tam a zaroven ta GTX tak moc nehreje.

Spazik napsal:
prochm napsal:

To já bych teda raději koupil tu gtx970.

Problém GTX970 jsou ale pískající cívky. Takže pokud chce někdo tiché PC, není to moc dobrá volba (nebo musí doufat ve štěstí na kus).

Pískající cívky se dají vyreklamovat, kromě toho mám sluchátka tak mi to zas až tak vadit nebude
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

owar napsal:
prochm napsal:
owar napsal:
a nakej rozumnej duvod proc?


Tak lepší přetaktování, menší spotřeba, menší teploty a mám raději nvidii

aha...na pretaktovani sere bilej tesak, i kdyz ta 290X se da vyhnat jeste o peknejch par procent vys, ale hlavne je o dost vykonejsi nez gtx970 uz v zakladu , jelikoz 290X je herni high end, zatimco gtx970 jen mainstream, bohuzel ne cenou..navic nepodporuje API Mantle, adsync pro monitory, takze jediny plus u nvdie je, ze tolik nezerou, ale koho to zajima, kdyz stavis herni masinu? ja myslim, ze prioritni je vykon a ne jestli ti to zere vic nebo min..


Tak pro mne je přetaktování podstatná věc. Jinak cenově přijde stejně dokonce co jsem se teď díval tak i o něco málo dráž. Jasně je výkonnější ale právě po tom přetaktování se ten výkon vyrovná, dokonce v některých hrách i překoná a to je jak píšeš mainstream. A to že žere míň je také podstatná věc, protože díky tomu jsou i menší teploty a zase víc to vyženeš na tom taktování zvlášť, když tam těch karet chceš mít víc. A když je prioritní výkon ve hrách jak píšeš, tak si pořídím raději high end a tou je gtx980 a to nejlépe ve SLI, které je také mnohem efektivnější než crossfire, u kterého už musíš mít pomalu malou elektrárnu. Také Nvidia podpotuje PhysX :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
prochm napsal:

To já bych teda raději koupil tu gtx970.

Problém GTX970 jsou ale pískající cívky. Takže pokud chce někdo tiché PC, není to moc dobrá volba (nebo musí doufat ve štěstí na kus).


Jo to jsem také četl na fóru pc tuningu u těch gtx970, že prý v zátěži pískají, a že prý je to i u gtx980. No mě ani jedna 980 nepíská a kámoš co jsi koupil 970 říkal, že mu také ne. Má GTX970 od MSI.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
owar


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:

No tak hrat budu an tech 1080p a hlavne co jsem se dival na FPSka z ruznych her, tak jednou je to 5fps sem, podruhe 5fps tam a zaroven ta GTX tak moc nehreje.

tak na fhd je to v klidu..
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
owar


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prochm napsal:
Tak pro mne je přetaktování podstatná věc. Jinak cenově přijde stejně dokonce co jsem se teď díval tak i o něco málo dráž. Jasně je výkonnější ale právě po tom přetaktování se ten výkon vyrovná, dokonce v některých hrách i překoná a to je jak píšeš mainstream. A to že žere míň je také podstatná věc, protože díky tomu jsou i menší teploty a zase víc to vyženeš na tom taktování zvlášť, když tam těch karet chceš mít víc. A když je prioritní výkon ve hrách jak píšeš, tak si pořídím raději high end a tou je gtx980 a to nejlépe ve SLI, které je také mnohem efektivnější než crossfire, u kterého už musíš mít pomalu malou elektrárnu. Také Nvidia podpotuje PhysX :)

jak jsem psal, pretaktovat muzes bez problemu i tu 290X, takze to zas ma vyssi vykon..gtx 970 je dobra gpu, to netvrdim, ze ne, ale proste ta cena je des..
gtx 980 snad ani radsi nebudu komentovat, protoze za tu cenu nabizi jen o hodne malo vic vykonu nez 290X, takze si ji muzou u nvidie strcit za klobouk a PhysX taky
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo ale ta x290 právě už o tolik taktovat nejde právě k vůli těm teplotám . Ale tak jasně. Co se týče poměr cena a výkon tak na tom byli vždycky AMDčka lépe ale já bych si v současné době prostě AMD nekoupil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

owar napsal:

jak jsem psal, pretaktovat muzes bez problemu i tu 290X, takze to zas ma vyssi vykon..gtx 970 je dobra gpu, to netvrdim, ze ne, ale proste ta cena je des..
gtx 980 snad ani radsi nebudu komentovat, protoze za tu cenu nabizi jen o hodne malo vic vykonu nez 290X, takze si ji muzou u nvidie strcit za klobouk a PhysX taky

O kolik ta 290x AMD žere navíc? Nechce se mi to hledat, ale tuším že pokud to bude třeba plácnu +200W, už to může za rok při provozu třeba 8-10h denně dělat nějakou tu tisícovku, takže člověk musí uvažovat i takhle... A pokud člověk grafiku provozuje třeba 3 roky, zaplatí ve výsledku za levnější grafiku víc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 4:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gohan napsal:

Pískající cívky se dají vyreklamovat, kromě toho mám sluchátka tak mi to zas až tak vadit nebude

To nevím jak k tomu výrobci přistupují, ale někde jsem četl že stanovisko výrobců bylo, že to není reklamovatelná vada, ale vlastnost Ale tak samozřejmě ve 14dnech to lze vrátit kdykoli.
Se sluchátkama to problém samozřejmě není a ono ani pokud je zavřená bedna pod stolem a zapnuté repro, člověk to neregistruje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 5:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
owar napsal:

jak jsem psal, pretaktovat muzes bez problemu i tu 290X, takze to zas ma vyssi vykon..gtx 970 je dobra gpu, to netvrdim, ze ne, ale proste ta cena je des..
gtx 980 snad ani radsi nebudu komentovat, protoze za tu cenu nabizi jen o hodne malo vic vykonu nez 290X, takze si ji muzou u nvidie strcit za klobouk a PhysX taky

O kolik ta 290x AMD žere navíc? Nechce se mi to hledat, ale tuším že pokud to bude třeba plácnu +200W, už to může za rok při provozu třeba 8-10h denně dělat nějakou tu tisícovku, takže člověk musí uvažovat i takhle... A pokud člověk grafiku provozuje třeba 3 roky, zaplatí ve výsledku za levnější grafiku víc.


No v zátěži je to v průměru tak kolem150W. Jinak doporučený výkon zdroje se pro x290 uvádí 750W. Pro gtx970 je to 500W. Já mám ve SLI dvě gtx980 od EVGA přetaktované na 1460MHz a 7800MHz paměti. Mám jen 750W zdroj a měl jsem právě strach, že to nebude stačit. Borec v prodejně mi řekl, že je to tak na hranici ale tak šlape to bez problémů
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
owar


PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prochm napsal:
Spazik napsal:
owar napsal:

jak jsem psal, pretaktovat muzes bez problemu i tu 290X, takze to zas ma vyssi vykon..gtx 970 je dobra gpu, to netvrdim, ze ne, ale proste ta cena je des..
gtx 980 snad ani radsi nebudu komentovat, protoze za tu cenu nabizi jen o hodne malo vic vykonu nez 290X, takze si ji muzou u nvidie strcit za klobouk a PhysX taky

O kolik ta 290x AMD žere navíc? Nechce se mi to hledat, ale tuším že pokud to bude třeba plácnu +200W, už to může za rok při provozu třeba 8-10h denně dělat nějakou tu tisícovku, takže člověk musí uvažovat i takhle... A pokud člověk grafiku provozuje třeba 3 roky, zaplatí ve výsledku za levnější grafiku víc.


No v zátěži je to v průměru tak kolem150W. Jinak doporučený výkon zdroje se pro x290 uvádí 750W. Pro gtx970 je to 500W. Já mám ve SLI dvě gtx980 od EVGA přetaktované na 1460MHz a 7800MHz paměti. Mám jen 750W zdroj a měl jsem právě strach, že to nebude stačit. Borec v prodejně mi řekl, že je to tak na hranici ale tak šlape to bez problémů
co jsem ja videl tak v prumeru v zatezi 100 - 120 W..i to je dost, ale stejne bych sel radsi do AMD.
co se zdroje tyce tak treba na czcčku doporucujou pro 290X 600W.
zalezi jakou ten zdroj ma ucinnost..je velkej rozdil jestli koupis smecko 750W zdroj za litr nebo o dost drazsi platinum variantu..
_________________
cenzurováno..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2015 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

owar napsal:
co jsem ja videl tak v prumeru v zatezi 100 - 120 W..i to je dost, ale stejne bych sel radsi do AMD.
co se zdroje tyce tak treba na czcčku doporucujou pro 290X 600W.
zalezi jakou ten zdroj ma ucinnost..je velkej rozdil jestli koupis smecko 750W zdroj za litr nebo o dost drazsi platinum variantu..

Co doporučujou za zdroj je kravina, nemůžou vědět co za další komponenty máš v PC a kolik žerou. Ono zase mít naddimenzovaný zdroj není dobře, zdroj je méně efektivní při velmi vysokém ale i při velmi nízkém odběru.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Notebook Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: