VŠ - kam dál? Rady, tipy ...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ...  Úvodní stránka -> Ostatní -> VŠ - kam dál? Rady, tipy ...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Novic


PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
kujin napsal:
Je sice hezký vybrat si obor, kde člověk najde práci, ale to už je snad pouze medicína. A tam se dostane pouze minimum lidí. Možná ještě nějaký technický obory...

Já studuju 2. semestr právnické fakulty MU. Je to prestižní obor i fakulta, a i tak se bojím, že nebudu mít v budoucnu uplatnění. PrF MU můžu ale za sebe doporučit, učení docela zábavné, není to časově náročné, ale při zkouškovým je to zase docela hardcore...

Právnící stejně jako medici podle mě zrají časem a v podstatě po ukončení studia musí makat ještě víc a dělat první roky "přines-podrž", než se někam vypracují postupně.

absolutní souhlas
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: st duben 10, 2013 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Malinko od tématu, ale myslím, že mi někdo určitě dokáže pomoci:

Nějaký tip na kvalitní a srozumitelnou knihu o podnikání? Myslím tím knihu, kde by byly obsaženy rady, tipy, teorie (+ ukázky z praxe) pro začínající / budoucí "drobné" podnikatele, kteří se chtějí vydat touto cestou. Jde mi čistě o samostudium.

Nejlépe pokud máte vlastní zkušenost a již máte knihu přečtenou, na trhu je toho spousta.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út duben 16, 2013 11:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redshank


PříspěvekZaslal: so duben 20, 2013 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Využiju trochu toto tema. Pomalu začínám přemýšlet o vš, ale nemůžu se rozhodnout jestli pokračovat v oboru (dřevostavby) nebo jít jíným směrem, přemýšlel jsem třeba o biochemii, nebo podobným zaměření..Nemáte nějaký info od známých/odkudkoliv např o FSv (čvut)/FAV (zču)/ FLD (čzu)/FPBT (všcht) ? nejsem zrovna příkladnej student, takže mi jde spíš o obtížnost těch škol, nechci ztrávit všechen volnej čas ležením v učení..v matice,chemii atp nejsem uplně dřevěnej, spíš mi dělaj celkem dost problémy věci jako (v současný době) občanka, prostě mám problém porozumět tomu textu, to slovíčkaření všude...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davson12


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 9:30 am    Předmět: soukromá vysoká škola Odpovědět s citátem

Když tu řešíte ty ekonomický Vš. Co si myslíte o soukromé vysoké ekonomce? Šli byste nebo ne ? Protože přemýšlím, že si rozšířim vědomosti, ale nechce se mě na nějaké Masaryčky, atd. Mě Masarná přijde, že je dobrá pro lidi, co chtějí jít dále na doktory, atd. To já jaksi nechcu. Byl bych mnohem raději, kdyby mě učil někdo z oboru.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Redshank napsal:
Využiju trochu toto tema. Pomalu začínám přemýšlet o vš, ale nemůžu se rozhodnout jestli pokračovat v oboru (dřevostavby) nebo jít jíným směrem, přemýšlel jsem třeba o biochemii, nebo podobným zaměření..Nemáte nějaký info od známých/odkudkoliv např o FSv (čvut)/FAV (zču)/ FLD (čzu)/FPBT (všcht) ? nejsem zrovna příkladnej student, takže mi jde spíš o obtížnost těch škol, nechci ztrávit všechen volnej čas ležením v učení..v matice,chemii atp nejsem uplně dřevěnej, spíš mi dělaj celkem dost problémy věci jako (v současný době) občanka, prostě mám problém porozumět tomu textu, to slovíčkaření všude...


No, to je dost velký odklon. Myslíš, že máš znalosti biologie, chemie a fyziky na úrovni gymnazistů? Nevím jak je to teď, ale za mě byl 10ti násobný převis stupdentů přihlášených nad těmi přijatými. Možná bych pak volil nějakou industriálnější chemii, která se učí např. na VUT než KU nebo MU.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Někdo oživí 4 roky starý topic, a zrovna Deadlift se chytí na špek a reaguje na neaktuální post :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxpoint97


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 2:01 pm    Předmět: Re: soukromá vysoká škola Odpovědět s citátem

Davson12 napsal:
Když tu řešíte ty ekonomický Vš. Co si myslíte o soukromé vysoké ekonomce? Šli byste nebo ne ? Protože přemýšlím, že si rozšířim vědomosti, ale nechce se mě na nějaké Masaryčky, atd. Mě Masarná přijde, že je dobrá pro lidi, co chtějí jít dále na doktory, atd. To já jaksi nechcu. Byl bych mnohem raději, kdyby mě učil někdo z oboru.


Záleží co od toho očekáváš, jestli už máš nějakou VŠ tak proč ne... pokud máš reference, že se tam opravdu něčemu přiučíš...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

deiw napsal:
Někdo oživí 4 roky starý topic, a zrovna Deadlift se chytí na špek a reaguje na neaktuální post :)
Proč neaktuální? Každý rok SŠ přechází na VŠ - téma je stále aktuální.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gesag
(ban)


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
deiw napsal:
Někdo oživí 4 roky starý topic, a zrovna Deadlift se chytí na špek a reaguje na neaktuální post :)
Proč neaktuální? Každý rok SŠ přechází na VŠ - téma je stále aktuální.


_________________
Radobyklaun
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 7:04 pm    Předmět: Re: soukromá vysoká škola Odpovědět s citátem

Davson12 napsal:
Když tu řešíte ty ekonomický Vš. Co si myslíte o soukromé vysoké ekonomce? Šli byste nebo ne ? Protože přemýšlím, že si rozšířim vědomosti, ale nechce se mě na nějaké Masaryčky, atd. Mě Masarná přijde, že je dobrá pro lidi, co chtějí jít dále na doktory, atd. To já jaksi nechcu. Byl bych mnohem raději, kdyby mě učil někdo z oboru.


Nikdy bych v ČR nešel na soukromou vysokou školu. Akademici a všichni co vysokou školu vystudovali/studují/vyučují na ni, mají ze soukromých škol akorát prdel. Jsou to výdělečné ústavy naprosto k ničemu, buď pro zbohatlé lenochy, nebo pro lenochy, nebo pro blbce, nebo pro ty co jenom z nějakého důvodu potřebují s jistotou získat titul. Já se přiznávám, že jsem na jedné, kulatně řečeno neprestižní vysoké škole, nicméně jedno kolokvium v prváku vydá za celé státnice na jakékoliv soukromé. Prakticky nic se nanaučíš, prakticky tam neexistuje typické akademické prostředí etc. Radši dálkově klasickou veřejnou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 8:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas. Soukromý školy se studujou kvůli titulu, ne aby člověk získal znalosti. To už líp poslouží vzdělávací youtube kanály . Takže pokud například potřebuješ titul kvůli práci a spočítáš si, že poměr času a ceny je pro tebe výhodný, tak pak to má smysl, jinak ne.
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: