Vykloubené rameno.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Vykloubené rameno.  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> Vykloubené rameno.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lazy86


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 10:56 am    Předmět: Vykloubené rameno. Odpovědět s citátem

Ahoj ,rád bych se zeptal jak zpevnit nebo nějak zabránit vypadávání ramene.Kdysi sem si vykloubil rameno,pak 3 roky nic a teď 2krát do roka,je nepříjemné že boxuji a tohle se mi stalo před týdnem při sparingu .rád bych se dostal do ringu a podobně ,takže bych nechtěl žádné omezení .Vůbec nemám tušení co stím, zda se zaměřit na nějakej posilovací trénink na ramena .nebo jinak .
_________________
Im Hello Kity :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vist


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 11:30 am    Předmět: vyřešení problému Odpovědět s citátem

Takže :) opakované luxace (vypadávání) ramene vyřeší pouze operativní zákrok - dnes se ve většině případů používá artroskopický zásah. Tedy zbydou ti 2 malé jizvy - jedna je pro kameru, druhá je pro nástroje. Sám jsem si danou operací prošel.
Předcházelo jí následující: prvně pád na lyžích - první luxace, nedodržení léčebného postupu, tedy asi po 3 dnech jsem sundal ortézu, za měsíc už opět dřel jak kůň. Po roce na lyžích další luxace ramene, opět nedodržený léčebný postup. V loňském roce při tréninku do box. pytle další luxace, pak další luxace večer při válení si šunek u televize, pak další při spaní... Došlo to tak daleko, že při poslední luxaci ramene jsem nebyl schopen ono rameno vrátit zpátky do kloubu, takže nemocnice, krátká anestezie, nahození ramene atd, atd. Nakonec jsem se po 4 letech rozhodl jít na operaci, teď asi 3 měsíce po operaci začínám zlehka cvičit - lehký biceps, lehký triceps, prázdnou bench osu. Jinak dispoporce mezi levou a pravou částí horní poloviny těla je výrazná (jeden biceps o 3 cm menší než druhej  , deltový sval se naprosto vytratil). Tak snad se povede vrátit do původního stavu.

Jinak zpátky k tomu, co jsi se ptal, tedy jestli se to dá nějak řešit, tak prostě NEJDE TO JINAK, JAK OPERATIVNĚ – před operací jsem neměl problém s cvičením, benche, ramen, cokoliv šlo úplně v pohodě, jelikož v tenzi svalový korzet drží rameno, takže nevypadne. Jakmile, ale svalový pletenec uvolníš - právě třeba válením u televize, spánek, nebo třeba i drobný sparing, kdy krátkodobě povolíš, tak dojde k luxaci. Takže nic neodkládej, jdi se objednat na operaci. Počítej 2 měsíce než budeš mít termín, pak počítej 2 měsíce v pevné ortéze, pak bys měl další měsíc mít ruku v závěsu, a pak zlehka začít cvičit. Všechny představy o tom, že to zvládneš rychleji a líp, jsou utopie. Tenhle postup je vyzkoušenej na obrovským množství pacientů, takže to urychlit nejde :)

Jinak ramenní kloub je v zásadě dost náchylnej, recidivy i po operacích jsou dost časté. Takže suma sumárum, tohle je diagnóza do konce tvého života – vždy si na to budeš muset dávat pozor a už ti nikdo pořádně nezaručí, že to bude na 100% dobrý
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lazy86


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to znamená že to je jediné řešení ? To znamená že se nedoplatím za operaci a ještě k tomu nebudu moc půl roku pomalu nic dělat a je dost možné že to bude k níčem ?že prostě boxovat nebudu moc ?!
_________________
Im Hello Kity :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
devils.sister


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diagnostikovat po netu z nijakých informací je těžké. Rameno vypadne a naskočí ti samo zpátky? Nebo ti ho tam musí někdo vracet? Jak volné je kloubní pouzdro? Jak vypadá stabilita ramenního pletence, co lopatka, jak vypadá svalstvo - dysbalance atd. Je několik variant léčení, operace je až ta poslední. (Někdy první pokud je to rameno už v absolutním nepořádku.) Nicméně bez pořádnýho vyšetření (RTG, MR) ti nikdo nic operovat nebude. Samozřejmě by to chtělo klinický vyšetření ortopedem a případně fyzioterapeutem. A od toho se pak odpíchnout dál.
_________________
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

devils.sister napsal:
Diagnostikovat po netu z nijakých informací je těžké. Rameno vypadne a naskočí ti samo zpátky? Nebo ti ho tam musí někdo vracet? Jak volné je kloubní pouzdro? Jak vypadá stabilita ramenního pletence, co lopatka, jak vypadá svalstvo - dysbalance atd. Je několik variant léčení, operace je až ta poslední. (Někdy první pokud je to rameno už v absolutním nepořádku.) Nicméně bez pořádnýho vyšetření (RTG, MR) ti nikdo nic operovat nebude. Samozřejmě by to chtělo klinický vyšetření ortopedem a případně fyzioterapeutem. A od toho se pak odpíchnout dál.


Asi tak.

Jediná možnost operace...to je zase blábol.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Lazy86


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravda.nějaké info.poprve vykloubené před 3mi lety při pádu z "Motorky" kdy mi to v zimě sjelo a šel jsem do příkopu pád na levé rameno okamžitě šlo do zádu .takže vykloubené prvně .Blbeček jsem si myslel že jak přesla první bolest že nepotřebuju Ortézu .po 2 týdnech sundaná.pak zhruba před rokem při volejbale kdy jsem bránil smeči a dostal jsem míčem do ruky,opět pohyb dozádu.prostě vždy když šlo o proti pohyb do zádu znamenal to problém .pak zhruba 3 měsíce na zpět po třetí kdy při šarvátce mi někdo nakopl do ruky.a te=d týden na zpět na tréninku při sparingu,když jsem dával pravej hák,vykryl ho celkem šikovně stím že mi tu ruku poslal zpět a mě to vzalo rameno znova..

Právě já stím do teď při boxu neměl problém nic ,ze začátku sem se toho bál a pak to vypustil .že je vše ok ,ale nebylo .Prvně mi ho museli nahazovat,po druhé ,třetí a čtvté se mi to povedlo samo ,po druhé náhoda a teď už to vychytávám .Pozitivní je že bolest dost ustupuje když se mi to stane. Prvně to byla bolest nehorázná ,po druhé jsem nemohl taky ani chodit z toho aby sem se nehýbal , teď naposled jsem jen prostě nemohl zvedat ruku a měl jsem sesunuté rameno ,bolelo to ale už né moc .

Ohledně svalstva,nejsem kulturista,ale myslím že právě svalstvo ramen patří mezi mé spíš přednosti,cítím v nich sílu všecko .Ani si nemyslím že je totálně v nepořádku.2 roky se mi sním nic nedělo bylo v pohodě.Jen se spíše bojím aby se mi to nestávalo v ringu.Jiank sním problém nemám ,nebolí ,občas mi vněm křupne ,ale to je tak vše .
_________________
Im Hello Kity :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
devils.sister


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

u čeho začít..nedodržování léčby (dřívější sundání ortéz, chůze s nášlapem aniž by to bylo povolený) je bohužel v dnešní době běžné..denně se setkávám s tím, že "doktor je debil, mě už to nebolí, tak co bych to nemohl dělat po svým"..ale to už teď asi sám nejlíp víš, kde byla chyba..

ohledně svalstva: to, že na pohled vypadá "dobře" neznamená, že je funkční..chce to funkční vyšetření fyzioterapeutem..třeba to bude jen dysbalance, tzv. snowboardové rameno, případně by neškodilo si projít rehabkama s nějakou statickou centrací a dynamickýma stabilizacema atd.

povídáním na fóru rozhodně problém nevyřešíš, projdi si vyšetření a zařiď se podle výsledků
_________________
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lazy86


PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 3:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

samozřejmě vím že to byla chyba.Jo jen jsem se chtěl informovat.teď už to budu obíhát.
_________________
Im Hello Kity :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vist


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 9:52 am    Předmět: Info Odpovědět s citátem

Potom co jsi napsal, je důležitost a potřeba operativní stabilizace naprosto nezbytná. Pokud jsi už byl někdy u doktora, tak moc dobře víš, že konzultace neprobíhá o nic jinak, než to co teď vedeš tu na fóru, tedy se tě doktor zeptá na historii, kdy a jak a proč, to je vše. Nic víc neudělá! Pošle tě na rentgen, pak si projdeš magnetickou rezonancí, která zjistí v jaké podobě je "vymodelováno", (rozumněj, kterým směrem a v jakém rozsahu je poškozeno... tvé) ramenní pouzdro, pak si počkáš na termín a půjdeš na operaci :) Operace je zadarmo, pokud samozřejmě nebudeš chtít operaci zítra, to bys musel asi sáhnout do peněz. Jinak ještě k podobným mudrcům co ti píšou něco o fyzioterapických zásazích a srovnání svalových dysbalancí. Je to kravina! Abys měl svalovou dysbalanci, musel bys dělat sporty, jako házení oštěpem, páku atd. Ale i tak by to nebyl důvod pro luxaci ramenního kloubu.
Prostě jsi napoprvé nedoléčil, což je dost časté a teď nepomůže žádný trénink, ani fyzioterapeut, ani ortopéd. Takže nic neodkládat, projít si operační přípravou – RTG, MR s kontrastní látkou vpíchnutou do ramenního pouzdra, což je opravdu slast…  a pak na den lehnout do nemocnice - projít operací - řádně nechat rameno odpočnout - nechat rehabilitovat - a hlavně počítat s cca půl rokem bez tvrdýho tréninku. Tak a ne jinak, ať si tu píše kdo chce co chce 
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tarzos


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj taky mám delší dobu (asi 4-5 let) problémy s ramenem. Po opakovaným vypadávání ramene jsem byl na operaci (plastika labra). Po operaci mám ovšem menší rozsah pohybu - dělá mi velkej problém při dřepech chytit osu, a při bojových sportech a především v boji na zemi se mi stane, že vypadne ale hned naskočí zpátky. Je to jen částečné vykloubení, ale pak jsem vždy týden nebo dva mimo. Byl jsem s tím u ortopedů Xkrát a nikdo mi nic kloudnýho neřekl. Nemá někdo zkušenosti co s tím? Rotátorovou manžetu procvičuji před téměř každým tréninkem za pomoci expanderů a na operaci se mi znovu nechce po jednom ne úplně úspěšném pokusu. Dá se třeba připlatit za jinou jinou operaci?
_________________
Dokud matka funí, zůstaneme u ní!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
devils.sister


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 10:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jééé hezký už jsem mudrc :) do teď mi říkali jen čarodějko :)
_________________
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vist


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 5:31 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

No, to se ani dle rad a vzhledu nedivím... Tak ale vážně, některý věci prostě nepořeší žádná rehabka, ani žádnej doktor Du. Fukun a podobní :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
devils.sister


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale Mr. vist může ordinovat operace přes net od oka
_________________
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

devils.sister napsal:
ale Mr. vist může ordinovat operace přes net od oka


Super nápad,zejtra nejdu do ordinace a budu to praktikovat stejně:)
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Vykloubené rameno.
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: