VŠ - kam dál? Rady, tipy ...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ...  Úvodní stránka -> Ostatní -> VŠ - kam dál? Rady, tipy ...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2013 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
Deadlift napsal:
kulíšek napsal:
blazen napsal:
keba napsal:
To, že VŠ je jen jeden z milionu faktorů, který stojí za úspěšnosti na trhu práce se asi bavit nemusíme. Když svůj příklad otočim, důkaz, že úspěšní lidé studují ekonomku jsou jen + body pro školu.


tím pádem z toho ale vyplývá, že když budeš studovat ekonomku tak ti to bude k prdu, pokud už před zahájením studia nemáš nadprůměrně placenou práci


Ekonomů je v dnešní době děsně moc.. bavili jsme se o tom u nás na škole (všcht) a bylo nám řečeno, že i na ekonomické pozice raději vezmou člověka z oboru, kde pracuje (rozuměj chemika na ekonomické oddělení chemické firmy)... že ekonomicky se naučí myslet každý, kdežto těm chemickým věcem v praxi nikdy ekonom nebude rozumět.... Z čehož nám jasně vyplynulo, že ekonomky jsou dneska celkem k ničemu... Sorry, jen názor...
Asi tak jsem to myslel:o)




A možná proto je většina podniků u nás tam, kde je... Ono se řekne ekonomicky myslet se naučí každý, ale tam nejde o to říct si nekoupím si tohle máslo, protože tamhle je levnější, ale jde o to chápat souvislosti a procesy ve firmě a znát nástroje k jejich zlepšování a optimalizaci. Sám jsem se setkal s tím, že na vedoucích pozicích ve stavební firmě dělali lidi, kteří měli vystudovanou stavárnu, jenže ať se na mě nikdo nezlobí...byli to počtáři a kresliči výkresů. O plánování, vedení, organizování, controllingu, marketingu, nákupních a prodejních signálech, monitoringu trhu, sledování konkurence, řízení zásob, výrobní logistice, materiálovém toku, věcech jako TQM nebo řízení jakosti neměli ani potuchy :) A to je to, proč jdou naše český firmy srát a tlačí se nám sem čím dál víc cizích - tam jsou lidi na svých místech :) To, že to tak spousta firem praktikuje je smutný, ale je to víceméně jejich boj :)

Jinak to teď nemá nic společnýho s tím, že studuju ekonomiku - plánuju jít na magisterské jinam právě z hlediska většího uplatnění se, jen tím chci říct, že myslet si, že vystudovaný chemik zvládne manažerský věci stejně jako student managementu je stejná kravina, jako bych předpokládal, že mi automechanik odoperuje vazy v koleni :)


Korny - každá liška chválí svůj ocas.
Asi máš zkušenost ze špatné firmy. Pohybuji se ve zdravotnictví a farmacii a tam jsou pojmy jako risk management, total quality management, quality assurance, quality control, materiálový tok, plánování výroby, skladové zásoby, monitoring trhu, náběhové prodejní křivky, výrobní náklady produktu, hodnocení procesu, ABC analýza, BSC apod. věcí tak samozřejmou, že kdybys tam přišel a řekl, že tohle vše ovládáš, tak po Tobě budou chtít K TOMU, ABYS JEŠTĚ NĚCO UMĚL...svou pracovní náplň To jsou takové samozřejmosti, jako umět právě třeba jazyk.
Vím, že tím plno absolventů ekonomek a fil. fakult naštvu, ale tak se věci mají.

Např. o TQM jedu přednášet do Dudinců pro asi 150 lidí a to je oblast, která mě ani náhodou neživí, ani etrémně nezajímá...jen ji prostě musím chca nechca velmi dobře ovládat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2013 8:32 pm    Předmět: Re: nemyslím jsi Odpovědět s citátem

pennyrock napsal:
eSko napsal:
Pokud se tomu nechceš věnovat celý život a na vyšší úrovni, tak zbytečný. Ve sportu moc peněz není, ale pokud by ses trenéřinou chtěl "jen" uživit a mít se tak nějak v rámci možností dobře, tak proč ne.


Nedomnívám se, že by se do sportu "lilo" málo peněz. Otázka je, co je pro Vás „málo" peněz. S klidným svědomím bych tvrdil, že se najde spousta odvětví, ve kterých se nachází daleko méně peněz než je ve sportu. Pokud by to dělal člověk na vyšší úrovni, tak by jsi taky nežil špatně. Podotýkám, že tady ani nejde o výdělek, ale spíš o radost z práce, kterou bych vykonával. V mém případě bych našel desítky různých zaměstnání, ve kterých bych se nechtěl ocitnout a navíc bych k nim neměl vztah, který je důležitý.
Pokud Ti nejde o výdělek - jdi na fildu . Pardon, ale to byla přihrávka na smeč.

Radost z práce je krásná věc (a měla by člověka těšit), ale radost ještě nikdy nikomu nezaplatila hypotéku. jsem cynik...vím.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2013 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Korny napsal:

A možná proto je většina podniků u nás tam, kde je... Ono se řekne ekonomicky myslet se naučí každý, ale tam nejde o to říct si nekoupím si tohle máslo, protože tamhle je levnější, ale jde o to chápat souvislosti a procesy ve firmě a znát nástroje k jejich zlepšování a optimalizaci. Sám jsem se setkal s tím, že na vedoucích pozicích ve stavební firmě dělali lidi, kteří měli vystudovanou stavárnu, jenže ať se na mě nikdo nezlobí...byli to počtáři a kresliči výkresů. O plánování, vedení, organizování, controllingu, marketingu, nákupních a prodejních signálech, monitoringu trhu, sledování konkurence, řízení zásob, výrobní logistice, materiálovém toku, věcech jako TQM nebo řízení jakosti neměli ani potuchy :) A to je to, proč jdou naše český firmy srát a tlačí se nám sem čím dál víc cizích - tam jsou lidi na svých místech :) To, že to tak spousta firem praktikuje je smutný, ale je to víceméně jejich boj :)

Jinak to teď nemá nic společnýho s tím, že studuju ekonomiku - plánuju jít na magisterské jinam právě z hlediska většího uplatnění se, jen tím chci říct, že myslet si, že vystudovaný chemik zvládne manažerský věci stejně jako student managementu je stejná kravina, jako bych předpokládal, že mi automechanik odoperuje vazy v koleni :)

Tady s tebou nesouhlasím. V managerských pozicích jde spíše o soft skilly a znalost oboru než o znalosti které tě naučí na ekonomce. Znalosti které získáš na ekonomce jsou důležité spíše na podpůrných pozicích než managerských. Jedna z nejdůležitějších vlastností managera je vybrat si správné lidi, motivovat je, rozvíjet jejich schopnosti a iniciativu. Tohle jsou soft skills které buď máš a nebo nemáš, bez ohledu na vzdělání.
Co se plánování, řizení zásob, výrobní logistiky týče, na to nepotřebuješ ekonoma, ale někoho kdo vystudoval dopravní. Na kvalitu potřebuješ technologa s technickou školou, ne ekonoma. Marketing by ti měl vést někdo kdo se specializoval na marketing, ne obecný ekonom, ...

amen
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crewe


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim. Jelikoz jsem ted maturitni rocnik, tak si vybiram nejaky skoly. Vybral jsem si dve: cvut a UPCE (stavebnictvi). Jsem spise technicky zamarenej, takze ted resim, jakou treti skolu, kam bych se dostal na 100% bez prijimacek. Jelikoz by me doma nenechali rok se valet. Na cvut bych se mel dostat na 100%, ale nechci to pokouset. Vite nekdo o nejake lehke skole? Bylo by to jenom na rok a nejlepe technickej obor, ale prevazne je mi to jedno, hlavne aby byla lehka. - potom byh stejnak presel. A nevite nekdo, jak to na prechazeni z oboru na obor na cvut?
Diky za pripadne rady.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lunreal


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Crewe - nejak nechapu na co vubec chces na VS chodit? Chces nejakou lehkou skolu, bez prijimacek a jeste vis ze budes za rok prestupovat? A s prestupem pocitej ze bys musel dodelavat prerekvizitni zkousky, takze kdyz prestoupis, tak tech zkousek budes mit tolik, ze je velka sance, ze ti to prida dalsi rok studia, protoze to nestihnes. Zalezi na jak moc podobny obor by jsi prestoupil.
_________________
Liftin: Sem slyšel, že Popi po tom co nedal základ, normálně zdrhnul a ani nikomu nic neřekl... :-D
Popshoit:Je to tak..Ten rozhodčí to nemohl myslet vážně...
BMW-fan:chtěl po tobě, abys to zvednul, co?:-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lunreal napsal:
Crewe - nejak nechapu na co vubec chces na VS chodit? Chces nejakou lehkou skolu, bez prijimacek a jeste vis ze budes za rok prestupovat? A s prestupem pocitej ze bys musel dodelavat prerekvizitni zkousky, takze kdyz prestoupis, tak tech zkousek budes mit tolik, ze je velka sance, ze ti to prida dalsi rok studia, protoze to nestihnes. Zalezi na jak moc podobny obor by jsi prestoupil.

Radši si to přečti ještě jednou
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoduche reseni kam se na rok zasit- jazykovka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CZEBLADE napsal:
Jednoduche reseni kam se na rok zasit- jazykovka

To mě také napadlo. Obvyklé lidé z techniky mají s jazykama problémy, takže technik umící jazyky by byl hned žádanější.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 2:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Crewe: Kam jdes na ten CVUT ? Na nektery obory napr. na FELu berou skoro bez zkousek s tim, ze to prosejou pak (ale to sem slysel / cetl dyl zpatky, nevim jestli to je pravda). Tak pokud nejdes zrovna sem, tak si to dat jako zalohu. A nebo VŠCHT bere vzdycky bez zkousek a "roztridej" to v prvaku (chteji dat kazdymu sanci), ale to neni lehka skola.

Zasivacka na rok bez nejakyho odporu asi ta vyse jmenovana jazykovka, nez to zkusis znovu pripadne...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cratach napsal:
Crewe: Kam jdes na ten CVUT ? Na nektery obory napr. na FELu berou skoro bez zkousek s tim, ze to prosejou pak (ale to sem slysel / cetl dyl zpatky, nevim jestli to je pravda). Tak pokud nejdes zrovna sem, tak si to dat jako zalohu. A nebo VŠCHT bere vzdycky bez zkousek a "roztridej" to v prvaku (chteji dat kazdymu sanci), ale to neni lehka skola.

Zasivacka na rok bez nejakyho odporu asi ta vyse jmenovana jazykovka, nez to zkusis znovu pripadne...

Druhá možnost je naučit se jazyk přímo v Anglii či na Novém Zélandu. Po roce manuální práce si člověk té školy váží o DOST více
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crewe


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapi, díky, že se tady objevilo pár odpovědí.
jazykovka? - Jakákoliv, nebo nějaká konkrétní na určitém místě. - Na tu jazykovku bych šel asi do Pardubic.
- "učím" se francouzsky - Jelikož nás učitel nechává bejt, tak francouzsky bych se nedomluvil (Na základce sem se učil 5let). Anglicky se učím dlouho, ale moc mě to nebere - Matika mi jde mnohem víc.
Na ČVUT jsem si vybral FSv - Ono je pravda to co píšeš na všech fakultách. - Na stavebku berou 1300 lidí a pak to prý proházej, ale jak jsem psal chci opravdu zašívárnu, KDYBY čvut nevyšlo. (Doma by mě jen tak nenechali :D) Jinak jsem přemýšlel ohledně toho ČVUT, že bych si dal na nějakou lehkou, (bez přijímaček) fakultu a potom přešel, ale nevím, jestli je ta možnost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crewe


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Cratach napsal:
Crewe: Kam jdes na ten CVUT ? Na nektery obory napr. na FELu berou skoro bez zkousek s tim, ze to prosejou pak (ale to sem slysel / cetl dyl zpatky, nevim jestli to je pravda). Tak pokud nejdes zrovna sem, tak si to dat jako zalohu. A nebo VŠCHT bere vzdycky bez zkousek a "roztridej" to v prvaku (chteji dat kazdymu sanci), ale to neni lehka skola.

Zasivacka na rok bez nejakyho odporu asi ta vyse jmenovana jazykovka, nez to zkusis znovu pripadne...

Druhá možnost je naučit se jazyk přímo v Anglii či na Novém Zélandu. Po roce manuální práce si člověk té školy váží o DOST více

O tom jsem také přemýšlel. - A pak si udělat státnice.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insano41


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nedávno se v autobuse mý spolužáci bavili o tom, jak si všichni podali přihlášky a mě se jen tiše honilo hlavou "kurva, já sem na to zapomněl" holt se to kdyžtak zkusí za rok, teď už sem se s tím docela smířil..
_________________
Fuaaark
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Insano41 napsal:
nedávno se v autobuse mý spolužáci bavili o tom, jak si všichni podali přihlášky a mě se jen tiše honilo hlavou "kurva, já sem na to zapomněl" holt se to kdyžtak zkusí za rok, teď už sem se s tím docela smířil..


Stale muzes na jazykovku, nebo i na nekterych skolach vypisuji druhe kolo
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insano41


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Seva98 napsal:


Stale muzes na jazykovku, nebo i na nekterych skolach vypisuji druhe kolo

o jazykovce sem přemýšlel, ale jak jsem psal, už sem se smířil s tím, že po maturitě do školy tento rok nenastoupím pokud to vyjde, chtěl bych o prázdninách odjet k sestřenici do Birminghamu a tam bych případně zkusil sehnat nějaký job.
_________________
Fuaaark
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: