Bolest v lokti


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest v lokti  Úvodní stránka -> Trénink -> Bolest v lokti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
magion


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten co odpovedel tim resenim ibalginem a ti co na nej reaguji vi pekny hovno jak to bylo mysleno..

Ano pri vetsine zanetlivych projevech v kloubech se doporucuje na nakou dobu tyden az 14 dni ibuprofen, ne kvuli tlumeni bolesti ale potlaceni zanetu !!! protoze ve vyssim davkovani 1200+ mg denne je protizanetlivy.. plus se k tomu doporucuje R I C E

Rest - odpocinek

Ice - ledovat

Compress - stahnout

Elevated - vyvysit
_________________
Go For Your Dream..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vidíš to a ledování není vždycky vhodná metoda, protože ten záněť se dělá z nějakého důvodu. Ledování ti v některých případech může hojení naopak prodloužit.
Proč chceš vyvyšovat končetiny? Tě začne bolet loket a začneš nosit ruku nahoře?
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

magion napsal:
Ten co odpovedel tim resenim ibalginem a ti co na nej reaguji vi pekny hovno jak to bylo mysleno..

Ano pri vetsine zanetlivych projevech v kloubech se doporucuje na nakou dobu tyden az 14 dni ibuprofen, ne kvuli tlumeni bolesti ale potlaceni zanetu !!! protoze ve vyssim davkovani 1200+ mg denne je protizanetlivy.. plus se k tomu doporucuje R I C E

Rest - odpocinek

Ice - ledovat

Compress - stahnout

Elevated - vyvysit

Nic proti, ale tohle pomáhá proti akutním, ne proti chronickým zánětům. Já si pořád nemohu pomoci, ale Oddův popis mi prostě přesně připomíná chronické záněty.

hoju napsal:
ty si ujíždíš na ibalginu? :-D

Ujížděl jsem. Když má člověk displazii kyčlí, v případě obtíží zbodne ledacos aby potlačil bolest a zánět
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přeléčení akutního zánětu ibalginem opravdu funguje, nad 1000 mg za den má opravdu protizánětlivý účinek. Ale zároveň se musí řešit příčina. U chronického zánětu může pomoci částečně také, pro najetí nějakého rehabilitačního režimu.

Hlavní problém je, že Oddo použil velmi "vyčerpávající" popis problému

Co bolí? To je hlavní otázka, když už někdo chce diagnózu po netu, což je i při podrobnějším popisu trochu věštění z kávové sedliny. Kloub, úpony nebo či co?

Podle toho se dá pak už aspoň něco vydedukovat. Spousta problémů ale nemusí vznikat v posilovně (je to jen část problému). Na spoustu potíží si zaděláváme v práci. Paradoxně práce s myší je jedna z nejrizikovějších, co se týče problémů s krční páteří přes rameno a loket až k samotné ruce.

Takže pokud Oddo nevytlačí podrobnější údaje, tak bez nároku.

U úponových bolestí je totální klidová léčba (až na relativně krátké období) dost často kontraproduktivní a recidiva je velmi častá a rychlá.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maria


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přeléčení akutního zánětu ibalginem opravdu funguje, nad 1000 mg za den má opravdu protizánětlivý účinek.

potvrdzujem
_________________
maria
a vubec! stejne zalezi na technice, nevim co vsichni maji na ty honbe za maximalnimi objemy!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hoju


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

:-) už jsem chvíli myslel, že mě první student roznese na kopytech... teorie ≠ praxe. děkuji!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Týden po postnutí nic a teď se to tu tak rozjelo poslušně hlásím, že sem byl na kafe s kamarádkou fyzioterapeutkou a ta mi řekla, že to je z největší pravděpodobností tenisový loket. Dostal sem nějaké strečovací cviky (např. s nataženou rukou tlačit jednotlivé prsty jakoby směrem k sobě do dlaně) a hooodně to pomohlo, kdykoliv se to teď trošičku ozve strečuju a dneska sem po delší době zažil trénink uplně bez bolesti lokte

Ten ibalgin sem nezkoušel, a teď už asi ani nebudu...

kid: zrovna na tebe sem spoléhal, že se ozveš a rozlouskneš to , ale bohužel jestli mě bolí kloub/úpon to opravdu nedokážu rozeznat



Něco podobného dělám, jen s nataženýma rukama
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
kid


PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tenisák jsou úpony. prostě musíš ten kloub ošmatat, kde to bolí na pohmat a kde se bolest objevuje.

Osobní kontakt s fyzioterapeutkou je nejlepší - ne nadarmo ji mám už nějakých 8 let doma ;-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dunnoWayne
(ban)


PříspěvekZaslal: so květen 04, 2013 8:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kde...? V mrazáku ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: so květen 04, 2013 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To vždycky někdo něčím musí zabít.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Foresten


PříspěvekZaslal: út červen 18, 2013 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli se to takhle jednoduse da rict, kdyz me boli nejaky upon (lokte), a strecink pomaha od akutni bolseti. Je to treba spis strecovat nebo to nechat uplne v klidu ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c87


PříspěvekZaslal: út únor 11, 2014 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Od vcera ma picha neskutocne v lokti, pri dvoch pripadoch, ak ruku zohnem o viac ako 90 stupnov alebo ak si zatlacim na spicku lakta... v tom momente ma tam bolestivo pichne, nema niekto s tym skusenost ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wondra


PříspěvekZaslal: út únor 11, 2014 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám, oštěpařský loket. Doba trvání-už dva roky. Léčba-veškerá dostupná hrazená pojišťovnami, výsledek-k ničemu. Závěr-dej si teď pauzu a jen rehabilituj. Až ustoupí prvotní akutní zánět a přejde ti to do chronického stádia tak začni lehce cvičit a zpevňovat. Pořádně prohřívej před tréninkem a protahuj po tréninku. Taky může ledovat.

Pak je tu ještě řešení-rázová vlna. Dnes už finančně dostupná metoda, údajně až 90% úspěšné léčby. Další je pak možnost injekce vlastních protizánětlivých látek z krve. Ale nevím jestli se to u nás dělá, možná na soukromé klinice někde. Jinak zahraničí. Ale to je tak pro profi :)

Jinak z těch proplácených procedur se dá použít laser, ultrazvuk, kortikoidové injekce-ze začátku by mohly pomoct. Pak mě ještě napadá kinezotejpa. Taky si nech vyšetřit krční páteř a citlivost nervů v lokti.

Snad jsem tě povzbudil :D

edit: teď bych být tebou letěl k ortopedovi na tu koritkoidovou injekci. Jak se ti to stalo? co jsi cvičil?
_________________
Co zmůžu, to zmůžu.


Naposledy upravil wondra dne út únor 11, 2014 1:10 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
by PeITeeR


PříspěvekZaslal: út únor 11, 2014 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo mam s tim zkusenost. Mazat konskou masti, obkladat, mit v teple a fetovat Alavis .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudosh


PříspěvekZaslal: út únor 11, 2014 2:01 pm    Předmět: Re: Bolest v lokti Odpovědět s citátem

Oddo napsal:
Zdar spolucvičenci :-)

Mám takový dotaz, už delší dobu mě pobolívá pravý loket (levý je absolutně ok), bolest se projevuje pouze v posilovně a to převážně u tlakových cviků jako je benchpress, tlaky na ramena apod. U benchpressu jsem podstatně rozšířil úchop a bolest ustoupila, a např. u tlaků na ramena ten loket cítím vždy při rozcvičování s lehkou vahou, ale jak dojde na těžší jednoručky tak je bolest daleko menší nebo zmizí úplně.

Snažím se lokty poctivě zahřívat a protahovat ale nezdá se že by ty problémy nějak ustupovaly. Navíc poslední dobou ten loket začínám cítit už i při práci na PC, když ležím s noťasem v posteli a ruku mám nataženou k myši.


Taky jsem měl problémy s lokty (byly citlivé i na klepnutí o stůl nebo loketní opěrky v autě). Pořídil jsem tady z e-shopu bandáže od rehbandu, vynechal cviky, kde mě to bolelo a během pár týdnů bylo po problému. Teď už ty bandáže nosím preventivně a nemůžu si je vynachválit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest v lokti Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: