Obrovský rozdíl mezi systolickým a diastolickým tlakem



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Obrovský rozdíl mezi systolickým a diastolickým tlakem  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Obrovský rozdíl mezi systolickým a diastolickým tlakem
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adam K


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 3:44 pm    Předmět: Obrovský rozdíl mezi systolickým a diastolickým tlakem Odpovědět s citátem

Zdravím,

zjistil jsem, že mám nadměrný rozdíl mezi systolickým a diastolickým tlakem. Hodnoty mám kolem 165/70-65 při klidovém tepu cca 58. Mám k dispozici poměrně kvalitní tlakoměr, takže mu věřím.
Dočetl jsem se, že takhle velký rozdíl mívají důchodci proto, že už mají opotřebovaný oběhový systém. Pak jsem ale našel i pár příspěvků v různých diskuzích, kde se na to samé ptali i posilující sportovci.
Cvičím 3-5krát týdně (experimentuji s intenzitou), spím 9-10h denně, stravu mám kvalitní a pracuji z domova, takže nejsem ve stresu.
Možná to souvisí i s tím, že jsem za krátkou dobu hodně přibral, měl jsem cca 3 měsíce pauzu, dříve jsem měl kolem 96kg, začátkem září, kdy jsem začal opět cvičit, 90 a teď 105kg (samozřejmě i s tukem).

Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli je takto vysoký systolický a takto nízký diastolický tlak normální? Při cvičení mě hlava nikdy nebolí ani když opravdu silně tlačím a obecně nepociťuji známky zvýšeného tlaku.
Asi mě většina pošle za doktorem, ale tak nějak automaticky předpokládám, že mi doktor napíše prášky na tlak a zakáže mi cvičit, takže tudy cesta nevede.

Děkuji za vaše názory.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukni se jaká to je manžeta a do kolika cm
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habartovi


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DiamonD123 napsal:
Koukni se jaká to je manžeta a do kolika cm

Ma velky vliv,kdyz je manzeta kratka? Doktor mi skoro vzdy nameri okolo 140/90 a na tu 90 mi dal prasky,ale vubec nic se nezmenilo. Manzeta drzi na konci sucheho zipu a musim ten konec drzet.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednak záleží do jakého je obvodu ruky a pak snad nějak na té tlouštce - doktor mi to vysvětloval jelikož mi to doma i u něj neustále měřilo tlak asi 165/70
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habartovi


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DiamonD123 napsal:
Jednak záleží do jakého je obvodu ruky a pak snad nějak na té tlouštce - doktor mi to vysvětloval jelikož mi to doma i u něj neustále měřilo tlak asi 165/70

Kamarad mel tlakomer na zapesti/Braun/ a dle nej 130/70 a kdyz jsem o tom rikal doktorovy,tak pry zapestni nejsou presne,ale byl jsem za zivot,asi u 4doktoru kteri mi merily tlak a vzdy jsem mel problem s manzetou. Tak jsem to pustil z hlavy i kdyz me to driv trochu stresovalo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adam K


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta manžeta mě vůbec nenapadla. Tlakoměr je otcův, takže na jeho velikost, já tu manžetu zapínám tak, že zip už neprovleču tím poutkem, je mi tedy dost malá.

Jaký to má vliv na hodnoty měření a jakým směrem je zkresluje?

Jinak se ještě zeptám, dá se při tréninku rozpoznat stav, kdy člověku hrozí nějaká újma kvůli vysokému tlaku (mrtvice)?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: so leden 21, 2012 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele z tlaku 165/70 ti mrtvice nehrozí i kdyby si doopravdy takovej měl jinak doporučuju si zajít za doktorem a řekni mu, že chceš změřit tlak tím starým šuntem a tam ti řekne přesně takovej jakej máš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Obrovský rozdíl mezi systolickým a diastolickým tlakem
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: