Piškoty Opavia


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Piškoty Opavia  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Piškoty Opavia
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flink


PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
flink napsal:
Celá historie kolem piškotů mi přijde jako účelová akce novináře, který si potřebuje udělat jméno, protože upadnul do zapomnění. Jestli mi něco nechutná, nebudu to kupovat a možná si na to občas vzpomenu s určitou mírou nostalgie. Ale abych šel téměř cinkat klíči na nějaké náměstí jen proto, že nějaký pisálek potratil svou investigativnost, mi přijde poněkud zvrácené. Davová hysterie se šíří mezi ovčany úplně stejně, jako tomu bylo v případě špekáčků nebo zdražování piva nebo přesunu výroby piva...chce to jen rozum do hrsti, protože sám vím dostatečně dobře, jestli se mi vyplatí plnit nákupní košík na základě nějakých verbálních zblitků novinářské lúzy...

Pokud někdo s prominutím zkurví produkt, který měl desítky let určitý vysoký standard kvality a pak drze lže zákazníkům, jsem rád, že na to někdo poukáže. A pokud někoho, kdo nechce platit za poprůměrnou kvalitu velké peníze, označíš za "ovčana" jen proto, že bere tuhle informaci na vědomí, pak se obávám, že chyba vnímání je spíš na tvé straně.


Nemáš pravdu. Když na to někdo poukáže, aniž by si z toho dělal vlastní prospěch, to je O.K. Na stránkách Ronnieho je takových lidí nesčetně, i když ne všichni dovedou poradit dobře. A takových serverů je samozřejmě dostatek na to, aby existovala obecná informovanost. Ale pořád je většina lidí, která se po informacích bude pídit jen okrajově a vezme zavděk zpravodajstvím s předpřipraveným názorem, aby se vědělo, jestli kývat letos hlavou zleva doprava nebo naopak. Tahle informace je připravena za účelem šokovat, vyvolat emoce a přitáhnout pozornost. Obsah informace je naprosto lhostejný, vlastně když bude klamavá, je to jedno. Stačí se podívat na praxi plátků jako je Blesk a počíst si v jejich "perlách". Ani ne před půlrokem na ČT investigativně informovali o tom, že se v zahraničí nevyplatí dělat normální nákup. Dnes všichni ví, že to minimálně rok není pravda. Na echt české Škodovce, jsou opravdu české věci v podobě plastových kliček u dveří. Becherovka se dělá na Slovensku. Telecí párky nežere ani pes, a to byly kdysi vynikajícím zpestřením času u ohně. Rozdíl mezi rohlíkem v Kauflandu a v Albertu v brněnských podmínkách je nejen hmatatelný, ale dá se i zvážit. Tyhle a podobné informace mi nepřinesli "tribunové lidu", za které se novináři vydávají. Tahle žumpa vůbec neřeší nějakou správnost věci, morálka je pro ně zbytečná a veřejné mínění je pro ně jen pouhý předmět pro manipulaci. A taky nemáš pravdu v tom, že jsem označil za ovčana každého, kdo chce platit mnohdy neskutečnou cenu. Ovčanem míním toho, kdo má před sebou dostatek informací, ale je líný si je přetřídit a vezme za svůj většinový názor.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já souhlasím s flinkem, prostě je sice fakt že to zmršili, ale nejsou ani náhodou jediní a Tuna si na tom tak trochu udělal obrovskou reklamu - v kolika denících, televizích atd. teď jeho pořad citovali...
Přitom kdybych měl vzít jako příklad, třeba i klidně Opaviu - před cca rokem naprosto bez povšimnutí zrušili taky jeden z dávno vyráběných produktů - oplatky Vlnky. V současné době chtěji nahradit Bebe sušenky nějakými svými z Nizozemska...
a to jen opavia,ale těch výrobců co změnli receptury, nenápadně zmenšili obaly, přesunuly výrobu atd... prostě si vypíchl jednoho a ty výsledky (a objektivní 100% je jen ta chemická analýza) mu nějak nevyšly... a právě mi vadilo, že i tak se z toho snaží vytřískat senzaci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

flink napsal:
Celá historie kolem piškotů mi přijde jako účelová akce novináře, který si potřebuje udělat jméno, protože upadnul do zapomnění. Jestli mi něco nechutná, nebudu to kupovat a možná si na to občas vzpomenu s určitou mírou nostalgie. Ale abych šel téměř cinkat klíči na nějaké náměstí jen proto, že nějaký pisálek potratil svou investigativnost, mi přijde poněkud zvrácené. Davová hysterie se šíří mezi ovčany úplně stejně, jako tomu bylo v případě špekáčků nebo zdražování piva nebo přesunu výroby piva...chce to jen rozum do hrsti, protože sám vím dostatečně dobře, jestli se mi vyplatí plnit nákupní košík na základě nějakých verbálních zblitků novinářské lúzy...

Já myslím že tohle je přesně účel novinařiny, poukázat na problém a ukázat ho širší veřejnosti, která by si ho jinak třeba nevšimla.
Do budoucna si třeba jiné firmy 3x rozmyslí, než budou chtít začít šidit něco jiného.

Taky to vzdělává spotřebitele a na základě podobných pořadů se stále více lidí zajímá o to, co a jak se vyrábí a o složení potravin. Protože nakonec stejně o tom co a jak se bude vyrábět rozhodují peněženky spotřebitelů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarka.sedlakova81


PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 4:11 pm    Předmět: Donutili je Odpovědět s citátem

Je super, že opavia musí uvádět kde byl výrobek vyroben. Ten kdo čte, se může hnusům z Polska vyhnout. Super :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Piškoty Opavia Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: