Odběr krve/krevní plazmy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Odběr krve/krevní plazmy  Úvodní stránka -> Ostatní -> Odběr krve/krevní plazmy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Šli byste na odběr krve / plazmy ?
Ano
71%
 71%  [ 23 ]
Ne (proč?)
28%
 28%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 32

Autor Zpráva
Deviator


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz.: a už jsis vyhledal ten druhý topic věnovaný te plazmě? Ne? Takže asi budeš líný
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Samotny odber trva asi tak hodinu. Plus nejaky papirovani kolem toho, takze to trva priblizne hodku a pul...Takze jak jsem si tak procital tvuj rozvrh, tak bys mel velky problem to tam nekam vecpat....Ja osobne chodim na odbery tak jednou za 10 dni. Pokud se pred tim hodne najis a napijes, tak bys nemel pocitovat nejakou vyraznejsi unavu.Ale samozrejme pokud bys sel hnedka z odberu na atleticky treink, tak si myslim, ze by te trener, tak po 10 minutach musel krisit ...Pokud vim, ze pujdu na odber, tak se snazim si to vsechno odcvicit pred nim a nebo si ho dat na den, kdy mam volno nebo jen nejaky lehci cviceni (bricho atd)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aikonny


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono jak kdo. Ale spravne bys ten den nemel mit zadnou fyzickou zatez.
Ja treba chodim a nepocituji ani unavu, kolikrat jsem byla potom aj cvicit a v poho. Nekdy mi aj prislo, ze jsem mela vetsi silu Ale jinak bych to urcite nedoporucovala. Parkrat jsem tam videla nekoho aj omdlit, a pritom to byli statni kluci. Zalezi na mnoha faktorech, tlak, jidlo, piti, nachlazeni, ...
_________________
Tady se*e pes...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja osobne jsem mel na prvnim odberu taky docela problem ...malem to tam se mnou slehlo ...ale od ty doby nic nepocituju...ale napriklad s moji pritelkyni to slehlo asi po 4 odberu cestou domu na tramvajove zastavce ...tak sem ji tam musel krisit....ale to jen proto, ze se rano samozrejme nenajedla

BTW taky se mi nekdy zda, ze mam po odberu vic sily nez pred nim
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnez


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frozz. napsal:
frode napsal:
Vzdyt rikam, prehod si priority a zjistis, ze mas cas i na brigadu. Me to nevysvetluj, taky uz mi bylo 18 a slo to. A co maj delat ti, co pracuji, delaj dalkove vejsku a jeste cvicej? Nevysvetluj kraviny a radsi se nad tim zamysli. Zas tak silene vytizeny mi neprijdes a zmen by se tam dalo udelat dost. Kdybys mel holku, taky bys musel plan prekopat - a bez kecu. Vsechno jde, kdyz se chce!

Edit: Jo a na hlavu ti nikdo nesere, tak zbytecne nestartuj. Dohadovat se s tebou nechci, jen si pripust, ze by se v tom tvym "casove narocnem" zivote udelat zmeny daly.


1. přehazovat priority? Proč? Já jsem student, pro něhož je hlavní studovat, udělat maturitu, a jít dál ....ne pracovat, to můžu kdykoliv potom ;-).
2. Já neříkám, že jsem šíleně vytížený, samozřejmě že ne, ale pořád toho času je tam málo na chození na nějaký brigády ;-).
3. Kdybys měl holku ....proto já holku nemám, protože bych na ni neměl čas, a kdybych si ho našel, nestačilo by to (navíc všeobecně dané pravidlo - někdo si najde holku, a učení a známky jdou dolu)
4. Změny by se udělat daly, ale je něco JINÉHO chodit si zaběhat KDY já chci, a něco jiného KDY jsou přesně dané treningy od - do.

Ale už konec spamu, tohle tema bylo založené hlavně kvůli tomu, že potřebuju poradit jestli to mám zkusit nebo ne, a ne že se tu budem bavit kdo jak má čas.
Zdar

Takového šprta jsem ještě neviděl,nemám holku protože bych neměl čas na učení,prober se...Neříkej že se pořád jen učíš.Navíc děláš střední,neznám nikoho kdo by se na ní učil každý den.Kdybys dělal doktorát tak to chápu,ale možná to mco hrotíš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gari


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:
No ja osobne jsem mel na prvnim odberu taky docela problem ...malem to tam se mnou slehlo ...ale od ty doby nic nepocituju...ale napriklad s moji pritelkyni to slehlo asi po 4 odberu cestou domu na tramvajove zastavce ...tak sem ji tam musel krisit....ale to jen proto, ze se rano samozrejme nenajedla

BTW taky se mi nekdy zda, ze mam po odberu vic sily nez pred nim

to verim,zenam se vseobecne odbery krve ani nedoporucuji,duvodu je hned nekolik,ale hlavni asi ten,ze zeny maji pomerne velke ztraty krve treba jen pri fyziologickem stavu jakym je menzes...kdyz jsem byla mlada zdravotni sestricka,tak jsem byla nadsena pro darcovstvi krve,ale pokazde mi to rozmluvili....bud tedy meli krve dostatek a nebo je to pro zeny opravdu vetsi zatez...
_________________
kdyz musis,tak musis....a kdyz chces,jde vsechno:-P
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flame1
(ban)


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co takhle si třeba sehnat práci na noční směny. To tě třeba nenapadlo?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosorka


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

gari napsal:

to verim,zenam se vseobecne odbery krve ani nedoporucuji,duvodu je hned nekolik,ale hlavni asi ten,ze zeny maji pomerne velke ztraty krve treba jen pri fyziologickem stavu jakym je menzes...kdyz jsem byla mlada zdravotni sestricka,tak jsem byla nadsena pro darcovstvi krve,ale pokazde mi to rozmluvili....bud tedy meli krve dostatek a nebo je to pro zeny opravdu vetsi zatez...


Já už byla tento rok dvakrát a zátěž z toho teda nepocituji. Ani mi to nikdo nerozmlouval, naopak jsem byla pozvaná. Nedoporučuje se to ženám pod 50kg. Myslím, že je fajn občas pročistit a obnovit krev.
_________________
Porušíš, prohraješ!
petraurbankova.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

frode napsal:
Nemyslim, ze moje prispevky byly zbytecne (i kdyz v tvem pripade zrejme ano). Konecne jsi napsal, co vim od zacatku:
Frozz. napsal:
Je logicky, samozřejmě příjemnější 1x týdně na 60min si nechat odebrat plazma za ty peníze, za které bych musel pracovat někde 6hodin a více.

Tak ze sebe, prosim te, nedelej takovyho chudaka, co pro casove vytizeni ani nemuze do prace.
PS: Psat si budu, kde chci. Pokud jses mymi prispevky pohorsen, upozorni moderatora.


Frode: ano byly naprosto zbytečné a taky si zbytečně vyvolal tenhle spam , který jsem tu já nechtěl, od toho tady ten topic není.
Opakuji, nedělám ze sebe žádného chudáka, jen ti ukazuji, jak to u mě většinou vypadá.
Dobře, jak chceš: vyber si: PŘI NEDOSTATKU ČASU (!) buď: 1. budeš 6hodin+ pracovat někde v lese sbírat dříví (někde ve skladu balit sušenky) za 400Kč / dejme tomu 6hod, NEBO 2. 1 hod budeš ležet na posteli a bude ti odebírána krev za 400Kč / hod. Normální člověk samozřejmě vybere možnost druhou (když už si má tedy vybrat), ty jakožto pan "moc si myslím" vybereš 1, uvažuj.
Piš si tu co chceš, nejen že mě to vadí, ale zbytečně přiděláváš třeba práci modum, co tu budou Tvé příspěvky mazat.

Deviator : nemáš pravdu, já si to vyhledal, bohužel topic končí otázkou jak je to s tím když někdo sportuje, a moc užitečných rad tam tedy nebylo.

Cocman, aikonny : DĚKUJI, takové odpovědi přesně potřebuju, a né jak pán na první stránce

Agnez : já nejsem šprt, možná slovo "učení" bylo malinko zavádějící, ale většinou je tím myšleno připravit školu, udělat úkoly, ne se učit několik hodin, to jen pro upřesnění . (BTW jestli neznáš nikoho, kdo se na střední učí každý den, no to potěš, já jich znám....)

Flame1 : Práci na noční směny? Mě to tu připadá jak v blázinci, nespletl sis topic? Pracovat v noci? Když ráno vstávám do školy? .... netřeba dále komentovat.
Myslím že tenhle topic se může zavřít, děkuju těm pár lidem za odpovědi, které mi pomohly.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."


Naposledy upravil Frozz. dne čt listopad 26, 2009 3:24 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gari


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bosorka napsal:
gari napsal:

to verim,zenam se vseobecne odbery krve ani nedoporucuji,duvodu je hned nekolik,ale hlavni asi ten,ze zeny maji pomerne velke ztraty krve treba jen pri fyziologickem stavu jakym je menzes...kdyz jsem byla mlada zdravotni sestricka,tak jsem byla nadsena pro darcovstvi krve,ale pokazde mi to rozmluvili....bud tedy meli krve dostatek a nebo je to pro zeny opravdu vetsi zatez...


Já už byla tento rok dvakrát a zátěž z toho teda nepocituji. Ani mi to nikdo nerozmlouval, naopak jsem byla pozvaná. Nedoporučuje se to ženám pod 50kg. Myslím, že je fajn občas pročistit a obnovit krev.

ja psala,ze kdyz jsem BYLA mlada zdravotni sestricka a kolem 50ti kilo jsem asi tak mela a ted ani nevim,jak to je,asi jinak a je klidne mozne,ze se to zmenilo vim,ze se nedoporucovalo davat krev zenam,ktere jeste nerodily,ktere jsou tehotne nebo tesne po porodu...toliko z dob minulych
_________________
kdyz musis,tak musis....a kdyz chces,jde vsechno:-P
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cocman


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

FROZZ: Kdyztak Cocman ...ale treba to byl jen preklep
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cocman napsal:
FROZZ: Kdyztak Cocman ...ale treba to byl jen preklep


sory spletl jsem si to s Barbarem Conanem .

Jestli tohle bude nějaký mod číst, prosím o locknutí, díky
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
začátečnikova


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chodila jsem dávat krev pravidelně, teď už kvůli lékům nemůžu. Dříve mi nedělalo problémy jít po odběru na trénink, v 28 už jsem po odběru cítila únavu. Důležité je den předem a před odběrem vypít hodně tekutin a klidně se nasnídat. Samozřejmě ne chleba se sádlem.

S prodejem plazmy/krve nesouhlasím. Už z principu, že když se někomu něco stane a potřebuje transfúzi taky za ni neplatí. Další věc, která se mi na prodeji nelíbí je ta, že berou všechny, kdežto Červený kříž (transfúzní stanice) má registr dárců atd.

Každopádně v obou případech jde o ztrátu tekutin, které se lehce doplní. Se sníženou krvetvorbou asi bude pomalejší regenerace.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diana


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podmínky pro dárce krve, krevní plazmy a krevních destiček najdete zde ( stránky FN Královské Vinohrady v Praze ) :

http://www.fnkv.cz/transfuzni_oddeleni/html/pro_pacienty1.html

http://www.fnkv.cz/transfuzni_oddeleni/html/pro_pacienty2.html

http://www.fnkv.cz/transfuzni_oddeleni/html/pro_pacienty25.html

Po dobu těhotenství dárcem krve a jejích složek být žena nemůže. Znovu pak může opět darovat po 6ti měsících po porodu, pokud již nebude kojit (po celou dobu kojení krev a její složky také nelze darovat).
_________________
Já jsem Zelenková, Hujerova sestra. – Já jsem Hujerová. – Manželka? – Ne, manželka jsem já. – Já jsem švagrová. – Já jsem bratranec. – Hujerová, manželka. – Ale manželka… – Já jsem z prvního manželství.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
začátečnikova


PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Odběr krve/krevní plazmy Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: