VŠ - kam dál? Rady, tipy ...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ...  Úvodní stránka -> Ostatní -> VŠ - kam dál? Rady, tipy ...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě - brigáda v oboru je dobrá. Lepší je tak od 4-5 ročníku někde na půl úvazku pracovat.
Mě se to velmi osvědčilo. Po státnicích s 2 letou praxí to bylo mezi stejně starými spolužáky o dost snazší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, já právě podávám přihlášku na UPOL a obor Angličtina se zaměřením na komunitní tlumočení a překlad. Nestuduje tam náhodou někdo? Přijímačky jsou docela těžké, tak ani moc nevěřím tomu, že se tam dostanu a tak se chci zeptat, jestli neznáte nějaký dobrý obor, který je hlavně o angličtině. Vůbec nevím, na jakou VŠ jít a jelikož jsem na střední (informatika) měl rád a bavila mě pouze angličtina, tak bych ji rád studoval dál, protože informatika se mi neskutečně zhnusila. Nejsem v AJ nějaký super expert, ale takovou úroveň B1-B2 mám. (B1 mam certifikát). Díky za rady
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne že bych chtěl být hnidopich, ale když mi něco podobného říkala dcera přítelkyně - tak jsem se jí snažil říct, že to není špatný nápad, ale bylo by asi fajn k tomu (pokud ne místo toho) studovat další vš. abys ses po absolvování svým oborem uživil. Prostě jsem se jí snažil vysvětlit, že znalost jazyka na slušné úrovni, počítačová gramotnost jsou základní atributy a K TOMU! je třeba ještě něco umět. Nepřemýšlels o tom?
B1 úroveň mám i já a to jsem na AJ lempl a nijak se jí nevěnuji (kromě čtení odborné literatury).


Naposledy upravil Deadlift dne ne únor 24, 2013 9:19 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Studovat jazyk na VŠ je podle mě ztráta času...co tam studovat něco užitečnějšího,jazyk se dá naučit v klidu mimo...
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
Studovat jazyk na VŠ je podle mě ztráta času...co tam studovat něco užitečnějšího,jazyk se dá naučit v klidu mimo...
Samozřejmě.
Pak je tu plno nešťastných filozofů a sociologů, kteří mi na pivu řeknou, že to přeci nemohli tušit.
AJ studuj jako koníček nebo se dostaň na dvě vš s tím, že druhý obor je použitelný pro Tvůj budoucí život jako zaměstnání. To, že z Tebe bude překladatel je asi spíše méně pravděpodobné než více pravděpodobné, ne? Tatínek mojí přítelkyně učil na vš a K TOMU překládal literaturu a tlumočil. Samostatně by se tím neuživil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byl jsem teď půl roku na UTB ve Zlíně na oboru Informační a řídící technologie a byla to největší chyba v mém životě. Samá fyzíka+matika, informatika (která jsem si myslel bude hlavní náplň) byla taková vedlejší. Prostě na matiku jsem lempl a studovat informatiku bez matiky nejde. Proto jsem začal přemýšlet o angličtině. Do konce února musím podat všechny přihlášky a jiná věc už mě prostě nenapadla. Přemýšlel jsem i o sportovní, jelikož sport miluji, ale když už jsem se tak díval, tak někde na přijímačkách je gymnastika, kterou jsem měl snad naposledy na základce a všude je plavání, které mi moc nejde, ale to by šlo zlepšit do začátků přijímaček, ale studovat sportovní, nevím kde bych se později uplatil, proto mi ta angličtina přišla nejlepší. Hlavně bych chtěl v budoucnu žít v cizině, nejlépe USA (můj sen, byl jsem tam o prázdninách a strašně sem si to tam oblíbil) a tím by mi vystudovaná ANJ mohla pomoci, tento sen uskutečnit
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně letos končím podnikatelku na VUT, při škole pracuju ve finančnictví (i když to není žádná pecka práce) a teď bych se chtěl dostat na Ústav soudního inženýrství VUT. Nevím vůbec jaká tam bude tlačenice, ale vím, že dva obory mě zajímají a proto je chci studovat, snad se minimálně na jeden dostanu :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

o podnikatelské na VUT jsem taky přemýšlel na jakém oboru jsi?
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Waffels


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Poman napsal:
Studovat jazyk na VŠ je podle mě ztráta času...co tam studovat něco užitečnějšího,jazyk se dá naučit v klidu mimo...
Samozřejmě.
Pak je tu plno nešťastných filozofů a sociologů, kteří mi na pivu řeknou, že to přeci nemohli tušit.
AJ studuj jako koníček nebo se dostaň na dvě vš s tím, že druhý obor je použitelný pro Tvůj budoucí život jako zaměstnání. To, že z Tebe bude překladatel je asi spíše méně pravděpodobné než více pravděpodobné, ne? Tatínek mojí přítelkyně učil na vš a K TOMU překládal literaturu a tlumočil. Samostatně by se tím neuživil.


Pokud chceš jazyk ovládat na úrovni je vysoká škola nezbytnost, naučit se můžeš to ano ale onu profesionální úroven ti žádný kurz ba ani pobyt v zahraničí nedá. Problém je, že angličtina je bohužel obor ve kterém je neuvěřitelná konkurence. Ideální je dvoj obor. Bud španělština či asijské jazyky v tom najdeš nejlepší uplatnění-


Edit: abych nespamoval Frozzi jestli ti nevadi soukromá tak já bych určitě doporučil Cevro nebo MUP. Asi jediné dvě soukromé školy v rebulice na opravdu vysoké úrovni. Jinak humantní no filosofické fakulty holt to si budeš muset najít sám a upřímně bych se díval především na uplatnění a hlavně míru zaměstnanoti a nezaměstanosti absolventů.
_________________
If Jesus comes back, We will kill him again!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano? kolik lidí ze sta absolventů se tím uživí, alespoň na úrovni průměrné mzdy v ČR?
Třeba španělštinou?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si myslel, že tou angličtinou jsem udělal dobře Teď jste mi nasadili brouka do hlavy Mám poslední den na podání přihlášky
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Davesix napsal:
o podnikatelské na VUT jsem taky přemýšlel na jakém oboru jsi?


Ekonomika a procesní management...když jsem se po střední rozhodoval kam dál, tak jsem to zvolil proto, abych měl přece jenom pořád otevřený možnosti kam na magisterský. Navíc se mi tam líbí to, že máš i pár technických předmětů zaměřených na strojírenství (ne, že by ti to nějak moc něco dalo, ale aspoň víš o čem je řeč a přece jen se tím aspoň odlišíš od teoretiků z ostatních ekonomek :) )

Škola se dá zvládnout poměrně v pohodě, takže je tam i hodně lidí, kteří se tam jen tak flákaj, ale pokud se chceš něco naučit, tak podmínky jsou ideální :) Navíc ti to umožní najít si brigádu, abys měl na protein a permanentku do fitka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Davesix napsal:
Byl jsem teď půl roku na UTB ve Zlíně na oboru Informační a řídící technologie a byla to největší chyba v mém životě. Samá fyzíka+matika, informatika (která jsem si myslel bude hlavní náplň) byla taková vedlejší. Prostě na matiku jsem lempl a studovat informatiku bez matiky nejde. Proto jsem začal přemýšlet o angličtině. Do konce února musím podat všechny přihlášky a jiná věc už mě prostě nenapadla. Přemýšlel jsem i o sportovní, jelikož sport miluji, ale když už jsem se tak díval, tak někde na přijímačkách je gymnastika, kterou jsem měl snad naposledy na základce a všude je plavání, které mi moc nejde, ale to by šlo zlepšit do začátků přijímaček, ale studovat sportovní, nevím kde bych se později uplatil, proto mi ta angličtina přišla nejlepší. Hlavně bych chtěl v budoucnu žít v cizině, nejlépe USA (můj sen, byl jsem tam o prázdninách a strašně sem si to tam oblíbil) a tím by mi vystudovaná ANJ mohla pomoci, tento sen uskutečnit
Prosím Tě neblbni:o)
Já končil gympl s nulovou představou toho co chci dělat (ano - to že fildu a nic podobného, to jsem tušil). Dal jsem si šest přihlášek - medicína na MU, Chemie na VUt a MU, farmacie a veterina do Brna a fyzioterapie do Olomouce. "Bohužel" jsem se dostal na všechny a byl tam kde na začátku. Díky svému tehdejšímu lemploství jsem si říkal, že by bylo nezodpovědné dělat lékaře nebo veterináře a šel studovat obor, kde uškodím tak leda sám sobě:o)

Pokud Ti mohu poradit - nechoď ani na tu sportovní - pokud bude jediná ( já v prváku chodil na fyzioterapii a chemii na MI i VUT). Samostatně to není nic moc. Prostě občas to nehezky říkám...dobré jako druhý příjem do domácnosti. Pardon, že to říkám tak naplno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davesix


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
Davesix napsal:
o podnikatelské na VUT jsem taky přemýšlel na jakém oboru jsi?


Ekonomika a procesní management...když jsem se po střední rozhodoval kam dál, tak jsem to zvolil proto, abych měl přece jenom pořád otevřený možnosti kam na magisterský. Navíc se mi tam líbí to, že máš i pár technických předmětů zaměřených na strojírenství (ne, že by ti to nějak moc něco dalo, ale aspoň víš o čem je řeč a přece jen se tím aspoň odlišíš od teoretiků z ostatních ekonomek :) )

Škola se dá zvládnout poměrně v pohodě, takže je tam i hodně lidí, kteří se tam jen tak flákaj, ale pokud se chceš něco naučit, tak podmínky jsou ideální :) Navíc ti to umožní najít si brigádu, abys měl na protein a permanentku do fitka


Já mám kamarádku v prvním ročníku na danove poradenstvi a rikala mi, ze ten procesni management je nejvíc nudnej obor na celém VUT, že se tam učí postupy nějaké nudné atd . Dost se mi zalíbil obor Management v tělesné kultuře, ale VUT ho letos bohužel neotvírá Každopádně zítra ještě na nějakej podnikatelskej obor na VUT podám přihlášku.

Deadlift napsal:
Davesix napsal:
Byl jsem teď půl roku na UTB ve Zlíně na oboru Informační a řídící technologie a byla to největší chyba v mém životě. Samá fyzíka+matika, informatika (která jsem si myslel bude hlavní náplň) byla taková vedlejší. Prostě na matiku jsem lempl a studovat informatiku bez matiky nejde. Proto jsem začal přemýšlet o angličtině. Do konce února musím podat všechny přihlášky a jiná věc už mě prostě nenapadla. Přemýšlel jsem i o sportovní, jelikož sport miluji, ale když už jsem se tak díval, tak někde na přijímačkách je gymnastika, kterou jsem měl snad naposledy na základce a všude je plavání, které mi moc nejde, ale to by šlo zlepšit do začátků přijímaček, ale studovat sportovní, nevím kde bych se později uplatil, proto mi ta angličtina přišla nejlepší. Hlavně bych chtěl v budoucnu žít v cizině, nejlépe USA (můj sen, byl jsem tam o prázdninách a strašně sem si to tam oblíbil) a tím by mi vystudovaná ANJ mohla pomoci, tento sen uskutečnit
Prosím Tě neblbni:o)
Já končil gympl s nulovou představou toho co chci dělat (ano - to že fildu a nic podobného, to jsem tušil). Dal jsem si šest přihlášek - medicína na MU, Chemie na VUt a MU, farmacie a veterina do Brna a fyzioterapie do Olomouce. "Bohužel" jsem se dostal na všechny a byl tam kde na začátku. Díky svému tehdejšímu lemploství jsem si říkal, že by bylo nezodpovědné dělat lékaře nebo veterináře a šel studovat obor, kde uškodím tak leda sám sobě:o)

Pokud Ti mohu poradit - nechoď ani na tu sportovní - pokud bude jediná ( já v prváku chodil na fyzioterapii a chemii na MI i VUT). Samostatně to není nic moc. Prostě občas to nehezky říkám...dobré jako druhý příjem do domácnosti. Pardon, že to říkám tak naplno.


Díky za rady, ale já bohužel nemám takové znalosti abych se dostal všude, kam se přihlásím Někam se dostat musím, jelikož jsem ztratil rok a další už ztrácet nechci. Vůbec nevím co bych chtěl dělat, ale rozhodně se chci na VŠ vyhnout matice a fyzice, proto volím jazyk. Na sportovní kašlu. Neexistuje něco, co by bylo pro nerozhodnuté jedince?
_________________
Never give up! Veni, vidi, vici.
Můj osobní log: http://forum.ronnie.cz/dave-s-log-aka-warrior-diet-t32106.html


Naposledy upravil Davesix dne ne únor 24, 2013 9:42 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jen pro pobavení studentů podnikatelek.

Pracoval jsem ve firmách kde byly šéfové:
1. firma: chemik (85 zaměstnanců 200 mil obrat)
2. firma: právník (120 zaměstnanců 220 mil obrat, ředitel plánování analytický chemik, ekonomický ředitel taktéž chemik)
3. firma: údržbář!!! (1000 zaměstnanců 4 miliardy obrat)
4. firma: lékař: 500 zaměstnanců 500 mil. obrat)

Tolik k tomu, jak se studenti managementu, marketingu a podobných oborů jsou často vidět ve vrcholových funkcích firem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: