Paleo - negativa, rizika?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Paleo - negativa, rizika?  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Paleo - negativa, rizika?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Grimley


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No nebudu tu rozjizdet debatu o tom, co si myslim o paleu...muj predchozi prispevek byl jen na odlehceni...kazdyho vec, co ji a proc.... ja treba vyznavam cestu vule a normalniho zivota :) ziju v 21.stoleti, a tak stejne jako pouzivam internet a spim v posteli (nechodim k samanovi a nespim v jeskyni), tak stejne tak jim rejzi...testoviny...pecivo... obcas si dam i to vychlazeny pivko :) a jsem spokojenej mozna jeste vic nez nekdo, kdo si libuje jak strasne zdrave zije na paleu :) (a nejlepsi jsou lidi co jedou paleo, nemuzou si vynachvalit jak je to zdravej styl, me karaj za to, ze proste ziju jak chci a nemusim se omezovat a pak davaj jednou za mesic tzv. day off, kdy sezerou vsechno na co prijdou, mekac vyluxovanej...lednice jakbysmet, ale ze tohle uz v tom jejich praveku nebylo, to jde trochu kolem....) :) to jen tak k zamysleni... timto nazorem taky nehanim nijak diety k redukci vahy s obcasnejma prasecakama...jen ze "paleolisti" se stylizujou do jakyhosi zdravyho zivotniho stylu a pak delaj takovyhle prasecaky :) (ne vsichni samozrejme)

Edit: koukam ze jsem stejne rozjel debatu o tom, co si myslim o paleu
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Loudy napsal:
yura napsal:
nahanet kalorie jen tucnym masem a plesnivejma orechama ze supermarketu...


Až na to, že maso má být libový
aha a to si jako vycetl zase kde? To jako ze si ten lovec nebo zberac vyrizl z ulovene zvere jen libove a tu energii v tuku tam nechal? Se spamatuj.. Tucny maso opravdu bio jako hovezi, kachni, kruti atd.. je zdrave, ale ne to vyhonene chemii, protože většina tech sracek se uklada prave do tuku..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loudy


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak můžeme se domnívat, že zvířata dřív musela mít pohyb, aby mohla sama vůbec přežít a neležela se sračkách jako teď. Jediný pohyb pak je ke korytu a na jatka. Z toho se dá usuzovat, že zvířata, mající pohyb a obvyklou stravu, musela mít libovější maso než zvířata produkovaná z továren. Občas stačí použít trochu mozek a myslet.
Tím něříkám, že dřív nebyl bůček a nejedli ho, protože většinou sežrali komplet celý zvíře, vyjma srsti

Píšeš tady o mase vyhoněném chemií. Můžeš se nějak rozepsat, v tomhle nejsem moc vzdělanej. Já totiž myslel, že třeba kuřata jsou speciálně vyšlechtěná, aby tak nabírala rychle do prsou a krmená nějakou kukuřicí a naprosto bez pohybu, protože ani neumí chodit. To samý u krav, ale ty se většinou alespoň udrží na nohou.

Ale třeba se pletu. Nechám se moc rád poučit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG: Paleo je pro me super. Uz na nem jedu 2 roky. Zeleninu mam kazdy den ve dvou jidlech, ovoce v jednom. Snazim se kazdy den stridat vejce (mame domaci), ryby a hovezi/jehneci/kralika + supplementuji jeste cca 10g rybiho oleje kazdy den (EPA/DHA 0.3g/tbl). Obcas mivam v jidlech dost orisku, jinak energie hlavne z tuku hlavne kokosovy (z Kuliskova obchodu :) ) a olivovy, obcas i jine oleje. Uzenarske vyrobky nejim vubec, nedelaji mi dobre, obcas mivam i dny s vice sacharidy, kdy si dam bataty, nebo normalni brambory, pripadne pridam nejake ovoce, ale tak do 150g/den, vetsinou po narocnejsim treningu. Po vice sacharidech se uz citim dalsi den divne.

Citim se skvele, pokud vim, ze vse dodrzuji jak ma byt, tak jsem zdravy, regeneruji dobre, jsem plny energie. Nemam problem si dat pizzu, pivo, testoviny v restauraci a tak, ale proste jen raz za cas a pak se dalsi den proste citim na nic.


A Yuro: nedobre udelane paleo je pro telo stejne svinstvo jako blbe pochopena klasicka kulturisticka dieta, kdy se ji jen kureci ve vode s ryzi a kdy se vyhybas vsemu ostatnimu, kdy se snazis mit tuky na 0g a radeji si ani zeleninu nedavas, protoze musis mit presne 400g sacharidu a dokonce i koreni se vyhybas a sam si sobe narikavas, jak ti to moc chutna. Proste vsechno jde delat spatne i dobre, ale jak vidim tak ty jsi akorat typicky hater a musis to ze sebe dostat
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DEJF


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Seva98: Když funguješ tak jak píšeš, jak hodně si jídlo na další den (dny) musíš plánovat? Zajímá mě praktický dopad celé věci ...

Sory za trochu OT
_________________
TAKE THE PAIN. REP by REP, SET by SET
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemusis, ryby a maso mas v mrazaku, vejce kupujeme po 60 ks vetsinou, takze vydrzi dlouho. Oleje se nezkazi, orisky jsou na stole furt. Jedine co se koupi raz za 3 dny je ovoce a zelenina. Nedela mi problem si varit 3x denne, jsou to jednoducha jidla, bud to das vse do hrnce, nebo to vse osmahnes na panvi :). Hlavne kolikrat improvizuji a proste varim z toho co je, pokud treba vim, ze budu hodne cestovat, tak improvizuji, fakt nemam problem se najist v restauraci nebo ve fastfoodu dle palea, kdyz chci. Pripadne si jako svacinu koupim ovoce a orisky (pokud bych necvicil, tak bilkoviny stahnu v Paleu na 1-2x denne) nemam problem s kombinaci tuky + sacharidy, jen tech sachru proste musi byt mene.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 2:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Seva98 napsal:
Nemusis, ryby a maso mas v mrazaku, vejce kupujeme po 60 ks vetsinou, takze vydrzi dlouho. Oleje se nezkazi, orisky jsou na stole furt. Jedine co se koupi raz za 3 dny je ovoce a zelenina. Nedela mi problem si varit 3x denne, jsou to jednoducha jidla, bud to das vse do hrnce, nebo to vse osmahnes na panvi :). Hlavne kolikrat improvizuji a proste varim z toho co je, pokud treba vim, ze budu hodne cestovat, tak improvizuji, fakt nemam problem se najist v restauraci nebo ve fastfoodu dle palea, kdyz chci. Pripadne si jako svacinu koupim ovoce a orisky (pokud bych necvicil, tak bilkoviny stahnu v Paleu na 1-2x denne) nemam problem s kombinaci tuky + sacharidy, jen tech sachru proste musi byt mene.

Cetl si něco o tom rybim oleji v podobe kapsle, které jsou většinou tepelne upravovane a mozna nebudou az tak zdrave jak se uvadi/uvadelo? Jinak ořechy namacis nebo to neresis? Ja uz jinak nez v podobe mleka ořechy/semínka nejim. Vetsina lidi s travenim orechu a semen ma dost problém, ještě k tomu když je ani nenamaci a sni naraz třeba 100g. To není nic prospesnyho heh. Ted samozrejme nemyslim takove solene nebo prazene buraky, to uz je jed uplne jiné kategorie.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja rybi olej beru jen kvuli EPA/DHA a kvuli vylepseni pomeru omega3:6, nic vic. By me zajimalo co jis, protoze si docela paranoidni, ten zdravy zivotni styl to chce brat trosku v ramci mezi, nic se nema prehanet
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Seva98 napsal:
Ja rybi olej beru jen kvuli EPA/DHA a kvuli vylepseni pomeru omega3:6, nic vic. By me zajimalo co jis, protoze si docela paranoidni, ten zdravy zivotni styl to chce brat trosku v ramci mezi, nic se nema prehanet
To me je jasne proc to beres, nicmene na tech tabletách rybiho tuku něco bude, protože většina tech levných, který si urcite i ty kupuješ nejsou vyrabeny jen za studena a tam pak jde ta kvalita do haje, stejne jako u oleje třeba olivového... Na omega 3 je urcite lepsi lnenej olej. Ten ale zase rychle zlukne.. Jinak co ja jim není podstatny, ale taky jsem to nebral moc vazne jako kazdej. Jenze ted na tom nejsem zdravotne uplne ok a clovek to pak vidi a bere všechno jinak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yura napsal:
Loudy napsal:
yura napsal:
nahanet kalorie jen tucnym masem a plesnivejma orechama ze supermarketu...


Až na to, že maso má být libový
aha a to si jako vycetl zase kde? To jako ze si ten lovec nebo zberac vyrizl z ulovene zvere jen libove a tu energii v tuku tam nechal? Se spamatuj.. Tucny maso opravdu bio jako hovezi, kachni, kruti atd.. je zdrave, ale ne to vyhonene chemii, protože většina tech sracek se uklada prave do tuku..


Zajímaly by mě ty sračky, co jimi jako myslíš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yura napsal:
Seva98 napsal:
Ja rybi olej beru jen kvuli EPA/DHA a kvuli vylepseni pomeru omega3:6, nic vic. By me zajimalo co jis, protoze si docela paranoidni, ten zdravy zivotni styl to chce brat trosku v ramci mezi, nic se nema prehanet
To me je jasne proc to beres, nicmene na tech tabletách rybiho tuku něco bude, protože většina tech levných, který si urcite i ty kupuješ nejsou vyrabeny jen za studena a tam pak jde ta kvalita do haje, stejne jako u oleje třeba olivového... Na omega 3 je urcite lepsi lnenej olej. Ten ale zase rychle zlukne.. Jinak co ja jim není podstatny, ale taky jsem to nebral moc vazne jako kazdej. Jenze ted na tom nejsem zdravotne uplne ok a clovek to pak vidi a bere všechno jinak.


EPA a DHA mají delší řetězec než alfa-linolenová obsažená např. právě v lněném semínku a konverze alfa-linolenové na EPA a DHA jde v těle hodně pomalu a těžce, takže nějaký zdroj těchto kyselin ve stravě je žádoucí mít.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 3:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:
yura napsal:
Loudy napsal:
yura napsal:
nahanet kalorie jen tucnym masem a plesnivejma orechama ze supermarketu...


Až na to, že maso má být libový
aha a to si jako vycetl zase kde? To jako ze si ten lovec nebo zberac vyrizl z ulovene zvere jen libove a tu energii v tuku tam nechal? Se spamatuj.. Tucny maso opravdu bio jako hovezi, kachni, kruti atd.. je zdrave, ale ne to vyhonene chemii, protože většina tech sracek se uklada prave do tuku..


Zajímaly by mě ty sračky, co jimi jako myslíš.

Od sracek ze zmutovane potravy kterou ty zvířata vykrmujou az po leky co dostavaji a všechno se uklada hlavne do tuku toho zvirete. Jestli veris, ze mrazene kure s polska je proste jen zdrave kureci maso, stejne jako zabita slepka nekde z vesnice, tak si tomu ver, kazdyho věc..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já zase nevěřím tomu, že všechno se "dopuje chemikáliema", nedělaji se veterinární kontroly a všechno je podplacený...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi by to do palea chtělo zvířata krmený paleem :-)

Jinak díky moc za vaše postřehy.

Ještě bych se zeptal, jestli se někde řeší paleo s ohledem na krevní skupinu.
Zrovna jsem dělal nějaký test a vyšlo mi, že bych měl jíst vše, tj. i obilniny. Byla to řada otázek co člověk spontáně jí, na co máchuť a jak se potom cítí. Napadlo mě, jestli to není to skupinou. Mám krev. skupinu A, o které se píše "zemědělci", ktežto "B" se chápou spíše jako "lovci", tj. A spíš méně masa, B zase masa hodně (to je zase z nějaké knížky).




Loudy napsal:
Tak můžeme se domnívat, že zvířata dřív musela mít pohyb, aby mohla sama vůbec přežít a neležela se sračkách jako teď. Jediný pohyb pak je ke korytu a na jatka. Z toho se dá usuzovat, že zvířata, mající pohyb a obvyklou stravu, musela mít libovější maso než zvířata produkovaná z továren. Občas stačí použít trochu mozek a myslet.
Tím něříkám, že dřív nebyl bůček a nejedli ho, protože většinou sežrali komplet celý zvíře, vyjma srsti

Píšeš tady o mase vyhoněném chemií. Můžeš se nějak rozepsat, v tomhle nejsem moc vzdělanej. Já totiž myslel, že třeba kuřata jsou speciálně vyšlechtěná, aby tak nabírala rychle do prsou a krmená nějakou kukuřicí a naprosto bez pohybu, protože ani neumí chodit. To samý u krav, ale ty se většinou alespoň udrží na nohou.

Ale třeba se pletu. Nechám se moc rád poučit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Paleo - negativa, rizika? Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: