NUTR. KETÓZA = OMYL


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - NUTR. KETÓZA = OMYL  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> NUTR. KETÓZA = OMYL
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Trubens


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 5:45 pm    Předmět: NUTR. KETÓZA = OMYL Odpovědět s citátem

Takže....
Rozdielenie metabolizmov :
1. SACHARIDOVÝ (nad 150 až 200g......po XYZg sacharidov/deň)
2. TUKOVÝ (do 150g sacharidov/deň)
3. "NUTRIČNÁ KETÓZA" (sacharidov pod 40g/deň, bielkovín max do 1,5g/kg BW)


Byť v tom prvom je ROZHODNE OMYL, NA 100% , je to nevhodné z dlhodobého hľadiska pre hormóny žien a mužov, človek je často hladný, prijíma nedostatok v tukoch rozpustných vitamínov, priveľa sacharidov spotrebuváva minerálne látky z tela, a z kvalitných potravín (mäso, vajcia, mliečne produkty, huby, zelenina...)
Ostáva nám teda tukový metabolizmus a nutričná ketóza...
V nutričnej ketóze nie je žiaden prírodný kmeň, a rovnako ani žiadne zviera... V ketóze (nie nutričnej, ale klasickej, lebo nutričná je dosahovaná stravou ktorá ju spôsobuje) je človek či živočích len vtedy, keď drží hladovku.
Do ketózy sa človek dostane už počas 12-24 hodinovej SUCHEJ hladovky (dajme tomu, že hodnota je tých 18 hodín), pričom po prijatí sacharidov v strave (alebo "prebytku" bielkovín") sa z nej znova dostane "von", to znamená, že človek ktorý nekonzumuje sacharidov do 150g deň (ideálne tak niekde okolo 90-100g/deň.... môj pocit) a máva občasné krátkodobé hladovky či už suché alebo "klasické" (vtedy minimálne 48 hodinové, až od toho času totiž telo prechádza do ketózy), tak "osciluje" medzi tukovým metabolizmom a nutričnou ketózou... Samozrejme - častejšie pracuje v "tukovom metabolizme", čo je nie tak "extrémne" (neviem aké lepšie slovo použiť), ako fungovať v "nutričnej ketóze" z dlhodobého hľadiska.
Alebo inak - asi byť hoci už navždy v "tukovom metabolizme", než niekoľko viac rokov (5 a viac...? píšem čo cítim, čo mi rozum predostiera) v "nutričnej ketóze"... Prečo ? ...
PRETOŽE V "NUTRIČNEJ KETÓZE" SA NENACHÁDZA DLHODOBO ŽIADNA SKUPINA PRÍRODNÝCH KMEŇOV a pravdepodobne ani žiadna malá početná skupina ich príslušníkov, a keď sa v nej nachádza dlhobo nejaký človek z civilizácie, tak len z dôvodu, že si prečítal o jej existencii, s tým, že vraj ÚDAJNE v nutričnej ketóze žili pôvodní eskimáci, pretože nekonzumovali žiadne sacharidové potraviny.
Ako som sa však dočítal, a dáva to úplnú logiku (bol som zaslepení pár rokov....EGO...), tak je jasné, že eskimáci konzumovali vo svojej strave viac bielkovín než tukov, keďže každé jedno zviera má telo vytvorené z väčšieho množstva bielkovín, než tukov, a dokonca časti tiel niektorých živočíchov sú až prekvapivo bohaté na sacharidy typu glykogén ( 2 až 30% v extrémnych prípadoch)... Dokonca čím mäso viac uzrieva, fermentuje a často sa v ňom vytvárajú sacharidy. Je kopa živočíchov, ktoré požierajú zdochliny/mršiny, a KTO VIE, či aj človek nie je na to uspôsobení, keďže mu údajne zhnité (ale zo zdravého kusu zvieraťa) mäso nijak neškodí (skúsil som aj ja, zjedol som SUROVÉ, už smradľavé bio hovädzie (12 dní v chladničke, bolo ho niekoľko kíl...), umyl ho od krvi, namlel, zjedol X krát, a nič sa mi nestalo...).
Vráťme sa však k tomu, ako to, že prírodné národy sa nedostávajú do "nutričnej ketózy", a nachádzajú sa v "klasickej ketóze" len občasne - keď trpia nedostatkom potravy (málo tukov, málo bielkovín, málo sacharidov), alebo ju vôbec nekonzumujú (dobrovoľná, alebo vynútená hladovka)...
Je to jednoduché : Eskimáci používajú tuk zvierat hlavne na účely vykurovania svojho obydlia (teplo), a na svietenie (svetlo)... Je to pre nich životne dôležité. Skutočnosť je taká, že svoje iglu si vykurujú na nejakých 25-28 stupňov celzia... Áno, jedávajú aj tuk, ale v strave ho majú v pomere k bielkovinám 1:2 (tuky : bielkoviny)... Je to jediná možnosť prírodne žijúcich eskimákov v ich pásme, ako na jednej strane ostať v tukovom metabolizme, a na druhej sa nedostať do "nutričnej ketózy"...... Keby eskimáci nepotrebovali používať živočíšny tuk ako palivo na vyhrievanie iglu a do lámp na svietenie, potieranie kože (hydratácia), možno by ho jedli viac, zároveň na úkor bielkovín z mäsa.... MOŽNO ALE NIE.... Do týchto dní nebolo dokázané (a to už od asi začiatku 19. storočia), že eskimáci žijú v ketóze. Naopak - bolo to VYVRÁTENÉ rôznymi výskumami, aj v laboratóriách, a aj sedliackym rozumom a bežnými vedomosťami (veľké množstvo bielkovín = premena značnej časti na glykogén v tele toho kto ich skonzumoval + surové mäso má samo o sebe viac glykogénu na 100g, než varené, ktoré ho nemá prakticky žiadne až na jedlo typu pečeň)...
Krováci tak isto, logicky, konzumujú viac bielkovín než tukov, pretože v oblasti Ariky, až na veľmi veľké živočíchy typu hroch, slon, nosorožec (ktoré majú pod kožou dostatok tuku, stále ale omnoho menej ako veľryba), sa nenachádzajú vyslovene tučné živočíchy... Tuk tam nájdu v podkoží, v morku kostí (ale zas určite nie veľa), v mäse (malé percento tuku, max. polovičné v porovnaní s bielkovinami)... Stále ale najväčšie zastúpenie makronutrientov v telách živočíchov aj v tomto tropickom pásme (pravý opak polárneho) majú BIELKOVINY... A - glykogén obsiahnutý v surovej svalovine, v pečeni, a prirodzene sa vytvárajúci v tele človeka pri konzumácii veľkého množstva živočíšnych bielkovín....
Áno, krováci môžu mäso opekať, atď.... Ale aj tak môžu (a vlastne aj musia) skonzumovať dostatok bielkovín, a keď ich zjedia viac než 1-1,5g na kilogram ich telesnej váhy, začnú sa tie "kvázi prebytočné" premieňať na glykogén, resp. glukózu... To však neznamená, že taký krovák sa musí prepchávať mäsom ako eskymák, aby sa nedostal do nutričnej ketózy.... Krovák má oveľa väčší výber potravy, a to aj stredne a niekedy aj vysokosacharidovej, pričom do toho stále nepočítam človekom vyšľachtené (teda v podstate neprirodzené) potraviny, akú sú obilniny a strukoviny.... Mám na mysli napr. avokádo, banány, sladké citrusy, kokosový orech, iné orechy, hľuzy, med....
U masajov je to tak isto - tiež sa nedostávajú do nutričnej ketózy..... Surové mäso, alebo hoci aj pečené... Bude ho dosť na to, aby sa z "prebytku bielkovín" (tým v tomto článku myslím to, že ten "kvázi prebytok" sú bielkoviny "navyše" v zmysle, že s takým a vyšším príjmom bielkovín už človek nemôže byť v nutričnej ketóze...) neocitli v "nutričnej ketóze", a rovnako - nedostanú ich do toho ani mliečne produkty (hoci kysnuté), pretože stále si zachovajú určité množstvo sacharidov, a oni ich pijú aj niekoľko litrov denne. Krv z dobytka ktorú pijú, je zas významným zdrojom bielkovín (prakticky žiadne sacharidy a tuky, všetko pod 1g/100g), ak sa stále bavíme o makronutrientoch. Obsahuje ich až 18-19g/100g. Navyše konzumujú aj med...
Ostatné prírodné spoločenstvá/kmene, ktoré by mohli budiť dojem že sa nachádzajú v nutričnej ketóze, nepoznám. Ako sme však spoločne zistili (ak ste rovnakého názoru a dáva vám to logiku), tak "nutričná ketóza" NIE JE prirodzeným stavom fungovania organizmu u žiadneho prírodného národa, ani u žiadnych zvierat (nevidel som zviera, ktoré by jedlo hlavne tuk, ako prvé sa vždy vrhnú na vnútornosti, a tie majú aj tak najmenej tuku...).
Tým však nechcem dehonestovať "nutričnú ketózu" a tvrdiť, že je škodlivá. ONA NIE JE ŠKODLIVÁ. Ale podľa mňa len ak sa na nej "žije" niekoľko mesiacov, možno rok, alebo ťažko povedať.... V každom prípade si treba uvedomiť, že nutričná ketóza "VEĽKÉ NEZNÁMO" z dlhobého hľadiska... Skutočne môže liečiť (a asi aj určite lieči, verím tomu) rôzne ochorenia...ALE TO LIEČI AJ SUROVÁ RASTLINNÁ STRAVA. Surová rastlinná strava lieči na princípe, že nezaťažujeme telo trávením bielkovín a tukov (je to "kvázi hladovka), a tak telo môže vo zvýšenej miere "samopožierať" také veci v organizme, ktoré tam nemajú čo robiť (aj tak je to ale podstatne menej efektívne, ako hladovka). Na druhej strane aj takáto strava je z dlhodobejšieho (pol roka a dlhšie, dokonca roky...) hľadiska VYSLOVENE NEVHODNÁ, pretože len čistí organizmus, ale prakticky ho NIJAK nevyživuje...Asi tak, ako by ste X rokov prežili aj na rožkoch ktoré by ste si namáčali do nejakého pasterizovaného mlieka, ale...bolo by to vyslovene ŽIVORENIE pre organizmus. Samozrejme - strava založená na rožkoch a pasterizovanom mlieku by vaše telo nečistila...na rozdiel od surovej zeleniny a ovocia.
Čo sa týka "nutričnej ketózy", resp. "ketogénnej diéty", lieči vraj alzheimera, parkinsona, epilepsiu, údajne nedovolí prežiť rakovinným bunkám, atď, ale... S NAJVäČŠOU pravdepodobnosťou to nebude vhodná výživa na dlhé roky, asi tak, ako ňou nie je ani surová rastlinná strava (vitariánstvo), ani makrobiotika, ani vegánstvo, a prakticky ani vegetariánstvo...
Moje odporúčania : Konzumovať 100-250g tuku denne.......V ZÁVISLOSTI OD TOHO, KOĽKO ENERGIE BUDETE MAŤ.... Sacharidov konzumovať minimálne 80g, max. okolo 120g/deň, aby ste sa nedostali z tukového metabolizmu do sacharidového, a zároveň, aby ste sa nedostali z tukového metabolizmu do "nutričnej ketózy"... Iné požiadavky na energiu (narážam na množstvo tukov v strave) bude mať 50kg vážiaca žena, iné 80-90 kíl vážiaci muž. Iné človek so sedavým spôsobom zamestnania, iné človek, ktorý aktívne športuje. V každom prípade platí, že prebytok športu (napr. 2 a viac hodín denne, hoci rozdelených do viacero častí, pričom chôdza sa nepočíta...) je zbytočne príliš veľa...
Čo sa týka bielkovín, pre nešportujúcich ľudí odporúčam 1g/kg telesnej hmotnosti, pre športujúcich (v závislosti od výkonov, intenzity, telesnej hmotnosti) 1,1 - 2g bielkovín na kg telesnej hmotnosti.....
VŽDY PLATÍ, NEJEDZTE KEĎ NIE STE HLADNÍ A ZÁROVEŇ NEJEDZTE, KEĎ UŽ NIE STE HLADNÍ... Čiže keď ste si dali určitú porciu jedla a cítite, že dojesť ju by vám spôsobilo prejedenie sa (hoci malé), proste ju NEDOJEDZTE, odložte, dajte psovi, alebo niečo iné, ale nikdy (ak vám ide o zdravie) nejedzte nasilu, pretože si treba uvedomiť - TELO SAMO VIE, ČI V DANÝ DEŇ POTREBUJE SKUTOČNE VAŠU OBVYKLÚ DÁVKU KALÓRIÍ, ALEBO MU STAČÍ MENEJ... Nezaťahujte do toho ego v jeho rôznych formách, ak tým má trpieť vaše telo.
Záverom : Eskimáci síce zjedia v priemere 4g bielkovín na kg telesnej hmotnosti, ale....treba vedieť, že jedia surové bielkoviny, to za prvé. Za druhé, jedli by ich menej, keby nepoužívali toľko tuku zo zvierat za účelom kúrenia a osvetlenia vo svojich príbytkoch, a tak miesto toho by mohli siahnuť po energeticky výhodnejšom makronutriente - tukoch (ich väčšiemu dostatku)... Za tretie - V našich podmienkach si môžeme dovoliť nedostať sa do nutričnej ketózy aj konzumáciou ovocia, zeleniny, orechov, pretože tieto potraviny obsahujú aj sacharidy, a to si môžu dovoliť obyvatelia skoro každej oblasti možno okrem studených častí Ázie, studenej časti Ruska, severný a južný pól, severná Kanada, najsevernejšia časť severnej Európy...atď). Je to pestrejšie a aj pohodlnejšie, než zjesť denne kilo mäsa.... Často krát aj chutnejšie... Obilniny a strukoviny nie sú ideálnou potravinou pre človeka, no ak ich klíčime (a následne varíme), môžu už v zdravšej variante (než neklíčené) dodať nášmu telu určité množstvo sacharidov, a my môžeme stále ostať v tukovom metabolizme, ak neprekročíme denné doporučené množstvo sacharidov...
Myslím že jediné oblasti, kde nie sú k dispozícii z rastlinných sacharidových zdrojov ani obilniny a strukoviny, sú len severný a južný pól + najsevernejšie časti Ameriky a Ázie (ak sa nemýlim)... Tam sú ľudia asi fakt odkázaní buď pojedať veľa mäsa v surovom stave (glykogén, a premena "prebytku" bielkovín na určité množstvo glukózy) aby boli "v tukovom metabolizme" namiesto "nutričnej ketózy", alebo môžu využiť miesto toho možnosť konzumovať AKO DOPLNOK V MALOM MNOŽSTVE a na spestrenie napr. takú ryžu (lebo tam si asi ťažko budú klíčiť obilniny či strukoviny), ktorá je v neklíčenom stave tou najmenej škodlivou obilninou. Banány by som eskimákom a im podobným - ľuďom, spoločenstvám žijúcim v tých najchladnejších oblastiach, radšej neodporúčal... ;-)...Rovnako ani citrusové ovocie... Proste tam, kde je najmenej života (polárne oblasti), je aj najmenší výber stravy, s tým sa nedá nič robiť. Zároveň si myslím, že konzumácia tropických plodín by veľmi rýchlo znižovalo imunitu tých ľudí, ktorí ich konzumujú tam, kde je veľká zima, a to celoročne...


(autor : TRUBENS & RANDO....)

PS : Upúšťam od nutričnej ketózy, pretože som zistil, že v nej neboli ani eskimáci (prezentovaní Westonom Priceom ako najzdravší prírodný národ - tí pôvodní, ešte zo začiatku 20. storočia)...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tolik času muselo zabrat sesmolit takovou do nebe volající pí.ovinu... Nejhorší je, že mi teď tu část života strávenou čtením tohole nikdo nevrátí...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Tolik času muselo zabrat sesmolit takovou do nebe volající pí.ovinu... Nejhorší je, že mi teď tu část života strávenou čtením tohole nikdo nevrátí...


Si az strasne "jednoduchy", aj ja by som lutoval citat par minut nejaku vedecku pracu o benzine, lebo ma to vobec nezaujima a viem k tom prd... Nie som vsak taky hlupak ako ty, zeby som cital o tom comu vobec nerozumiem, a vzapäti to oznacil za ch*jovinu a lutoval cas straveny jej citanim. Fakt...si proste "jednoduchsi", dobry max. na dvihanie ciniek, zranie, sex a mechanicku robotu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Tolik času muselo zabrat sesmolit takovou do nebe volající pí.ovinu... Nejhorší je, že mi teď tu část života strávenou čtením tohole nikdo nevrátí...

Ten čas ti sice nikdo nevrátí, ale je to poučení do budoucnosti
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milda18


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
KrystofK napsal:
Tolik času muselo zabrat sesmolit takovou do nebe volající pí.ovinu... Nejhorší je, že mi teď tu část života strávenou čtením tohole nikdo nevrátí...


Si az strasne "jednoduchy", aj ja by som lutoval citat par minut nejaku vedecku pracu o benzine, lebo ma to vobec nezaujima a viem k tom prd... Nie som vsak taky hlupak ako ty, zeby som cital o tom comu vobec nerozumiem, a vzapäti to oznacil za ch*jovinu a lutoval cas straveny jej citanim. Fakt...si proste "jednoduchsi", dobry max. na dvihanie ciniek, zranie, sex a mechanicku robotu...


Ty tvoje domněnky jsou podle tebe jako na úrovni vědecké práce?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kam chces poslat tu nobelovku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám fajn den a dobrou náladu, takže lets do it.

Primárně nikde není uvedený žádný zdroj, který by potvrdil, že k těm závěrům někdo došel exaktním způsobem, čili verifikace, praktická hodnota a další faktory nula. Dovolit si to může člověk, co přispěje k diskusi jednou větou, ne něčím takhle obsáhlým, kdo si navíc myslí, že zpracoval práci na akademické úrovni. Jakékoliv zmiňování způsobů stravování určitých etnik a národů je naprosto liché a irelevantní, každý antropolog potvrdí, že obzvláště skupiny na nižším civilizačním vývoji, nemůže nikdo brát jako celek, jelikož i několik desítek kilometrů vzdálené skupiny stejných etnik měly principiálně naprosto rozdílné stravovací návyky (a kdokoliv znalý by použil vždy termín Inuité ne eksymáci). Tvrzení o „sacharidovém metabolizmu“ je naprosto zcestné, nepodložené žádnou dlouhodobou in vivo studií ani metaanalýzou. Nevhodné pro hormony? Co to je za větu? Že způsobuje hormonální disbalance, zabraňuje sekreci, nebo katalizátorem snížené funkce slinivky, nadledvin? Pokud je „člověk“ často hladový, tak jenom díky tomu, že má vysokosacharidovou dietu špatně sestavenou a kombinovanou. Kdo určuje, co je přespříliš sacharidů? Kdo, kdy slyšel nebo publikoval, že by kvalitní vysokosacharidová dieta způsobovala hypovitaminozy (nebo avitaminózy, bůhví co tady chce básník říct) apod.? Povšechné formulace, užívání možná, ale, mohlo jako z článku nejlepší ovoce na hubnutí z časopisu pro ženy, naprostá absence konkretizace, kolik, komu, jak, za jakých okolností, postrádání proměných . Evalvace na základech myslím si že... To je jenom hrubý rozbor prvního odstavce, který stavíš na úroveň vědecké práce.

Ale co já vím, já jsem jenom lopata co zvedá činky a sexuje, ty pokračuj ve svém vědeckém bádání. Z hlediska pravděpodobnosti, je možné, že šimpanz v nekonečně dlouhé době sepíše Shakespearův sonet, čili ty máš také šanci, že sepíšeš něco, co bude mít nějakou vypovídající hodnotu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

gratulujem Rando, prisiel si na to, co dietologovia vedia uz desatrocia

zaklad stravy su zdrave tuky + protein a do toho davkovat sacharidy podla toho aky je clovek aktivny pocas dna
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
gratulujem Rando, prisiel si na to, co dietologovia vedia uz desatrocia

zaklad stravy su zdrave tuky + protein a do toho davkovat sacharidy podla toho aky je clovek aktivny pocas dna


A koľko dietológov ? Jedno percento ? ...
Som zástancom 1-2 jedál denne, sacharidov toľko aby človek nebol v nutričnej ketóze (t.j. aspoň 60g, max 150g, skôr menej), tukov toľko, aby mal dostatok energie (dietológovia v drvivej väčšine prípadov odporúčajú na energiu SACHARIDY) a aj to najmä (kľudne aj úplne) živočíšneho pôvodu, bielkovín (hlavne živočíšnych) podľa záťaže, preferencií (buď budovanie svalovej hmoty, alebo nie)... Ale áno, vedia to dietológovia už desaťročia... len je zlomok, a na území ČR, SR sa o tom píše strašne málo...... Takže čo z toho, že to vedia niektorí dietológovia už desaťročia, keď o tom nevie v skutočnosti možno 98-99% čitateľov ronnie.cz, ktoré sa zaoberá aj výživou ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
g_dgrim napsal:
gratulujem Rando, prisiel si na to, co dietologovia vedia uz desatrocia

zaklad stravy su zdrave tuky + protein a do toho davkovat sacharidy podla toho aky je clovek aktivny pocas dna


A koľko dietológov ? Jedno percento ? ...
Som zástancom 1-2 jedál denne, sacharidov toľko aby človek nebol v nutričnej ketóze (t.j. aspoň 60g, max 150g, skôr menej), tukov toľko, aby mal dostatok energie (dietológovia v drvivej väčšine prípadov odporúčajú na energiu SACHARIDY) a aj to najmä (kľudne aj úplne) živočíšneho pôvodu, bielkovín (hlavne živočíšnych) podľa záťaže, preferencií (buď budovanie svalovej hmoty, alebo nie)... Ale áno, vedia to dietológovia už desaťročia... len je zlomok, a na území ČR, SR sa o tom píše strašne málo...... Takže čo z toho, že to vedia niektorí dietológovia už desaťročia, keď o tom nevie v skutočnosti možno 98-99% čitateľov ronnie.cz, ktoré sa zaoberá aj výživou ?


Studie o tukoch sa robia snad od 60 rokov minuleho storocia. Majoritna populacia vacsinou konzumuje tradicne jedla a nema dostatok informacii aby im bolo zrejme ako spravne jest. Pripadne na to nekladu doraz.

Tebe bohuzial unika, ze si na fore o kulturistike a silovych sportoch a nie o "dlhovekosti a piti chcaniek". Vacsina ludi tu chce pribrat svalstvo, schudnut tuk a byt silnejsia. A nechcu aby im to trvalo dlho, chcu to rychlo. A preto:

-Jest 1 krat za den nieje optimalne pre naberanie svalov.
-Ak cvicis ako kulturista (vela opakovani a vela serii, velka frekvencia treningov a obcas kardio), tak ti bude 1,5g sacharidov na kg telesnej hmotnosti malo. Potrebujes zhruba 3g na kg. Najlepsie bude ich davkovat cca 3 hodiny pred treningom a 6 hodin po treningu.
-Ak si profesionalny sportovec, alebo mas fyzicky narocne zamestnanie, tak tych sacharidov potrebuejs este viac.
-Ak cely den sedis v kancelarii a jediny pohyb su cinky 3 krat za tyzden, tak ich potrebujes minimum, 1g az 1,5g na kg.

Znovu opakujem, toto sa vie dlho. Nic nove.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 1:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
g_dgrim napsal:
gratulujem Rando, prisiel si na to, co dietologovia vedia uz desatrocia

zaklad stravy su zdrave tuky + protein a do toho davkovat sacharidy podla toho aky je clovek aktivny pocas dna


A koľko dietológov ? Jedno percento ? ...
Som zástancom 1-2 jedál denne, sacharidov toľko aby človek nebol v nutričnej ketóze (t.j. aspoň 60g, max 150g, skôr menej), tukov toľko, aby mal dostatok energie (dietológovia v drvivej väčšine prípadov odporúčajú na energiu SACHARIDY) a aj to najmä (kľudne aj úplne) živočíšneho pôvodu, bielkovín (hlavne živočíšnych) podľa záťaže, preferencií (buď budovanie svalovej hmoty, alebo nie)... Ale áno, vedia to dietológovia už desaťročia... len je zlomok, a na území ČR, SR sa o tom píše strašne málo...... Takže čo z toho, že to vedia niektorí dietológovia už desaťročia, keď o tom nevie v skutočnosti možno 98-99% čitateľov ronnie.cz, ktoré sa zaoberá aj výživou ?


Tělo si průběžně bere energii ze všech energetických zdrojů,pokud jsou k mání. V klidu víc z tuků, při zátěži více z glykogenu. Tvoje představa, že si tělo přepínáš jak chceš je legrační. Pokud nejsi v ketóze, tělo bere z obojího.
A teď budu trochu vulgární. Ty jsi poloviční debil, sepisuješ vědecké elaboráty ale tvoje znalosti by nestačily ani na vystudování osmiletky. Mícháš páté přes deváté, a přitom ničemu nerozumíš ani za mák. Proto na tebe vůbec nemá smysl reagovat a na světě by bylo krásně, kdyby většina lidí odolala tomu se s tebou vůbec pouštět do nějaké debaty. Kdyby na tebe nikdo nereagoval, ty bys dal možná pokoj...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
jinak seběhnout se jak slípky a klovat do obecního prosťáčka, to chce vskutku odvahu


Prepáč, no offence, ale nedalo mi to
K téme ale nič nemám, tak len čítam a bavím sa.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
gratulujem Rando, prisiel si na to, co dietologovia vedia uz desatrocia

zaklad stravy su zdrave tuky + protein a do toho davkovat sacharidy podla toho aky je clovek aktivny pocas dna


Tohle je dobrý :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
Mícháš páté přes deváté, a přitom ničemu nerozumíš ani za mák. Proto na tebe vůbec nemá smysl reagovat a na světě by bylo krásně, kdyby většina lidí odolala tomu se s tebou vůbec pouštět do nějaké debaty. Kdyby na tebe nikdo nereagoval, ty bys dal možná pokoj...


Na jednu stranu máš pravdu, na druhou, když si tyhle příspěvky přečte někdo, kdo nemá o správné stravě a cvičení ani páru, mohlo by se stát, že ho nebo ji Rando svým elaborátem přesvědčí. Takže zběžná korekce těchto bludů má smysl.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - NUTR. KETÓZA = OMYL Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: