Podpora při učení


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Podpora při učení  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Podpora při učení
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Za co vyhodit peníze na podpou učení?
Lecitin
13%
 13%  [ 15 ]
Ginko biloba
9%
 9%  [ 11 ]
Vitamimy B, Hořčík
1%
 1%  [ 2 ]
Piracemtam
12%
 12%  [ 14 ]
Jiné
15%
 15%  [ 18 ]
Nekupovat vůbec nic
47%
 47%  [ 54 ]
Celkem hlasů : 114

Autor Zpráva
Freimen


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Triton napsal:
Nevim no,podle mě jsou deprese jsou podleměpři učení to poslední,co je potřeba, toho stresu už je dost ze zkoušek, že?
Zkoušel jsem Piracetam a podobné věci nikam to nevedlo .......

Doporučuji všem, jak už tu jednou psal tušim Freimen (timto zdravim ) Lecithin a Pangamin ,
jako povzbuzovač do učení mi výborně pomáhal rozpustný vitamin C,
při přestávkách mezi haldami skript popíjet dobrý šálek maté či kávy, doporučuji procházky či jinou relaxaci.........
samosřejmostí je zobání čokolády a podobných věci
a když už mi to do hlavy k večeru nelezlo a hlava mi pukala, dal jsem si jedno vychlazené a ještě nějakou tu hodinku se do toho dalo koukat....

Ahoj, jj, byl to tenhle příspěvek :
Freimen napsal:
Už to tu bylo, ale že by někdo mohl být v úzkých, tak to letos napíšu znovu...

Nejlepší věc je Lecithin, musí se dávkovat minimálně 3g/den, dávkuju po snídani, obědě a večeři 1g...Jeho význam je v tom, že je to zjednodušeně řečeno potrava pro mozek a vydržíš se tedy učit a soustředit déle, aniž by začala bolet hlava...

Pokud přituhuje, mám dobré zkušenosti s Memoplus - je to na rostlinné bázi a je to na stimulaci a koncentraci, zlepšuje to průtok krve mozkem a tedy jeho okysličení - dávkovat 1 ráno, popř. další hned po obědě, nikdy ne odpoledne, neusnul bys, což je strašně důležité se ve zkouškovém vyspat...

Samozřejmostí je Bkomplex a vit.C alespoň gram (eliminuje to neg. působení stresových hormonů)...

Další důležitá věc je pít alespoň 6 litrů denně. Zní to šíleně, ale na koleji to díky mě vyzkoušelo už několik lidí a potvrdili mi, že jim to nehorázně v učení pomohlo - chodíš sice po každé otázce chcát, ale je to perfektní účinek

Nikdy nesahat na Piracetam, je to chemie jako kráva, mění to i složení a smrad potu a vystupuje to kožními póry z těla ven - je to dobré pro babky, které neví už ani kde bydlí...

Pídil jsem se po DMAE, což se zdá být jako velmi účinné, ale podle ohlasů na internetu jsem získal názor, že po vysazení jsi v prdeli a bez toho se pak už nic nenaučíš (říká se tomu ve farmakologii "rebound fenomén - zítra mám z ní zápočtový test )
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Peca


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

frei s tim co si napsal naprosto souhlasim,nevim teda jak to je s tim potem,ale jinak dobre napsane,lecitin+ vitaminy,piracetam je sracka,pokud uz chce nekdo experimentovat s kyselinou gama amino maselnou,tak je lepsi treba prirodni preparat -Valerianske kapky neboli kozlik.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bony1


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
Nejlepší věc je Lecithin, musí se dávkovat minimálně 3g/den, dávkuju po snídani, obědě a večeři 1g...Jeho význam je v tom, že je to zjednodušeně řečeno potrava pro mozek a vydržíš se tedy učit a soustředit déle, aniž by začala bolet hlava...

Pokud přituhuje, mám dobré zkušenosti s Memoplus - je to na rostlinné bázi a je to na stimulaci a koncentraci, zlepšuje to průtok krve mozkem a tedy jeho okysličení - dávkovat 1 ráno, popř. další hned po obědě, nikdy ne odpoledne, neusnul bys, což je strašně důležité se ve zkouškovém vyspat...

Samozřejmostí je Bkomplex a vit.C alespoň gram (eliminuje to neg. působení stresových hormonů)...

Další důležitá věc je pít alespoň 6 litrů denně. Zní to šíleně, ale na koleji to díky mě vyzkoušelo už několik lidí a potvrdili mi, že jim to nehorázně v učení pomohlo - chodíš sice po každé otázce chcát, ale je to perfektní účinek

Nikdy nesahat na Piracetam, je to chemie jako kráva, mění to i složení a smrad potu a vystupuje to kožními póry z těla ven - je to dobré pro babky, které neví už ani kde bydlí...

Pídil jsem se po DMAE, což se zdá být jako velmi účinné, ale podle ohlasů na internetu jsem získal názor, že po vysazení jsi v prdeli a bez toho se pak už nic nenaučíš (říká se tomu ve farmakologii "rebound fenomén - zítra mám z ní zápočtový test )
[/quote]

Jediná "potrava" pro mozek (energie pro metabolismus neuronů) je glukóza. Neurony nemůžou brát energii jinak, než z glukózy. Ideální před zkouškou (i během učení) jsou glukózové bonbóny (hroznový cukr) :-) Ale vim, jak jsi to myslel - mozek spotřebovává i lecitin. Lecitin je fosfolipid důležitý pro stavbu buněčných membrán a je prekurzorem cholinu. Typicky se používá u pacientů proti demencím a proti "stárnutí" (posiluje paměť atd.). Stejně jako piracetam - u zdravých nemá takový účinek (spíše se užívá preventivně), ale nějaký tam u někoho přeci jen je (při pravidelném užívání).

Memoplus = kombinace ginkgo, guarana, echinacea, hořčík, vitamín B12.

Piracetam - nadměrné pocení je jen ojedinělý vedlejší účinek. Ano, může se vyskytnout, ale takovéto všemožné vedlejší účinky má kdeco... Cigarety, alkohol nebo steroidy vám rozhodně uškodí více, než piracetam.

DMAE = dimetylaminoetanol, stimuluje produkci cholinu a zároveň je i prekurzorem cholinu. (Cholin - prekurzor acetylcholinu = neurotransmiter přenášející vzruchy v nervové soustavě). DMAE patří do stejné skupiny látek ovlivňujících centrální nervový systém jako piracetam - kognitiva (ovlivňují pozitivním směrem kognitivní funkce). DMAE se ale v klinické praxi moc neujal, protože u spousty jedinců způsobuje deprese. Rebound fenoménem se označuje spíše opačný případ - kdybys něco uměle (farmakologicky) tlumil a pak to přestal tlumit (nastane reakce nazývaná RF, návratová reakce), pomocí DMAE naopak produkci podporuješ a po vysazení nastane opak - syndrom z odnětí látky (withdrawal syndrom).


Naposledy upravil Bony1 dne po leden 28, 2008 12:10 am, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bony1


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peca napsal:
tak je lepsi treba prirodni preparat -Valerianske kapky neboli kozlik.

Jenže ty mají na učení opačný efekt (utlumují) - užívají se při nespavosti, pro zklidnění, mírné deprese a podobně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bony1


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně teď používám Celitin - kombinace ginkga (40 mg) a lecitinu (1000 mg). 90 kapslí stojí kolem 200 Kč.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peca


PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bony1 napsal:
Peca napsal:
tak je lepsi treba prirodni preparat -Valerianske kapky neboli kozlik.

Jenže ty mají na učení opačný efekt (utlumují) - užívají se při nespavosti, pro zklidnění, mírné deprese a podobně.

mas castecne pravdu,jenze pokud nejsi nevyspany a davka kozliku neni prilis velka,lze jej pouzit i pres den,normalne se to tak i dela,pokud by nekdo trpel ospalosti muze jej uzivat na noc,bude rano krasne odpocaty a hladina gaba bude zvysena i tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bony1


PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 12:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peca napsal:
mas castecne pravdu,jenze pokud nejsi nevyspany a davka kozliku neni prilis velka,lze jej pouzit i pres den,normalne se to tak i dela,pokud by nekdo trpel ospalosti muze jej uzivat na noc,bude rano krasne odpocaty a hladina gaba bude zvysena i tak.

Ano, máš pravdu, i to je možnost :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ax+b=c


PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pytal som v lerarni Piracetam a nechcel mi nic take dat.
to je ako mozne ?
alebo to ma iny obchodny nazov ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Broken


PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkus se zeptat na pirabene nebo geratam.
_________________
Kdyz jsem byl mlady,byl jsem namysleny.Ale ted uz nemam chybu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ax+b=c


PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dobre dikes toto uz je v pohode.
takze skusim dat denne 5g pirabene, 5g lecitinu, 2g cecka, 3x b komplex, a vela kavi s glukozou potom napisem ako to ucinkovalo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ax+b=c napsal:
dobre dikes toto uz je v pohode.
takze skusim dat denne 5g pirabene, 5g lecitinu, 2g cecka, 3x b komplex, a vela kavi s glukozou potom napisem ako to ucinkovalo

jak se to jen poslovensky... aaaa... hnacka
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ax+b=c


PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
ax+b=c napsal:
dobre dikes toto uz je v pohode.
takze skusim dat denne 5g pirabene, 5g lecitinu, 2g cecka, 3x b komplex, a vela kavi s glukozou potom napisem ako to ucinkovalo

jak se to jen poslovensky... aaaa... hnacka

co preco ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mamnoa


PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ax+b=c napsal:
CIZOPASNIK napsal:
ax+b=c napsal:
dobre dikes toto uz je v pohode.
takze skusim dat denne 5g pirabene, 5g lecitinu, 2g cecka, 3x b komplex, a vela kavi s glukozou potom napisem ako to ucinkovalo

jak se to jen poslovensky... aaaa... hnacka

co preco ?

rekl bych ze sracka...cesky... :P jsem jen laik..ale to cos napsal ze sezeres by te mohlo solidne protahnout :P
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 2:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimen napsal:
Už to tu bylo, ale že by někdo mohl být v úzkých, tak to letos napíšu znovu...

Nejlepší věc je Lecithin, musí se dávkovat minimálně 3g/den, dávkuju po snídani, obědě a večeři 1g...Jeho význam je v tom, že je to zjednodušeně řečeno potrava pro mozek a vydržíš se tedy učit a soustředit déle, aniž by začala bolet hlava...

Pokud přituhuje, mám dobré zkušenosti s Memoplus - je to na rostlinné bázi a je to na stimulaci a koncentraci, zlepšuje to průtok krve mozkem a tedy jeho okysličení - dávkovat 1 ráno, popř. další hned po obědě, nikdy ne odpoledne, neusnul bys, což je strašně důležité se ve zkouškovém vyspat...

Samozřejmostí je Bkomplex a vit.C alespoň gram (eliminuje to neg. působení stresových hormonů)...

Další důležitá věc je pít alespoň 6 litrů denně. Zní to šíleně, ale na koleji to díky mě vyzkoušelo už několik lidí a potvrdili mi, že jim to nehorázně v učení pomohlo - chodíš sice po každé otázce chcát, ale je to perfektní účinek

Nikdy nesahat na Piracetam, je to chemie jako kráva, mění to i složení a smrad potu a vystupuje to kožními póry z těla ven - je to dobré pro babky, které neví už ani kde bydlí...

Pídil jsem se po DMAE, což se zdá být jako velmi účinné, ale podle ohlasů na internetu jsem získal názor, že po vysazení jsi v prdeli a bez toho se pak už nic nenaučíš (říká se tomu ve farmakologii "rebound fenomén - zítra mám z ní zápočtový test )


Tak taky začínám, mám 2 resp. 3 a půl týdne do dnů D Dá se ten menoplus a lecitin sehnat normálka v lékárně?

Učit se mi zatim fakt nejde,koncetrace nula, unava 100%, snad všichni maj před státnicema volno aby se mohli učit, nevim proč u nás v mega blbákově zase trávim skoro celej den v nemocnici. Jsem pak tak mrtvej ve 3 když přijdu že se toho moc nenaučim

A nějaký další tipy na pomoc při učení? Na mě třeba nepůsobí kofejn absolotně
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Roumec


PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 2:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
Freimen napsal:
Už to tu bylo, ale že by někdo mohl být v úzkých, tak to letos napíšu znovu...

Nejlepší věc je Lecithin, musí se dávkovat minimálně 3g/den, dávkuju po snídani, obědě a večeři 1g...Jeho význam je v tom, že je to zjednodušeně řečeno potrava pro mozek a vydržíš se tedy učit a soustředit déle, aniž by začala bolet hlava...

Pokud přituhuje, mám dobré zkušenosti s Memoplus - je to na rostlinné bázi a je to na stimulaci a koncentraci, zlepšuje to průtok krve mozkem a tedy jeho okysličení - dávkovat 1 ráno, popř. další hned po obědě, nikdy ne odpoledne, neusnul bys, což je strašně důležité se ve zkouškovém vyspat...

Samozřejmostí je Bkomplex a vit.C alespoň gram (eliminuje to neg. působení stresových hormonů)...

Další důležitá věc je pít alespoň 6 litrů denně. Zní to šíleně, ale na koleji to díky mě vyzkoušelo už několik lidí a potvrdili mi, že jim to nehorázně v učení pomohlo - chodíš sice po každé otázce chcát, ale je to perfektní účinek

Nikdy nesahat na Piracetam, je to chemie jako kráva, mění to i složení a smrad potu a vystupuje to kožními póry z těla ven - je to dobré pro babky, které neví už ani kde bydlí...

Pídil jsem se po DMAE, což se zdá být jako velmi účinné, ale podle ohlasů na internetu jsem získal názor, že po vysazení jsi v prdeli a bez toho se pak už nic nenaučíš (říká se tomu ve farmakologii "rebound fenomén - zítra mám z ní zápočtový test )


Tak taky začínám, mám 2 resp. 3 a půl týdne do dnů D Dá se ten menoplus a lecitin sehnat normálka v lékárně?

Učit se mi zatim fakt nejde,koncetrace nula, unava 100%, snad všichni maj před státnicema volno aby se mohli učit, nevim proč u nás v mega blbákově zase trávim skoro celej den v nemocnici. Jsem pak tak mrtvej ve 3 když přijdu že se toho moc nenaučim

A nějaký další tipy na pomoc při učení? Na mě třeba nepůsobí kofejn absolotně

Tohle sem jako nerekl, ale me pomaha silene ted o svataku Extreme 2. Proste kdyz se ucim od rana, tak nekdy po obede prichazi krize a bere me spani, no a tak tam lupnu tabletu a do vecera sem fit. V 10 jdu spat a v 8 rano sem zase v supr kondici. =)
_________________
ICQ:
A: hej jsem v prdeli:D
B: Co je
A: zvedal jsem nohy ve visu a pritahoval kolena na jact-packu a narostl mi zevni sikmy sval brisni a vypadam jako presipaci hodiny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Podpora při učení Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: