Pár dotazů k hubnutí


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pár dotazů k hubnutí  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Pár dotazů k hubnutí
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kotysek


PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 8:50 pm    Předmět: Pár dotazů k hubnutí Odpovědět s citátem

Ahoj,
o mně: 31 let, 178 cm, 91 kg, celý život hraju fotbal (2-3x týdně). Metabolismus spíše podprůměrný. Opakovaně jsem začínal s posilkou, většinou nevydržel déle než 6 měsíců. Teď cvičím asi 5 měsíců, nabral jsem 4-5 kg (vizuálně zdá se snad na svalech ). Chtěl bych během 2 měsíců zhubnout zpět na 86-87 kg bez ztráty svalů. Teorie mám načteno výrazně více než odcvičeno . A mám pár konkrétních dotazů:

1) Sacharidové vlny vs. junk food day
Obecně chápu, že cílem je ošálit tělo, aby si nezvyklo na dietní režim. Je lepší 6 dní v týdnu držet kcal příjem pod výdejem a 7. den se "nafutrovat mekáčem". Nebo je lepší fakt každý den střídat příjem sacharidů jak na houpačce?

2) Bílkoviny v době hubnutí
Můj současný jídelníček ("/" znamená "nebo"):
- inst. vločky 75g, čaj, vícezrnný rohlík s tuňákem;
- ovocný tvaroh 140g, jablko;
- oběd v restauraci (polévka + snažím se o kuřecí/krutí/hovězí + rýže/těstoviny/brambory), cola zero
- rýžové chlebíky (4ks) nebo vícezrnný rohlík nebo crispbread;
- (trénink), sachariďák nebo banán
- kuřecí/ryba 200g + rýže/těstoviny/zelenina
- ovocný tvaroh 140g / mléko 0,4l / jablko / jogurt / proteiňák
- během dne piju čistou vodu, neperlivou slazenou matonku nebo šťávu
Doporučíte mi nějaké změny? Během nabírání jsem do toho jedl i sladkosti a sem tam bílé pečivo

3) Pití
Někde jsem četl 4-5 litrů čisté vody za den. Nevím jestli bych se z toho nepos***, ale každopádně bych pořád byl na malé. Vypiju tak 2-3 litry za den a radši bych slazenou neperlivou mattoni (17 kcal / 100 ml). Je důležité aby to byla čistá voda?

4) Sachariďák po tréninku, proteiňák večer
Je to dobrý nápad během fáze hubnutí?

5) Kardio a cvičení
Co dřív během tréninku? Snížit počet cviků na partii ze 3 na 2, abych stihl na konci 20 minut kardio? Cvičit s menší váhou více opakování? Cvičit dynamičtěji? Kratší přestávky mezi cviky? Když budu střídat dny: fotbal, posilka, volno, fotbal, posilka, fotbal, volno - stačí to? Měl bych i v posilce cvičit kardio, AE či ANAE trénink?

Předem díky za rady a omlouvám se, jestli jsem zapomněl na nějaký údaj nebo opakuji stejné dotazy jako někdo předem mnou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 9:11 pm    Předmět: Re: Pár dotazů k hubnutí Odpovědět s citátem

1) když už sachr. vlny, tak každý den střídat podle rozpisu. Junk food 1x týdně se mi zdá v rýsovačce dost.

2) ovocný tvaroh nahradit obyčejným polotuč., neperlivá slazená matonka vynechat nebo omezit , šťáva určitě vynechat , u polévky se snaž vybírat bez smetany, nejlépe vývar.

3) čistá voda je nejlepší , slazená má dost cukrů, jen se podívej kolik je ve 100ml - a ty bys vypil třeba 20x100ml.
3-4 litry budou optimální.

4) sachariďák spíš vynech , proteiňák kdykoliv během dne je OK.

5) moc otázek, nastuduj něco na hlavní stránce, je tam toho dost a možností je hodně. Zařaď spíše aerobku, cca 30-60min. V posilce větší váhy, méně opakování, kratší pauzy, ať je větší výdej :-).

Snad jsem pomohl, ahoj.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
whoo


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

v podstate suhlasim s Frozz.om len bod c.5: kedze hras futbal 2x za tyzden mas dost dobry vydaj energie tam, kedze sa nabehas viac ako hodinu urcite. Takze po treningu v posilovne by som zaradil iba 15 minut aerobky (nie kardia) aby si zbytocne nepalil tie svaly kedze chces schudnut iba zopar kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 8:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

já stále žiji v domění, že aerobka=kardio, aerobní trénink=trénink pro zlepšení kardiovaskulárního systému, možná se zase něco změnilo..., rád se nechám poučit, nechci být hloupý...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuše


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

snažím se taky o redukci, kardio vynechávám, cvičím stylem 8-10 opakování v sérii (většinou 10 sérek na cvik - s přiměřenou vahou pro počet opakování), přestávku mezi nimi mám 20 sekund a míň, po tréninku dávám PTN s nízkým GI....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
whoo


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 9:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
já stále žiji v domění, že aerobka=kardio, aerobní trénink=trénink pro zlepšení kardiovaskulárního systému, možná se zase něco změnilo..., rád se nechám poučit, nechci být hloupý...

myslel som tym drzat tepovu frekvenciu napriklad medzi 120-140. Kardio trening sa rata pri trocha vyssej TF (v jeho veku cca nad 155).
Aby nevznikali nedorozumenia ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
já stále žiji v domění, že aerobka=kardio, aerobní trénink=trénink pro zlepšení kardiovaskulárního systému, možná se zase něco změnilo..., rád se nechám poučit, nechci být hloupý...


aerobka je uz treba i zrychlena chuze, kardio trenink by mel trenovat trosku i to srdce, tzn. jak bylo receno HIIT.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
cipinek


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Prasopes. napsal:
cipinek napsal:
já stále žiji v domění, že aerobka=kardio, aerobní trénink=trénink pro zlepšení kardiovaskulárního systému, možná se zase něco změnilo..., rád se nechám poučit, nechci být hloupý...


aerobka je uz treba i zrychlena chuze, kardio trenink by mel trenovat trosku i to srdce, tzn. jak bylo receno HIIT.


já si myslím, že to tady začal rozdělovat nějaký pseudomyslitel a banda dalších pseudomyslitelů mu na skočila..., nechceš mi snad tvrdit, že zátěž v aerobním pásmu do anaerobního nebude aspoň trošku trénovat srdce...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Opravdu si nemyslím, že běh v konverzačním tempu (což je aerobka) ti nějak výrazně zlepší srdeční činnost oproti HIITu třeba.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
harry


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prasopes: poslouchat ty tvoje moudra tady, to teda stojí za to...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo takhle řeknu líp:

Aerobní aktivita - měla by být v aerobním pásu.

Pokud provozuješ například kondiční box atd. většinou se dostáváš z AE do AN pásma, resp. je to AE/AN cvičení a nikdy ne čistá "aerobka" resp. aerobní aktivita.
Jenže pokud poběžíš po rovince v konverzačním tempu, tak se maximálně trošku zapotíš, ale je to jenom "rychlejší chůze" a tím rozhodně srdeční sval neposílíš.
Takže je opravdu třeba si uvědomit, co aerobní a anaerobní aktivity jsou a nejsou.
A jak jsem řekl, pokud bereme čistou aerobní aktivitu, tak tím srdce moc neposílíš a je to stejné jako zvedat prázdnou osu a myslet si, že mé svaly si z toho sednou na prdel.

To, že v "aerobních aktivitách" jak jsou podle mne špatně nazývány aktivity jako právě aerobik, kondiční box atd. posílíš srdce je pravda, ale zase poud se na to podíváš takhle:

Instruktor - pro něj je to aerobní aktivita a stěží se zapotí.
Lepší jedinci v tříde - zezačátku aerobní ke konci pak anaerobní aktivita
Tlustá pání co přišla na první hodinu - téměř od začátku anaerobní výkon

Poslední dva typy srdce toudle "aerobní aktivitou" srdce posílí, protože se jedná pro ně o aktivity AE/AN a AN aktivitu, ale první pokud se u toho stěží zapotí to žádnej velkej stimul pro srdce nebude.

Takže takhle. Pokud jsem se někde spletl budu RÁD, když mne tedy opravíš.

ps.

tzn. abys pochopil to, co dodava ten stimul pro srdce a jeho zlepseni je prave Anaerobni cast. Tzn. prave samotnej HIIT je pro srdce velice dobre, zatimco beh v konverzacnim tempu je pro srdce temer nulovy prinos.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
kid


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Někdy to sice také rozlišuji ale je to zbytečné slovíčkaření, dlouhá léta se opravdu pojmy kardiovaskulární trénink a aerobní trénink považovaly za synonymum.

Popisuješ jednotlivé metody, to je stejné, jako v posilování při rozvoji jednotlivých druhů síly. Pořád je to posilování i když v jiném pásmu rozvoje....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kide spis mi slo o to, ze pokud budu opravdu behat v konverzacnim tempu po rovince pro nejake spaleni kJ, tak to pro srdecni sval nebude mit skoro zadny prinos, oproti treba HIITu, kde ti srdce vyskoci skoro z tela, proto jsem to rozlisoval a proto jsem napsal, ze je treba uvedomit si, ze tam ty rozdily alespon nejake jsou.

Pokud mas nejaky solidni zaklad a neco malo o tom vis, tak mozna to slovickareni skutecne je, nicmene i tak si myslim, ze AE|AN nebo AN cviceni maji pro srdecni sval rozhodne vetsi stimul nez aerobni cviceni -> z ceho samotne oznaceni "aerobka" vzniklo, ted se do toho zarazuje spousta sportu/pseudosportu do aerobky, proto se mi to prestava osobne libit, protoze ted uz jenom trosku zrychlis chuzy a muzes o sobe rict, ze provozujes aerobku, nicmene pak uz ale neplati, ze takova aerobka posiluje napriklad srdecni sval atd. kdyz tvoje tepovka se hnula z klidove o nejake 2 tepy .)

edit. tzn. ANO mas pravdu, "posilovani to porad je" nicmene uz pro nej plati take trosku jina pravidla a rozhodne nejde tedy rict, ze striktne

AEROBKA = KARDIO v dobe, kde uz do aerobky spada snad i hrani sachu ,)
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.


Naposledy upravil Prasopes. dne po březen 26, 2012 3:17 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 3:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A kluci, co když jenom žiju? To přece taky pálím tuky za přístupu kyslíku... takže to je taky aerobní aktivita? :-))

A rozlYšoval je fakt pěkný slovo pse.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je mi líto ale i trénink hluboko v aerobní zóně má vliv na kardiovaskulární systém.

Pokud se ti nezdá, že se někdo fláká, tak mu napiš, ať zvedne tepovku a nesnaž se předělat názvosloví. To že jsou zaměňovány pojmy a průjmy ještě neznamená, že je chyba v něm.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pár dotazů k hubnutí Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: