Po operaci slepého střeva


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Po operaci slepého střeva  Úvodní stránka -> Trénink -> Po operaci slepého střeva
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Royi


PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 7:58 pm    Předmět: Po operaci slepého střeva Odpovědět s citátem

Zdravim všechny, mám takovej dotaz, v pondělí jsem byl na operaci se slepákem a zajímalo by mě jak jste se po tom vraceli zpátky ke cvíčení a stravě atd.. Teďka mám mít tzv. bezezbytkovou dietu, po měsící bych prý mohl začít jíst normálně tak nevím jestli pak můžu i suplementaci. Taky by mě zajímalo jestli jste se nějak "udržovali" protože min. měsíc nesmím do fitka a jelikož už jsem měl problémy předtím tak jsem nebyl ve fitku skoro 2,5 měsíce . Díky moc ;)
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g3rtrud


PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čo myslíš tým "udržovali"? Keď ti zakázali cvičiť tak necvič. Suplementy podľa mňa nemajú zmysel keď necvičíš, len normálne jedz.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byl jsem hospitalizován s podezřením na zánět slepého střeva - slepák mi vyndali, ale ten byl v pořádku. Potom jsem strávil asi 5 dnů na jipce a další skoro 3 týdny v nemocnici s vrozenou vadou na močovým měchýři s tím, že jsem málem umřel . V nemocnici jsem se přežíral čokoládama apod. přestože jsem asi nějakou dietu měl mít. Když jsem vylezl tak mi doktoři řekli, že nemám min. 3 měsíce nic dělat a hned z nemocnice, že mám jít domů a týden ležet. Ještě ten den jsem šel do školy a ten samý týden jsem už lehce posiloval. Po měsíci jsem začal naplno.

Takže srát na doktory Hlavně to akorát nepřehnat a cejtit se v pohodě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 2:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Heleď s timhle bych byl opatrnej, tohle tady psát. OK, u tebe to fungovalo, ale znám i lidi, co se zachovali přesně jako ty a pokurv*li si to tak, že nemůžou sportovat do konce života a maji trvalý následky. Je to individuální.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 7:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jachym napsal:
Heleď s timhle bych byl opatrnej, tohle tady psát. OK, u tebe to fungovalo, ale znám i lidi, co se zachovali přesně jako ty a pokurv*li si to tak, že nemůžou sportovat do konce života a maji trvalý následky. Je to individuální.


Podle mě by se mělo podle pocitu a nic nepřehánět
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kyselinovzdorny kytovec


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To seš teda diamonde s prominutím pěknej vůl takhle riskovat zdravi kvůli posilovně. A rozhodně tady neraď takový voloviny, že má srát na doktory; když seš po operaci, poslední co bys měl dělat je honit si svaly v posilovně. Zdraví má každý jenom jedno, třeba to jednou taky pochopíš až budeš mít trvalé následky, s takovým přístupem to nejspíš nebude ani dlouho trvat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g3rtrud napsal:
Čo myslíš tým "udržovali"? Keď ti zakázali cvičiť tak necvič. Suplementy podľa mňa nemajú zmysel keď necvičíš, len normálne jedz.


Tím jsem myslel jestli si dá třeba po 3. týdnu už jezdit na kole nebo tak, prostě nějaký lehčí sporty...
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na to bych se právě zeptal svýho doktora, v tomto ohledu bych si nezahrával. Radši budu o týden dýl v klidu než pak za nějakou dobu zjistit, že sem něco uspěchal a další měsíce a třeba i dýl být nějakym způsobem handicapovanej. To co tady psal Diamond je podle mě fakt kravina a to že to fungovalo na něm, to může být hodně rád, a otázka je jestli třeba se to ještě neprojeví. Věř tomu, že pokud ti řeknou, že máš být v klidu, jasně nejde to brát uplně doslova, někdy to třeba je přehnaná starost, ale oni to neřikaji pro nic za nic a to že se "cítim v pohodě" vůbec nic neznamená. Zrovna s timhle bych si nezahrával. Diamonde ty si ser na doktory, třeba budeš mít štěstí, ale nepiš to tady ostatnim.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tsunami


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Viděla bych to na absolutní klid do vyndání stehů. Po vyndání stehů nezanedbávat masáž jizvy. Klidně pak můžeš začít s intenzivními procházkami, lehké jízdě na kole. Pak přidej nějaké izolované cviky, kde se významně nezapojuje břišní stěna (např. triceps na kladce, lýtka, biceps, před a zakopávání) a postupně cviky přidávat. Hlavně to nesmí bolet a nějak moc tahat v jizvě. A až po 1-2 měsících to srovnávat do normálních tréninkových kolejí, to už dle pocitu. Ale ten měsíc tam není ze srandy. A suplementy dej, až budeš po tom 1-2 měsících cvičit více. Zatím to stejně je zbytečné. Snad ti to nějak pomohlo :)
_________________
Běda muži, kterému žena vládne.
Moje stránka o zdravém vaření: https://www.facebook.com/TsunamiVari
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tsunami napsal:
Viděla bych to na absolutní klid do vyndání stehů. Po vyndání stehů nezanedbávat masáž jizvy. Klidně pak můžeš začít s intenzivními procházkami, lehké jízdě na kole. Pak přidej nějaké izolované cviky, kde se významně nezapojuje břišní stěna (např. triceps na kladce, lýtka, biceps, před a zakopávání) a postupně cviky přidávat. Hlavně to nesmí bolet a nějak moc tahat v jizvě. A až po 1-2 měsících to srovnávat do normálních tréninkových kolejí, to už dle pocitu. Ale ten měsíc tam není ze srandy. A suplementy dej, až budeš po tom 1-2 měsících cvičit více. Zatím to stejně je zbytečné. Snad ti to nějak pomohlo :)


To Jachym: Takto nějak jsem samozřejmě začal Neříkám, že jsem vyšel z nemocnice a začal zvedat svoje maxima . . .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, to píšeš teď, ale z tohoto:

"eště ten den jsem šel do školy a ten samý týden jsem už lehce posiloval. Po měsíci jsem začal naplno.

Takže srát na doktory"

to moc jasné není, navíc jsem měl námitky hlavně k té poslední větě obecně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady totiž jde o jednu důležitou věc. Ono tady ty doporučení většinou nejsou vůbec proto, že by to fyzicky člověk nezvládl, ale kvůli něčemu jinému... ilustruju na příkladu, který se opravdu stal. Můj kamarád byl na operaci menisku. Po operaci mu dali berle, který měl nosit 2 týdny a pak měl 2 měsíce být bez sportu. Řekl si přesně to co asi ty. Po pár dnech zjistil, že může v pohodě chodit bez berlí, a za 2 týdny už se cítil uplně normálně takže začal normálně zase sportovat. U něho konkrétně to byla jízda na kole, která navíc se dá říct je na kolena velmi šetrná v porovnání třeba s během... jenže.... ti doktoři dobře věděli proč mu tohle řikali. Došlo totiž k tomu, že se vysekal a při tom pádu, který by jinak asi byl jen několik šrámů a modřin, se mu to celý "rozpadlo", protože to ještě nebylo 100% zahojený. Následně musel na další operaci a dneska má trvale omezenou hybnost kolena a třeba běhat už nemůže vůbec a asi už mu to tak zustane...

Čili jsem chtěl říct hlavně to, že tam nejde o to, že by to člověk nezvládl, ale spíš o to, že přitom hrozí mnohem větší riziko, že se něco stane a pak jsou následky mnohem horší než normálně. Můžeš mít štěstí, on taky mohl, nemusel se vysekat a mohl dneska říct, že se na to taky vykašlal, po 2 týdnech začal sportovat a koleno je v pohodě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je jiná
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Royi


PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Super díky moc všem, počkám až mi vyndaj stehy a pak začnu chodit na procházky. Poptám se doktora kdy bych mohl začít cvičit alespoň ty izolovaný a začnu spíš na strojích no a po těch 6ti týdnech začnu přídávat zbytek :) DÍKY moc
_________________
"Train smart. Eat right. Sleep 10 hours day" - Jay Cutler
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tsunami


PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Royi napsal:
Super díky moc všem, počkám až mi vyndaj stehy a pak začnu chodit na procházky. Poptám se doktora kdy bych mohl začít cvičit alespoň ty izolovaný a začnu spíš na strojích no a po těch 6ti týdnech začnu přídávat zbytek :) DÍKY moc

Ano, tak by to mělo vypadat, jinak přeju rychlou rekonvalescenci!! :)
_________________
Běda muži, kterému žena vládne.
Moje stránka o zdravém vaření: https://www.facebook.com/TsunamiVari
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Po operaci slepého střeva Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: