Gril


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Gril  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Gril
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Freamax9


PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 3:17 pm    Předmět: Gril Odpovědět s citátem

Zdravím,

před pár dny jsem začal se sacharidovými vlnami, proto jsem si koupil elektrický gril, abych si mohl připravovat masa bez použití tuku. Ovšem pak jsem se podíval na kaloricketabulky.cz a tam udávají, že 150g grilováných kuřecích prsou obsahuje pouze 13g bílkovin. Přijde mi to divné, aby se prostým grilováním z masa vytratila víc jak polovina bílkovin. Jaký je na to Vás názor??
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj názor? Hledej jiné kalorické tabulky tak dlouho, dokud najdeš hodnotu, která ti udělá radost :-)
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freamax9


PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky :-)..

Mě jde hlavně o to, jestli to může být pravda nebo ne. Gril bych přestal používat, ty vlny chci jet pořádně a jestli ty čísla opravdu odpovídají, tak je to docela čára přes rozpočet. Maso griluji bez soli a koření a když už musím jíst takové pochoutky, tak bych si chtěl být jistý a tohle mě zarazilo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neboj se, jak jsi sám naznačil, ty bílkoviny se neztratí. Tabulky nejsou vždy pravdivé. Ani to dost dobře nejde. Maso které koupíš v hypermarketu se bude lišit od toho od soukromého malého řezníka nebo od tvé babičky z vesnice.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reichenberk


PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Freamax9 napsal:
Díky :-)..

Mě jde hlavně o to, jestli to může být pravda nebo ne. Gril bych přestal používat, ty vlny chci jet pořádně a jestli ty čísla opravdu odpovídají, tak je to docela čára přes rozpočet. Maso griluji bez soli a koření a když už musím jíst takové pochoutky, tak bych si chtěl být jistý a tohle mě zarazilo.


Udělám ti radost a uvedu tady údaje z jiné tabulky:
maso kuřecí - stehno grilované (pouze maso) 28,29
maso kuřecí - bez kůže syrové 21,40
Je to na 100 gramů a nejsou to zrovna prsa ale i tak čísla budou podobná. A aby bylo jasno - ty tabulkové hodnty jsou využitelné bíkoviny - tedy ne to co opravdu strávíš a pstavíš z toho svaly, záleží taky na tom s čím to budeš jíš, jaké množství a i kdy, neznamená to že automaticky využiješ všechno.
A proč má to grilovan maso větší podíl bílkoviny? No protože je to na 100 gramů po úpravě, takže grilováním se sníží obsah vody které je v kuřecím mase hodně - tím bude větší poměr bílkoviny. Zajímat by tě měly hodnoty před úpravou, tam se to moc lišit nebude, to bys maso musel spálit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Oživím vlákno - používáte někdo kontaktní gril?
Uvažuji na Catler GR 8012.
V troubě máme ale gril a nákup grilovací litinové pánve by stál asi tak šestinu toho kontaktního grilu.

Máte někdo zkušenosti s grilováním v "kuchyni"?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Viper007


PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Oživím vlákno - používáte někdo kontaktní gril?
Uvažuji na Catler GR 8012.
V troubě máme ale gril a nákup grilovací litinové pánve by stál asi tak šestinu toho kontaktního grilu.

Máte někdo zkušenosti s grilováním v "kuchyni"?


ahoj, kontaktni elektricky gril mam uz asi 3 roky
mam podobny tomuhle: http://www.mall.cz/grily-elektricke/philips-hd-4467-90?v=479291
ten co mas vybrany ty je uz asi jina liga :)
zjisti si, jak silne jsou ty plotynky, jestli jsou ze slabeho plechu, tak nebrat, i kdyz to roztopis na nejvyssi stupeň, tak se hodne schladi az tam das poradnou flakotu :)
a jinak to myti po kazdym grilovani je strasnej opruz
a prestoze plotynky mají neprilnavy povrch, musim je pomazat aspoň troskou oleje/sadla, jinak se mi tam maso prilepi a pripece
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 8:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Do pořádného kuchyňského grilu musí vést tři centimetry silný drát, podle toho se pozná, že má dostatečný výkon. Takové profi grily se prodávají třeba v Makru.
Jinak mám doma zrovna toho Catlera, vypadá luxusně, a leží už tři roky v polici. Čištění je opruz a navíc z toho maso chutná úplně stejně jako z teflonové pánvičky...
Kdybych chtěl mermomocí doma grilovat, určitá alternativa by mohl být Lotus gril, který dělá na uhlí, ale bez kouře. To by mohlo být zajímavé. Ale obecně se venkovnímu grilování žádná vnitřní masturbace nevyrovná.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky - grilovat venku se na sídlišti přes týden dá docela blbě - tak hledám alternativu.
Přes víkendy bývám na horách nebo na chatě a tam je to jiné - i když letos jsem přešel z uhlí na kámen a musím říct, že mi to vyhovuje více.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord_Ivory


PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam Catler GR 4011 a delam v tom uplne vsechno, dokonce i rozmrazuju nebo delam toasty.

Driv jsem mel nejaky od philips a ten jsem za pul roku totalne znicil.

(pro muj model)

Ackoliv u Catlera uvadeji litinu nebo z ceho to je, tak pozor, casem se to sloupe. Jakekoliv maso se da dovnitr, tak se vzdy prilepi/pripece pokud clovek griluje na sucho a cisteni je hodne pracne, nebot se plotny nedaji oddelat a maji celkem hlubore drazky (na predku, postupne se svazuji odzadu). Resim to pecicim papirem pod i nad. Cisteni je pak pohoda, maso je stavnatejsi a i kdyz na to clovek zapomene, tak se nespali.

I kdyz co jsem posledni dobou presel hlavne na vajicka, tak se na nej akorat prasi a zabira misto . Rozhodne umyt vzdy po kazdym pouziti a nenechavat na pozdejs. Sundat pripecene maso je pak fakt extremni zazitek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2014 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lord_Ivory napsal:
Mam Catler GR 4011 a delam v tom uplne vsechno, dokonce i rozmrazuju nebo delam toasty.

Driv jsem mel nejaky od philips a ten jsem za pul roku totalne znicil.

(pro muj model)

Ackoliv u Catlera uvadeji litinu nebo z ceho to je, tak pozor, casem se to sloupe. Jakekoliv maso se da dovnitr, tak se vzdy prilepi/pripece pokud clovek griluje na sucho a cisteni je hodne pracne, nebot se plotny nedaji oddelat a maji celkem hlubore drazky (na predku, postupne se svazuji odzadu). Resim to pecicim papirem pod i nad. Cisteni je pak pohoda, maso je stavnatejsi a i kdyz na to clovek zapomene, tak se nespali.

I kdyz co jsem posledni dobou presel hlavne na vajicka, tak se na nej akorat prasi a zabira misto . Rozhodne umyt vzdy po kazdym pouziti a nenechavat na pozdejs. Sundat pripecene maso je pak fakt extremni zazitek.


Díky 4011 je taky v hledáčku. Ta 8012ka je prakticky podobná - větší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bosorka


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 4:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máme doma Catlera cca 3 roky, zřejmě starší bratr modelu 4011. Je super, používám ho cca 2x týdně, steaky, ryby, zelenina. ALE ten náš má ty grilovací desky vydělávací. Bez toho si nedokážu čistění představit !!! Plus máme jednu extra desku bez žebrování... No hold vývoj nezastavíš...

Teď jsem se dívala - ten náš model je CATLER GR 8011, už se ale neprodává.
_________________
Porušíš, prohraješ!
petraurbankova.cz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Peet
peetthemaster


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám jeden raclette gril a jeden kontaktní - http://www.mall.cz/elektricke-grily/tefal-gc-305012-uc-600.

Ten kontaktní používám často, raclette skoro vůbec. Je dobrý, když se dají ty pláty odendat a strčit do myčky, jinak je voser to mejt :))
_________________
Můžeš jít k zemi, ale musíš se zvednout!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Viper007


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lord_Ivory napsal:
...Resim to pecicim papirem pod i nad. Cisteni je pak pohoda, maso je stavnatejsi a i kdyz na to clovek zapomene, tak se nespali


tak pecici papir mi nenapadl, dnes vecer vyzkousim :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Všechny tyhle grily se trápí nedostatkem výkonu. Je potřeba aby se deska rychle nahřála a maso na steak se dobře zatáhlo... Příkon aspoň 5 kW.
Ale stejně je to všechno chuti grilovaného masa na hony vzdáleno, tohle by mělo být řešení
http://www.rockpoint.cz/brand/lotus-grill/87588/
kdybych chtěl další krám do baráku, potom tenhle.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Gril Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: