Maso levně


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Maso levně  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Maso levně
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jachym


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 4:11 pm    Předmět: Maso levně Odpovědět s citátem

Možná někomu následující příspěvek přijde jako uplná blbost, ale třeba to někomu může dát tip.
Jak jsem zde už i jinde psal, jako student je pro mě dost problém finance a maso patří obecně k asi nejhorším v tomto ohledu, protože je nutný a šetřit na kvalitě se taky moc nevyplatí.
Nedávno jsem si koupil v Albertu šunku kuřecí, ptž byla v akci za cca 12Kč/100g. Normálně stojí 18. Pak jsem se doma teprve s hrůzou podíval na složení... maso 56%, zbytek v podstatě voda. No a pak další týden byly jiné akce a mě tehdy napadla velmi zajímavá věc...
Koupil jsem si v akci tlačenku kuřecí. 8,90 za 100g, normálně cena 11.90. Celkový obsah masa je v ní totiž 48%... čili ne o moc míň než v té šunce. Obsah tuku do 5%, a hlavně... v té šunce prostě ani člověk neví co tam je vlastně splácané dohromady... tlačenka je vlastně kousky masa v rosolu, tedy vodě stejně jako u šunky.Mám tedy to stejné a ještě navíc s jistotou, že je to opravdu maso. No a napadla mě taková věc, hodil jsem to do vařící vody a vznikla mi velmi chutná věc - ono totiž ten rosol se rozpustil, a koření v něm chutná jako vývar, ve kterém vám pak plavou ty kousky masa. Opravdového masa. Když si tedy koupím 200g, mám to za 20 korun, a čisté maso. Komu ten rosol nechutná, jednoduše ho z toho vyndá. Možná to zní nechutně, ale proč ne.... i ta tlačenka samotná je dobrá a hraje se na to, že lidi si kupujou radši šunku.
Následně jsem vyzkoušel i jiné a z vlastní zkušenosti doporučuju tlačenku z Alberta nebo TESCA, obě maji kolem 5% tuku a 50% masa. Nedoporučuju Interspar, ta je o dost tučnější a je to poznat ani chuťově nic moc. Vepřovou jsem nezkoušel.

Napadlo mě, že třeba by to mohl pro někoho být zajímavý tip a nejen možnost ušetřit, ale přece jen, preferuju když vidim kousky masa než jakousi uniformní bledou hmotu - jak vypadají i některé vysokoprocentní šunky, kdoví co v nich taky je, navíc cenově jsou o řád jinde...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli máš málo peněz a chceš jíst šunku, tak doporučuju řeznictví v Lidlu na Vídeňské (nevím jestli ostatní pobočky mají to samé, chodím jen do tohoto) a tam máš krůtí s 98 % masa 10 dkg za 18,90.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jari


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na krůtí šunku z Lídlu nedám dopustit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micus6
Poník


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 4:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je to asi skvela sunka, ale to uz normalni masicko vyjde levneji...to same s tou tlacenkou. daj se sehnat prsa 1kg/99kč
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Furchner


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jak píše eSko, řeznictví v Lidlu na Vídeňské je výborne, nakupuji tam každej den a mají skvělý výběr.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, dík za tip, ten Lídl zkusim, jen si řikám, to je jen na vídenske? Já měl za to, že Lidl je prostě lídl a ti maji nabídku stejnou, jinde to třeba v lídlu nemívaji?
A ještě mě zaujalo těch 99/prsa. To nebývá dneska většinou už ani když je v akci, to si myslel v Makru za velkoobchodní cenu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micus6
Poník


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

staci sledovat ceny a mit prosle reznictvi :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Furchner


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na Videňské vejdeš do Lidlu a máš tam aji řeznictví jiné firmy, nevím jak to je jinde
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mike scania


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty prsa za 99Kč/kg se daj sehnat v Praze na Proseku (průchod metrem, trasa C) mají tam i krutí prsa za 149Kč/kg a je to krásný maso.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny.Fox


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kuřecí prsa se dají do úterka sehnat v Bille za 109 Kč/Kg. Je to od Vocílky.
_________________
Improvise...adapt...overcome...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micus6
Poník


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a popravde 110kc je lepsi nez kouzlit z tlacenky maso nebo kupovat sunku, ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny.Fox


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

micus6 napsal:
a popravde 110kc je lepsi nez kouzlit z tlacenky maso nebo kupovat sunku, ne?


To bych řekl :) Navíc to kilo masa Ti za ty peníze vydrží déle, než když si za tu samou cenu koupíš třeba šunku
_________________
Improvise...adapt...overcome...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja som prednedavnom zohnal zdroj masa.kureci 96czk/kg,svickova 300czk/kg,hovezi zadni este neviem ale cca 150czk/kg
nahoru
MAST3R


PříspěvekZaslal: út březen 19, 2013 3:19 pm    Předmět: Re: Maso levně Odpovědět s citátem

jachym napsal:
Když si tedy koupím 200g, mám to za 20 korun, a čisté maso.

No,ale z je to 48% (ani bych se nedivil, kdyby tam žádný maso nebylo), takže za 20,- máš cca 100g masa a kilo stojí 200,-. Za ty prachy máš 2kg vepřového.
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal Orel


PříspěvekZaslal: čt březen 21, 2013 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co masa z výseku?Mám tady kousek obchod a mají tam prý fakt hodně nízké ceny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Maso levně Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: