VŠ - kam dál? Rady, tipy ...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ...  Úvodní stránka -> Ostatní -> VŠ - kam dál? Rady, tipy ...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Spazik


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Insano41 napsal:
nedávno se v autobuse mý spolužáci bavili o tom, jak si všichni podali přihlášky a mě se jen tiše honilo hlavou "kurva, já sem na to zapomněl" holt se to kdyžtak zkusí za rok, teď už sem se s tím docela smířil..

Myslím že dost škol má i prodloužené termíny, vzhledem k tomu že je relativně málo maturitních ročníků, tak jsou rádi za každého studenta
Určitě bych neházel flintu do žita a obvolal školy o které by si měl zájem, jestli ti vezmou přihlášku, ještě je relativně brzy...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi tak... hlavne nejvetsi prdel jsou Scio testy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Waffels


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2013 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Insano41 napsal:
nedávno se v autobuse mý spolužáci bavili o tom, jak si všichni podali přihlášky a mě se jen tiše honilo hlavou "kurva, já sem na to zapomněl" holt se to kdyžtak zkusí za rok, teď už sem se s tím docela smířil..


Upřimně myslim, že fabuluješ, protože na jaké nízké mentální úrovni bys musel být aby jsi opravdu zapoměl v maturitním ročníku podat přihlášku na VŠ , když tam očividně bohužel mířiš.
Nicméně ostatní maj prav, že pár podřadných a soukromé maj ještě terminy.

Scia oborové sou fajn, problémy sou osp, které fakt s obecnýma předpokladama nemají nic společného. O to hůř, že jsem musel dělat i na práva na upolu
_________________
If Jesus comes back, We will kill him again!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Waffels napsal:
Insano41 napsal:
nedávno se v autobuse mý spolužáci bavili o tom, jak si všichni podali přihlášky a mě se jen tiše honilo hlavou "kurva, já sem na to zapomněl" holt se to kdyžtak zkusí za rok, teď už sem se s tím docela smířil..


Upřimně myslim, že fabuluješ, protože na jaké nízké mentální úrovni bys musel být aby jsi opravdu zapoměl v maturitním ročníku podat přihlášku na VŠ , když tam očividně bohužel mířiš.
Nicméně ostatní maj prav, že pár podřadných a soukromé maj ještě terminy.

Scia oborové sou fajn, problémy sou osp, které fakt s obecnýma předpokladama nemají nic společného. O to hůř, že jsem musel dělat i na práva na upolu

Ani bych se nedivil, dneska jde na VŠ tolik lidí, že podle Gaussovy funkce distribuce inteligence v populaci tam musí být i hafo lidí s průměrnou nebo podprůměrnou inteligencí
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nezná nebo nestuduje tu někdo obor Bezpečnost dopravních prostředků a cest na ČVUT??

Já stále nevím, kam podat přihlášku...
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Než chcete jít na nějakou školu, přeneste se do budoucnosti a představte si, kde se s tím pak uplatníte.
Aby to nebyla škola, kterou absolvujete a skončíte s diplomem před úřadem práce :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Než chcete jít na nějakou školu, přeneste se do budoucnosti a představte si, kde se s tím pak uplatníte.
Aby to nebyla škola, kterou absolvujete a skončíte s diplomem před úřadem práce :-)

Tak tohle zarámovat!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Spazik napsal:
Než chcete jít na nějakou školu, přeneste se do budoucnosti a představte si, kde se s tím pak uplatníte.
Aby to nebyla škola, kterou absolvujete a skončíte s diplomem před úřadem práce :-)

Tak tohle zarámovat!

Zní to hezky, ale podle mě to moc nefunguje. Dokud se člověk nezapojí do pracovního procesu, má podle mě pojem o všeobecně známých povolání, ale nemá moc představu do jakých povolání je ona VŠ skutečně vstupenkou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kujin


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je sice hezký vybrat si obor, kde člověk najde práci, ale to už je snad pouze medicína. A tam se dostane pouze minimum lidí. Možná ještě nějaký technický obory...

Já studuju 2. semestr právnické fakulty MU. Je to prestižní obor i fakulta, a i tak se bojím, že nebudu mít v budoucnu uplatnění. PrF MU můžu ale za sebe doporučit, učení docela zábavné, není to časově náročné, ale při zkouškovým je to zase docela hardcore...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 2:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kujin napsal:
Je sice hezký vybrat si obor, kde člověk najde práci, ale to už je snad pouze medicína. A tam se dostane pouze minimum lidí. Možná ještě nějaký technický obory...

Já studuju 2. semestr právnické fakulty MU. Je to prestižní obor i fakulta, a i tak se bojím, že nebudu mít v budoucnu uplatnění. PrF MU můžu ale za sebe doporučit, učení docela zábavné, není to časově náročné, ale při zkouškovým je to zase docela hardcore...

Nemyslím. Hodně technických oborů ti prakticky zaručí práci. Logistika je také obor kde absolvent musí být velké střevo aby nemohl najít práci. To samé IT. Účtování bude potřeba stále, stejně jako daňový poradci. U právníků by měli mít problémy jen ti kteří doufají v měsíční plat 50 000 Kč+. Tam je nabídka omezená. Pokud se srovnají s vědomím že zrovna oni nebudou hvězdou soudních síní, neměli by mít problémy se zaměstnáním.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 4:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kujin napsal:
Je sice hezký vybrat si obor, kde člověk najde práci, ale to už je snad pouze medicína. A tam se dostane pouze minimum lidí. Možná ještě nějaký technický obory...

Já studuju 2. semestr právnické fakulty MU. Je to prestižní obor i fakulta, a i tak se bojím, že nebudu mít v budoucnu uplatnění. PrF MU můžu ale za sebe doporučit, učení docela zábavné, není to časově náročné, ale při zkouškovým je to zase docela hardcore...

Medicína je podle mě ohromná dřina a člověk na to musí mít náturu, pokud nechce dělat jen obvoďáka v Horní Dolní.

Ale je spousta jiných oborů, především technické a IT, kde je stále nedostatek lidí a slušné mzdy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:

Zní to hezky, ale podle mě to moc nefunguje. Dokud se člověk nezapojí do pracovního procesu, má podle mě pojem o všeobecně známých povolání, ale nemá moc představu do jakých povolání je ona VŠ skutečně vstupenkou.

Pokud tomu člověk věnuje nějaký čas, dá se zjistit (internet, noviny, sociální sítě, absolventi z vlastního okolí atd.), obecně technika a IT stále frčí posledních 10 let a myslím že v dalších letech bude tento rozvoj v této oblasti čím dál větší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kujin napsal:
Je sice hezký vybrat si obor, kde člověk najde práci, ale to už je snad pouze medicína. A tam se dostane pouze minimum lidí. Možná ještě nějaký technický obory...

Já studuju 2. semestr právnické fakulty MU. Je to prestižní obor i fakulta, a i tak se bojím, že nebudu mít v budoucnu uplatnění. PrF MU můžu ale za sebe doporučit, učení docela zábavné, není to časově náročné, ale při zkouškovým je to zase docela hardcore...

Právnící stejně jako medici podle mě zrají časem a v podstatě po ukončení studia musí makat ještě víc a dělat první roky "přines-podrž", než se někam vypracují postupně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U techniky je to stejné. Pokud chce být člověk aspoň trochu dobrý, musí makat a makat a studovat a studovat. Školou to teprve začíná.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

daymoon napsal:
U techniky je to stejné. Pokud chce být člověk aspoň trochu dobrý, musí makat a makat a studovat a studovat. Školou to teprve začíná.


Jojo já ted studuju daleko víc než když jsem byl ještě na škole...a tam už jsem studoval až moc,blbou práci jsem si to vybral:D
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: